Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lymfimassaaz

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
annabel

PostitusPostitatud: Esm Okt 06, 2014 9:20 am    Teema: Lymfimassaaz Vasta viitega

Tere! Kuidas siis on, on lubatud või mitte? Kuskilt on jäänud kõrvu, et lubatud aga uurides tunnustatud lümfimassaazi tegijate kodulehti on pandud vähihaiged keelutsooni. Oleks vaja teha jalale. Oskab keegi mind valgustada või soovitada head lümfimassööri Tallinnas? Rolling Eyes
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Okt 07, 2014 3:20 pm    Teema: Vasta viitega

Vähihaigetele tehakse lümfimassaazi tunnustatud lümfiterapeutide poolt.
Täpsemalt siin - http://lymframassaazisalong.weebly.com/

Aparaatset lümfiteraapiat saab minu teada PERH Hiiu korpuses dr Linda Mägi juures, selleks on vajalik saatekiri.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Laup Okt 11, 2014 10:30 am    Teema: . Vasta viitega

http://www.massaaziliit.ee/index.php?main=87

minule ütles Kütner, et need on ainsad, kes Eestis tohivad teha vähihaigele lümfimassaazi. Olen ise käinud aastate jooksul mitu korda ja saanud väga hea kogemuse. Vedelik hakkab justkui liikuma kehas. Aga soovitan esimesel korral kahetunnist üldmassaazi, saab terve keha liikuma.
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Püh Okt 12, 2014 12:06 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult on neid ikka rohkem Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Siirilii

PostitusPostitatud: Püh Okt 12, 2014 2:18 pm    Teema: Vasta viitega

Kas siis on saatekirja vaja, või ei ole? Lugesin Kodutohtrist, et vähihaigetele makstakse massaa¾ kinni. Vist oli 10 korda aastas, enam täpselt ei mäleta.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Okt 13, 2014 1:33 pm    Teema: Vasta viitega

Lümfimassaaz ei ole Haigekassa poolt finantseeritav protseduur, seega saatekirja küsima ei pea.
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Esm Okt 13, 2014 3:42 pm    Teema: Vasta viitega

Ka mina lugesin viimasest, seega sept, Kodutohtrist artiklit kus räägiti lümfimassaazist vähihaigetele ja et see aastast on see saatekirjaga haigekassa poolt finatseeritav. Oli siis eksitav artikkel? Rolling Eyes
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Okt 14, 2014 7:45 am    Teema: Vasta viitega

Mis seal Kodutohtris täpsemalt räägiti, kus seda lümfimassaazi tehakse, mille eest Haigekassa maksab? kas juttu oli manuaalsest massaazist või lümfiteraapiast aparaadiga?
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Teis Okt 14, 2014 6:23 pm    Teema: Vasta viitega

Ma nüüd ei teagi, kas tegu sama asjaga, aga kirjas on nii: Alates 2014 a kompenseerib haigekassa teatud näidustuste korral patsientidele lümfiteraapia protsetuuride maksumuse. Lümfiteraapia seanssidele pääseb onkoloogi või taastusraviarsti saatekirjaga, kui näidustusteks on lümfisõlmede eemaldamine jne. Igal patsiendil on õigus läbi teha kuni 15 haigekassa poolt tasutud lümfiteraapia seanssi aastas.(Kodutohter, sept. 1014)
Samas on selles artiklis rida, et lümfiteraapiat ei tea pahaloomuliste kasvajate korral, sest kasvaja või hakata levima teistesse keha piirkondadesse.
Ausalt öelda olen veidi segaduses, kuidas siis on õige ja kas tohib, või mitte. Aga oi kuidas ma igatsen massaa¾i Wink
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Okt 15, 2014 7:24 am    Teema: Vasta viitega

Lümfiteraapia selles kontekstis ongi siiski ainult aparaatne teraapia, käsimassaazi sellesse ei ole minu teada kaasatud.
Aparaatset teraapiat saab Tallinnas nt PERH Hiiu korpuses, dr Linda Mägi juures, saatekirja saab perearstilt või onkoloogilt.

Kindlasti teab manuaalsest lümfimassaazist ja selle arengutest Haigekassa tasustamise vallas kõige täpsemini Raili Raik Lümfrast, kes on selle asja ajamisega aegade algusest saadik tegelenud.
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Kolm Okt 15, 2014 8:03 am    Teema: Vasta viitega

Olen otsinud vastuseid ja nüüdseks teada saanud, et on 2 eri viisi - lümfimassaaz ja lümfiteraapia. Lümfiteraapia on vähihaigetele lubatud. Very Happy
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Teis Okt 21, 2014 6:14 am    Teema: Vasta viitega

Ja seda ma ka kirjutasin 11.okt - Eestis on ainult need vähihaigele tehtava teraapia lümfiterapeudid, kes ametlikult omavad õigust teha meiesugusele teraapiat. Konodont, lümfimassööre on muidugi palju, kuid meie nende patsientideks ei sobi, sest neil on läbimata eriline vähimassaazi/teraapia ametlik koolitus. See muidugi ei eelda, et nende juurde minna ei võiks, mina lihtsalt ise eelistan garantiid. Ja seda annab massööride liit nende terapeutidega.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit