Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")
 
 KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Muudatused alates 01.07.16

 
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Sotsiaalne toimetulek
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Krissu
Site Admin


Liitunud: 23 Mai 2007
Postitusi: 834
Asukoht: Muuga

PostitusPostitatud: Kolm Juul 13, 2016 8:44 am    Teema: Muudatused alates 01.07.16 Vasta viitega

www.kaev.ee esilehel Sotsiaalse toimetuleku rubriigis on sisse viidud ajakohased muudatused seoses töövõimereformi uue etapi rakendumisega.
Tasapisi hakkan sisse viima ka foorumi teemadesse muudatusi või kustutama kehtetuid seadusesätteid.

Esmane ülevaade:
Tänavu 1. juulist hindab uute pikaajalise tervisekahjustusega inimeste töövõimet Eesti Töötukassa. 2016. aastal hindab töötukassa töövõimet üksnes neil inimestel, kellel pole viimase kuue aasta jooksul ehk pärast 1. juulit 2010 püsivat töövõimetust määratud. Kui inimesel on praegu püsiv töövõimetus ja korduvhindamise tähtaeg saabub 2016. aastal, tuleb
tal endiselt pöörduda Sotsiaalkindlustusametisse, kus tal hinnatakse töövõimekaotust ja määratakse töövõimetuspension senistel põhimõtetel.

2017. aastast hindab töövõimet ainult töötukassa. Kui inimesele on määratud püsiv töövõimetus korduvhindamise tähtajaga 2017. aastal või hiljem, tuleb tal otsuses määratud korduvekspertiisi tähtajal pöörduda uueks hindamiseks töötukassasse. Töötukassa hindab tema töövõimet uutel alustel ning maksab osalise ja puuduva töövõime korral töövõimetoetust.
Kui inimese töövõime on osaline või töövõime puudub, on ta ka ravikindlustatud.

Töövõime hindamine koosneb viiest sammust:
1. Arstivisiit - inimene peab olema taotlusele eelnenud kuue kuu jooksul käinud pere-, eri- või töötervishoiuarsti vastuvõtul. Arst kirjeldab tema töövõimet mõjutavat terviseseisundit ja sisestab andmed e-tervisesse.

2. Töövõime hindamise taotlus taotluse saab täita ja esitada töötukassa osakonnas kohapeal, täita ja saata töötukassasse posti või e-posti teel või esitada töötukassa iseteenindusportaali kaudu.

3. Eksperdiarvamus - ekspertarst hindab töövõimet inimese taotluse ja terviseandmete põhjal, küsides vajadusel lisainfot teistelt arstidelt ja spetsialistidelt, kes on inimesega tegelenud. Eksperdiarvamus koostatakse üldjuhul dokumentide põhjal, ent kui inimese andmed taotlusel ja terviseandmed dokumentides on vastuolulised, võib ekspertarst kutsuda ta vastuvõtule. Kui inimesel on eriti raske ehk töövõimet välistav seisund (IV astme vähkkasvaja; saab dialüüsravi; on juhitaval hingamisel; väljakujunenud dementsus; raske või sügav vaimne alaareng;
püsivalt voodihaige), kontrollib ekspertarst terviseandmetest välistava seisundi olemasolu ning koostab (lihtsustatud) arvamuse.

4. Töövõime otsus - töötukassa teeb eksperdiarvamuse põhjal otsuse, kas inimene on töövõimeline, osalise töövõimega või töövõime puudub. Töövõime hindamise otsus kehtib kuni viis aastat, eriti raske seisundi puhul vanaduspensionieani. Osalise ja puuduva töövõime otsuse korral saab inimene kohe ka ravikindlustuse.

5. Töövõimetoetuse maksmine osalise ja puuduva töövõimega inimestele. Vajaduse korral inimese nõustamine ning tööturuteenuste osutamine töötamise jätkamiseks või tööle saamiseks.

NB! Töötukassa teeb töövõime hindamise otsuse 30 tööpäeva jooksul nõuetekohase töövõime hindamise taotluse saamisest arvates.
Ravikindlustuse kaitse tekib ravikindlustuse andmekogusse kande tegemisest.
hiljemalt 7 kalendripäeva jooksul hindamisotsuse tegemisest

Ravikindlustamata isikud peavad tasuma ravi eest ise, v.a vältimatu abi korral.

Alates 01.07.2016 jõustuvad töövõimereformiga seonduvad seaduste muudatused, mis mõjutavad ka ajutise töövõimetuse hüvitiste maksmise korda. Kehtetuks on tunnistatud seni kehtinud sätted:
1. töövõimetuspensionäridele makstava haigushüvitise 60- ja 90-päevased piirangud;
2. üle 120-päevase (tuberkuloosi korral üle 178-päevase) haigusjuhtumi pikendamise kohustus Sotsiaalkindlustusameti (edaspidi SKA) otsusega;
3. kohustus lõpetada töövõimetusleht püsiva töövõimetuse kindlakstegemise päeval.

Alates 01.07.2016 on kõigil töötavatel kindlustatutel õigus saada haigushüvitist kuni 182 järjestikust kalendripäeva, tuberkuloosi korral kuni 240 järjestikust kalendripäeva.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Sotsiaalne toimetulek Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

 
Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes


SwiftBlue Theme created by BitByBit
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Tõlkinud: