Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

vähk ja toit
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kairit

PostitusPostitatud: Esm Veeb 11, 2008 3:42 pm    Teema: vähk ja toit Vasta viitega

Kuulsin tuttavalt, kellel peas kasvaja, et temal ei soovitatud süüa sokolaadi, viinamarju ja mett. See pidavta soodustama vähki. Kas keegi oskab öelda, kas see ka rinnavähi puhul nii on?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Veeb 11, 2008 6:16 pm    Teema: Vasta viitega

enamiku vähivormide puhul ei soovitata süüa mett, sest see annab rakukasvule impulsi, sealhulgas vähirakkude kasvule.
minule oli veel mittesoovitav õlu ja siider. muid toidukeelde ei olnud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pandariin

PostitusPostitatud: Teis Veeb 12, 2008 6:42 pm    Teema: Vasta viitega

Hormoontundliku vähi puhul on keelatud ka soja
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Esm Märts 23, 2009 11:05 am    Teema: toitumisest Vasta viitega

Kas keegi on pärast vähidiagnoosi saamist oma toitumises kardinaalseid muutusi teinud?
Hakanud taimetoitlaseks?
Kuidas on muutused mõjunud?
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Esm Märts 23, 2009 11:28 am    Teema: Vasta viitega

Mina pole teadlikult oma menüüd muutnud, aga toidueelistused on kõvasti muutunud. Seni olin pigem sealihasõber, nüüd on lemmikuteks saanud kala, kana ja juurikad, mis mind iseenesest rõõmustab.Keemiaravist alates vaimustusin ka mandariinidest. Ei tohigi poest üle poole kilo tuua, sest nahka pistan neid täpselt nii palju kui on. Kuna gaseeritud joogid ei ole soovitavad, siis minul oli kõige raskem loobuda, nii naljakas kui see ka pole, Tartu limonaadist. Vahel on selline isu, et hakka või nutma. Usun, et organism mingil moel dikteerib meile oma vajadusi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Kadi

PostitusPostitatud: Esm Märts 23, 2009 12:31 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin Riina Kütneri küsimusi-vastuseid. Seal on ka toidu kohta.
suhkur:
http://vab.astrazeneca.com/forums/thread/1576.aspx
toit ja kasvaja (ka mee kohta)
http://vab.astrazeneca.com/forums/thread/1308.aspx
teeseen
http://vab.astrazeneca.com/forums/thread/1778.aspx
ravimtaimed keemia ajal
http://vab.astrazeneca.com/forums/thread/2055.aspx
dieet ravi ajal
http://vab.astrazeneca.com/forums/thread/2125.aspx
http://vab.astrazeneca.com/forums/thread/2135.aspx
Tagasi üles
Maria46

PostitusPostitatud: Teis Märts 31, 2009 7:52 pm    Teema: Vasta viitega

Kui ravimid on sellised mis mõjutavad kehakaalu, siis ei aita ükski dieet ja mis tervisespordi tegemisest me saame rääkida kui võitled lihasvaludega.
Tagasi üles
tiss

PostitusPostitatud: Kolm Apr 01, 2009 4:03 pm    Teema: Vasta viitega

Siin ringi liikudes jäi silma, et vitamiine nii ravi ajal kui ka mingi aeg hiljem ei tohi tarbida. Andestage minu rumalus, aga miks ma ei tohi vitamiine süüa. Saan aru, et keemia ajal ei tohi ise ravimitele vastu töötada, aga saan praegu kiiritust ja mõtlesin, et turgutaks end väheke, mida hirmsat see ikka teeb.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Apr 02, 2009 7:58 am    Teema: Vasta viitega

värske toiduga saadavaid vitamiine pole keelatud tarbida ka keemiaravi ajal. soovitav ei ole manustada keemiliselt toodetud vitamiine, seda esiteks selle tõttu, et maks on niigi koormatud keemiaravi mürkide läbitöötamisega ja pole talle vaja lisakoormust anda (räägitagu mida tahes, looduses leiduvate vitamiinide viimine tabletikujuliseks ei saa olla 100% puhas) ja teiseks seetõttu, et paljud "enda turgutamise viisid" turgutavad ka vähirakkude kasvu.

kiirituse ajal, enne ja pärast keemiaravi ja keemiaravi ajal - alati soovitan iga uue turgutusvahendi kasutuselevõttu küsida nõu oma arstilt - on ju iga vähivorm erinev, iga inimene erinev, igale inimesele mõjuvad ka vitamiinid erinevalt.
Tagasi üles
emili

PostitusPostitatud: Reede Apr 03, 2009 3:51 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ise arvan, et looduslikud vahendid keha turgutamiseks ja puhastamiseks on juba praegu võtta. Selleks on vahtramahl, mis juba jookseb ning kui maapind veidi sulab saab ka kaselt mahla. Kõik köögiviljamahlad sobivad selleks ka, erinevad kadariku mahlad on täitsa müügil. Ise tehtud-pressitud on veel paremad Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kairit

PostitusPostitatud: Püh Mai 15, 2011 4:51 pm    Teema: Vähk ja toidulisandid? Vasta viitega

Palun jagage oma kogemusi toidulisanditega!

Tuttavad pakuvad käsimüügifimade nt GNLD, Amwey erinevaid toidulisandeid, et see aitab organismi tugevdada. Kas vähi patsiendina on mõistlik tarbida toidulisandeid? Olen ka kuulnud, et hea toit toidab vähki, st ka toidulisand teeb seda.
Kahjuks raviarstid väga ei kommenteeri toidulisandite teemat, ei soovita kuna väidavad, et see on äri. Samas ütlevad käsimüügiga tegelevad inimesed, et arstid on ravimifirmade poolt kinni makstud ja nende tooted on puhtad ja vajalikud. Keda uskuda?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
shoot

PostitusPostitatud: Püh Mai 15, 2011 5:59 pm    Teema: Vasta viitega

Tere,

mina ei usaldaks mingeid toidulisandeid, sest see tõepoolest on äri (minujaoks eriti Amway puhul). Vitamiiinid saab kätte värskest puu ja juurviljast ja rasvane toit pole ka just kõige parem.
Mina usun, et see jutt, et arstid on ravimifirmade poolt kinni makstud on linnalegend kuna ise küsisin arstilt mingisuguse apteegis müüdava toidulisandi kohta ja ka siis krimpsutas ta nina ja ütles, et kui ma nii väga tahan, siis ma võin seda ju võtta, aga üldiselt polevat see siiski hea. Smile
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Püh Mai 15, 2011 6:37 pm    Teema: Vasta viitega

Minul sel teemal väga resoluutne seismisekoht: KÕIK VAJALIK PEAB TULEMA TOIDUST. Ükski kunstlik toidulisand ei asenda looduslikku, terviseprobleemidega inimestele on kohati suisa kahjulikud. Abikaasa elas 2 aastat Rootsis ja oli algul hämmeldunud, miks rootslased peale sööki pihutäie tablette neelavad, et kas miski tõbi kallal. Siis selgus, et toidulisandid. Samas on rootslased maailma suurimad allergikud ja muidu põdurad. Näeme pigem veidi vaeva oma menüüga ja meie hinnaline ihu on väga tänulik selle eest. Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Püh Mai 15, 2011 8:37 pm    Teema: Vasta viitega

Toit on väga oluline ja siia teemasse sobix üx lingike. Kui on raskusi toitumisel v. teatavatel põhjustel ei ole isegi isu, siis on olemas ravitoit Nutridrink: http://est.nutricia.com/products-individual&p=nutridrink
Minu lähedased on sellest kosutust leidnud ja tean ka vähipatsiente, kes seda söönud on. Kõlab nagu reklaam aga kogemus on hea ja mix mitte seda ka teistele soovitada Very Happy
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Teis Mai 17, 2011 2:53 pm    Teema: rinnad-naise.. Vasta viitega

Minu arst ütles küll, et toitumine on väga oluline ja just ravi ajal.Minul on sellised ravimid olnud, mis võtavad ära söögiisu ja viimane võttis ära ka igasuguse toidumaitse suus, mis oli kõige hullem.Muidugi hakkas ka kaal langema ja arst ütles, et sellisel juhul tuleb süüa mitmekülgset kvaliteetset toitu ja sundida end sööma , sest muidu ei pea organism vastu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes