Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Avameelselt antidepressantidest
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
tiinatints

PostitusPostitatud: Kolm Dets 12, 2007 11:24 pm    Teema: Avameelselt antidepressantidest Vasta viitega

Otsinguga ei leidnud midagi, ju siis pole teemaks olnud. Tegelikult tekkiski küsimus - kui paljud vähidiagnoosi saanud on kasutanud antidepressante, kas siis enne oppi, peale ravi või ka muudel eluhetkedel? Miks küsin - ise veidi neurootilise loomuga, pabistan ja muretsen paljude asjade pärast, natuke raskem hetk elus tekitab tõsise stressi. Olen korra elus antidepressante tarbinud, ca pool aastat, siis mõjusid hästi, vähidiagnoosi saamisel pakuti ka, siis loobusin, hetkel aga puberteetikust probleemse vanema tütre, pisitütre, töö ja kodu ja iseenese tervise vahel enda jagamine on tekitanud mingisuguse "pusa", millest jõud üle ei käi. Mõtlen, et mis on siis tervislikum, kas tarbida antidepressante mõni aeg ja püüda nende abil oma asjade tähtsusjärjekorrad paika panna või leida olematust ajast aeg, et pöörduda psühholoogi poole või leida veel kolmas lahendus. Iseenesest stress midagi head ju ei tähenda, endale tundub, et hetke terviseprobleemid (kõhuvalud, närvivalud seljas-kaelas jms) on tekkinudki sellest va stressist, sest konkreetseid põhjuseid tervisehädadele pole leitud. Jagage kogemusi, mismoodi oma stressiga maadlete, et tervis päris käest ei läheks.
Aitäh!
Tiina /täitsa hädas selle maadlemisega/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Dets 13, 2007 2:09 am    Teema: Vasta viitega

Olles peale keemiaravi lebamas tartus haiglas ja oodates oma jalale(ma ei tea mitmendat)oppi, olin nagu tühjax pigistatud sidrun n. oskasin vaid magada ja nutta. Suurepärane personal oli väga tähelepanelik ja spetsialistidega vesteldes sai selgex, et peaxin appi võtma antidepressandid. Mulle isiklikult tundus, et juba haiglas olles hakkasin hallides päevades päikesekiiri nägema ja koju jõudes olid mu mõtted selged n. ma andsin kõikide tegemiste juures omale selgelt aru, kuhu ma jõuda soovin. Antidepresandid aitasid, tõesti aitasid Exclamation aga see polnud veel kõik.... nagu ikka, võib elus tulla tagasilööke ja üsna haavatavale minale ei olnud mõningased elumuudatused just mokkamööda Rolling Eyes Kui olin peretohtril reväärid märjax tönninud, tuli otsus taas "ime"pille proovida Cool ÕNNESTUNULT - 6.a. on see ajalugu ja loodan, et nii see ka jääb Smile
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Dets 13, 2007 10:13 am    Teema: Vasta viitega

ka mina olen omadele kogemustele tuginedes seda meelt, et parem võtta see pill, mis loob soodsa fooni toimetulekuks ja seeläbi mõtete korrastamiseks selle asemel, et jäädagi depressiooni nõiaringi - mida sügavamale depreka spiraali mööda langeda, seda pikem on tagasitee. küll aga ei ole mõtet loota antidepressantide kui imerohu peale - ainult tabletivõtmisest ei piisa, see leevendab probleemide tajumist ja nende pärast muretsemist, ent ei kaota probleeme - nende kaotamiseks tuleb kõvasti tööd teha endaga, lähedastega, jne. tablett lihtsalt annab jõudu püsti tõusta ja probleemiga tegeleda maaslamamaise asemel.
Tagasi üles
Gitthe

PostitusPostitatud: Nelj Dets 13, 2007 8:14 pm    Teema: Vasta viitega

Olen kuulnud, et tavaline apteegis müüdav naistepuna on rahustava toimega ja kasulik. Mida arvate??
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Nelj Dets 13, 2007 8:58 pm    Teema: Vasta viitega

Mina alustasin antidepressantidega oma Hiiu arsti sõna otseses mõttes käsul. Tema sõnul on igatahes vaja enne võtta rahustit või antidepressanti, aga jumala eest mitte pabistada, närveerida jne. Sest mida me vajame eelkõige? Rahulikke närve ju Smile Antidepressandikuur on pikk, vähemalt 6-8 kuud. Minul läheb nüüd kuues kuu ja ma olen särav, sädelev, heatujuline - nii mu töökaaslased väidavad. Igatahes kahetsen väga, et ei alustanud kohe peale oppi, kui tõesti omadega maas olin, ilmselt oleksin nüüd hingelt tervem. Antidepressandid justkui blokeerivad selle jama, mida sisse enesesse laskma ei peaks ja tõesti on selline tunne, et korda läheb vaid hea ja meeldiv ja muredki laabuvad kuidagi iseenesest. Kuid loomulikult on lisaks rohule vaja iseennast Smile
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Reede Dets 14, 2007 10:39 am    Teema: Vasta viitega

kunagi uurisin AD toimet ja see ei meeldinud mulle. Onkoloog enne oppi vist isegi küsis mingi taolise küsimuse, et kuidas ma hakkama saan? Saan, ise enda seest ja armsate inimeste abiga. Aga kui keegi on AD-st abi saanud ja neisse usub, siis mõistan.
Ja iial ei või teada, vahest kunagi võtan neid minagi, kui enam teisiti ei saa. Enne proovin ära muud vahendid, naistepuna jm teed, homoöpaatia võimalused tasuks uurimist.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Reede Dets 14, 2007 1:01 pm    Teema: Vasta viitega

Ma vast mitte niipalju ei usu, kui et tunnen erinevust. Ma sain täiskomplekti- lahutuspaberid, töökohavahetuse, korraga kahe lapse puberteedi ja ´sõbrakese` ja jäin ellu. AD on tõesti andnud mulle tunde, et kõik ümber minu on võõras mure. Igatahes minusugune üliaktiivne inimene vajab ilmselt sellistes situatsioonides seda kummipaela, mis pidurdaks Smile Ja see ka pidurdab

Viimati muutis seda pandariin (Püh Veeb 24, 2008 12:12 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Püh Dets 16, 2007 12:14 am    Teema: Vasta viitega

Mina näiteks võtan neid tablette selle pärast, et leevendada kunstlikult tekitatud kliimaksi nähtusid (pidevad kuumad hood ja sellega kaasnev hetkeline kohutav väsimus). Ühel hetkel tundsin, et ei suuda seda enam taluda ja et peab midagi ette võtma. Nüüd olen juba üle poole aasta võtnud ja need tõesti aitavad. Märjaks lähen küll endiselt, kuid sellist jubetat väsimustunnet enam ei tule. Ühesõnaga kergem on tõesti.

Naistepuna tarbimise suhtes soovitaksin kindlasti oma arstiga ka rääkida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tiinaly6

PostitusPostitatud: Reede Jan 18, 2008 3:41 pm    Teema: Vasta viitega

Ma olen kuulnud et naistepunat ei tohi koos AD võtta ,niisiis ikka kas AD või siis naistepuna ,mille mõju on kindlasti nõrgem. olen ka kasutanud AD JA AINULT POS MUUTUSED
Tagasi üles
Marta

PostitusPostitatud: Esm Apr 21, 2008 2:45 pm    Teema: Vasta viitega

nonii, seletage lühidalt mis vahe on rahustitel ja antidepressantidel.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Esm Apr 21, 2008 3:13 pm    Teema: Vasta viitega

tiinaly6- vähemalt hoormoontundliku rinnavähiga on naistepuna keelatud.
Marta- rahustil on rahustav mõju, kestvus oleneb ravimist. Rahustit võetakse selleks, et saavutada rahulik olek mingiks ajaks, mingil põhjusel jne. Rahustist muutub inimene üldjuhul sõltuvaks. AD tuleb võtta mitmeid kuid, olenevalt ravimist. AD blokeerib selle negatiivse justkui su ajus. Kui oled tarvitanud AD näiteks 6 kuud, siis on üleüldine rahulolu, kusjuures paljud muud vaevused on samuti kadunud või vähenenud. Tunned ennast üleüldiselt segamatuna ja rahulikuna. Sellest ei muutu sõltuvaks ja toime on pikaaegne.

Viimati muutis seda pandariin (Esm Apr 21, 2008 6:03 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Marta

PostitusPostitatud: Esm Apr 21, 2008 4:20 pm    Teema: Vasta viitega

Pean siis sõltuma hetkel rahustitest, AD ei soovitatud, minu olukord ebameeldivalt keeruline.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Apr 21, 2008 9:35 pm    Teema: Vasta viitega

Tere, Marta!
Miks AD ei soovitata? Üks asi muidugi see, et AD ei hakka mõjuma koheselt vaid paari nädala kuni kuu jooksul. Kui aga vaja kiiret abi, siis ehk tõesti rahustid. Seda aga peab kindlasti arvestama, et rahustitest võib sattuda sõltuvusse s.t et neid ei tohiks tarbida liiga pikka aega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Nati

PostitusPostitatud: Teis Juul 15, 2008 3:09 pm    Teema: Vasta viitega

ma olen täna jõudnud sinna, et pean endale tunnistama, ma ei tule oma negatiivsete mõtete ja tunnetega toime. Panen end ehk arstile kirja. Samas kardan ma perearsti, et ta ei usu mind ja kõige hullem, ma ei taha isegi rääkida. Loodan, et saan need AD ja nad aitavad mind. Elu seisab täiesti paigal ja kogu aur läheb enda vaos või kuidagi tegevuses hoidmisele. Crying or Very sad
Tagasi üles
Katrin

PostitusPostitatud: Kolm Juul 16, 2008 8:31 am    Teema: Vasta viitega

Perearsti reaktsioone võib muidugi olla erinevaid, kuid kui ei räägi, siis ei saa ka teada... Teisalt võib küll ka oma onko raviarstiga sellest rääkida: onko majas on mõistmine selles mõttes kindlasti olemas, et õiget antidepressante nähakse uue olukorraga toimetuleku edendajana raskel perioodil täiesti omal kohal olevat. Samuti on hea psühhiaatri konsultatsioon omal kohal: lihtsalt psühhiaatrid on antidepressantide tundjatena ja väljakirjutajatena selle ravimi spetsialistid. Tõnismäe polikliinikus võttiis veel alles hiljuti ning loodetavasti võtab ka praegu eraviisiliselt (ja ülimõistliku hinnaga) vastu eakas tohtrihärra nimega. dr.Sergo. Tal on küll oma süsteem patsientide registreerimiseks, kuid usun, et polikliiniku registratuur teab seda süsteemi. Tema teeb ka depressiooni mõõtmiseks testi ning vestleb neutraalselt positsioonilt ja tähelepanelikult patsienti ära kuulates.
Teispäeviti ja neljapäeviti 10.-12.00 võiks läbi astuda ka onko polikliinikust kab. 10. Räägiks veidi, saaks soovitada häid spetsialiste jne. Tel 6172359 oleks hea enne kokku leppida - ikka enam-vähem samadel nädalapäevadel ja kellaajal.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit