Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Rinnavähk
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Siirilii

PostitusPostitatud: Teis Jan 20, 2015 9:58 am    Teema: Vasta viitega

Tere
Mul on selline mure, et paremas küljes aina närib ja juba üle nädala. Sapp on mul ammu ära lõigatud, ning sellest olla ei saa. Eelmine kord, kui arstil käisin, siis ei närinud ja ma unustasin ära, aga nüüd on järjest selline ebamugav valu. Siseorganitest pole mingit kompuutrit ka tehtud ja nüüd on päris hirm. Ise lohutan ennast, et äkki sellest, et ma palju söön ja paksuks olen läinud, aga no ei tea.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kerahein

PostitusPostitatud: Teis Jan 20, 2015 12:08 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Siirilii!
Kas sul siseorganitest UH-d on tehtud? Vaadatakse üle ka väikevaagna elundid, kui neid veel alles on. Saatekirja saad perearstilt, selleks ei pea kohe onkoloogi poole pöörduma. Minul laseb perearst korra aastas seda teha. Kompuutrisse perearst saata ei saa.
Ole tubli!
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Teis Jan 20, 2015 12:44 pm    Teema: Vasta viitega

Naistearst tegi mõned kuud tagasi UH seedetraktist ja rindadest, aga siis oli korras. Panin perearstile aja ja rääkisin ka onkoloogiga. Ta ütles, et perearst teeks vereproovi maksa kohta. Ega igast asjast on juba hirm, nagu kuskilt pistab, nii mõtlen kõige hullemat.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Jan 21, 2015 2:03 pm    Teema: Vasta viitega

Jaa, see on täitsa normaalne, et pärast vähiravi mõnda aega iga tervisehäda või ebamugavus kandub üle hirmuks. Hirmul aga teatavasti on õnneks enamusel kordadest omadus vaid suuri silmi omada.
Tervist kontrollima peab, kui miskit enese kehas häirib - kes teine ikka teab ja tunneb, mis meie nahavahel toimub, aga kui hirm hakkab juba ebamõistlikult suureks ja sagedaseks muutuma, siis on täiesti normaalne ka sellest kellelegi rääkida - on see siis kogemusnõustamisena siinsamas, privaatselt, silmast silma või lausa professionaali juures (haiglate psühholoogid, kes tegelevad justnimelt onkohaigetega) Smile
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Esm Apr 27, 2015 11:09 am    Teema: Vasta viitega

Küsimus selline, kui nüüd on mul aktiivne ravi läbi ja vastuvõtule pean minema sügisel. Kas siis tehakse mingeid uuringuid ka või? Kas peaks ise midagi paluma, või kuidas sellega üldse on ?
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Püh Mai 03, 2015 11:02 am    Teema: Vasta viitega

Nüüd hakkad käima 2x aastas onkoloogi juures esimesed 5 aastat, siis kord aastas. Sõltuvalt staadiumist on erinevad protseduurid. Korra aastas mammo ja kopsupilt ja veri. Ja suurema staadiumi puhul ka uh siseorganitest, stsintigraafia. Arst ise jälgib Sind ja otsustab protseduuride vajalikkuse. Ära mõtle üle Smile
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Esm Okt 12, 2015 5:39 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd on jälle kõik halvasti, munasarjas on tsüst ja ilmatuma suur ka. Hakkab jälle pihta see jant Sad Kohe ei saa enam normaalselt elada. Arst küll ütles, et ei ole vereproovi näitajad kõrged, aga need ei olnud mul siis ka kõrged, kui rinnavähk avastati. Nii loodan, et äkki on kõik ikka hästi ja see tsüst on nt hormoonravist.
Tagasi üles
sindy26

PostitusPostitatud: Esm Okt 12, 2015 9:08 pm    Teema: Vasta viitega

Kas tsüst on halb näitaja? Mul tütrega see munasarja teema ja tal neid tsüste palju. Arstid ei näe nendes midagi halba.
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Teis Okt 13, 2015 7:07 am    Teema: Vasta viitega

Mina sain küll arsti jutust aru, et võib ka midagi halba olla. Lisauuringuid tehakse päris mitu.
Tagasi üles
kribu

PostitusPostitatud: Kolm Nov 11, 2015 10:23 am    Teema: Vasta viitega

Siirilii, kas sul on juba vahepeal uuringuid teha jõutud?
Lohutuseks kirjutan, et mul avastati samuti tsüst (võtan tamoxifeeni) ja samuti tehti uuringud - kõik oli korras ja see tsüst kadus lõpuks ise ära. Ma saan aru, et tüstide tekkimine ongi üks hormoonravi kõrvalnähe.
Oluline on regulaarselt kontrollis käia, minu günekoloog tahab mind iga 6 kuu tagant näha.
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Kolm Nov 11, 2015 12:54 pm    Teema: Hormoonravi Vasta viitega

Hormoonravi, minu puhul Tamoxifen, on nii mõnegi häda põhjustaja. Ajab emaka seina paksuks, mida mul paar aastat tagasi juba korra kraabiti õhemaks, nüüd sama jama tagas. Otsustasime siis günekoloogiga, et targem oleks kogu sisemine ilu ära opereerida, et vältida võimalikku emakavähi riski.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Siirilii

PostitusPostitatud: Kolm Nov 11, 2015 1:18 pm    Teema: Vasta viitega

Homme saan teada, mis minust edasi saab. Vahepeal tulid veel üle kahe aasta päevad ka ilmatuma suure verejooksuga. Tehtu algul UH, siis kompuuter ja siis uuesti UH. Homme peaks selguma, mis edasi.
Tagasi üles
lilleke123

PostitusPostitatud: Kolm Nov 11, 2015 1:40 pm    Teema: Vasta viitega

Minu pöidlad on pihus, et kõik korras sul oleks... ja kindlasti on ka. Aitab küll neist jamadest, ükskord peab päike paistma ka jääma...eksole... nii et pea püsti ja positiivsed mõtted pähe!! kallistan!
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Nelj Nov 12, 2015 12:47 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd siis selge, et munasarjad peab eemaldama. Arst ütles, et onkoloog seda tegema ei pea ja naistearstile pidin ise kiirelt aja panema, sest oodata ei maksa. Aja sain jaanuari lõppu, eks siis ole näha, kaua veel oppi peab ootama. Muidu poleks midagi, aga valutab ka juba üsna kõvasti. Natuke on nagu süda rahul, et praegu midagi hullu ei olevat, aga samas ütles arst, et peaks päris kiiresti munasarjad eemaldama.
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Nelj Nov 12, 2015 5:12 pm    Teema: Vasta viitega

Siirilii, see pole küll hea, et nii kaua pead ootama! Viljandis sain oktoobris aja oma günekoloogile kahe nädalaga. Usun siiralt, et kui mul oleks mingi oluline kaebus, helistaksin talle kabinetti ja ta kutsub mu esimesel võimalusel kohale.
Kas sa mujale naistearstile ei tahaks minna? Uuri, kus neid oppe veel tehakse. Äkki tehakse Viljandis ka, tuleksin sul kätt hoidma? Endale tegi dr Lehtsaar Tartus, tookord ei olnud jutukski, et pean naistearstile minema.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 7

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes