Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Analüüside vastuste ootuses!

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Teelinnu

PostitusPostitatud: Nelj Sept 19, 2013 12:26 pm    Teema: Analüüside vastuste ootuses! Vasta viitega

Käisin eelmisel nädalal nahaarstil näitamas sünnimärki, mida kunagi arst oli öelnud, et tuleks uuesti näitama tulla. Läksin, arst ütles, et sellega pole hullu, kui ise tahate opereerime aga kui ka kolme kuu pärast tagasi tulete ja jälgime seda ei ole te hiljaks jäänud. See-selleks, vaatas mu keha ikka ka üle ja leidis ühe kahtlase punni moodi moodustise roosakas, ma ise pidasin seda punniks max 5 mm läbimõõduga, ei teagi kui kaua see mul seal olnud on, eelmisel korral käisin vitaclinikas suve alguses, keegi sellest välja ei teinud. Igatahes saadeti mind opile, mis nüüdseks on tehtud. Opereerija ütles, et positiivne on see, et neevus on väike ja ei ole haavandunud. Nahaarst vaatas ka seda, kui küsisin, et kui hull seis on siis ta vastas, et suure tõenäosusega ei ole asi hull aga siit lugedes arstid vist alati lohutavad, et ärge muretsege. Aga nüüd siit loen kahte sarnast juhtumit ja hirm on:( Ei teagi kuidas see 10 või ma ei tea kui kaua päevi üle elada. See vist ongi lihtsalt murekiri:) Andke nõu, kuidas veeta aeg, vastusteni.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Scarlett

PostitusPostitatud: Nelj Sept 19, 2013 3:23 pm    Teema: Vasta viitega

Tere,

mina olen nüüd küll see, kelle puhul analüüsid head polnud, aga võin lohutuseks öelda, et muid kasvajaid kui melanoom esineb nahal siiski palju sagedamini. Katsu mitte hulluks mina (hea öelda, kui ise hull muretseja olen). Mõtle positiivselt ja proovi muudele asjadele keskenduda.

Kes Su arst oli?? Ja kes opereeris?? Kui Niine kliinikus, siis on nad vb minu näite varal lihtsalt üliettevaatlikud.

Ole tubli ja kallid Sulle,
Scarlett
Tagasi üles
Teelinnu

PostitusPostitatud: Reede Sept 20, 2013 11:03 am    Teema: Vasta viitega

Jah, käisin Dr. Niine nahakliinikus, piltidelt vaatan, et see punn on mul vähemalt 3,5 a olnud:(
Tagasi üles
Scarlett

PostitusPostitatud: Reede Sept 20, 2013 2:18 pm    Teema: Vasta viitega

Kui see on nii kaua muutumatuna püsinud, siis on see pigem positiivne ju Smile. Mina usun siiralt, et Sul pole melanoomi. Ja teised pahaloomulised asjad pole üldse nii agressiivsed. Pealegi on nahal ka palju healoomulisi kasvajaid. Ära palun muretse!!
Tagasi üles
Jaanika

PostitusPostitatud: Reede Sept 20, 2013 8:18 pm    Teema: Vasta viitega

olen samuti väga kindel, et kõik on ok! väga paljud inimesed ju eemaldavad igasugu erinevaid märke oma kehalt ja valdav enamus on ok. kui on niivõrd pikka aega muutumatuna püsinud, siis kohe üldse ei usu, et midagi halba on.

näide: minu vanaema. põsele tekkis väga kiiresti märk mis sarnanes 100% melanoomile. ruttu lõikusele ja rääkisin ka arstiga, et proovime nii, et vanaema ei saaks teada, et asi hull jne ja selgus, et ei olnudki midagi Smile mina olin kindel, arstid olid kindlad ja veritses ja erinevad värvid ja ei midagi.

palun ära muretse Smile
Tagasi üles
Teelinnu

PostitusPostitatud: Teis Okt 01, 2013 7:33 pm    Teema: Vasta viitega

Tegu oli tsüstiga. Nüüd lasen teise kahtlase sünnimärgi, mis on jälgimisel eemaldada.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Okt 01, 2013 10:08 pm    Teema: Vasta viitega

tore kuulda, et head uudised Laughing
Tagasi üles
Siidikiisu

PostitusPostitatud: Kolm Okt 02, 2013 12:57 am    Teema: Vasta viitega

Hea kuula, et kõik läks lõpuks hästi Smile Ainus asi mida ma tahan selles loos pisut ümber lükata on see, et aastaid muutumatuna püsiv sünnimärk oleks nö ohutu. Ise kandsin seda märki endaga kaasas kah u 3-4 aastat ja arstilegi sattusin nii, et ta oli ikka samasugune ning kohe üldse ei meenutanud midagi paha kui uskuda melanoomi tundemärke. Ometi osutus see sünnimärk hiljem melanoomiks ja siiani kahetsen, et varem ei läinud seda näitama. Ja miks....just seetõttu, et ta ju ei muutunud kõik need aastad ja oli täiesti tavalise sünnimärgi moodi...see oli viga. Seega parem kahtluse korral minna ikka näitama ja mitte juhindud vaid raamatutõdedest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Jaanika

PostitusPostitatud: Reede Okt 04, 2013 9:51 am    Teema: Vasta viitega

Teelinnu, väga hea meel häid uudiseid lugeda Smile

Siidikiisu, aga siiski midagi ju oli selles märgis erilist, et sa arsti juurde läksid? Kui üldse ei muutu ja näeb täitsa tavaline välja, siis ikka ju ei hakka muretsema ja arsti juurde minema? Muidu ju ainult arsti juures istukski, sest sünnimärke ju päris palju.

ka minul ei näinud klassikalise melanoomi moodi välja (googledasin siiski ka melanoomi pilte ja rahustasin ennast, et ei ole), samuti ei muutunud ta sellest ajast kui ta avastasin (oli tagumikul ja ma ei suutnud meenutada kas oli kogu aeg olnud või tuli hiljem ja ka ema ega abikaasa osanud miskit arvata) ... aga midagi oli siiski erilist selles märgis, et südamerahu ei saanud ...

kindlasti tuleb minna kui sisetunne ütleb, aga päris iga täpi pärast muretsemine ei ole vist väga mõistlik tegu Smile
Tagasi üles
Siidikiisu

PostitusPostitatud: Laup Okt 05, 2013 10:09 am    Teema: Vasta viitega

Jaanika, mind häiris ta visuaalselt pigem, sest tema asukoht oli selline et koguaeg paistis silma ja kumas igalt poolt läbi. Vannis käies pidevalt vaatasin ja mõtesin, et miks ta küll tekkis nii tobedasse kohta ja ta oli selline suht tume. Ja kusjuures ega ma polekski läinud arstile, kui poleks olnud ühte kurvalt lõppenud lugu ees...puhtast hirmust läksin lihtsalt lõpuks end näitama, kuna olen ka heledanahaline ja öeldakse, et tegelikult võiks ja peaks näitamas käima vahest. Peale minu jama jooksis omakorda terve minu tutvusringkond oma sünnareid näitama, seega ju oli see juhuste juhus, mitte mu oma soov seda näitama minna. Vastasel juhul oleks seda varem teinud, kui see oleks mulle muret tekitanud. Ma võtaks selle enda puhul kokku sõnadega...lihtsalt juhus ja vedas, et jaole saadi. 11 okt. jälle end näitama, loodan et kõik on ok, sest eelmine kord lõigati jälle kaks sünnikat vähemaks ja mõlemas oli düsplaasia sees. Ehk mõjutas ka rasedus nüüd neid sünnimärke, aga näis kuidas seekord läheb, nii mõnigi on juurde tekkinud mis mulle endale ei meeldi...aga ju mõtlen üle Smile Vaatan enda kõrval oma 1,5 kuust tibu ja mõtlen, et tuleb elada ja mitte mõelda üle. Loodan, et rohkem selliseid halbu üllatus ei tule.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit