Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Rinnavähk ja sada küsimust
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
annabel

PostitusPostitatud: Reede Nov 22, 2013 12:18 am    Teema: Rinnavähk ja sada küsimust Vasta viitega

Tere! Olen siin täiesti uus ja lugesin läbi enamuse postitustest kuid ikkagi... käisin mammograafis kus leiti tükk paremas rinnas ja tehti ultraheli ja avastati vähk paremas rinnas! Järgmine nädal siis dr.Kütnerile nr ja uus ultraheli. Käin ringi kui kuutõbine ja aina vesistan! Kas see on lõpp? Püüdsin mehele rääkida aga ta ei mõistnud mind. Vajan kedagi kes mind kuulaks-mõistaks... Crying or Very sad Kardan. mammoloog ütles et arvatavalt tuleb op ja midagi veel. Tuhat mõtet tormab peas ringi: 1. kas proovitükk võetakse ilma tuimestuseta? 2.kas op tehakse üldnarkoosis? 3. kas jään juustest ilma?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erin

PostitusPostitatud: Reede Nov 22, 2013 8:05 am    Teema: Vasta viitega

See diagnoos on algul tõesti väga suur ¹okk. Tean, mida tunned.
Siin foorumis on väga toredad inimesed ning siin võid julgelt küsida kõike, mida teada tahad. Küsida võid kõike! Vähidiagnoos ei ole surmaotsus.
Proovitükk võetakse kohaliku tuimestusega, st pannakse tuimestavat geeli proovivõtukohale. Operatsioon tehakse üldnarkoosis. Nuta ennast välja, kuivata pisarad ja sa näed, et elul on sinule veel palju ilusat pakkuda Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
annabel

PostitusPostitatud: Reede Nov 22, 2013 11:38 am    Teema: Vasta viitega

Tõesti, siin foorumis on kõiknii optimistlikud ja lootustandvad!Smile Paraku mina veel ei suuda Crying or Very sad .Küllap on asi ka selles, et olen kodune maakas kroonilise RA tõttu, mis ei lase mul töötada. Seepärast niigi neelan terve hunniku tbl päeva jooksul, et vähegi liikuda ja nüüd veel see...krabi! Tahaks juba kiiremini opile et see krabi minust välja võetaks, saagu mis saab. Kuigi vanust 50+ on mul veel pesamuna gümnaasiumis, kelle pärast elada ja võidelda. Samas vanemad sugulased lähevad kõik hauda vähiga, küll mitte rinnavähiga seni.
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Püh Nov 24, 2013 6:08 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
Dr. Kütner on suurepärane arst, Sul on vedanud, et Sa tema juurde said. Tee täpselt nii nagu ta ütleb ja ela päev korraga. Mina olen dr. Kütneri patsient ligi 15 aastat. Esimene kord oli 1999.a kevadel ja 10 aastat hiljem selgus skriiningus, et kasvaja on teises rinnas. Tegemist ei olnud metastaasiga. Kõik on ületatav nii op., keemia, kiiritus ja hormoonravi.
Jõudu Sulle ja vastupidamist.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Nov 27, 2013 11:15 am    Teema: Vasta viitega

Ehk muretsed hoopis liiga vara? Ühegi mammogrammi ega ulthaheli pealt ei saa kindlalt vähki diagnoosida. Seda näitab ka see, et proovitükk alles võetakse. Kui see näitab vähirakke, siis on alles kindel, et on tegemist rinnavähiga. Rinnas võib olla ka igasuguseid healoomulisi moodustisi...
Kõike paremat sulle! Rinnavähk on üldjuhul väga hästi ravitav.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
annabel

PostitusPostitatud: Nelj Nov 28, 2013 9:43 am    Teema: Vasta viitega

Kahjuks on asi siiski tõsine. Võetud juba UHis see proovitükk ja opi aeg paigas. Dr. Kütner oli tore ja rahustas mu maha esialgu, et tuleb vaid osaline eemaldus, kuid ultraheli tegijate jutt tõstis mu vererõhu lakke ja viis tuju kuristikku...Samas olen nõus elama ilma rinnata kui üldse mitte. Nägin arsti ukse taga paljusid koos toetajaga, paraku olin ma üksi suures, mulle võõras kohas, oma murega silmitsi. Igasugu infot anti palju aga kodus hiljem tekkis terve rida küsimusi. Sad Nimelt, kas ma selle UH-is tehtud proovi vastust enne oppi teada ei saagi? Omateada ei pea ma kuskile helistama... Haiglasse mineku päeval on mul kohe vara see valvursõlme märgistus, kas see tehakse juba osakonnas sees olles? Haiglasse tulekul pean enne registratuurist läbi minema või mitte? Kas võin enne süüa-juua? Kuidas PERHis kodukord, esimene päev toiduga? Haiglas riietusest - opile enda öösärgiga? Sry! aga pole ammu pidanud haiglas olema Surprised Very Happy Very Happy
Tagasi üles
Miicu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 28, 2013 1:02 pm    Teema: Vasta viitega

Kuidas mees ei mõistnud?????
Kui pole palju küsida, siis kui vana sa oled?
Opis pole midagi hirmsat. PERHis on suurepärased arstid ja ülitoredad õed. Kas sa haiglasse mineku paberit kaasa ei saanud? Seal kirjas mis soovitatav kaasa võtta.
Üldiselt võetakse ju lõikuse eelsel päeval sisse. Jah!? See päev saad veel ilusti süüa. Võta endale ise ka kaasa midagi meelepärast.
Kui avastati sellises järgus, et ravitav, siis on ju super. Rinnavähist paranemise % on tänapäeval väga suur, niiet ikka positiivne meel püüa säilitada. Haiglas on ka nõustajad ja sotsiaaltöötaja, kes kindlasti hea meelega kuulavad.
Jõudu ja jaksu Smile
Tagasi üles
erin

PostitusPostitatud: Nelj Nov 28, 2013 1:10 pm    Teema: Vasta viitega

Haiglasse minnes käid enne registratuurist läbi jah, siis juhatatakse edasi. Oma öösärki pole vaja, opi jaoks antakse spetsriided selga. Aga vahetusjalanõud on küll vaja kaasa võtta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Nov 28, 2013 1:29 pm    Teema: Vasta viitega

Haiglasse tulles võtke kaasa

isikut tõendav dokument (pass; ID kaart; juhiluba)
    perearsti või eriarsti saatekiri;
    võimalusel eelnevate uuringute andmed;
    isiklikud hügieenitarbed;
    soovi korral pidzhaama, dressid või hommikumantel;
    toasussid;
    igapäevaselt tarvitatavad ravimid.

Oma öösärki ei ole vaja võtta, kuid soovi korral pole keelatud oma riietega olemine. Iseasi, kas kui juhtub verd haavast immitsema vms, kas sa siis tahad enda isiklikke riideid määrida. Operatsiooni ajaks antakse kõigile kohustuslikus korras operatsioonisärk.

Voodipäevatasu on 2,50 eur/päev, maksimaalselt 10 päeva eest. Maksta tuleb see kas haiglast lahkumisel osakonna sekretärile või polikliinikute ja erakorralise meditsiini keskuse registratuurides.
Tasuda saab sularahas või kaardimaksega. Erandkorras on võimalik saada kaasa arve ning tasuda ülekandega arvel märgitud tähtajaks.

Valvursõlme märgistuse aega ja kohta ei oska sulle praegu kommenteerida, aga kindlasti saad infot selle kohta juba haiglas kohapeal osakonna õdedelt küsida.

Toidu kohapealt on nii, et hommikusööki samal päeval tulnu ei saa, edasine toitlustus on vastavalt arsti määratud dieedile. Mõningate operatsioonide puhul ei tohi juba eelmise päeva õhtusööki süüa. Kindlasti küsi järele, kui osakonda saabud, kas tohid üldse süüa ja kui tohid, siis mida.

PERHis on olemas sotsiaaltöötajad ja psühholoogid spetsiaalselt vähihaigete abistamiseks. Kontaktid ja vastuvõtuajad leiad osakonna infotahvlilt. Samuti võid õdede postil paluda nõustamine tellida.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Nelj Nov 28, 2013 8:48 pm    Teema: Vasta viitega

Rahu, ainult rahu!
Kõik laabub ja ühel päeval on sellest saanud minevik... Smile
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Nelj Nov 28, 2013 9:53 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
Tegeliku asjade seisu saad teada peale operatsiooni kui laborist tuleb täpne vastus. Määratakse ära staadium (I-IV). Siis on selge kui suur on kasvaja, kas on vähirakke lümfides kaenla all, kas on hormoontundlik või mitte jne.
Selle põhjal määratakse edasine ravi.
Mina mäletan eelmist korda, oli juulikuu,kõik olid puhkusel ja ma ootasin vastust mitu nädalat. Ja III staadium mõjus tookord shokina. Oleneb palju Sa ise tahad teada. Internetis on selgitavaid materjale piisavalt. Mina pean parimaks www.breadcancer.org
Rinna op on nö väline, mina küll ei mäleta, et söömisega oleks mingeid probleeme olnud. Oma riietega tunned end kindlasti paremini ja veelkord dr. Kütner on väga kogenud arst ja väga hea suhtleja, usalda teda.
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Reede Nov 29, 2013 8:05 am    Teema: aitäh! Vasta viitega

Suured tänud selgituste eest minu väikeste murede lahendamiseks! Palavad kalli-kallid! Muidugi ma usaldan täielikult oma arsti ja olen õnnelik et tema juurde sattusin oma haigusega. Lihtsalt ähmis olles ei märganud küsida Sad Annabel
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Reede Nov 29, 2013 10:12 am    Teema: Vasta viitega

Palun juba ette vabandust et olen karm aga ... kui mees ei toeta sind,ei mõista sind ... Kas ta on üldse väärt SIND! Teaan kui raske on olla üksi selles aga sul ju on MEES. Sad Oled praegu väga haavatv ja nõrk aga kunagi saad sa sama tugevaks kui meie siin kõik .USU! Very Happy
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Reede Nov 29, 2013 11:35 am    Teema: Vasta viitega

No, see pole suhteteema foorum, lihtsalt abikaasa suguvõsas on kõik haigused tabu teema, millest ei räägita ja punkt! Mina sain siin Teiega oma kõhklusi jagada ja muresid kergendada. Smile
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Reede Dets 13, 2013 2:39 pm    Teema: Vasta viitega

Küsin veel, et kas e-tervise digiloos mu rinnavähi proovide- analüüside vastused ei kajastu? Surfasin seal ringi lootuses midagi teada saada aga paraku mitte! Crying or Very sad
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 6

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes