Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Rinnavähk
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kribu

PostitusPostitatud: Püh Jan 26, 2014 11:24 am    Teema: Vasta viitega

Minule tehti eemaldus ja taastus koos. Taastus tehti seljalihasega ja implantaadiga. Ma sain aru, et see oleneb eelkõige inimese kehakujust, kas implantaati on vaja või mitte. Minul polnud endalt suurt midagi võtta. Implantaadi maksab patsient, muu oli tasuta. Teise rinna korrigeerimist ma ei tea, et tehtaks, ma usun, et see läheb juba kosmeetilise protseduuri alla ja kohene korrigeerimine pole ilmselt ka mõtekas, sest see taastatud rind vajab u. aasta, et ilusti paika vajuda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cecilia

PostitusPostitatud: Püh Jan 26, 2014 1:38 pm    Teema: Vasta viitega

Isegi kauem. Kui ise kaalus juurde võtad, opereeritud rind ei suurene proportsionaalselt teisega. Seoses sellega on mul taastatud rind tunduvalt väiksem kui teine, kannan taastatud rinna peal silikoonist rinnasuurendust, muidu paistaks teine rind väiksem. Mul tehti ainult seljalihasest, aga ilmselt oleks vist pidanud ka silikooni panema. Niiet kuidas kellelgisee taastus välja kukub
Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
annabel

PostitusPostitatud: Püh Jan 26, 2014 10:33 pm    Teema: Vasta viitega

Õhtu tered! Huvitav kas keemiaravi teeb mäluga juba trikke, et postitasin enda küsimused teise teemasse, ise seda märkamata Embarassed
Palju see implantaat ka maksta võiks? Teise rinna vähendamist mõtlesin sel juhul kui olen suurerinnaline, et kas taastatav rind tehakse ikka nii suur? Üks siis nagu kikkis ja teine jääb lonti? Shocked Lugesin, et kõhult võetakse vaid siis kui seal pole arme, seega minu puhul jääb ära. Oh, see kõik on tulevikumuusika....hetkel tähtsaim pahalasest võitu saada!
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Püh Veeb 02, 2014 3:42 pm    Teema: Vasta viitega

Andke mulle mu nutulaul andeks, lihtsalt ei suuda praegu tugev olla.

Viimati muutis seda Siirilii (Esm Veeb 15, 2016 2:08 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Esm Veeb 03, 2014 9:07 am    Teema: Vasta viitega

Tere!
Ma ei uau, et sind mingiks hirmsaks sõnumiks ette valmistati. Praegu on lihtsalt kombeks võtta patsienti kui klienti, talle antakse informatsiooni ja isegi oodatakse et ta avaldaks arvamust edasise ravi kohta. Laborist pole veel tulemusi käes. Ka minul oli agressiivne, 11st lümfisõlmest olid 9 pahaloomulised, agressiivsuse näitaja G oli 3, mis on maksimaalne, hormoonravi ei saanud teha, sest kasvaja ei olnud hormoontundlik, kokkuvõttes III staadium. Sain nii keemia kui kiiritusravi. Keegi pole tundetu tükk, aga ma suutsin oma emotsioone väljapoole mitte näidata. Püüdsin tavapärast elu edasi elada, sellest saab suvel 5 aastat ja kuigi see pole mingi näitaja, sest siirded võivad ka kümme aastat hiljem välja lüüa olen ma kogu selle aja normaalselt elanud. Mis siis, et keegi rääkis edasi, mis sellest ikka saladust teha ja ära lase kellelgi poolearulisel end maha matta.
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Esm Veeb 03, 2014 2:52 pm    Teema: Vasta viitega

Siirilii Very Happy vaata privasse!
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Esm Veeb 03, 2014 6:01 pm    Teema: Vasta viitega

irma:)
tubli tydruk, sa räägid minu sõnu. Mul saab sel kuul 7 imeilusat aastat:)

siirilii:)
Ela täiesti tavapärast igapäevaelu. Mind isiklikult ei huvita ammu enam teiste arvamus- ja nii igav mutt ma ka pole, et midagi rääkida pole
Razz
Ela päevad huvitavaks ja lihtsalt naudi:)
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Teis Veeb 04, 2014 4:12 pm    Teema: Vasta viitega

Siirilii - praegu on muidugi raske sest sa ootad patoloogia tulemusi ja igasugused mõtted käivad peast läbi. Aga kui tulemused käes ja otsus tehtud millist ravi vajad siis on sul eesmärk olemas ja lihtsam on edasi minna. Ja ära muretse et oma perele raskusi tekitad, sa ju aitaksid ja toetaksid oma pereliikmeid kui neil sinu abi oleks vaja. Ja mis võõrastesse puutub siis lase neil olla, tõsine haigus näitab sulle mis on elus tähtis ja kes su tõelised sõbrad on.
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Reede Veeb 14, 2014 4:39 pm    Teema: Vasta viitega

Ilus sõbrapäev küll Sad

Viimati muutis seda Siirilii (Esm Veeb 15, 2016 2:10 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Reede Veeb 14, 2014 5:54 pm    Teema: Vasta viitega

Siirilii - ma proovin sulle su patoloogiat "tõlkida". Meil on muide sama diagnoos, ainuke vahe on et sul on HER2+, aga selleks on sul ka oma imerohi Herceptin.

pT2 - on kasvaja suurus, 2-5cm
c50,3 - on kasvaja asukoht rinnas, alumine keskpoolne veerand
N1A - on lümfisõlmede haaratus, 1lümfisõlm
M0 metastaase pole
G3 - kui kiiresti kasvaja paljuneb , enamusel noortel naistel on agressiivsemad kasvajad, teoreetiliselt alluvad agressiivsed kasvajad paremini keemiaravile
IIb - kokkuvõte su vähi staadiumist

Su kasvajal on estrogeeni retseptorid. Sa peaksid õnnelik olema et sul on nii palju ravivõimalusi millele su kasvaja allub. Jah, vähidiagnoos on raske aga rinnavähi raviks on palju rohkem ravivõimalusi kui mõnede teiste vähkide raviks. Nüüd aga valmista enneast ja oma peret eelseisvaks raviks!
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Reede Veeb 14, 2014 6:01 pm    Teema: Vasta viitega

Tänud Inks, aga kuidas üks lümfisõlm, kui mul on selles pikemas jutus kirjas, et 1 lümfisõlm kasvajavaba ja 16 lümfisõlme intaktsed. Ma sain aru, et ainult üks on puhas ja ülejäänud kasvajat täis.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Reede Veeb 14, 2014 6:07 pm    Teema: Vasta viitega

PS - mu enda vähidiagnoos tuli paar päeva enne minu 37 sünnipäeva. Üldiselt vahet pole mis päeval diagnoos tuleb, üksi päev pole hea diagnoosiks. Ära lase endal diagnoosis "haududa", vaid vaata tulevikku ja keskendu ravile, märgi kalendrisse ravi algused ja lõpud, vereproovide kuupäevad, millal juuksed ära kukuvad jne. Sul on laskemoon valmis , nüüd tuleb ainult püss laadida.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Reede Veeb 14, 2014 6:16 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei tea kas kusagil on trükiviga, aga N1 on et 1 kuni 3 sõlme on haaratud. Võib olla nad ütlesid et 16st "testitud" lümfisõlmest üks oli haaratud? 16 haaratud lümfisõlme oleks pannud su III staadiumisse üld diagnoosis, ja seetõttu ma arvan et sa said lihtsalt valesti aru. Aga eks arst räägib sinuga pikemalt.
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Reede Veeb 14, 2014 6:22 pm    Teema: Vasta viitega

Oh jah, eks ma katsun. Vahel olen juba peaaegu normaalne, aga alati, kui arstiga räägin, siis jään topelt haigeks. Arst muidugi julgustas, et oi kui tore, nüüd teame kõike ja sellele argressiivsele hea jälile saada. Ma siis katsusin vaielda natuke, aga no rahustas nii kenasti mind maha...hetkeks. Nüüd kruvin jälle. Vihastasin ka täna jälle oma perearsti peale. Läksin sinna ja küsisin, et äkki ma saan mingit rahustavat tabletti, et selline olukord. Siis ta ütles, et ei saa anda, ma jään sõltuvusse. Ütlesin siis , et mis vahet seal praegu on ja tema hakkas hirmutama mind, et kas ma ikka tean, et juuksed ja küüned ja kõik tulevad maha ja oi kui hull asi on. Siis ma täitsa vihastasin, ma käin mitu aastat norimas saatekirja, et rindu kontrollida ja tema on alati öelnud, et näidustusi pole. Ja nüüd targutab, no ei saa magada, kogu aeg aina mõtlen, mis saab. Tahaks olla tugev, lüüa selja sirgu ja sellele haigusele vastu hakata ja siis natukese aja pärast hakkan mõtlema, et ei tea, kas maksabki end piinata selle raviga. No kindlasti ma lähen ravile, aga jõudu on kõvasti vaja.Ainult ma ei tea, kust ma selle võtan.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Reede Veeb 14, 2014 6:29 pm    Teema: Vasta viitega

Vaata arstid on nii erinevad. Minu oma andis nii palju lootust, isegi ütles et see on ravitav. Aeg on perearsti vahetada! Juuksed kukuvad küll ära, aga see on pisiasi, küüned kõikidel ei kuku ja sellega saad väga ettevvaatlik ka olla et neid hoida. Ma sain rahusteid diagnoosist kuni operatsioonini, võid onkoloogi käest küsida. Mõned on sobivad pikaajaliseks raviks, eriti tähtis on et saaksid keemia ajal magada. Enne keemiat antakse tavaliselt rahustit ja seda sama rahustit void enne magamaminekut ka võtta. Nii kole on kuulda kui inimesi ilma põhjuseta hirmutatakse.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 7

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes