Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kus ja kuidas avastati
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
lilleke123

PostitusPostitatud: Teis Aug 25, 2015 11:25 am    Teema: Kus ja kuidas avastati Vasta viitega

Tekkis mõte siia teha teema, kus kõigil hea ülevaade, kaua kellelegi "sõbrake" olnud, mis faasis avastatud ja kuidas ravitud ja kas on täiesti terveks saadud või uuesti tekkinud. Usun, et paljudele oleks see heaks infoks ja võrdluseks enese haiguse/raviga.
Mina oma infot 100% veel ei tea, ootan ära tulemused. Aga esialgu siis niipalju, et avastasin ise, osutus mitmekoldeliseks, G I ;hormoonitundlik, Ki67 15%, lõigati terve rind ära. Kiiruuring avastas ka 1-st lümfist kolde. Praegu taastun opist, aga arvatavasti varsti keemia...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
inks

PostitusPostitatud: Teis Aug 25, 2015 5:29 pm    Teema: Vasta viitega

Ma avastasin ka ise, 36a, duktaalne, 18 kasvajat (multi sentriline ja multi fokaalne), pluss duktaalne in situ, 6 olid suuremad, kõige suurem 2,1 cm, ER+(75%), PR-, HER-, lümfi ja vaskulaarne invasioon, nekroos, 2 mikrometastaasi ühes lümfisõlmes (eemaldati 2 lümfisõlme) BRCA1 positiivne, Grade 3, staadium IIb või IIIa (kaks erinevat haiglat määrasid staadiumi erinevalt sest üks kasutab kõige suuremat kasvajat teine paneb kõik kasvajad kokku).

Ravi: mõlemapoolne mastektoomia (BRCA1), keemia 8x Adriamycin, Cytoxan, Taxol. kiiritus IMRT rinnasein, subclavicle, lümfisõlmed 28x. Tamoxifeen 1 aasta, peale munasarjade eemaldust (BRCA1) exemestane.

Rinna taastus: taastus vähi operatsiooni ajal, ekspander ja silikoon implanaat, kõrge profiiliga cohesive silicone.
Tagasi üles
lilleke123

PostitusPostitatud: Kolm Sept 02, 2015 12:51 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd siis teada ka täielik diagnoos: Rinna osalt kattuvate paikmete pahaloomuline parema rinna kasvaja; multilok.inv. duktaalkartisoom; ÖR pos, PR pos; HER2 neg; Ki67 15% T1B(m5+in situ) N1A M0 G1 R0 IIBst
Raviks siis tuleb keemia, aga mis täpselt, saan teada esmaspäeval.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Sept 02, 2015 2:44 pm    Teema: Vasta viitega

Ma nii täpselt enam ei oskagi kirjutada - haiguslood juba nö arhiivis...
Diagnoosi sain 37.aastaselt (2002.a aprill). Tundsin ise tükki rinnas, kui peale melanoomi avastamist vähipaanikasse sattusin... Rinnavähk oli hormoontundlik (+++), II st ning 24-st opereeritud lümfist üks haaratud. Opereeriti kogu rind, sest kiiritus melanoomi tõttu vastunäidustatud. Järgnes 6 korda keemiaravi ning umbes aasta pärast munasarjade op. Rinna taastamise op alakõhu voldist ebaõnnestus (ei olnud piisavalt hea verevarustus). Umbes 7 aastat hormoonravi - Nolvadex + Arimitex. Hetkel üritan ikka kord aastas kontrollis käia.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pandariin

PostitusPostitatud: Püh Sept 06, 2015 1:10 pm    Teema: Vasta viitega

Tere taas, vahel ikka kiikan siia Smile
lilleke, sul on hea diagnoos, niiet võta elu rahu ja mõnuga:) Olen selle foorumi kasutaja varsti ka juba 9 aastat. Siin on hea soe käia- kõik on positiivsed ja optimistlikult meelestatud. Oma lõpustaadiumi olen ammu unustanud ja elan elu täiel rinnal. Küll ühe rinnaga, sest taastusop viis mu hoopis koomasse ja pidin peaaegu lauale jääma trombi pärast, kuid näe- välja rabelesin ja annan elul aga minna. Eelmisel aastal suri mul autojuht roolis 110 tunnikiirusega- mina aga ronisin välja autost:) Vahetasin ametit- töötan seal, kus enamik ei töötaks ja olen oma eluga absoluutselt rahul. ) Seadsin endale moto- kasvõi üks päev, aga kõige parem päev- ja nii ta just lähebki. Niiet võta elu mõnuga, anna ise ja sulle antakse vastu Smile Päikest!!!
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Teis Sept 08, 2015 3:12 pm    Teema: Vasta viitega

Tore kuulda et kõik hästi läheb Pandariin! Very Happy
Mul ei ole siiani taastust tehtud ja ausalt öeldes lugedes su üleelamisi taastamisel - kas ma seda üldse tahangi? Eks suvel tunnen puudust rohkem.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Kolm Sept 09, 2015 4:57 pm    Teema: Vasta viitega

eks mu jutt jah vähe eputamine oli Smile aga tahaks lihtsalt lootust anda, et inimesed mõistaks- ..... me elame veel Smile
Tagasi üles
Marleenukas1000

PostitusPostitatud: Reede Okt 09, 2015 3:54 pm    Teema: Vasta viitega

Avastasin ka ise Grade3,Or+,Pr– Ki85% IIAst.Järgnes 6 keemiat,järm.nädal siis kiiritusse.
Tagasi üles
lilleke123

PostitusPostitatud: Esm Okt 12, 2015 12:36 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Marleenukas1000. Kuidas sul keemia möödus? Kas oli raske, või talusid hästi. kas kõrvalmõjusid oli ja mis keemiat sa said? Mul 3 korda FEC ja 3 korda mingi muu kombinatsioon, mis , seda ma veel ei teagi. ja peale keemiat tuleb ka kiiritus.
Tagasi üles
Marleenukas1000

PostitusPostitatud: Esm Okt 12, 2015 3:31 pm    Teema: Vasta viitega

Ma sain 3 DOK. ja 3 CEF.Minu jaoks oli just esimene keemia kõige hullem,süda oli paha 2p.Ülejäänud korrad möödusid kergemini v.a.kohutav väsimus.Kiiritust määrati 21 korda.Ravil olen soomes.NB!keemia ajal tõesti aitas kordade lugemine,et peale esimest veel 5 korda jne.
Tagasi üles
Bravo

PostitusPostitatud: Teis Sept 20, 2016 7:39 pm    Teema: Vasta viitega

Tere,
minu nimi on Riina. See on minu esimene postitus siin.
Siin foorumis on väga meeldivad ja abivalmis inimesed ning siit saab vastuseid oma küsimustele. Loodan targemaks saada, ja ise lohutaja rollis olla, kui keegi seda vajab. Sellepärast kirjutaksin enda haigusest ka veidi.

2013. aasta detsembris, mõni päev enne jõulupühi sain teada, et tükk paremas rinnas on vähk. Loomulikult ei tahtnud ma seda esialgu uskuda, aga kui biopsia diagnoosi kinnitas ja mind opile saadeti, pidin leppima.
Ma ei mõelnud just seda, et kindlasti tuleb surm, aga andsin endale aru, et kõik võib juhtuda. Otsustasin, et nüüdsest käin sagedamini kontsertidel, kui võimalik siis käin reisimas ja teen kõike seda, mida olen alati tahtnud. Mind aitas palju see, et olen meditsiiniõde. Kui see minuga juhtus, töötasin neuroloogiliste haiguste rehabilitatsiooni kliinikus Bonnis. Meie patsientidest suur osa olid noored, halvatud kaelast alates ja 100% teiste abist sõltuvad, oli ka koomas patsiente ja täiesti lootusetuid. Tegin viimase öövalve, hommikul läksin ise haiglasse, kus eemaldati rind ja kuus lümfisõlme.
Siis just tuligi mulle mõte, et minu käed-jalad ju liiguvad ning mõistus on alles, ma suudan teisi aidata. Keemiaravi 6x suutsin enam-vähem rahuldavalt üle elada, kiiritusravi ma ei vajanud. Taastusravi Saksamaal on aga tõeline muinasjutt.
Mind võttis lõpuks rajalt maha hoopis elamine võõras keskkonnas ja see, et mu pojad ja pojapoeg olid kaugel, ma nägin neid harva ja igatsesin pidevalt. Raviti depressiooni, aga paremaks kuidagi ei läinud. Nüüd olen juba aasta tagasi kodus, tunnen end suurepäraselt ja töötan jälle kiirabis.

Soovin teile, armsad foorumikaaslased, kõike head! Nähke ikka seda päikeselisemat poolt!
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Nelj Sept 22, 2016 12:28 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Riina! me oleme siis ühe "staaziga", mul oli op just enne jõule 2013 kus eemaldati ka terve rind. Kirjutasid, et taastusravi oli saksas kui muinasjutt..? kas tehti juba rinnataastus op? Rolling Eyes
Soovin teile kõigile päikest päevadesse ja me elame veel!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Sept 22, 2016 12:54 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Riina!
Mul tekkis samuti küsimus, et mis sa mõtled selle muinasjutulise taastusravi all... Surprised
Kas kiiritust ei olnud selle pärast vaja, et lõigati terve rind ära?

Milline vähi staadium ja tüüp oli? Kas saad ka hormoonravi?

Kõike, kõike head! Elust tuleb tõesti igal ajal üritada rõõmu tunda...

NB! Kas oled ka FB-i kasutaja? Rinnavähi omadel lisaks sellele foorumile ka oma Kohviklubi grupp... Anna teada, kui oleksid huviline liituma.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kerahein

PostitusPostitatud: Nelj Sept 22, 2016 3:40 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Riina!
Kirjuta palun lähemalt sellest taastusravist!
Kui on meeldivad mälestused, siis on tore neid jälle meenutada.
Tagasi üles
Bravo

PostitusPostitatud: Nelj Sept 22, 2016 6:49 pm    Teema: Vasta viitega

FB Kohviklubi grupiga liituksin hea meelega, tegingi just endale tassi kohvi et asuda kirjutama.
Aastal 2013 olin 55 aastane, just lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tasemeõppe, minu lapsed olid täiskasvanud - seega otsustasin minna Saksamaale paremat pensioni teenima. Saingi seal tähtajatu töö- ja üürilepingud, kõik vajalikud kindlustused, keelt oskasin juba varem ... ja viie kuu pärast vähidiagnoosi. Paremas rinnas oli kaks erinevat (5 ja 2 cm suurust) vähki, valvurlümfisõlmest leiti üks vähirakk, metastaasideta - sellepärast siis kogu rinna eemaldamine. Kiiritusravi oli nö +-
Otsustasin, et parem, kui seda ei tehtaks, sest kõrvaltoimeteks olid sellel ju nahapõletus ja võimalik lümfostaas, lisaks veel 6 nädalat kannatusi. Vähemalt nii sain ma sellest tookord aru.
Herzeptini süste sain 18 asemel ainult 11, sest siis tulid südame rütmihäired ja ravimi manustamine lõpetati ära. Praegu võtan ainult Anastrozoli 1mg päevas. Kodus on mul umbes kilo saksakeelset informatsiooni paberkandjal.

Aga nüüd taastusravist:
http://www.hamm-kliniken.de/patienten-besucher/klinik-park-therme/unsere-klinik.html
Taastusravi oli ette nähtud kõigile vähihaigetele, kui aktiivravi oli läbi viidud. Maksis selle eest pensionikindlustus, aga kui tööstaazi oli alla 5 aasta, nagu mul, siis ametiühing. Nii ehk naa oli kõik tasuta.
Esmalt saadeti kirjaga koju rongipiletid, pakuti ka 5 euro eest võimalust kohver ees ära saata. Sellele tuldi koju järgi.
Kestis see tavaliselt kolm nädalat. Soovi korral said inimesed veel ühe nädala pikendust, aga selleks pidi olema opereeritud, keemiat saanud ja uuesti tööle mineku eas.
Raudteejaamas ootas buss, mis viis meid otse ukse ette. Igal patsiendil oli omaette tuba, toideti restorani vääriliselt. Kohe esimesel päeval oli arsti visiit, kes määras kindlaks, mida keegi vajab. Arvestati patsiendi soovidega, näiteks valisin mina vesiaeroobika, vesivoodi-massaazi, erinevad käimisharjutused (aja peale, vaadati kuidas sa edened), grupiga jalutuskäigud, arvutis mälutreeningud, tervisliku toitumise koolituse, mingid jooga-lõõgastumise harjutused, võimlas erinevad harjutused ja palju muud. Esimestel nädalatel oli meil loengud, näiteks lümfisõlmedest või valuravist jne.
Minu jaoks oli aga kõige põnevam loovusteraapia. Saime valida maali, pärlite tegemise, kaisukaru õmblemise või siidimaali vahel. Nooremad naised, kellel väikesed lapsed olid, tegidki karukesi. Meil oli juhendaja ja raamatud, kõik vahendid tasuta ja kui midagi kogu hingega nokitsed, siis ikka haiguse peale ei mõtle.
Badenweileris oli kaks taastusravi keskust, teine oli reuma- ja ortopeedilistele haigetele. Igal laupäeval telliti buss, mis viis meid lühikesele reisile Prantsusmaale või Sveitsi (mõlemad piirid olid kiviviske kaugusel). Mõni pt oli ilma juusteta, teine liikus ainult käimisraami toel, keegi vajas veel muudmoodi abi - aga kokkuvõttes olime üks tubli kamp.
Kaks korda nädalas näidati seminariruumis filme, pühapäeviti olid pargis klassikalise muusika kontserdid. Loodus ise oli hingematvalt ilus, meil oli piisavalt ka vaba aega. Siiamaani mõtlen, et kas tõesti juhtus see minuga või kujutan ainult ette. Mul on FB palju pilte, tegin avalikuks, kui kohviklubi liikmed tahaksid vaadata.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes