Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Toitumine ja eluviis
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Rapunzel

PostitusPostitatud: Nelj Sept 27, 2012 10:25 am    Teema: Toitumine ja eluviis Vasta viitega

Kas keegi on oma toitumist ja eluviisi pärast vähi diagnoosi ka muutnud? Olete võtnud vitamiine või toidulisandeid? Kas keegi on jälginud ph- dieedi nõuandeid?

Veider on see, et toitumisest on nii palju räägitud ja kirjutatud ja teaduslikult tõestatud ühe või teise toiduaine vähivastast toimet, aga arstide poolt tuleb ikka sama vana info, et süüa võib kõike või et sööge nii nagu ennegi. Kas toitumisnõustaja ei öelnud midagi muud.
Samas ei uuri keegi, kuidas vähihaige toitub ja kui tasakaalustatud see on.
Hiljuti alles oli "Kodutohtris" ühe arsti artikkel, kui oluline on õige toit vähiravis, aga see oli absoluutselt teoreetiline kirjutis ja praktilisi nõuandeid jms seal ei olnud. Et kuidas siis sellega on?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Esta

PostitusPostitatud: Reede Sept 28, 2012 6:10 am    Teema: Vasta viitega

Väga hea küsimus. Ka mind ennast on hakanud just toitumisküsimus viimasel ajal rohkem huvitama. Lugesin ka sedasama artiklit Kodutohtris ning varasemalt olen lugenud, kuidas toitumisega on võimalik lausa vähki ennetada... Nojah. Lisaks olen märganud, kuidas nii mõnedki toitumise põhitõed suhteliselt lühikese aja jooksul muutunud on. Arsti soovitus minule oli nagu enamikule, et ravi ajal vitamiine tarvitada ei ole soovituslik, küll aga toitud tervislikult ja mitmekesiselt.
Tagasi üles
emili

PostitusPostitatud: Teis Okt 23, 2012 8:36 pm    Teema: Vasta viitega

Üks huvitav link

http://kahvliga.humare.ee/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tiinaly6

PostitusPostitatud: Nelj Okt 25, 2012 7:11 am    Teema: Vasta viitega

Aitäh Emili,see on hea link. Ka mina olen tasapisi taimetoidu poole pöördunud ja see sobib mulle,kana mulle ka meeldib aga sealiha tekitab halva enesetunde ja ennast nii tunda ei taha. Kinoad ei ole veel proovinud aga Amarant on mu lemmik . Very Happy
Tagasi üles
Rapunzel

PostitusPostitatud: Teis Nov 13, 2012 2:03 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh selle filmisoovituse eest! Käisime emaga seda vaatamas ja jättis sügava mulje. Minust ei saa tulihingelist taimetoitlast ega soovita seda ka kellegile teisele, aga mõtlema pani see küll ja korrektiive tegema oma menüüs Smile
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Reede Veeb 15, 2013 12:00 pm    Teema: arutelud Vasta viitega

Krissu,sa lubasid meid kursis hoida toitumisalase loenguga .Kas oled unustanud või pole loenguid toimunud.Ma kuulsin,et see arst ,kes loengut pidas ,pidi selleteemalise raamatu välja andma.Kas oled asjaga kursis.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Veeb 15, 2013 5:09 pm    Teema: Vasta viitega

Loenguid ei ole rohkem toimunud.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Juul 02, 2013 10:04 am    Teema: Vasta viitega

On ilmunud Katrin Sak´i raamat "Toit ja vähk. Elule aastaid, aastatele elu". Ma pole ise veel jõudnud seda sirvida.

Raamat räägib sellest, kuidas kasvajatest eluviisi ja toitumisharjumuste abil hoiduda ning kuidas edasi, kui selline diagnoos on pandud. Samuti saab vastuseid küsimustele :
Milline osa vähi tekkes on pärilikkusel?
Kas ka piima joomine võib suurendada vähiohtu?
Kuidas mõjub punase liha söömine?
Miks pole plastpakend ja konservikarp tervisele head?
Kas Vahemere maade menüü vähendab vähi tekke võimalust?
Kas ülekaalulistel on pahaloomulisi kasvajaid rohkem?
Kuidas oleneb vähirisk pikkusest ja kaalust imiku- ning murdeeas?
Kas sünnitamine vähendab kasvajaohtu?
Kuidas mõjub töö öövahetuses?
Kas vähihaige võib vitamiine lisaks tarvitada?
Need on ainult murdosa küsimustest millele sellest mahukast raamatust põhjendusega vastuse leiad.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Esm Juul 08, 2013 9:02 pm    Teema: Vasta viitega

Mina ei saa üle ega ümber oma arsti lausest- sa oled vähivaba, sul OLI vähk, enam pole.......
seega lubab ta süüa ja juua kõike, mis hing ihaldab ja kui ma mõne asja kohta küsin, et noh....kas vastab tõele, et ei tohi süüa mett....siis ta küsib, et kust sa tead, et just mett ei tohi süüa, et see tekitab vähki?
Nii ma siis ei mõtlegi sellele, sest ma olen otsustanud olla vähivaba Razz
Tagasi üles
erin

PostitusPostitatud: Reede Juul 12, 2013 2:24 pm    Teema: Vasta viitega

Mina ostsin raamatu "Toit ja vähk". Nüüd tudeerin seda hoolega. Saan aru, et elu tuleb muuta. Vanamoodi elamine ja tarbimine tuleb alatiseks ära unustada, sest just see tõigi mulle vähi. Aga eks igaüks teab ise, kuidas oma elu elab. Ise loodan tulevikus veel mett süüa küll Smile Praegu väldin, ei taha "sõbrakest" nuumata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
liiv

PostitusPostitatud: Laup Juul 13, 2013 11:56 am    Teema: Vasta viitega

Mina usun lihtsalt, et ülekaal ja vähene liikumine aitavad vähi tekkele kaasa. Kindasti on paremaid ja vähem häid toiduaineid, aga kõige tähtsam on vast olla tervislikus kaalus, liikuda ja seeläbi olla stressivaba.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Laup Juul 13, 2013 4:06 pm    Teema: Vasta viitega

Põhimõtteliselt ilmselt õige, kuid mina sain oma vähi siis kui kaalusin 55 kilo ja olin oma pikkuse kohta ikka vägagi sale. Ravidega hakkasin pidevalt juurde võtma ja võrreldes tolle 10 aasta taguse ajaga olen nüüd 25 kilo juurde võtnud, kuigi ei tegele enda arvates paksukssöömisega ja ikka püüan jälgida, mida suhu pistan.

Aga need hormoonrohud toetavad ikka kaalutõusu vingelt.

Aga samas olen ju ikkagi elus!
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Püh Juul 14, 2013 1:46 pm    Teema: Vasta viitega

Mina Ceciliaga ühest parteist, 5 aastase hormoonraviga juurde võtnud 27 kilo, nuta või naera. Suur kaal hakkab liigestele, mingil moel liikumisega saaks ehk kilosid vähemaks, aga liigesed ei taha siukest koormat vedada. Heh, nigu vares tõrvatud katusel, nokk kinni, saba lahti. Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Sally

PostitusPostitatud: Püh Juul 14, 2013 4:55 pm    Teema: arutelud Vasta viitega

Lugesin ka selle raamatu läbi ja ega seal midagi palju uut ei olnud,võrreldes eelmiste ilmunud raamatutega.Ma ei tea,kas mul jäi kahesilma vahele,aga meest ei olnud seal üldse juttu.Keelati ainult rafineeritud valge suhkur.
Ja asi mis mulle ikka küsimusi tekitab,on kogused.Palju ikka tuleb midagi süüa,et aitaks.Selle isuga on ka probleeme,nii et palju ma pean ennast sundima sööma.
Siis on see kurkumiin,mida ma võtaks,aga jälle ,kui palju.Ühes raamatus on öeldud 1 spl kurkumi,1spl kookosõli ja 1 toores muna.Teises raamatus öeldakse,et piisab poolest teelusikatäiest koos pipraga.1 spl on minu jaoks liig.Kas keegi oskab öelda või nõu anda.
Cecilia,sina oled taimetoitlane,anna koguste suhtes nõu.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Esm Juul 15, 2013 3:31 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Sally,
Kahjuks ajad mu kellegagi segi, sest mina ei ole taimetoitlane, seega sind aidata ei saa.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit