Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Rinnavähk
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Siirilii

PostitusPostitatud: Teis Apr 22, 2014 12:30 pm    Teema: Vasta viitega

Tervitus üle pika aja. Mõtlesin, et kirjutan, kuidas mul läheb Wink Ja läheb nii nagu läheb, kolm keemiat FEC on seljataga ja varsti algab uus. Ma ei teagi täpselt milline, aga tean, et bioloogiline ravi on ka sellega koos. Pole õrna aimugi, kuidas ma seda talun. Aeg aga aina venib, tahaks juba et ravi oleks möödas. Ma olen üsna väsinud sellest. Tööl käin ma edasi, keemia on neljapäeviti ja esmaspäevaks on siiani kõik korras olnud. Muidugi ei tea, kuidas uue raviga on. Loodan, et jaanipäevaks on keemiaga ühelpool.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Siirilii

PostitusPostitatud: Laup Juun 07, 2014 8:38 pm    Teema: Vasta viitega

Tere üle pika aja Wink
Ma olen oma viletsast olemisest nii väsinud, et ei kujuta ette, kas ja millal mul üldse parem hakkab. Ei saa öelda, et mul füüsiliselt väga halb oleks, kuigi ka neid päevi on, kui püstigi ei taha tulla. Kõige hullem on minu välimus, ma olen nagu mutant. Pea on kiilas, kulme ja ripsmeid ei ole, igasuguseid punne ja vinne on kogu keha täis, sügelen ja ajan nahka, no nii vastik olemine on, nagu ei olegi inimene. Lisaks meeletu kaalutõus, ravi algusest siiani olen mingi kuus kilo juurde võtnud, peeglisse ei taha vaadatagi Sad Üldiselt masendav värk ja ma ei tea, kas paremaks lähebki. Midagi ei seisa meeles ka, unustan kõik ära, mida kokku olen leppinud.
No tuli selline paha tuju peale ja kukkusin kaeblema, ehk tulevad ka paremad ajad, aga praegu on kohe eriti kehv tuju.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Püh Juun 08, 2014 4:03 am    Teema: Vasta viitega

Siirilii - sul on õigus ja põhjus kurta ja kaevata. Nii et võid siin haliseda igal ajal. Ma mõistan täpselt millest sa räägid aga usu mind et kui ravi on möödas hakkab 2 nädala pärast parem. Ja liigsetest kilodest saad ka lahti tervislikult toitudes ja liigutades. Kas sa peale keemiat kiiritust ka saad?
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Püh Juun 08, 2014 9:55 am    Teema: Vasta viitega

Jah, peale keemiat tuleb veel ka kiiritus. Praegu on ees veel viimane keemia ja siis jääb kiiritus, bioloogiline ravi ja hormoonravi. Bioloogiline on juba praegu koos keemiaga, aga bioloogiline on eelmisest kuust nüüd süstina, mis on selles mõttes parem, et tilkumine jääb ära ja saab kiiremini koju.
Täna avastasin kõva punni terve rinna kaenlaalt, mina ei teagi, kas see on nüüd midagi hullu jälle, või siis juba tavaline punn, milliseid on juba üle terve keha.
Kuhugi minna ma ei taha, olen paistes ja vastik. Kõik keda tükk aega näinud pole, imestavad ja vahivad suud ammuli, milliseks ma läinud olen. Mulle tundub, et mees ka häbeneb minuga väljas käimist, kuigi ta ise vägisi veab mind kodunt välja. Äkki kujutan ma seda ette, aga nii mulle tundub.
Elu on igatahes kole praegu ja ma olen sellest kõigest niiiiii väsinud.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Püh Juun 08, 2014 2:32 pm    Teema: Vasta viitega

Ma sain ka kiiritust peale keemiat aga vahepeal antakse sulle vähemalt kuu aega puhkust vahel et saaksid toibuda. Ja viimane keemia on muidugi ränk aga emotsionaalselt oli mul nagu raskus õlgadelt tõstetud ja mu meeleolu oli palju parem.

Punni pärast kaenla all ära väga muretse aga näita seda kindlasti arstile kui järgmine kord keemiasse lähed ja jälgi kas see muutub. Mul on ka tükk rinnas mida on juba 4 kuud jälgitud aga nad arvavad et see on armkude operatsioonist. Loodan et sinu punn on ka midagi kahjutut.

Ma olen su abikaasaga nõus et ta sind igal võimalusel tahab kodunt välja vedada. Ega kodus istudes miski paremaks ei lähe ja eks masendavad mõtted tulevad rohkem pähe kui sul tegevust pole. Proovi jalutada ja ka kui saad , see aitas mind palju.

Mu kaal langes 2 kuud peale keemiat nii et ära sa selle pärast väga muretse. See kõik on ajutine. Pea vastu!
Tagasi üles
prouakaisa

PostitusPostitatud: Püh Juun 08, 2014 6:04 pm    Teema: Vasta viitega

Siirilii, jagan Sinu tundeid. Ma ka võtan rõõmsalt juurde ja tunnen end paraja kakukesena. Kulmud ja ripsmed hõrenevad ja valdavalt on väga väsinud olemine. Õnneks mul seekord midagi ära ei lõigata (metastaasid luudes), kui rinna eemaldus oli, siis oli psühholoogiliselt veel hullem. Aga tead mis? Kuigi seda on rakse usukuda, siis see paha läheb mööda. Ka endale pean seda aeg-ajalt meelde tuletama. Või vähemalt peab uskuma, et läheb. Ja kui tuleb jälle, küll siis ka läheb Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Siirilii

PostitusPostitatud: Püh Juun 08, 2014 7:22 pm    Teema: Vasta viitega

No loodame, et läheb paremaks, aga praegu on tõesti seda raske uskuda. Hommikuti on silmad paistes ja no ega enam ei olegi võimalik end normaalseks meikida. Alles ma virisesin, et läheb kaua aega, enne, kui nägu pähe saab. Nüüd tee, mis teed, ikka normaalsemaks ei muutu.
Mulle on praegu ikka jube katsumus inimestega suhtlemine, ma kohe ei taha kedagi näha. Tööga seoses jälle pean inimestega suhtlema ja ma ei pääse kuhugi.Ei ole enam elu Wink
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Püh Okt 12, 2014 2:14 pm    Teema: Vasta viitega

Tere jälle
Viimasest keemiast on möödas neli kuud, juuksed on nüüd nii pikad, et peanahka enam näha ei ole. Parukat ära võtta aga ei julge, selline hirm ja ebamugav tunne on ikka veel. Käin räti või mütsiga, sest parukas on seoses juuste kasvuga kuidagi ebamugav peas. Mure on aga kehakaalu ja küüntega. Küüned kohe vahel valutavad ja on sellised triibulised ning murduvad väga kergesti. Kehakaal tõuseb vaatamata sellele, et teen trenni. Ma ei tea, kas see on seoses bioloogilise raviga, või siis hormoonraviga. Kuumahood on ka meeletud ja alati tulevad vales kohas kallele Wink
Uuringud on siiani korras olnud ja tahaks nagu hakata normaalset elu elama, aga ma ei ole harjunud, et enam ei ole ma selline terve ja tubli, vaid olen nagu vana logisev auto, mis remonti vajab. Ei oska kohe kuidagi olla.
Huvitav, kas võiks panna küüntele geeli peale, et nad enam ei murduks nii väga, või on see kahjulik praegu? Tegelikult ei julgegi küünetehniku juurde minna, see arvab viimaks, et küüneseen ja no ei taha kõigile oma lugu ka jutustada.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Okt 13, 2014 1:35 pm    Teema: Vasta viitega

Küüntele kasutan mina periooditi apteegis saada olevat "MicroCell" ravilakki kuuridena.
Kaalutõus võib olla seotud hormoonraviga, soovitan väga ona toidusedel üle vaadata. Hormoonravi ajal juurde saadud kilodest on väga raske lahti saada, lihtsam on koheselt pingutada kaalutõusu minimaaliseerimiseks.
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Esm Okt 13, 2014 3:37 pm    Teema: Vasta viitega

Terekest! Siirilii võta julgus kokku ja viska see parukas nurka! Tean, mida tunned kuna olin sama probleemiga silmitsi augustis...ja viskasin paruka nurka! Paar päeva oli tunne kus kõik vaatavad mu liiga lühikesi juukseid aga see oli mööduv! Viimane keemia oli aprilli lõpp ja poolest augustist käin "oma"juustega Very Happy
Tervitades Annabel
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Reede Okt 17, 2014 7:23 am    Teema: Vasta viitega

Veel on selline mure, et selle käe veresooned, kuhu keemiat tehti, on sellised nagu lühikesed. no kuidas ma selletan, nagu oleks lühemaks jäänud ja sikutavad ja täitsa vaod on käel näha. ja kui katsun, siis on täitsa kõvad ja pingul. kas see asi ka kunagi normaalseks muutub?
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Laup Okt 18, 2014 1:07 am    Teema: Vasta viitega

Siirilii kas su käe veresoonte mure on samal poolel kus operatsioon tehti? Kui on samal poolel kus operatsioon tehti siis see kõlab hirmus sarnaselt sellele mis mul oli. Mul oli mida nad siin kutsuvad "cording" või siis "axillary web syndrome" ja sellest saab omal käel lahti. Aga kui see on sul sellel poolel kus operatsiooni polnud siis pole mul küll aimu mis see olla võiks. Aga eks keegi teine võib olla teab rohkem. Näita seda arstile või meditsiini õele või kirurgile kui järgmine kord nei dnäed.
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Laup Okt 18, 2014 12:59 pm    Teema: Vasta viitega

Ei ole sama pool, kus op tehti. Teine käsi on, aga mulle tundub, et läheb järjest hullemaks. Varsti lähen oma bioloogilist saama, siis küsin. Ma korra juba küsisin arstilt, aga ta ütles, et tõmbab varsti tagasi, aga no ei ole kuskilt tagasi tõmmanud.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Laup Okt 18, 2014 6:41 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd mul tuli üks teine asi meelde. Kas said Doxorubicin (Adriamycin) seda punast rohtu? See rikub veene, veenidel võib armkude tulla. Sellepärast nad tihti soovitavad portiga keemiaravi teha kui seda punast rohtu peab saama sest siis see ei riku käe veene ära. Mul endal küll tehti ilma portita 4 korda seda punast rohtu , mul probleeme polnud, aga ma olin ka 36 aastane. Proovi selle meditsiini õe käest uurida kes sulle keemiat teeb, mul alati õnnestus rohkem õdede käest infot saada, arstidel on alati kiire, ja õed on tihti rohkem teadlikud sellistes asjades kui arstid. Kuid isegi siin ameerikas mõned arstid ei pööra eriti tähelepanu vähihaige elukvaliteedile peale ravi, kuid on tehtud uuringud et elulemus on parem kui ka kõiki pisemaid probleeme võetakse tõsiselt. Nii et kui sul aega ja jaksu on proovi tasapisi leida lahendusi veeni probleemile ja kuumalainetele, sest on väga tähtis et sul oleks hea enesetunne. Kivi kotti et leiad lahenduse nendele asjadele!
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Laup Okt 18, 2014 8:32 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh Inks Wink
Tegelikult on nii, et bioloogilist ravi tehakse süstina ja enam veeni ei süstita. Viimane keemia oli juunis ja ikka veenid sellised koledad. Kui keemiat sain, siis oli tunne, nagu veenid külmetaksid ju sellest siis ongi. Eks ma küsin sellelt õelt,kes mulle bioloogilise süsti teeb, äkki annab mingit nõu.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 5, lehekülgi kokku 7

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes