Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Rinnataastamise operatsioonist veel
Mine lehele 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
tiinaly6

PostitusPostitatud: Teis Mai 06, 2008 7:49 am    Teema: Vasta viitega

Aga cecilia,kuidas on ikkagi sinu rinnataastuse plaaniga,ikka veel kahtled? Minu enesehinnang tõusis küll kõvasti kui uue rinna sain, muidu koguaeg vaata et liiga suur dekoltee pole ja et see sealt välja ei lupsa, nüüd pole mingit muret. muidugi ei kanna ma ka praegu suurt dekolteed sest armid siiski on mingid aga ujuma ei pea panema enam proteesi trikoo sisse ja suvi ju tulemas kohe. mine ikka konsulteeri arstiga!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cecilia

PostitusPostitatud: Teis Mai 06, 2008 10:28 am    Teema: Vasta viitega

Jah, ega ma seda mõtet ole maha matnud, ikka plaanin minna konsultatsioonile. Ühelt poolt tahaksin küll, teiselt poolt ega ma neid operatsioone üliväga ka ei armasta Smile. Ju mul läheb siis veel veidi aega kui ennast kokku võtan ja selle teoks teen. Hirmsasti tahaks näha enne kedagi, kel see tehtud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Erna

PostitusPostitatud: Teis Mai 06, 2008 11:55 am    Teema: Vasta viitega

Kallis Cecilia! Ma olen või kohe nõus ennast sulle näitama. Nimeta vaid, kuhu peaksin tulema või saad ise Türile tulla? Äkki korjaks suurema seltkonna kokku ja siis näeksid kõik, mis minuga tehti ja kui hästi see õnnestus! 16-18. mai on Türil Lillelaat ja ma elan üsna platsi lähedal. Nii et olen hüppevalmis! Tel. 53603512.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Mai 06, 2008 10:07 pm    Teema: Vasta viitega

Mina mõtlesin, et konsulteerima võiks ikka minna. Seega sain dr Vasara jutule juba 12.mail. Perearstilt saatekiri ka kaasa. Mäletan, et dr Amjärv rääkis, et näiteks on ka mingi selline võimalus, et pannakse nö kotike naha alla ja hakatakse tasakesi vedelikku sinna juurde pumpama ja nahka tasakesi venitama. Võtab küll aega, kuid töötan nüüd üsna haigla lähedal ja tihedam käimine poleks võimatu. Lühidalt lähen käin ära ja vaatan, mida hr dr soovitab Wink
Erna! Kas sinul siis piisas ainult enda naha lapist? Proteesi polnud vaja sisse panna?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Erna

PostitusPostitatud: Kolm Mai 07, 2008 7:40 am    Teema: Vasta viitega

Hommikust!
Jah, Kersti, aitas täitsa enda nahatükist ja seljalt võetud lihasest. Ei mingit proteesi. Muidugi, ma pole kunagi mingi "pommitädi" olnud, aga mu palatikaaslane oli korraliku rinnaga ja tal tehti täpselt samuti; ei mingit lisa proteesi. Kõige paremini omastab ju organism enda tooret. Nagunii on sõdimist kõiksuguste ravimitega ja kui veel proteesi tõttu peaks hakkama sisse sööma ärahülgamise vastaseid ravimeid, siis kisub jamaks. Jube halb, kui peaks rinna uuesti eemaldama, on ju? Õnneks on teadus ikka kõvasti edasi arenenud ja naised saavad tagasi oma endise välimuse. Emotsionaalselt on see tohutu samm enesekindluse poole. See nahatükike ja lihas võetakse peaaegu külje pealt, et lahtise seljaga käimine pole mingi probleem. Basseinis näiteks jääb arm täpselt trikoo varju.
Tagasi üles
Erna

PostitusPostitatud: Kolm Mai 07, 2008 8:02 am    Teema: Vasta viitega

Kersti!
Mis kell sul Vasaraga kohting on? Olen ise Tallinnas kell 13.00 Hiiul, aga enne seda võiksin sinuga koos tulla Vasara juurde; saaksid oma küsimustele vastused nii pildil kui ilmsi. Mu tel. on 53603512.
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Kolm Mai 07, 2008 9:42 am    Teema: Vasta viitega

Loen siin ja sean juba tulevikuks vaikselt plaane, et teha kah see op läbi ja päris omaga hakata edasi elama, aga mitte proteesiga. Kuigi mul pole rinna eemaldamisest veel aastatki möödas, sean juba mõttes plaane, et tahaks kah päris oma rinda ikka saada tagasi. Smile
Siit nüüd küsimus ernale, et kuidas sul tervis peale op-i oli? Kas käe liikumisele ka kuidagi mõjus ja kaua aega võttis enne, kui jälle tööle said minna?
Tagasi üles
Erna

PostitusPostitatud: Kolm Mai 07, 2008 9:55 am    Teema: Vasta viitega

Kallis Mon!
Umbes kuu aega on käetegevus piiratud. Tuleb end hoida, aga ega midagi tegemata ka ei jäänud. Annan tervisevõimlemist ja kuu peale oppi olin juba rivis. Loomulikult ei teinud ma kõiki harjutusi kaasa, eriti, mis sirutamist ja venitamist vajasid, aga ülejäänud harjutused tegin ära. usun, et see aitas ka kiiremini rivvi tagasi saada. Mul oli rinna eemaldamine 07.11.06 ja asemele tehti 27.08.07. Oleks varemgi tehtud, aga mul oli väga kiire suvi. Läksin juba mai lõpus Vasara juurde konsuldatsioonile ja ta ütles, et võime taastada või kohe.
Kallistan!
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2008 9:34 am    Teema: Tere Vasta viitega

Kuum teema see rinnataastus siin. Tore ju. olen siis ainus kel taastatud kõhunahast. ei teagi kumb parem,ehk see seljaoma. kõhul on ikka põiki suur arm ,mis küll heledamaks muutus ja kõhus on arvatavasti liited,mis valu teevad. iga op ikka suur trauma. Ei jõua ka ära oodata ,kuna Vasara juurde saan,nii ärevus on sees.Kas sa erna võtsid ka sinist lehte peale nibutaastust, ma nagu ei tahaks tööl midagi rääkida,see neile võõras teema, juba kui käisin taastamas peeti mind segaseks.
Tagasi üles
Erna

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2008 9:53 am    Teema: Vasta viitega

Kallis Tiinaly6!
Jah, sain küll haiguslehe, kuigi seda poleks tegelikult vaja olnudki. Mu lahe perearst surus terveks kuuks lehele, kuigi käisin kõik päevad tööl. Noh, lisakopikas kulub ikka ära. Aga ära tee välja nendest töökaaslastest. Sina ise loed! Haiglast kirjutati leht nädalaks.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Mai 12, 2008 10:45 pm    Teema: Vasta viitega

Tänud Ernale! Saimegi kokku ja mul on nüüd mingi ettekujutus enne arstile minekut ilusti olemas. Minu tänane visiit dr Vasara juurde lükkus homseks edasi. Kui käidud, siis jagan ka oma kogemusi.
Lisaks tasub oodata ka kolmapäevast Postimeest. Tänu Ernale saavad vähi läbi rinna kaotanud naised ka lehe kaudu infot rinnataastamise võimalustest Eestis. Kahjuks ei olegi ju meedias tõesti selle kohta üldse midagi kirjutatud. Mujal maailmas on rinna taastamine nii loomulik ja seda tehakse tihti juba rinnalõikuse käigus.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Teis Mai 13, 2008 10:33 am    Teema: Vasta viitega

Jah, jään huviga ootama. Kindlasti pakub ka huvi, mis riskid ja probleemid sellega võivad kaasneda. Loodetavasti ei tee arst ainult reklaami, vaid valgustab ikkagi ka kõiki asjaolusid, mis sellega kaasneb. Sest otsuse võtab ju ikkagi inimene ise vastu. Ehk olengi veidi skeptiline, aga mulle tundub usaldusväärne, kui valgustatakse ka probleeme ja tüsistusi, mis sellega võivad kaasneda. Parem ette teada, kui neid hiljem üllatusega tõdeda. Edu Sulle Kersti, jään põnevusega tagasisidet ootama Smile.
Tagasi üles
sirtsu

PostitusPostitatud: Teis Mai 13, 2008 2:57 pm    Teema: Vasta viitega

Hei, naised kes te siin rinnataastamist plaanite, hoidke meid ka kursis. Minul oli opp alles selle aasta jaanuaris, alles keemiaravi käib, aga tunneks juba vaikselt huvi selle teema vastu.
Kas teil on munasarjad lõigatud?
Tervitustega Sirtsu
Tagasi üles
Erna

PostitusPostitatud: Teis Mai 13, 2008 7:13 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Sirtsu!
Jah, mul on munasarjad ka eemaldatud. Rind lõigati 07.11.06. ja munasarjad 18.05.07. Rind taastati 27.08.07 ja nibu sain 05.03.08. Nüüd on kõik hästi. Loe homsest Postimehest sellest ooperist. Laughing Kui sul on midagi konkreetset küsida, siis olen vaid kirja kaugusel. Paar korda päevas ikka kiikan siia foorumisse.
Kallistan kõiki!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Mai 13, 2008 9:55 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd siis dr Vasara juures käidud. Ega ma ise ju väga kindel uuele opile minekus ei olnud. Natuke ehk lootsin, et arst tagant julgustab. Kuid tegelikult peame tõesti selle otsuse ise vastu võtma ja peab kindlasti arvestama ka ebaõnnestumise ja mitte rahuldava tulemusega. Nii palju ma sain enda puhul aru, et väga lihtne head tulemust saavutada ei ole. Seda, kas seljalihase lapist rinna õige suuruse saavutamiseks piisab, ei olegi võimalik eelnevalt täpselt öelda. Karta on, et minu puhul on ikkagi lisaks proteesi vaja. Lisaks ehk ka teise rinna kohendamist. Lühidalt tööd oleks küllalt palju. Ohtudeks on see, et seljalapi verevarustus ei ole piisav, tekkida võivad infektsioonid, hematoomid, koe kärbumine või liigse armkoe tekkimine. Nii, et mingit 100 % list garantiid õnnestumiseks kindlasti keegi anda ei saa.
Ekspanderproteesi ja kudede venitamist aga ei soovitanud ta üldse. Pidi olema suur infektsioonioht ja lihtsalt naha alla ei pidanud seda ikkagi panna saama -peaks olema ka peal mingi lihaskude.
Lühidalt pean ise otsustama, kas tahaksin kõike seda ette võtta. Kui otsus minu poolt olemas, siis sügisel haiglasse. Samas tundus mulle, et arst oli üsnagi kindel, et ma ikkagi ei taha seda teha. Ning mul on väga kahju tunnistada, et olen hetkel tõesti loobumise meelt. Samas ütlen kõigile, et kui mul ei oleks ühte ebaõnnestunud rinnataastamisoppi seljataga, siis võtaksin ma selle riski kindlasti ette. Hetkel aga tundub mulle, et aitab armidest. Lisaks kardan, et ma ei jääks selle uue rinnaga rahule või vajaks see liiga palju tööd arstidelt ja põdemisi mulle endale.
Veel tahaksin tegelikult oma kogemustest soovitada, et kui vähegi on tahtmine rinna taastamist ette võtta, siis tasuks seda teha ikkagi küllalt ruttu. Kas on selle põhjuseks siis hormoonravi või midagi muud, kuid mulle tundub, et verevarustus läheb ajaga aina viletsamaks. Lisaks siis veel see pidev kaalutõus, mis minu jaoks on viimasel ajal üheks suurimaks probleemiks kujunenud.
Lõpetuseks kõik on ikkagi individuaalne ja kunagi ei tasu ainult teiste õnnestumiste või ebaõnnestumiste põhjal otsuseid teha.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 16

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes