Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Ühistransport ja noorpensionärid.
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Sotsiaalne toimetulek
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Hanny

PostitusPostitatud: Esm Okt 22, 2007 10:24 am    Teema: Ühistransport ja noorpensionärid. Vasta viitega

Reedel sain ühistranspordiga sõites suure hämmingu osaliseks, kui kontrollid otsustasid pileteid tulla kontrollima. Mina aus ja korralik linnakodanik oman ID piletit ja ostan seeniorkaarti, sest pensionitunnistus peaks ju olema soodustust tõendav dokument. Mulle aga väideti, et me võime teid maha tõsta ja trahvi teha, sest ei ole kaasas VEK-i otsust. Öeldi, et pensionitunnistus jätke järgmine kord koju ja võtke kaasa VEK-i otsus. Varem pole ükski kontroll seda minult küsinud. Minu teada on VEK-i otsus siiski konfidentsiaalne ja igale kontrollile ma seda näitama ei pea. VEK-i otsus peaks olema aluseks soodustustõendava dokumendi saamiseks, milleks siis antud juhul on pensionitunnistus ja ühistranspordi sooduspiletid kehtivad koos soodustust tõendava dokumendiga. Oma suures hämmingus ei suutnud ma küsida, et kus see kirjas on, et ma pean seda otsust kaasas kandma ja kontrollile näitama. Igal juhul miski ei pannud mind ka täna hommikul seda otsust kaasa võtma. Kas ma olen millesti valesti aru saanud ja tõesti peab seda kaasas kandma?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Okt 22, 2007 11:43 am    Teema: Vasta viitega

kuulen sellist asja esimest korda, et pensionitunnistusest ei piisa Rolling Eyes ehk peax seda nüüd puuetega inimeste kojast järgi küsima v. patsientide esindusühingus olevate juristidega arutama?
krt. see kõlab mõnitamisena lausa Shocked

Eesti Patsientide Esindusühing lubas tehe teabenõude Tallinna Linnavalitsusele, siis saame täpsemalt selgust. Eesti Patsientide Esindusühingu nõustajad on ka ennem kokku puutunud analoogsete juhtumitega ja nad on soovitanud tõepoolest koopiat VEK - i otsusest kaasas kanda aga kuna tegemist on konfidentsiaalse paberiga, siis võix isegi protsessida Twisted Evil

Viimati muutis seda li-li (Esm Okt 22, 2007 12:14 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Okt 22, 2007 12:12 pm    Teema: Vasta viitega

ehee...pisukese uurimise käigus selgus, et seal paberil pole midagi väga olulist, mis võix sügavalt isiklik olla, kuna seal ei ole otseselt diagnoosi kirjas ja kui võimalik, siis ikka kanda seda koopiat kaasas, et sekeldusi ei tulex Smile aga Patsientide Esindusühing lubas siiski ettepaneku teha, et piisaks ka pensionitunnistusest.
Eesti Patsientide Esindusühingu meeskond on uskumatult osavõtlik ja toetav Smile
Tagasi üles
alice2

PostitusPostitatud: Esm Okt 22, 2007 2:15 pm    Teema: Vasta viitega

Olen selles süsteemis tööl ja tean jah, et kontrolöril on õigus küsida VEK-i otsust, aga me oleme leppinud küll, kui on olemas kas üks või teine dokument (pensioniraamat või VEK-i otsus)ette näidata. Ärge väga pahandage, ka meil on eeskirjad, mille järgi töötame...ja enamik kontrolöre on täitsa arusaajad inimesed.
Tagasi üles
Hanny

PostitusPostitatud: Esm Okt 22, 2007 2:44 pm    Teema: Vasta viitega

Tegin ka ise veidike uurimustööd selle koha pealt. VEK-i otsuse kohta nii palju, et mina just suve lõpus sain uue otsuse ja seal on diagnoos peal (vaatasin ekstra järgi).
Aga nüüd siis nende kontrolöride ja dokumentide juurde. Leidsin "Tallinna ühistranspordis sõidu eest tasumise kord ja sõidupiletite hinnad" määruse. Selle kohaselt sõidusoodustus on nii seenioril kui ka raske või keskmise puudega 16‑aastasel või vanemal isikul. Soodustuse kasutamise õigust tõendavaks dokumendiks on: raske või keskmise puudega 16‑aastastel ja vanematel isikutel – VEK otsus koos isikut tõendava dokumendiga ja seenioridel – Eesti Vabariigi pensionitunnistus. Seenioriks käesoleva määruse kohaselt loetakse kõik pensionärid kuni 64 eluaastani (kaasa arvatud). Seega kui puuet ei ole, siis oled seenior ja peaks piisama pensionitunnistusest.
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Okt 22, 2007 5:42 pm    Teema: Vasta viitega

tegelt kõlab see veidi diskrimineerimisena, mix ühed peavad veel midagi lisax tõestama, kui neil on sellex õigus Shocked
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Okt 22, 2007 9:58 pm    Teema: Vasta viitega

Kas ei ole nii, et puude puhul ju ei anta pensionitunnistust ja siis on ainukeseks dokumendiks tõesti see VEK-i otsus. Kui aga on pensionitunnistus olemas, siis peaks sellest piisama. Eks mõned kontrolörid-ametnikud ei ole sellest suutnud õigesti aru saada ja ajavad puude astme ja töövõimetuse omavahel segamini.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
manzu

PostitusPostitatud: Esm Okt 22, 2007 11:01 pm    Teema: Vasta viitega

minu viimasel veki otsusel pikk jutt minu tervise(hädade)st. ja ma küll leian, et ühistranspordis seda paberit lehvitada, et kõik toredad inimesed seda lugeda saaksid, on minule isiklikult riivav. pealegi pudeneks see õnnetu A4 ju koost kui peaks teda iga päev kaasas kandma. aastat küll vastu ei peaks. aru ma ei saa, milleks neid halle raamatukesi siis üldse väljastatakse ja määrustes(seadustes) dokumendina märgitakse.
miks mulle ikka tundub, et tegu jällekord inimesega, kes kontrolöriks hakanud saamaks ligimesi mõnitada. kohutavalt kahtlane ju ikka, kui noor kena inimene pensionitunnistust omab. raudselt võltsitud. kusjuures seda veki paberit oleks ju tahtmise korral märksa lihtsam järele teha(koopiast ei räägigi, see ei tõesta ju tegelikult midagi). vaata kuidas ja kustpoolt iganes ikka jääb vaid üks: kontrolörikompleks.
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Okt 29, 2007 8:23 am    Teema: Vasta viitega

vastus saabus 25.okt.

Vastuseks Teie teabenõudele teatan, et Tallinna Linnavolikogul ei ole kavas võrdsustada puudega inimestele ja vanaduspensionäridele kehtestatud sõidusoodustuse nõudeid.
Vanaduspensionärid esitavad sõidusoodustuse dokumendina pensionitunnistuse, mis on väljastatud tähtajatult.
Puudega inimeste pensionitunnistused on tähtajalised ning neis sisalduvaid andmeid tuleb aeg-ajalt uuendada. Kuna tihtilugu jäävad tunnistused erinevatel põhjustel tähtaegselt uuendamata, siis sisaldavad nad aegunud andmeid. Sõidusoodustuse tõendamiseks tuleb esitada kehtiv dokument.
Tallinna Linnavalitsuses on väljatöötamisel uus kord, mis lihtsustab tunduvalt puuetega inimestel ühistranspordis sõidusoodustuse tõendamist. Selle valmimiseni kehtivad senised nõuded.
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Okt 29, 2007 8:26 am    Teema: Vasta viitega

lisaks veel ehk infot siit

http://www.tallinnakoda.ee/site/data/sotsiaalteenused_puuetega_inimestele.pdf
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Okt 29, 2007 10:44 pm    Teema: Vasta viitega

Lisan ikkagi igaks juhuks veel, et puue ja töövõimetus ei ole üks ja sama. Küsimus sai ju alguse ikkagi sellest, millise dokumendi peab esitama just töövõimetuspensionär sõidusoodustuse saamiseks. Hetkel nagu ühest vastust ei ole ikkagi.
Tagasi üles
alice2

PostitusPostitatud: Teis Okt 30, 2007 8:50 am    Teema: Vasta viitega

Ma ei saa vastata, mul ju kontrolörikompleks kallal...
Tagasi üles
alice2

PostitusPostitatud: Teis Okt 30, 2007 8:53 am    Teema: Vasta viitega

Aga kui tõsiselt, siis meie firmas on lubatud mõlemad, nii pensionitunnistus (kus aeg ilusti kirjas) ja ka VEK-i otsus...mugavam on pensionitunnistus kahtlemata.
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Okt 30, 2007 9:32 am    Teema: Vasta viitega

Kersti kirjutas:
Lisan ikkagi igaks juhuks veel, et puue ja töövõimetus ei ole üks ja sama. Küsimus sai ju alguse ikkagi sellest, millise dokumendi peab esitama just töövõimetuspensionär sõidusoodustuse saamiseks. Hetkel nagu ühest vastust ei ole ikkagi.

Sõidusoodustused kehtivad siiski puudega v. 100% töövõimetusega isikuteke. Tasux olla kursis omavalitsuse määrustega selles osas, sest see võib piirkonniti üsna erinev olla.
Tagasi üles
Hanny

PostitusPostitatud: Teis Okt 30, 2007 11:58 am    Teema: Vasta viitega

Tõesti, tasub lugeda oma linna või omavalitsuse määrusi. Tallinnas siiski ei ole öeldud, et sõidusoodustus kehtiks vaid puudega või 100% töövõimetusega isikul. Eraldi on välja toodud tasuta sõidu õigus ja sõidusoodustuse kasutamise õigus. Töövõimetuspensionäril, kelle töövõimetus jääb alla 100% on ka ikkagi õigus kasutada sõidusoodustust.
Kel rohkem huvi Tallinna kohta lugeda, siis vajalik link on siin:
http://tallinn.andmevara.ee/oa/page.Tavakasutaja?c=1.1.1.1&id=106547
Enamus vajalikku informatsiooni on 3. peatükis, mis käsitleb sõidusoodustusi. Seeniori mõiste mõtestab lahti 1. peatükk, paragrahv 2 ja punkt 13.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Sotsiaalne toimetulek Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit