Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Loobuda keemiast?

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
lilleke123

PostitusPostitatud: Kolm Aug 19, 2015 1:38 pm    Teema: Loobuda keemiast? Vasta viitega

Kas kellelgi on varem tulnud pähe mõte keemiast üldsegi loobuda??? Või on siin keegi, kes ei ole lasknud keemiat teha? Olen nii palju lugenud uurimusi keemiaravi kasu ja kahju kohta, et nüüd lausa kahtlen, kas lasengi omale keemiat teha? Tean, et arst tahab ja soovitab, aga kui kogu kupatus välja võeti ja kasvaja ei ole agressiivne, on hormoonitundlik ja söön juba tablette, siis milleks end niisama igaks juhuks veel keemiaga mürgitada? Keegi ju ei saa kindlustada, et sellest ikka kasu on. Muidugi 100% otsuse teen peale kudede uuringuvastuse saamist.
Lugege seda artiklit: http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/keemiaravi-on-97-juhtudel-ebaefektiivne#.VdRpyrKqqko
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Aug 19, 2015 10:10 pm    Teema: Vasta viitega

Esmalt ütleksin, et Telegram ei ole küll selline portaal kust tõsiste haiguste kohta infot leida ning liiati veel seal jagatava info põhjal raviotsuseid teha. Vähk on selleks liiga keeruline ning ohtlik haigus. Räägi ravi osas arstidega ning lase endale ära seletada millised on riskid ravist loobumisel.
Üldiselt on vähi ravis oluline just see, et kõik halvad rakud saaks organismist likvideeritud. Kui sul on vähirakud juba ühes lümfis, siis näitab see ikkagi seda, et mõned rakud võivad lümfi kaudu sealt juba ka edasi liikuda. Kindlasti on pisikesi vähirakke keemial kergem hävitada. 100% kindlust ei anna ükski ravi. Kuid seda enam tasub kõik ravivõimalused läbi teha. Kui hiljem metastaasid tekivad, siis on juba liiga hilja kahetseda. Olen kahjuks selliseid inimesi kohanud, kes keemia on pooleli jätnud ning hiljem on ravid juba palju raskemad ning siis kahjuks päris terveks enam ei saa.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
inks

PostitusPostitatud: Nelj Aug 20, 2015 3:36 am    Teema: Vasta viitega

Vaatame fakte. Siin on see "uurimus" http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15630849

UUrimus põhines infole aastast 1998. Praegu on aasta 2015.
Uurimus pani ühte kotti kõik vähid, algstaadiumi vähid millele keemiat ei soovitata ja kaugelearenenud IV staadiumi vähid. Uurimusest jäeti välja vähid mille raviks keemia on väga efektiivne nagu leukeemia. Nad seadsid piiranguks 5 aasta elulemuse aga näiteks rinnavähi metastaasid võivad tekkida ka peale 5 aastat.

Tee oma otsus tugevatele faktidele põhinedes. Siin on usaldusväärne viis mis põhineb teadusele mitte pseudo teadusele. http://www.lifemath.net/cancer/breastcancer/therapy/index.php
Sinna paned sisse oma vähi parameetrid ja valides erinevad ravid näed kui palju sul oleks kasu keemiast. Kui ingliskeelega on raske siis ma võin aidata, saada privaat teade.

Ole ettevaatlik mis allikaid usud.
Tagasi üles
lilleke123

PostitusPostitatud: Reede Aug 21, 2015 4:27 pm    Teema: Vasta viitega

Kindlasti ei otsusta ma ise ja kindlasti kuulan ka arsti... sest leid lümfist paneb ikka keemia kasuks mõtlema... aga ennem ootan vastused ära.
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Reede Dets 18, 2015 11:12 am    Teema: Vasta viitega

Ma ei saa inglisekeelest suurt aru ,agaka mul on mõte et kui peaks midagi hullu leitama ,ei taha ma keemiat ,juba see mõte ajab judisema.Kui sellest ikka abi on ,miks siis inimed surevad ikka .neid piinatakse ja lõpptulemus on ikka yks.Pigem siis elada veel viimased päevad normaalselt. Arstid annavad paar kuud elada ja kogu see aeg peab oksendama ja muud moodi on paha ,no miks see vajalik on . Kiiritsusega on teine teema ,see ei pane oksendama ja pole miskit. Eelmine kord yks arst ytles et teeme kiiritust ja teien et ikka keemiat 4 korda ,hiljem juba et 6 korda aga minule aitas 4 korrast . Ok mõtlen vist veidi yle ,ootan ikka ära mis arstid räägivad uuel aastal aga jah sellised plaanid mul on. Smile
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Reede Dets 18, 2015 9:28 pm    Teema: Vasta viitega

Kõik ju oleneb sellest, et kas keemiaravi on tervistav või elu pikendav... Läinud suvel oli kogemus oma kalli õekesega, kellel mai kuus avastati maovähk IV staadiumis. Teadsime ju küll, et terveks saamist ei ole loota, kuid seda ikka lootsime, et korrakski pöörduks enesetunne paremuse poole. Õde tegi läbi kolm keemiat ning olukord läks ainult halvemaks... siis saime aru küll, et oleks võinud hoopis loobuda... kuid otsust on väga raske teha... ikka ju loodad... Lisaks hoidusime sellest otsusest ka selle tõttu, et kui ravist loobuda, siis jääb sulle arstidest ainult perearst... Haiglasse sul enam nö asja pole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
annabel

PostitusPostitatud: Teis Dets 22, 2015 11:20 am    Teema: Vasta viitega

Kallis Tiinaly! Sulle rahustuseks võin öelda, et nii hull see keemia küll ei ole! Kui ongi eelmisest korrast ebameeldivad mälestused siis tea, et aeg on edasi läinud ja tänapäeva keemia ka muutunud. Nagu aru sain, et veel täpselt ei teagi mis seal on...vabalt võib see olla ju healoomuline tsüst! Oleme ikka optimistid ja loodame! Wink Pealegi, eelmine keemia on pikendanud elukest juba pea 15 aastat, nagu aru sain, ja kas see pole tore? Isegi kui on vaja uus keemiakuur läbida, on see juba stiimuliks!
Tagasi üles
lilleke123

PostitusPostitatud: Teis Dets 22, 2015 11:50 am    Teema: Vasta viitega

Just lõppes 6korda keemiakokteile ja pean mainima, et midagi hullu see küll polnud. Ei olnud mul kordagi paha olla, ega midagi hirmsat,. mida minagi kartsin. FEC keemia tegi esimed päevad olemise nõrgemaks, aga see pole midagi võrreldavat, millest räägiti, Taxotere see-eest enesetunnet otseseltei muutud üldse, sellega olid mul 4-6 päev erinevates kohtades aegajalt gripilaadsed valud ja söögitorustik oli nagu kõrvetatud, ei saanud kõike süüa.
Nii et ei midagi, mis sgaks tavapärast elu. Ainus miinus oli karvkatte kadu kõikjalt. Selle vastu ei saa. Esimene rohi võttis kõik juuksed, need aga hakkasid taxoga tagasi kasvama ja nüüd juba 4mm kuskil. taxo võttis imelikul moel ära aga hoopis kõik ülejäänud karvad.... Ah jah kaal on ka 7kg kasvanud keemia ajal... see peaks tavaliselt just alanema... Very Happy
Kui küsimusi on, siis küsi aga, minagi algul mõtlesin keemiast loobuda, hea et ma seda ei teinud, sest talusin super hästi. Kõike kaunist ja ikka positiivset meelt, see on suureks abiks!!!
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Teis Dets 22, 2015 6:55 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Lilleke . Ma kyll ei mäleta mis keemiat ma tookord sain ,mngi punane oli ja ega nii väga paha just polnudki ,andis elada aga mulle just teeb hirmu see juustekadu ,no ei taha ,ei taha olla kiilakas .rõve. Saan su jutust aru et sul hakkasid kiirelt kasvama aga kui kiirelt ? Muidugi on risk loobuda ,ja eks näis mis mulle yldse tehakse või mis seal on ,selgub uuel aastal ,aga jah ma veel mõtlen ja kindel pole miskit .Miks sulle kahte sorti keemiat yldse tehti ja kes oli su raviarst. Minul visiit Lehtsaare juurde ,kes on muidugi väga hea arst .
Tagasi üles
lilleke123

PostitusPostitatud: Teis Dets 22, 2015 7:39 pm    Teema: Vasta viitega

Tere tiinaly6. mulle tehti 2 erinevat keemiat, enne kolm korda FEC ( see oli punane vedelik koos muude jamadega). Ja siis taxotere , mille ajal mul juba juuksed kasvama hakkasid, aga kõik muud karvad eemaldusid...kummaline aga tõsi, sest muid kommenataare lugedes kadusid selle ravi ajal kõik karvad. Ja nagu ma aru saan, siis sa ju päris õiget diagnoosi ei teagi, ning miskipärast arvan, et sinuga kõik siiski korras ja ei vajagi sa miskit ravi, kallistan! Ja keemiat ma väga ei kardaks, kuna minu kogemused väga positiivsed, ei mingeid erilisi kõrvealtoimeid, ega ka kahjusid. Siiski hoian sulle pöialt, et sul seda vaja ei lähe. Kui soovid, võid minuga privatselt rääkida.. yllipuli@hot.ee või facebookis yllipuli@hotjmail.com ole tugev ja palju positiivseid mõtteid. Ülle
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit