Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

rinnataastamise op
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
liivi

PostitusPostitatud: Laup Märts 15, 2014 11:59 am    Teema: rinnataastamise op Vasta viitega

Kas keegi nüüd teinud läbi rinnataastamise opi, kuidas ennast tunnete? jäite rahule? kaua olite haiglas? kui tehtud seljalihasest, siis kas see mõjutas ka käe liikuvust?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kribu

PostitusPostitatud: Püh Märts 16, 2014 6:13 pm    Teema: Vasta viitega

Tere, Liivi. Minul tehti taastamine seljalihase ja implandaadiga. Haiglas olin sees 6 päeva. Seda, et midagi seljalt oleks võetud, ei tundnud ma ei pärast oppi, ega tunne praegugi. Käe liikuvuse kohta ei oska öelda, mulle tundub, et kätt on mõjutanud ainult lümfide eemaldamine, muidu on käsi nagu ennegi. Mulle tehti eemaldamine ja taastamine ühe opina ja mina olen küll rahul. Opist taastumine võttis muidugi aega. Mõnda aega olid teatud liigutused, mis põhjustasid valu (nt. kui ma autoga tagurdasin ja end taha vaatama keerasin).
Tagasi üles
Jaanikak

PostitusPostitatud: Teis Märts 18, 2014 8:30 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Liivi!
Minul nyyd 5 kuud rinnataastamise operatsioonist möödas ning soovitan selle kindlasti ette võtta. Mul olid enne suured rinnad (D korv), ning kartsin, et peale operatsiooni jääb tulemus kindlasti ebLoomulik, kuid dr Simmo ja dr Jürisson tegid nii head tööd, et olen väga rahul. Esimesed nädal aega pärast opetatsiooni oli liikumine ikka väga piiratud ning minul valu suur. Iga päevaga läks aga paremaks ning kuu ajaga oli kõik peaaegu taastunud. Siiani on kaenlaalune natuke imelik, mitte valus, aga aru saada, et midagi on teistmoodi. Kui tahad midagi veel küsida, küsi julgelt!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Märts 19, 2014 10:21 am    Teema: Vasta viitega

Tere Jaanika!

Kuidas sinul rinnataastamise operatsioon toimus? Kas teist rinda ka nö kohendati? Ütled, et enne oli D korv. Kas nüüd siis väiksemad?
Olen siiani aru saanud, et dr Simmo teeb rinnataastusoperatsioone eelkõige vahetult peale eemaldamist. Kuidas sina teema poole pöördusid?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
liivi

PostitusPostitatud: Kolm Märts 19, 2014 10:05 pm    Teema: Vasta viitega

tänud toetamast, nüüd siis aeg kirjas, esmaspäeval haiglasse, teisipäeval op.
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Nelj Märts 20, 2014 3:11 pm    Teema: Vasta viitega

Liivi - kaua enne järjekorras olid? Palju opist möödas on? Oleks tore kui peale taastust leiaksid mahti oma üleelamised kirja panna!
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Nelj Märts 20, 2014 5:06 pm    Teema: . Vasta viitega

Järjekorrad pole pikad. Kui ravi läbi, siis aeg kinni ja päeva-kahe pärast op.
Tagasi üles
liivi

PostitusPostitatud: Nelj Märts 20, 2014 9:59 pm    Teema: Vasta viitega

Annabel! Ei olnud kaua järjekorras Smile Tuli kuidagi palju kiiremini, kui ise arvasin. Jaanuaris käisin vastuvõtul ja nüüd juba opile. Eemaldamisest möödub aprillis kaks aastat. Kohe kui toibun, annan teada kuidas end tunnen Smile
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Reede Märts 21, 2014 8:17 am    Teema: Seljalihas rinnaks Vasta viitega

Mul tehti see op neli aastat tagasi. Ei saa öelda, et kahetsen, tühja kohta ju ees ei ole. Panen järgmistele südamele, et te hoolega kaaluksite. Ilmselt kui ei ole füüsilise töö tegija, on kõik hästi. Minul paraku on selline töö, kus hooajaliselt pean oma käsi, selga ja kogu keha pingutama.
Küsige arstilt, mida tähendab see lause, et ajapikku võtavad teised lihased seljalihase funktsioonid üle? Lugesin seda kusagilt netist ja nii ütles mulle ka nooruke perearst. Seljalihas on suur tugilihas, hoiab meid püsti. Mis lihased need on, mis teda asendavad? Mul on juba hilja seda küsida. Pärast oppi suutsin ma uue rinna paigast nihutada, tehti uus opp ja õmmeldi uuesti paigale. Ilmselt võimlesin liigagi intensiivselt. Arvan, et oleksin pidanud kandma vähemalt kuu aega mingit spets tugirinnahoidjat, samuti pärast teise rinna korrigeerimist. Kahjuks ei saanud pärast oppi mingeid juhiseid, öeldi, et tavaelu. Nägin hiljem saateid, kus rinnakorrigeerimisopi läibiteinud selliseid rinnahoidjaid pidevalt! kandma pidid. Olin end opiks halvasti ette valmistanud.
Kokkuvõteks võin öelda, et see seljalihase ettetoomine on mind siiski sandistanud. Kuna töös saan ise oma aega ja jõudu jaotada, siis tulen toime. Pingutuse perioodil pean kätt pidevalt määrima, selga on löönud valusööstud. Oma suureks kurvastuseks avastasin, et ma ei saa enam suusatada! See käsi ja seljalihas lihtsalt ei tööta. Üritan veel, lumeaeg oli lühike, ehk tulevad need salapärased teised lihased appi, aga ma kardan, et tõmban jälle rinna paigast.
Vahest oleksin pidanud proteesi panema, aga tookord oli selle vastu suur tõrge, võõrkeha jne, niigi kaalusin pikalt, kas üldse rinda taastada.
Seega tahan öelda, et kaaluge hoolega, mis elu te elate ja kui oluline on teile ka SELG, mitte ainult rind. Tugirinnahoidja pärast oppi on hädavalik, et lihased saaksid rahus kinnituda.

Viimati muutis seda kerahein (Teis Märts 25, 2014 7:19 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
ebiell

PostitusPostitatud: Esm Märts 24, 2014 1:54 pm    Teema: Vasta viitega

kusjuures, minule ütles Simmo, et ekspander on ainuke variant kuna tegelen (tegelesin) ujumisega ja üldse spordiga palju, et kui seljalihas ümber tõstetakse siis kaotab ta nii öelda oma funktsiooni. Kütner küll naeris selle peale, et kas hakkan siis basseinis ringi ratast ujuma?
Seega jah, enne kui ühe või teise mooduse kasuks otsustate tuleks asjad läbi mõelda ja kaaluda ning arstile rääkida oma elukorraldusest ning trennidest.

minule tehti ülalloetletud põhjustel ekspander taastus. Seljalihasest taastusega on erinevus see, et rinnalihast tuleb poolaastat venitada enne, kui selle alla saab õige suurusega implantaadi panna. Haiglas olin ainult kolm päeva ning taastus oli väga kiire.
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Esm Märts 24, 2014 2:26 pm    Teema: Vasta viitega

Oi, Kerahein, ma kohkusin päris ära! Shocked Olen jõudnud seisukohale kus tervis on nr.1 ja seepärast lükkan rinnataastuse edaspidiseks.
Ebiell, suured tänud valgustamast! Kuidas see rinnalihase venitus käis? Rolling Eyes
Tagasi üles
kribu

PostitusPostitatud: Teis Märts 25, 2014 9:52 am    Teema: Vasta viitega

Kerahein, kahju, et sul nii läks. Mul on opist alla aasta möödas, ei tea, kas on karta veel tagasilööke?
Mulle ei pakutudki muud varianti kui implantaat+seljalihas, uuriti küll sporditegemise kohta, aga kuna ma olen ainult harrastussportlane, siis ilmselt seetõttu ekspanderivarianti ei pakutud. Ise ei osanud uurida ka. Ja ainult seljalihasega taastamise kohta ütles arst kohe, et see pole minu puhul võimalik, liiga vähe materjali. Ei tea, kas ilma implantaadita taastamise puhul võetakse seljalihasest suurem tükk?
Tugirinnahoidjast ma ei mäleta, et oleks arst mulle enne oppi ise rääkinud, selle ma guugeldasin ise välja ja siis uurisin ka arstilt. Ma kandisin seda ~6 nädalat ööpäevaringselt, kõhuli ei maganud ja üldse võtsin asja rahulikult.
Suusatamisega mul probleeme sel talvel ei olnud, klassikastiili küll ei proovinud, aga uisku sain ilusti sõita. Samuti käin ujumas, ujun rinnuli pea väljas stiili, samuti pole probleemi. Krooli ma ei oska. Töö on mul ka istuv ja ei nõua füüsilist pingutust.
Mis mind momendil enneast kõige rohkem häirib on see, et selga ja kaenlaalune on veel tuim (aga ma olen aru saanud, et see läheb ajaga üle) ja see, et implantaat on kõvem kui teine rind. Aga ma usun, et ilma rinnata olek häiriks mind kordades rohkem.
Tagasi üles
ebiell

PostitusPostitatud: Teis Märts 25, 2014 12:50 pm    Teema: Vasta viitega

Ekspander taastus on nii, et rinnalihase alla pannakse peaaegu tühi kott ning algul oled siiski peaaegu rinnatu. Siis 6-8 nädala pärst lähed arsti juurde ja otsitakse üles ava koht, lüüakse nõel rinda ja hakatakse soolalahust kotti laskma. Lahust sisestatakse sinu valutaluvuspiirini ja nii igakord kuni kott on samasuur, kui implantaat, millega see asendatakse. Peale täitmist, sõltuvalt kogusest loomulikult, on enesetunne, kas suht ok või täitsa pekkis Laughing Peale esimest täitmist oli tunne nagu oleks jõusaalis natukene ülepingutanud, seega ei midagi hullu. Aga teine kord oli ikka mega põrguvalu. Ei saanud hingata, kummarda, riidesse panna, kätt tõsta noh tegelikult pidin selle siiski kõik ära tegema kuna olin lastega üksi aga röökida oleks küll valust iga liigutuse juures tahtnud. Järgmised korrad juba teadsin, mis mind ees ootab ja panin vaimu valmis, seega ei olnud enam nii hull. Miinusena toon veel selle välja, et kui rinnalihast venitatakse siis ekspander ei asetese omarinnaga sama kohapeal. Mingi hetk olin sunnitud kandma ainult laiu riideid koos salliga, sest ekspandriga täidetud rind algas põhimõtteliselt kohe rangluu alt (ühenäpu sain ekspandri ja rangluu vahele panna) ning iga täitmisega läks see ju suuremaks ja vahe kollosaalsemaks Laughing Shocked Noh, kõik, mis ei tapa teeb tugevaks Smile Ma ei taha kedagi ära ehamata aga mina kahjuks ei saanud ekspandi kohta mingit infot siit foorumist. Samas nüüd on ju see läbi ja rind on noh ok Laughing Võinoh, kui ausalt rääkida, siis tuleb ekspandriga rinda veelkord opereerida ja madalamale lasta ning teise rina tuleb samuti implantaat panna kuna hetkel on implantaadia rind vale kuju, suuruse ja asukohada Laughing Confused Samas, varsti olen ma ju ilus ning seljalihas on ka olemas ja töökorras. Seega kõik on ju ok? Smile
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Teis Märts 25, 2014 3:44 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on ekspanderiga taastus praegu käsil. Ekspander pandi rinnaeemaldus opi ajal. Ma olen USAs ja ekspander täideti natuke opi ajal ja hakati täitma 2 nädalat peale oppi. Keemia ajal ei täidetud aga nüüd kui keemia möödas täidetakse nii et ainult nädal oli vahel. Kokku sain 5 täitmist. Täitmine minul valus polnud olen juba pikka aega kõhuli maganud. Siin on haiglas olemine palju lühem, mastektoomia ja rekonstruktsioon koos sain haiglast välja 24 tundi peale opi algust. Kui silikoon implanaat pannakse saan haiglast välja samal päeval.

Siin öeldakse et kui sa golfi või tennist mängid ei soovitata seljalihasega rekonstruktsiooni. Aga ega see ekspanderiga taastus ka probleemideta pole, ma ei tohi praegu veel ülakehale jõusaalis harjutusi teha ja kui hiljem alustan pean ettevaatlikult ja tasapisi tegema. Aga taastus oleneb ka keha eripärast ja kus sul on kudet võtta. Kui ikka kusagilt mujalt ei saa siis tuleb leppida sellega mis kirurg soovitab.
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Teis Märts 25, 2014 8:18 pm    Teema: Vasta viitega

Tahtsin teid panna mõtlema, et iga kirurgiline sekkumine mõjutab füüsilist keha.
Muidugi pole ju hullu, kui ei saa suusatada, aga ma olin seda aega nii oodanud! Olin tükk aega paigal ja õnnetu, kui sain aru, et olen ühekäeline suusataja. Õpin siis edaspidi vabatehnikat, näe, ei oskagi seda. Mu ujumine on nii algeline, käsi ju liigub, et rohkemat ei tahagi.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes