Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Rinnavähi operatsioon ja sellest taastumine
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
mon

PostitusPostitatud: Reede Dets 14, 2007 6:22 pm    Teema: Vasta viitega

kerahein kirjutas:

Rinnahaav oli plaastri all, vist alles enne väljaminekut või kodus, vot ei mäletagi enam, võtsin selle ära. Oli sissesulava niidiga õmblus. Rinna kohale hakkab miskit tekkima, ära sellest ära kohku. On see liigliha või miskit. See dreeniauk külje peal vajab ehk kodus määrimist. Panin Bepantheni salvi peale.

Ma nüüd kodus ilma rinnata ja plaasterdatuna. Mingil määral on midagi sealt plaastri alt ( verd vist) immitsenud. Käsi on nii nagu enne, kuigi järskusi liigutusi teha veel ei julge, aga muidu kõik täitsa ok Smile Pean esmaspäeval sidumisele minema. Aga seda ei taibanudki küsida, et millal selle plaastri kodus ära võtta tohiksin. See veri ju seal all kuivab ja pärast ehk jama seda plaastrit sellest kohast ära tirida oleks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cecilia

PostitusPostitatud: Reede Dets 14, 2007 6:39 pm    Teema: Vasta viitega

Mul soovitati ikka paar-kolm päeva seda hoida, siis võis ära võtta, otseselt sealt verd ei tulnud, pigem ikka sellist veresegust vedelikku. Tegelikult tuli plaaster mul ise ära, kleepsud lihtsalt kulusid ära ja nii ta pudeneski. Eks alguses haavavedelik ikka koguneb, siis tuleb teda käia välja võtmas. Ja käele tee ikka harjutusi, siis liigub ta ilusti Smile .
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
mon

PostitusPostitatud: Reede Dets 14, 2007 8:09 pm    Teema: Vasta viitega

No kolme päeva pärast lähen ju juba sidumisele, seega ei peaks ma seda puutuma üldse veel.
Aga harjutusi pean täiesti omal käel tegema. Seal haiglas oli seinal üks õpetus ja seda ma vaid endale mällu jättes harjutuste tegemisel kasutada saangi. See inimene, kes tavaliselt haiglas harjutusi näitamas käib, oli haigestunud just selleks ajaks, kui mina seal viibisin.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Esm Dets 17, 2007 10:55 am    Teema: Vasta viitega

Jah, nii ta ongi. Mul näiteks nägemismälu, selle tõttu jääbki paremini kõrva taha, kui see kuskil kirjasõnas üles tähendatud Smile. Sest muidu teed lihtsalt ettenäitamise järgi ja ei jäägi endale meelde. Aga kui juba selgeks saanud, siis aga igal võimalusel tegema Smile. Endal aastake möödas ja käsi sama, mis enne. Muidugi oleks tore kui harjutuste kohta mingi pildiraamat koju antaks.
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Esm Dets 17, 2007 6:45 pm    Teema: Vasta viitega

cecilia kirjutas:
Endal aastake möödas ja käsi sama, mis enne.

Kui tihti päeva jooksul need harjutused läbi tegid? Praegu küll kaenlaaluses pinge sees harjutuste tegemise ajal (eriti kui käsi üleval hoian). Ei tahaks ju liialt vähe teha ja samas võin teadmatusega ka üle pingutada. Op-ist möödas vaid nädal ju.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Esm Dets 17, 2007 6:58 pm    Teema: Vasta viitega

tsau mon Smile
liiguta kätte palju tahad, tee ringe, ujumisliigutusi, tõsta justkui kangi, vääna seljataha, mudi käes pehmet palli ja paita kätta sõrmedest kaenlaaluse poole. Hoia kätt kui võimalik on päeval palju üleval, püsti. Lõhvesta randmest, sõrmedest, teelihtsalt ringe. Peaasi on endale mitte liiga teha ja mitte kätt koormata, st mitte kanda raskusi, teha mehhaanilisi liigutusi jne.
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Esm Dets 17, 2007 11:18 pm    Teema: Vasta viitega

tnx pandariin! Smile
nüüd tean, et palju ja millega koormata võin
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Teis Dets 18, 2007 8:34 am    Teema: Vasta viitega

tere tagasi, mon!
Harjutusi soovitav teha peegli ees, siis saad jälgida, kas mõlemad käed liiguvad ühte moodi. Minu vead olid, et liigutasin kogu aeg koos õlaga, aga tuleb ka ainult kätt sirutada. Siis tegin järelvibutusi, mis ka polnud head. Pigem siruta käsi välja ja hoia mõned sekundid. Üle pea kõrvast kinni võtmine oli hea. Parem külg vastu seina, libista käsi üles nii kõrgele kui saad ja hoia. Viska vöö üle ukse ja tõmba kätt üles, hoia. Kummarda ette ja katsu sõrmedega põrandat puudutada. Soovitan soojalt ravivõimlemisse minna. Ise käin praegu ülakehale mõeldud vesivõimlemises. Spetsialisti juhendamisel asjal teine jume.
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Teis Dets 18, 2007 12:30 pm    Teema: Vasta viitega

tere kerahein!

palju aega sul op-ist möödas on?
mul ju niidid alles sees, vesivõimlemine ei tuleks vist praegu arvesse
aga tulevikus ehk tõesti võik minna, teaks vaid, et kuhu nimelt?

samas võin ära mainida, et ma sellise tööga seotud, mis üpris füüsiline ja eriti käte jaoks
nüüdseks mul juba hirm kadunud, et ei või kätt eriti liigutada
teen täpselt samu toimetusi kodus, mis varemgi, vaid kardinate üles panekuga ei saa vist üksi veel hakkama:) ... ja rasket kotti selle käega veel tassida ei julge, aga muidu kõik nagu enne
loomulikult kodus pole sellist koormust taga nagu töö juures
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Kolm Dets 19, 2007 5:59 pm    Teema: Vasta viitega

Tere mon,
Igasugused käte ülespoole venitamised on väga kasulikud, just see nö. seina mööda üles ronimine, algul on küll valulik, aga mulle öeldi, et õmbluste pärast ei tasu muretseda, need lahti kindlasti ei tule.
Ja kui ootad niikaua et enam valus pole, siis ongi käsi kinni, hiljem on raske midagi parandada. Tegin ikka iga päev neid harjutusi alates teisest päevast pärast oppi, nii mõlemal korral. Raskuste tõstmisega peab muidugi ettevaatlik olema, endal pole küll käsi paiste läinud, kuigi teen ikka kõike, olen väga tugevalt paremakäeline ja just sealpoolset rinda lõigati.
Soovin ilusat saabuvat jõuluaega ja rahu hinge, sest "sõbrake" on ju läinud Smile .
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Kolm Dets 19, 2007 7:50 pm    Teema: Vasta viitega

Tere cecilia!
Tänan nõuannete eest! Ka mina olen paremakäeline ja op just sellelt poolelt tehti. Seega ei saa see käsi mitte puhata.
Aga selle "sõbrakese" ära minekus ma nüüd küll juba kahtlema kipun. Nimelt täna käisin arsti juures ja ta tegi mulle selgeks, et mis vastus laborist selle rinna kohta tuli ja mis minust edasi saab. Kuigi küsisin paljusid asju üle, ikkagist ei saanud õigesti aru, et mis värk nende munasarjadega siis nüüd on. Seletas mulle, et lümfides ei olnudki midagi, kuid olen väga hoormonaalne (või midagi taolist, sõnastus pole meeleski enam) ja seega peale 4 keemiaravi ning mingit biol.ravi (see viimane ei pidavat juukseid maha võtma, netist selle ravi kohta mingit seletust ei leidnudki,...vist jätsin vale sõna meelde üldsegi) tuleb munasarjade eemaldamise op. Muidu ma jah jube optimistlik, aga nüüd ei saa küll enam midagi aru. Lootsin ju nii väga, et kui rinna saavad lõigatud ja keemia tehtud, saan lõpuks oma eluga edasi minna. Aga nüüd tundub juba, et sel nagu ei tulegi enam kunagi lõppu...
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Dets 19, 2007 11:26 pm    Teema: Vasta viitega

Tere, Mon!
Sul on järelikult sama tüüpi vähk, kui minulgi - s.t hormoontundlik. Arstidest olen aru saanud, et seda tüüpi rinnavähil on head ravivõimalused, sest on teada, mida organismist ära hoida tuleb. Üks peamiseid eesmärke ongi vähendada organismis östrogeenide tootmist (selleks on vajalik munasarjade eemaldamine) ja teiseks hormoonravi tamoxifeniga, mis hoiab ära rakkude ühinemise östrogeenidega. Tabletiravi tehakse tavaliselt 5 aastat. Munasarjade operatsioon tehakse tavaliselt peale keemiat. Kõik oleneb ka vanusest s.t, millal loomulik menopaus on tulemas. Mina olin haigestudes 37 ja kuni munasarjade opini pidi mulle iga kuu tegema munasarjade töö peatamiseks vastavat süsti. Munasarjade op väga raske ei ole, sest üldiselt tehakse see nö kolme auguga (laproskoopiline op). Kui on juba loomulik menopaus, siis pidi väga hea tulemuse andma alguses tamoxifen ja pärast seda arimidex, mis pidi ära hoidma östrogeenide tootmise üle organismi (st, et menopausis naistel toodetakse hormooni ka näiteks rasvkoes). Arimidex mõjub kahjuks väga tugevalt luutihedusele st, et seda tuleb ravi ajal kindlasti pidevalt kontrollida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Dets 19, 2007 11:34 pm    Teema: Vasta viitega

Tahtsin veel lisada. See, et Sul lümfid puhtad olid, on ülimalt hea näitaja. See tähendab seda, et tõenäosus, et vähirakud ei ole kuskile edasi kandunud on väga suur ning see on ju vähiravis kõige olulisem.
Edu Sulle!

Viimati muutis seda Kersti (Laup Dets 22, 2007 11:11 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
mon

PostitusPostitatud: Kolm Dets 19, 2007 11:55 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Kersti!

Sa seletasid ülimalt selgelt kogu selle segapuntra mulle lahti. Nüüd jääb veel küsida, et kaua see kõik kogu komplektiga op ja ravi aega võtab? Millal ometi see kõik selja taha jääb?

Nii palju veel arstikeelsest seletusest mulle, et mu olukord pidavat olema täiesti keskmine. See siis tema seletuse järgi pidavat olema mitte kõige halvem, aga ka mitte kõige parem. Ah-jaa, oli ka markerist jutt, kuigi see mulle ei öelnud küll midagi. See nr. pidavat olema 2.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Nelj Dets 20, 2007 11:30 am    Teema: Vasta viitega

Tere mon
Minu arst pakkus ka võimaluse välja, et tehakse kas op või siis iga kuu süst, mis samamoodi peatab munasarjade töö. Mina valisin süstid, sest tundsin, et ei taha, et jälle lõigatakse, aga samas operatsiooniga on probleem lõplikult lahendatud Smile . Siis saabub kliimaks koos kuumahoogude ja muu sellisega, mis sellega kaasneb. Aga kui lümfisõlmed olid Sul puhtad, siis on ikka hästi, taastekke võimalus tunduvalt väiksem. Ja selle nimel, et kõik korda saab, tuleb mõned ebameeldivused üle elada. Kontrollperioodiks loetakse 5 aastat, kui siis tagasi ei tule, siis oled lõplikult tervenenud!
Ole tubli!
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 5

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi