Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Küsimus teadjamatele

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
CK.

PostitusPostitatud: Teis Veeb 11, 2014 10:54 am    Teema: Küsimus teadjamatele Vasta viitega

Tere kõigile siin!

Tekkis ühe sünnimärgi vaatlusega küsimus. Olen kaks aastat käinud Niine nahakliinikus kontrollis, see aasta on veel käik ees. Olen lasknud oma sünnimärke ka kaardistada. Peale esimest külastust lasin arsti soovitusel eemaldada kaks pisikest ca 2-3 mm suurust sünnimärki, mis arsti arvates suurima tõenäosusega võivad tulevikus pahaks minna. Eemaldatud nad said ja diagnoos düsplastiline neevus.

Nüüd üle kuu tagasi hakkas üks sünnimärk käsivarrel (lähedal sellele kohale, kust üks düsplastiline neevus eemaldati) häirima. Vaatasin algul et keskel on mustjat sees aga kui kergelt sõrmega hõõrusin sünnimärki, siis see must osa tuli ära, ehk see oli koorik sünnimärgil (sünnimärk ise ca 2 mm maks suur).

Nüüd eile vaatasin, et see tume mustjas koorik jälle tagasi. Uurisin ka netist sünnimärkide ja nende peale tekkivate koorikute osas, aga väike segadus ikka. Melanoomi puhul on see sekundaarseks tunnuseks. Ma muidugi kõige halvemat praegu ei arva ja pole mõtet ka karta, kuid tekkis küsimus, et kas sünnimärgile tekkiv koorik võib ka normaalne olla? Ehk on keegi sama murega arstile pöördunud ja vastuseid saanud. Smile

Aasta tagasi igatahes arst mulle selle sünnimärgi kohta veel midagi ei öelnud. Panengi nüüd märtsiks endale aja ära, et südamele täielikult rahu saada. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 12, 2014 2:36 pm    Teema: Vasta viitega

Ega ei oskagi midagi tarka arvata. Endal sünnimärke ja igasugu muid täppe ja käsnalise koorikuga kaetud heledamaid täpikesi üsna palju. Eks pead ikka nahaarsti vastuvõtu ära ootama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
RA

PostitusPostitatud: Teis Sept 23, 2014 10:02 pm    Teema: Vasta viitega

Tervitusi!

Kuidas on teil täna lood tervisega kui nõu ja abi vaja siis helistage.
Mob. 51 01 344
RA.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi