Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Rinnavähk
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Siirilii

PostitusPostitatud: Teis Dets 10, 2013 1:07 pm    Teema: Rinnavähk Vasta viitega

Tere

Olen siis ka nüüd Teie seas ja sama murega. Lootsin küll, et äkki juhtub ime ja mul läheb õnneks, aga ei läinud nii hästi. Ühesõnaga, peale eilset UH on asi kindel, biopsia vastused veel tulevad, aga see rohkem täpsustamiseks. Ei oska kohe kuidagi olla ja nii suur hirm on...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pandariin

PostitusPostitatud: Kolm Dets 11, 2013 2:36 pm    Teema: Vasta viitega

Ka sulle rahu, ainult rahu:)
Kogu ennast ja kui on küsimusi, küsi.... Razz
Oleme ka Sinu jaoks olemas ja abivalmis aitama ja vastama.
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Kolm Dets 11, 2013 6:02 pm    Teema: Vasta viitega

Ma kohe ei oskagi midagi küsida, ainus mis kindel on see, et ma nii hirmsasti kardan. Praegu ootan oppi, mis on jaanuaris. Varem ei olnud ma üldse haige, nüüd tunnen, et iga osa kehast valutab. Ah jah, kaua kulub aega, et peale oppi paremaks läheb ja kas enne keemiat vms on väike vahe ka? Ja ma ei taha, et võõrad teaksid, kardan seda kaastunnet.
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Kolm Dets 11, 2013 7:05 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
Normaalne, et on hirm. Oleme selle tee kõik läbinud. Sa ei taha, et keegi sind haletseks, arusaadav. Kuidas keegi, mina ei varjanud kellegi eest, aga samas ei hädaldanud, kõik emotsioonid jätsin endale. Enamasti ei teata sellest midagi, rinnavähk on haigus ja seda ravitakse ja selleks on Eestis kõik võimalused olemas. Operatsioon ei ole ju iseenesest raske, paar tundi intensiivis ja siis juba oma palatis. Tavaliselt on haiglasoleku aeg ca 5 päeva. Sa ära praegu mõtle keemiast, see ei ole alati obligatoorne. Enne peab kinndlaks tegema millises seisus su haigus konkreetselt on. Kui aga keemia määratakse, siis väga pikk vahe opi ja keemia vahel ei ole hea. Ma võin eksida, aga 3 nädala pärast peaks keemiaga alustama. Ole ise aktiivne, küsi ja isegi nõua (viisakalt muidugi), et sinuga tegeletaks. Suured haiglad on nagu kombinaadid, Jõudu ja kirjuta siia, mõnikord on lihtsad asjad mille peale ise ei tule.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Nelj Dets 12, 2013 8:51 am    Teema: Vasta viitega

Mina ka töö juures teatasin sellest kui normaalsest asjast, et lähen Hiiule opile. Kes ehmatas, kes haletses, kes parastas- ei tea, sest neil oli seda aega teha senikaua kui mind tööl polnud. Tagasi tööle minnes olin pigem mina see energiapomm, kes rahvast ehmatas oma optimismi ja hea tujuga. Need, kes poleks osanud minuga suhelda, ei kartnud enam.
Katsu ise enda jaoks asjad läbi mõelda ja närida, siis võtad sina oma `sõpra` kui tavalist elukaaslast ja kellelgi pole isegi vajadust kaasa tunda.
Smile
Tagasi üles
liiv

PostitusPostitatud: Nelj Dets 12, 2013 3:43 pm    Teema: Vasta viitega

mina ei öelnud kellelegi, välja arvatud lähisugulastele, kes ikkagi ei osanud mõnda aega minuga suhelda. mulle ka ei meeldinud kaastunne. Keemiaravi läks mul kergelt, kui juuksed poleks ära kukkunud ja ripsmed-kulmud hõrenenud, siis paljud ei olekski aru saanud, et midagi teistmoodi on.

Alguses ikka nutsin õhtuti, aga nüüd on kõik möödas ja meel rõõmus, et olen elus ja saan tegutseda.

Kõike paremat! Teadmatus on hirmus, aga varsti on kõik möödas!
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Nelj Dets 12, 2013 7:36 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on selline hirm, et ma ei elagi opini, eriti õhtuti on paha. Tunnen, et vähk võib olla erinevates kohtades, igat valu kardan juba. Mõistusega sunnin end rahulikuks, aga no nagu istuma jään, nii hakkab halb. Lähedastele rääkisin, teistele ei kavatse rääkidagi, vähemalt veel mitte. Eks paistab, mis saama hakkab. Rind ka tuikab ja nüüd juba terve vasak pool selline imelik ja tuim. Opini ka palju aega veel, kardan tõesti, et olen üleni haigust täis. Nii hea, et siin saab rääkida, kodus proovin ikka selline optimistlik olla.
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Nelj Dets 12, 2013 11:17 pm    Teema: Peame vastu Vasta viitega

Olen sama murega siin ja mul opini veel loetud päevad. Kui vähegi suudad ära mõtle haigusele kogu aeg, sest just üle mõtlemine teeb haigemaks. Ka mul on ikka veel musti auke kuhu muretsemisega langen ja siis tõesti tundub, et vähk on üleni mu vallutanud ning valutavad-annavad märku kõik mõeldavad kohad. Kas öeldi kohe, et tuleb ka keemiaravi? Mul jäi enda kohta arusaam, et saan kiiritusravi 33 korda ja siis tbl. Aga see kõik oli enne kui tehti biopsia ja uuring MRT, mille vastuseid kuulen vast enne oppi ja siis ka selgub lõikuse suurus. Minu rinnavähist teab vaid mu pere ja ei räägigi enne teistele kui selgus käes. Oi, kuidas tahaks pea liiva alla peita ja kõike olematuks teha! Paraku nii ei saa...See kõik toimub minuga nii ruttu, vaevalt 3 nädala jooksul vähi teadasaamisest mammograafis kuni opini. Oleme tugevad ja asume võitlusse elu nimel! Kui on soovi kirjuta privasse, vastan meelsasti.
Very Happy
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Reede Dets 13, 2013 5:41 am    Teema: Vasta viitega

Tere!
Kui kõik kohad valutavad, siiis see on küll närvid, tugev stress ja hästiarenenud kujutlusvõime. Lugege dr. Kütneri vastuseid www.rinnavahk.ee, mingit valu ei ole.
See rahvalik arusaamine kõik kohad on vähki täis tähendaks et metastaasid ehk siirded on levikud luudesse, kopsu jne. Keegi ei hakkaks teile oppi tegemagi. Võtke annast kokku, muidu ajate oma lähedased hulluks.
Kordan veelkord meil on kõik võimalused raviks, täitke täpselt juhiseid, lugege rohkem rinnavähi kohta, siis oskate arsti käest küsida, neil on aega suhtlemiseks vähe, koormused on väga suured. Nii op kui ravi tuleb lihtsalt läbi teha ja elada tavapärast elu edasi, mida rohkem tööd, tegevust, seda parem siis ei jõua iseenda haletsemisega nii palju tegeleda.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Reede Dets 13, 2013 8:38 am    Teema: Vasta viitega

Toetan Irmat 100 prossa, lugege vanu foorumlaste kirjutisi ja Kütneri vastuseid ja ärge justnimelt pabistage privas kahekesi. Muide, ainult kiiritus opijärgselt tehakse vaid algstaadiumis vähile Smile
Omast kogemusest ütlen, et vähk tõepoolest ei valuta, üle mõeldes annab ennast aga enne oppi maha matta. Vähem teiste arvamusi, rohkem teaduslikku lugemist www.rinnavahk.ee ja mõistus seisab korras.
Peale oppi räägib raviarst teile vähist- kui agressiivne ta on, kuidas levinud jne. Enne oppi on vaid aimdused ja tume maa. Niiet koguge päikest/ kui teil pole, võtke minult/, nautige jõule ja mõelge ilusaid mõtteid:)
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Reede Dets 13, 2013 2:29 pm    Teema: Vasta viitega

Tänud Irma ja Pandariin! Toetust ja mõistmist on ikka vaja. Küllap elame selle raske aja üle ja pikapeale loksub elu oma rööbastesse tagasi - no, ma vähemalt loodan! Minu puhul asi just selles oligi, et lugesin liiga kaua ja põhjalikult kogu foorumi läbi....mille põhjal "avastasin" endal kõik vähiliigid Surprised . Loogiliselt mõeldes neid mul vast ikka ju pole, aitab sellest ühestki! Smile
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Reede Dets 13, 2013 3:05 pm    Teema: Vasta viitega

Tahaksin ka rahulik olla ja oodata, millal arst täpsemalt räägib, aga vahel käib klõps ja hakkab kerima. No kohe selline tunne, et surengi kohe ära. Tean, et see on närvidest, mingi paanikahoog vms. Eriti hull on siis, kui meest kodus pole, nagu koju tuleb, nii läheb paremaks. Ja veel ma ikkagi loodan, et äkki juhtub ime ja biopsia vastus ütleb, et mul on siiski midagi muud, kui see, mida mammograaf ja UH näitasid Wink
Tagasi üles
liiv

PostitusPostitatud: Laup Dets 14, 2013 7:57 am    Teema: Vasta viitega

Kahjuks pole õige, et ei valuta. Mina oleks oma tüki tähelepanuta jätnud, kui poleks olnud aeg-ajalt torkeid ja tuikavat valu (mitte pidevalt). Nii et ei ole õige, et pole tunda, minul oli küll tunda. Kõigil inimestel on see erinev ja üldistusi teha pole mõtet!

Mina usun et iga haigus annab ennast vähemalt väikese valu või mingi tundega tunda. Väikeseid märguandeid tuleb osata lihtsalt tähele panna. Minul olid need harvad torked ja tuikamised just rahulikus asendis õhtuti voodis veel pool aastat enne, kui ma üldse kontrolli läksin.
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Püh Dets 15, 2013 5:57 pm    Teema: Vasta viitega

Mina käisin ka rääkisin oma naistearstile mais, et on üks rind selline kahtlane, aga ta katsus ja ütles, et ei ole midagi. Nüüd siis on ei ole midagi, hea, et taipasin teise arsti juurde minna üldse. Mul on rinnad kogu aeg valusad olnud, eriti just see haige rind. Eks paistab, mis saama hakkab, ega ma ju eriti midagi veel ei teagi, kuidas ja mis. Arst on jaanuari alguseni puhkusel ja siis saan täpsemad vastused.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Püh Dets 15, 2013 7:09 pm    Teema: Vasta viitega

Loe www.rinnavahk.ee, seal dr Kütner selgitab, mis teeb rinnad valusaks. Väga pikk ja temalikult selgitav vastus. Smile
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 7

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes