Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Keemia
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Siirilii

PostitusPostitatud: Teis Veeb 25, 2014 9:28 am    Teema: Keemia Vasta viitega

Nüüd tuleb natuke segane ja rumal küsimus Wink. Aga tahaksin küsida, et kui mul on esimene keemia ja mul hakkab halb, kuidas ma tean, et see halb olemine on ohutu ja ma ei pea arsti kutsuma? Mul on nii suur hirm selle esimese keemia ees, et mine hulluks. Eriti kardan seda, mis kodus hakkab toimuma. Ma olen praegu juba haige ja süda on paha. Närvidest ma üldse ei räägi, selline värin on sees ja süda juba ette paha. Magada ei saa, kuidagi olla ei oska. Kardan, et hirmutan lapsed kodus ära, kui ikka väga halb hakkab. Kuidas nende rahustite ja unerohuga on. Kas tohib võtta üldse ? Oh, täitsa paanikas olen.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kerahein

PostitusPostitatud: Teis Veeb 25, 2014 10:43 am    Teema: Hei Siirilii! Vasta viitega

Halb olemine ei tähenda seda, et see sulle kuidagi eluohtlik oleks. Sul ei jää süda seisma ja hingamine ka ei seisku, kohe kindlasti mitte. Sul võib olla süda paha ja võid oksendada. Kuumahood võivad tulla, higistad, oled nõrk. Sa oled saanud sisse annuse mürki ja organism hakkab selle vastu võitlema.
Lastele seleta ka ära, et tunned end mõne päeva veidi halvasti.
Sa räägi arstile, kelle juurde enne keemia saamist lähed, oma paanika üksipulgi ära ja küsi ka rahustite kohta. Vahest soovitab sul suurema annuse seda iiveldamisvastast rohtu võtta. Ta võib sulle sealsamas rahustiretsepti kirjutada ja ostad kohe apteegist välja. Kirjuta praegu kõik küsimused paberile ja jäta vastustele ruumi. Ära arstikabinetist enne välja tule, kui kõik vastused oled saanud.
Mina olen nüüd käinud seal keemiaravi toas luutugevdajat saamas ja ei ole veel kedagi näinud, kel oleks paha või kes oksendaks.
Jaksu sulle!
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Teis Veeb 25, 2014 12:01 pm    Teema: Vasta viitega

Põhiline kullake on see, et ära paanitse! Küll keemia õde seletab sulle millal pead tilkumise aeg häiret andma ja usu seda ei juhtu! Ära usu neid jutte nagu hakkaks kohe halb ja öökimine, no ei hakka ju! Homme mul kolmas keemia ja ma pole näinud ühtegi öökivat ega abi vajavat keemia saajat, vähemalt tilkumise ajal. Vaata kui last ootasid, oli ka süda paha - selle keemiaga on umbes sama aga vaid mõned päevad peale tilka ja selle kannatame ära! Vaata kui paljud siinsed foorumlased on selle üle elanud ja elad sinagi! Mõtle häid mõtteid ja ükskord saab see keemia ka otsa!
Kui paar päeva peale tilka välja arvata, elan edasi täiesti harilikku igapäevast elu ja ei mõtle sellele! Loodan, et Sul läheb samamoodi!
Peale esimest keemiat olin pigem mures justkui keemia mulle ei mõjuks kuna esialgu ei juhtunud midagi ja ma olin sisemiselt valmis palju hullemaks. Mul oli teistpidi hirm, et keemia ei mõju ja pahalase mõni äkki-allesjäänud tükike äkki saab hoogu Shocked
Ole tubli!
Wink
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Teis Veeb 25, 2014 12:52 pm    Teema: Vasta viitega

No natukene juba rahunesin Wink
Tagasi üles
keitykarol

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 27, 2014 5:06 pm    Teema: Vasta viitega

Ära karda midagi.....mäletan,et pärast oma esimest keemiat tulin koju ootama,et mis siis nüüd saab:))Tegelikult ei saanudki midagi muud kui oli uimane olla ja natukene iiveldas...Ja kui keemiast tekkib palavik siis peaks kindlasti EMO-sse minema....
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Reede Veeb 28, 2014 9:15 am    Teema: Vasta viitega

Minu 5 aastat tagune kogemus keemiaga on see, et niipea kui ma juba kabinetti astusin, hakkas peas suruma ja silme ees virvendama, ja ega siis iiveldus ja kõik muu enam kaugel polnud. Kurtsin seda jama onko psühholoogile Margitile ja tema tuli minuga ühele kuurile kaas, no niiöelda kätt hoidma ja juttu puhuma. Ja 2,5 tund läks lennates, ei mingit paha enesetunnet. Seega on minul konkreetselt kõik kahe kõrva vahel kinni.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Siirilii

PostitusPostitatud: Reede Veeb 28, 2014 5:57 pm    Teema: Vasta viitega

Nii, olen tagasi ja midagi hullu pole siiani olnud. Selline kerge palaviku tunne nagu on, aga tegelikult palavikku pole. Süda pole paha olnud, no natuke ehk pööritab, aga ei midagi hullu. Natuke ikka mõtlen, et äkki läheb mingi aeg ikka hullemaks, aga no lootma peab, et ei lähe. Muidugi oli see alles esimene kord ja arvata võib, kui keha rohkem mürki saab, siis enam nii kergelt ei lähe. Aga tänud teile, kes mind rahustasid, olite abiks, sain enne minekut julguse ikka kokku.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Püh Märts 02, 2014 5:05 am    Teema: Vasta viitega

Nii tore on kuulda et sul hästi läks. Kulista aga juua ja hoia palavikul silma peal. Loodan et su ülejäänud ravid lähevad sama hästi!
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Püh Märts 02, 2014 8:12 am    Teema: Vasta viitega

Natuke nagu mure on, kuidagi paistes olen näost ja kaalu on ka paari päevaga kolm kilo juures. Ma ometi ei söö ju meeletult. Naabrinaine eile küsis, kas ma olen solaariumis käinud, et nii õhetan. Huvitav, kaua ma paistes olen, äkki ma ei tohigi vett niivõrd palju juua, kui paistesse lähen?
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Püh Märts 02, 2014 11:58 am    Teema: Vasta viitega

Ja veel, kuidas saunaga lood on? Mul on nii tahtmine sauna minna, sest ma kohe tunnen, et siis hakkab kergem.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Püh Märts 02, 2014 2:29 pm    Teema: Vasta viitega

Nägu õhetab steiroididest mida sulle enne ravi anti, see peaks kestma ainult 2 päeva. Ja nende steroidide pärast on sul praegu üpris hea olla. Kaal tuli juurde sest su keha hoiab natuke vett kinni, jälle steroididest. Kui su käed ja jalad paistes pole ära selle pärast muretse. Kaal saab normaalseks just enne järgmist ravi. Sauna kohta ei oska öelda, ma ootaks 5 päeva peale ravi. Nii et jätka joomist ja uhu need steroidid ja muud mürgid oma kehast välja.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Märts 05, 2014 11:06 am    Teema: Vasta viitega

Üldiselt aktiivse ravi perioodil sauna ei soovitata. Mingi aeg oli seisukoht, et onkoloogiliste probleemidega kokku puutunud inimesed ei tohiks üldse saunas käia. Nüüd on see seisukoht vist natuke leebemaks läinud. Kui ikka aktiivseid protsesse ei ole, siis võib nö tavalist elu elada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pandariin

PostitusPostitatud: Kolm Märts 05, 2014 12:00 pm    Teema: Vasta viitega

Minule on öeldud, et mõõduka temperatuuriga saunas võib käia ja külmas võib käia, kuid oluline on see, et ei toimuks kiiret temperetuurivahetust.
Niiet NB! ikka sõnale mõõdukas Smile
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Kolm Märts 05, 2014 1:06 pm    Teema: Vasta viitega

Käisin küll saunas ära ja ühe sahmaka viskasin ning istusin kõige alumisel astmel. Tegelikult oli peale keemiat neljas päev ja peale sauna läks olemine tunduvalt paremaks. Selline tunne oli varem , et olenemata sellest et pesin end tihti, et olen ikka must ja imelik lõhn oli ka enda arvates nahal juures. Nüüd olemine korras ja ootan uut keemiat. Muidugi ärkan hommikuti hirmuga, et kas juuksed peas. No siiani on, aga eks paista kauaks. Ei julge mõeldagi, kuidas ma parukaga tööle ilmun.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Kolm Märts 05, 2014 5:04 pm    Teema: Vasta viitega

On küll öeldud et 3 päeva peale keemiat on kõik meie keha vedelikud mürgised. Ja võib olla et see lõhn mida sa tunned on keemia sinu higis. Mu abikaasa ütles ka et mul oli imelik lõhn keemia ajal. See on jälle hea põhjus vedeliku joomiseks. Kõike paremat!
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes