Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Rinnavähk
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
inks

PostitusPostitatud: Reede Veeb 14, 2014 7:42 pm    Teema: Vasta viitega

Siirilii - paar sõna veel mis sind järgmisena ees ootab. Mina arvan et informatsioon on kasulik sest mida rohkem sa tead seda rahulikum sa oled. Kuna Herceptin võib südamele kahjulik olla tehakse sulle südame uuring. Vahel vaadatakse südant ka ravi keskel. Kuna Herceptini ravi võtab 1 aasta (kord kuus pead vist ainult käima) võid küsida kas sulle pandaks porta cath. See oleks pisike operatsioon aga teeks tilguti panemise lihtsamaks ja valutumaks. See oleks ka eriti hea kui sul on viletsad veenid. Saadan sulle palju jõudu ja jaksu, sest mul on seda palju üle, mul tuleb kolmapäeval viimane keemia ja polnud nii hull kui ma arvasin! Ole tubli!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Siirilii

PostitusPostitatud: Reede Veeb 14, 2014 7:52 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh Inks, aga kas need ravid hakkavad mul kõik korraga? Issake üks mure on,mul on vererõhk kõrge, äkki ei saagi ravi teha.Kuigi ravimitega on rõhk normis. Huvitav,kui seda kõike mulle tehakse, siis kuidas organism selle ära kannatab.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Reede Veeb 14, 2014 8:30 pm    Teema: Vasta viitega

Odatakse umbes 30 päeva peale operatsiooni, sel ajal teevad nad sulle testid kui vaja. Ma arvan et su vererõhk on pisike probleem ja nad valivad sulle rohud mis su vererõhu rohuga kokku sobivad. Siis algab keemia. Kui peamine keemia möödas oodatakse jälle 30 päeva siis algab kiiritus , see on natuke rohkem kui 1 kuu. Ja siis jätkad herceptiniga üks kord kuus kuni tuleb 12 kuud täis. Tamoksifeen on tablet, ma täpselt ei tea kas seda saab kiirituse ajal võtta, aga mulle öeldi et seda alustan 30 päeva peale keemiat. Herceptini ajal hakkavad juuksed tagasi kasvama, selle kõrvalmõjud on tavaliselt kegemad. Aga su arst saab täpsemalt rääkida ma ei taha väga spekuleerida mis ravikuuri sa saad. Aga ma tean et kuna Herceptin mõjutab südant saad sa teised rohud mis südamele nii kahjulikud pole.
Tagasi üles
kribu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 14, 2014 10:17 pm    Teema: Vasta viitega

Siirilii, ma tean mida sa tunned. Kõik foorumi kasutajad ilmselt teavad. See ongi nagu sõit ameerika mägedel. Mina leidsin tüki paar nädalat pärast 40. sünnipäeva. Kuni lõpiliku diagnoosini sisendasin endale, et vast on kõik ikka hästi, aga kahjuks ei olnud. Diagnoos lõi ikka jalad alt ja mõned päevad ei jaksanud ma peale magamise midagi teha. Õnneks sain ma ravi ruttu peale, ravi alustamine mõjus mulle positiivselt.
Teine masendus (aga mitte nii suur) tuli siis kui 3 nädalat pärast esimest keemia juuksed välja langema hakkasid. Kuigi teadsin, et see nii läheb, siis ikkagi lootsin, et äkki mul ei kuku. Aga kukkusid ja nüüd olen poisipeaga ja olen avastanud ka poisipea häid külgi (enne olid mul aastaid pikad juuksed).
Hormoonravi hakkasin saama 2 nädalat peale keemia lõpetamist, kiiritust ma ei saanud.
Olen jõudnud juba ka ühes kontrollis käia ja kui ma kuni kontrollini olin rahulik, siis vastuste ootamise ajal jälle paras närvipundar. Ei tea, kas see hakkabki nüüd iga kontrolliga nii olema.
Ma üritan leida selle haiguse positiivseid külgi, kõlab küll irooniliselt, aga kuna see on väga levinud haigus, siis on ka seda palju uuritud ja ravivõimalusi on. Samuti on see lihtsamalt opereeritav kui mõni muu.
Oma elu pole ma oluliselt muutnud, jälgin ainult et käele liiga suurt koormust ei annaks, aga sporti teen nagu ennegi.
Ja lisaks tunnen ma palju positiivsust lugedes selle foorumi kauaaegsete kasutajate postitusi.
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Laup Veeb 15, 2014 2:28 pm    Teema: Vasta viitega

Kulla Siirilii! Pole hullu, me võitleme selle pahalasega ja ei anna alla! Nüüdseks on Sul selgus käes ja tean seda tunnet, mis vallutab raskeil hetkeil Sinu. Oleme peaaegu ühesuguse diagnoosiga ja kui juba mina pean vastu, pead sa kindlasti! Ära võta sellist mõtet pähegi justkui kavatseksid alla vanduda. Vaata kui palju erinevaid raviskeeme on olemas ja vähidiagnoos ei ole tänapäeval enam surmahaigus. Usalda oma raviarsti ja perearst saada kukele nende hirmujuttudega, tegelikult on see päris kuritahtlik niimoodi hirmutada.
Kindlasti ei ole need ravid üheaegselt ja harilikult saab alguse keemiaga (pole hullu! nagu minu näite puhul tead), millele järgneb kiiritus ja siis hormoonravi. Ka minul on kõrgenenud vererõhk ja veel igasugu muid hädasid kuid need ei muutu takistuseks, aga kindlasti tuleb seda oma raviarstile rääkida, et ta saaks valida just Sinule sobiva ravimi.
Pea püsti ja me saame hakkama! Wink
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Laup Veeb 15, 2014 2:47 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
Siirilii, see et perearst sulle niisugust juttu räägib näitab seda, et ta ei tea sellest rohkem kui mingis naistelehes kirjutatakse. Minul samasugune kogemus, olin algul üllatunud, aga nüüd kus ma olen omal nahal selle probleemiga ca 15 aastat tegelenud ei üllatu ma enam mitte millegi üle.
Üks soovitus teile mõlemale Annabeliga, kui ravi hakkab tehke ennast kogu aeg nähtavaks ja kuuldavaks. Ei maksa väga tagasihoidlik olla, küsige, küsige üle. Ma ei tea kas te olete ravil Tallinnas või Tartus aga vahet pole, arstide koormused on väga suured. Ärge jääge lootma selle peale, et eks arstid tea. Teavad muidugi, aga kohe tuleb järgmine patsient sisse ja ta peab temaga tegelema. Alkoholi ja kommikarpe pole eriti mõtet viia.
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Laup Veeb 15, 2014 2:58 pm    Teema: Vasta viitega

Eh, pole mõelnudki midagi viia! Milleks, mis muutuks minu suhtes? Südamlik naeratus ja aitäh! töötavad paremini Wink .
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Laup Veeb 15, 2014 3:07 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on küll teised kogemused ja ma tean üsna mitmeid teisi, kes ainult naeratusse ei uskunud, aga eks sa ise tea.
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Laup Veeb 15, 2014 5:56 pm    Teema: Vasta viitega

Tänud teile head inimesed Smile
Nii tore, et annate nõu ja olete toeks. Aga kuidas sellega ikkagi on, kui ma lähen peale oppi nüüd arsti juurde. Sain aru, et tehaks hommikul vereproov ja siis tunni pärast arst, aga mitte see, kes mind ravis, hoopis uus. Kas kohe samal päeval on keemia, või kuidas see käib. Ravil olen Tartus. Ja veel, kuidas siis ikkagi on arstidele millegi viimisega?
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Laup Veeb 15, 2014 8:07 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
Tartu kogemus puudub, aga arvatavasti ei erine see oluliselt, Opi ja keemia vahel peaks ikka ca kuu poolteistjääma. Sa peaks saama graafiku kogu aja peale,mis kuupäevadel sa keemiasse lähed. Iga kord tehakse enne vereanalüüs kontrollimaks ega valgete vereliblede hulk pole liialt langenud. Kui on siis tehakse taastuse eesmärgil süst. Ma ei hakka siin portaalis diskuteerima teemal kas viia arstile midagi või mitte. Olen kuulnud, et nooremad põlvkonnad välistavad üldse seda. Ma lihtsalt ütlen sulle, et kõige olulisem on su raviarst, kes jääb aastateks sinuga tegelema. Tunde küsimus, kohtud kabinettide uste taga oodates teistega, kuigi eestlased on tihti oma suhtluses kuidagi kramplikud teevad ühised mured avatumaks. Kuula maad.
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Laup Veeb 15, 2014 8:40 pm    Teema: Vasta viitega

Sorry, olen hajameelne, mitte valgete vaid punaste vereliblede probleem eelkõige. Võib-olla keegi kellel on värskemad mälestused, täpsustab. Sel ajal kui ma seda läbi tegin olid kõik normsuurused peas. Mäletan, et mul tekkis probleem trombotsüütidega.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Laup Veeb 15, 2014 10:33 pm    Teema: Vasta viitega

Arvan, et see ikkagi sisetunde küsimus. Kui tänada, siis ehk tõesti lilled, kohvi, maiustused, puuviljad. Aga arvamus, et see muudab suhtumist Sinusse kui patsienti ei pea küll paika.
Usun et selline tänu, mis südamest tuleb teeb kõigile rõõmu (sulle endale ju ka).

Mingi ümbriku lauanurgale jätmist ei ole kunagi katsetanud, tean, et selle peale on mõned isegi solvunud. Ehk olen lihtalt mina naiivne, ei tea. Smile .
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
annabel

PostitusPostitatud: Püh Veeb 16, 2014 8:53 am    Teema: Vasta viitega

Nõustun Cecilia arvamusega kingituste osas.
Irma - minul just kontrollitakse ikkagi valgeliblesid e leukotsüüte nädal peale keemiat, küllap see võib eri keemiate puhul olla ka erinev. Liiga madala taseme korral pean võtma teatud tbl.
Siirilii, usun et keemia manustamine toimub nii PERHis kui Tartus üsna ühtemoodi. Kõigepealt hommikul lähed annad vereproovi ja siis umbes tunni jooksul jõuavad selle tulemused keemia raviarstile kuna sinna proovile on kirjutatud cito e kiire. Verevõtmist ära karda, seal on kõik profid! Keemia-arstil küsitakse su pikkust ja kaalu, mille alusel arvutatakse välja just Sulle vajalik doos. Minul on see õnn, et raviarst ja nn.keemia-arst on üks ja sama tohter Very Happy Kõik keemiaga seotud kaebused saad kurta sinna ja arst annab lehe, millega lähed keemiasse, üldiselt on see nn.päevaravis tehtav tilkumine. Seal keemiaravi ukse taga läheb jälle nõks aega kuni just Sulle vajalik doos kokku segatakse ja siis kutsutakse tilkuma. Ära karda, seal samuti oma ala profid, kes leiavad veeni ka sealt kus aimatagi ise ei oska! Ja siis lihtsalt istud seal mugavalt nii ca 2 tundi kuniks kõik need tilgad otsas. Võta kaasa raamat ja kindlasti veepudel. Ma ei tea Sinu raviskeemi aga harilikult on siis 3 nädalat vahet ja nii 6 korda.
Keemiaravil kohtad paljusid just sama pahalasega toredaid naisi ja nendega vesteldes saad üht-teist teada ning asi ei tundugi nii hull! Smile
Pea vastu!
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 19, 2014 7:51 pm    Teema: Vasta viitega

Tahaksin veel uurida, kuidas nende raviarstidega on? Opi tegi üks arst ja nüüd enne keemiat saadeti teise arsti juurde, kas see uus arst jääbki nüüd minu raviarstiks?
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 19, 2014 8:07 pm    Teema: Vasta viitega

Oma kogemuste põhjal võin öelda, et jah. Keemiaravi ajal jääb Sulle kindlasti seesama arst, kes sulle nüüd määrati, kui lisandub ka kiiritusravi, võib arst muutuda, vähemalt on see nii PERH-s.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 7

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes