Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mastektoomia
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
klarett

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 02, 2017 3:09 pm    Teema: Mastektoomia Vasta viitega

Kuna kuu-pooleteistpärast ootab ees see operatsioon, tahaksin teada kuidas valmistuda.
Kuidas seda tehakse, kuidas oli pärast enesetunne? Milline näeb pärast välja haav, kas rinna koht on lohkus ja väga jube? Millal saab midagi kodust väljaminnes peale panna, et varjata tühja kohta? Kuidas oli enesetunne 2 nädalat pärast oppi, kas saab tööle minna või oled haige edasi?
Kas hankisite ette rinnaproteesi, kust ja millise, kas praeguse suuruse järgi (näiteks 90C).
Kas tavalised rinnahoidjad ei kõlba enam üldse?
Tänan vastuste eest!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
annabel

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 02, 2017 3:52 pm    Teema: Vasta viitega

Tere! Mul oli parema rinna mastekoomia 3 a tagasi. Kui op tehakse tlnas siis haiglasse tuleb minna päev varem ja olenevalt olukorrast vaatab oppi tegev arst su üle, süüa opipäeva hommikul ei tohi, isegi vett mitte. Enne oppi pannakse selga eriline klõpsudega öösärgi laadne asi ja veeni pannakse tilkuma soolalahus. Oppiblokki viiakse oma voodiga ja seal libistad end opilauale, jalga tõmmatakse valged sokid ja alakeha kaetakse mõnusa sooja saunalinaga...samal ajal sehkendab su ümber mitu õde ja narkoosiarst räägib head juttu kuniks mask näole ja öeldakse hingake sügavalt.....järgmine hetk on kõik möödas ja toru eemaldamiseks kästakse välja hingata sügavalt. Peale seda libistad end enda voodisse ja viiakse tagasi palatisse. Kuskilt ei valuta, hea kerge on olla kuna op möödas! Ma tõusin peaaegu kohe voodis istuli kuna anti lõunasööki ja tahtsin süüa, tund hiljem käisin endale koridorist veeautomaadist vett toomas.
Haav on plaastrite all ja lisaks on see kopsik vedeliku kogumiseks, mis eemaldatakse koju minnes. Järgmisel päeval näidati hulk harjutusi, mida oli vaja teha ka kodus, et käsi norm liikuma jääks ja kuskile paisu ei tekiks.
Esimene kord on natuke ehmatav kui kogu seda haava näed. Koju minnes panin rinnaka peale ja tühja sai toppitud wc paberst tehtud asjandus. Wink
2 nädalaga on kõik ok ja saab tööle minna, vaid seda nn.vett peab teatud aja takka käima välja võtmas.
Alul ei ole head traadiga rinnakad ja rinnahoidja ostmisel sobivad pigem sellised kinnisemad mudelid. Muidugi saab ka osta taskudega spets rinnakad.
Igatahes ei ole see op midagi hullu! Peaasi et ellu jääme! Very Happy
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 02, 2017 4:29 pm    Teema: Vasta viitega

Mastektoomia on päris lihtne eriti kui kõiki lümfisõlme ei eemaldata. Loodan et sa narkoosi talud hästi ja sul muid tervise muresid pole mis operatsiooni raskemaks võivad teha. Proovi tellida see tasuta pehme kootud protees, lilleke pani selle aadressi ülesse ja talle see sobis, see parem kui niisama rinnahoidjat täis toppida. Aga isegi siin USAs naised vahel topivad soki rinnahoidjasse. Mul endal tehti koos taastusega ja mingeid sidemeid polnud lihtsalt soovitati puhast särki kanda. Kui pole füüsiline töö saad kindlasti kiiresti tööle tagasi.
Tagasi üles
klarett

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 02, 2017 4:54 pm    Teema: Vasta viitega

Kui palju valutas? Kus see dreen täpsemalt on, et sellega saab lausa koju minna? Mulle pole varem operatsioone tehtud narkoosiga. Õel oli ükskord selline, et dreen ja mingi pott lohises rataste peal sabas, kui ta haiglas ringi liikus.
Olen ka psühholoogilised probleemid tahaplaanile surunud, rind on kasvajast rikutud ja vaja eemaldada, pole siin valikut midagi.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 02, 2017 7:40 pm    Teema: Vasta viitega

Siin videos näed dreene,

https://www.youtube.com/watch?v=-0K3QjAdy1A

mul oli mõlemal pool kaks ja vahel mõnel on 3. Sellel naisel tehti taastus samal ajal ja ta ekspanderid täideti natsuke. Valu ei peaks hullu olema, nädal aega valuvaigisteid, ja neid tuleb võtta enne kui valu hulluks läheb, sest kui juba valutab on raskem valu peatada. Kirjuta üles kellajad millal pead võtma ja hoia sellest graafikust hästi kinni. Ma arvan et see mida su õde järel vedas oli kas kateeder, hapnik või soolalahus. Operatsiooni ajaks pannakse kateeder põide kui sa narkoosi all oled aga eemaldatakse kui sa üleval oled ja nad on kindlaks teinud et su põis töötab. Natuke raske on alguses voodist välja tõusta või siis toolist üles tõusta aga tasa ja targu saad hakkama,
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Reede Veeb 03, 2017 10:45 am    Teema: Vasta viitega

Minu teada ei panda mingit kateetrit!
Dreene on ainult üks ja asub see peale oppi eemaldatud rinna kõrgusel aga rohkem külje pool. Mul siiani sel kohal täke näha. Eemaldatud rinna kohal mingit õõvastavat auku ei teki, lihtsalt pikk kriips pea küljeni.
Ausalt, ma ei mäleta et oleks valutanud...pigem oli kõik tuim ja tundetu.
Kui vedelikku võtmisel jäi suurem vahe tekib selline surumistunne, see vee võtmine ei ole valus, sest kõik on alles tuim selle koha peal.
Peaasi- ära mõtle üle! Kindlasti on sul kolm toredat palatikaaslast kellega lobiseda ja kõike arutada haiglasoleku aja. Ole tubli ja kõik lähebki hästi! Wink
Tagasi üles
klarett

PostitusPostitatud: Reede Veeb 03, 2017 11:05 am    Teema: Vasta viitega

Aitäh, hakkasingi juba põiekateetrit kartma. Kuigi ega ei tea, mida arstid opisaalis teevad, võib-olla pannakse kõigile torud sisse. Kuigi vist ikka pikemate operatsioonide korral (kui haiglasarja vaadata, jääb selline mulje).
Kas narkoosist ei iiveldanud?
Selle dreeniga saite magada ka või?
Küllap inimene kõigega harjub. Ka sellega et üks rind kadunud.
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Reede Veeb 03, 2017 12:03 pm    Teema: Vasta viitega

Ei iiveldanud üldse. No magamisega oli alul nats kehva haiglas aga unerohi aitas. Just seetõttu, et olin harjunud sel küljel magama kus mastektoomia tehti.
Riietusest- peale oppi olin mõnusates kodupükstes ja nööbitavas taskudega pluusis. Taskusse oli hea see lõõtsataoline topsik pista. Very Happy
Tagasi üles
lilleke123

PostitusPostitatud: Reede Veeb 03, 2017 3:36 pm    Teema: Vasta viitega

Mul oli masektoomia poolteist aastat tagasi. Peale opi enesetunne oli kohe hea, sain liikuda ja polnud häda midagi. Valu ei olnud üldse tunda, kuigi pakutakse ka valuvaigisteid. Ju siis vigastati valunärvi...mis minu arust isegi hea Razz Kuid jh, rind tuimetu siiani. Kas sul tehakse rinnanahka ja nibu säästev masektoomia, või võetakse kõik ära. Mul jäi kõik alles ära võeti vaid kogu sisu, tänu sellele on nüüd peale ebaõnnestunud taastust siiski veel venivat nahka alles ja saame uuesti proovid....kuigi jaanuar juba läbi, eks ootan oma kõnet edasi veel Very Happy Võimelisharjutusi tee hoolega ja pole hullu midagi. Edu!
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Reede Veeb 03, 2017 4:04 pm    Teema: Vasta viitega

https://www.facebook.com/pg/davidjayphotography/photos/?ref=page_internal

Siin saad vaadata pilte kui rinna taastust ei tehta.

Põiekateeder pole midagi hullu. Ja võib olla sain mina selle sellepärast et mul oli mõlemapoolne mastektoomia koos taastusega ja operatsioon oli 4 tundi. Kuigi ma mäletan et isegi 30 min munasarjade lapraskoopilise eemalduse ajaks pandi kateeder, ja kui ekspanderid asendati implanaatidega siis oli ka kateeder. Aga nad teevad seda kui juba magad ja ainult välja võtavad kui oled üleval ja ma küll midagi ei tundnd.

Klarett kas sa juba tead kas tehakse ainult valvurlümfisõlme biopsia või lõigatakse kõik lümfid ära?
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Reede Veeb 03, 2017 4:13 pm    Teema: Vasta viitega

Ja mis iiveldusse puutub siis siin USAs nad küsivad kas sul endal või mõnel pereliikmel on narkoosiga probleeme olnud. Küllap siis on narkoosi reaktsioon pärilik. Mind paneb see sügelema ja siis nad annavad selle vastu allergia rohtu. Kui iiveldad siis anna neile kiiresti teada ja nad saavad kanüüli kaudu kiiresti iivelduse vastast rohtu anda. Siin nad annavad ärkamis toas kiiresti juua ja näksimist et selgitada kas iiveldad või mitte ja siis saab kiiresti rohtu. Need operatsiooni käigus saadud rohud võivad kõhukinnisust tekitada ja seda on parem vältida, söö peeti või kuivatatud ploome peale operatsiooni.
Tagasi üles
klarett

PostitusPostitatud: Reede Veeb 03, 2017 4:19 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei tea tegelt veel midagi enne kui tehakse MRT enne operatsiooni. Siiani olen keemiaravi peal elanud ja üks seanss veel saada.
Aga ma ei usu et osaline eemaldus, sest kasvaja oli suur kuni 4cm.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Reede Veeb 03, 2017 7:40 pm    Teema: Vasta viitega

Eks see MRT jah näitab mis suunas nad peale keemiat tahavad edasi minna. Aga suur kasvaja ei tähenda alati mastektoomiat. Ja lümfide saatus oleneb sellest kas nad kahtlustavad et seal juba midagi on. Vahel suured kasvajad pole agressiivsed ja pole lümfideni jõudnud, aga teinekord võib olla imepisike kasvaja rinnas aga lümfid kõik vähist haaratud. Loodan et viimane keemia möödub kergelt!
Tagasi üles
Valentiina

PostitusPostitatud: Reede Veeb 03, 2017 10:57 pm    Teema: Vasta viitega

Minul oli kasvaja algselt 4,5 cm, aga taandus täielikult ja oli rinda säästev op + kõigi lümfisõlmede eemaldamine. Iivelduse kohta küsis anestesioloog enne oppi, et kas on varem narkoosi järel iiveldanud. Ja kui on, siis lisab vastavat ravimit, mis ei lase sul iiveldada. Minul on õnneks alati väga mõnus ärkamine olnud (viimasega kokku 4 narkoosiga protseduuri/lõikust tehtud).
Tagasi üles
klarett

PostitusPostitatud: Laup Veeb 04, 2017 12:45 am    Teema: Vasta viitega

Ohoo, siis on igasugu lugusid, kui said rinna säästa, Valentiina. Mul mudugi on lümfides küll sees, aga vähemasti tundus et kasvaja oli ühe koldega. Eks ta on keemiaga nüüd vähenenud, seda tunnen ise
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes