Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Hodgkin
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
bessy

PostitusPostitatud: Esm Juun 09, 2008 5:50 pm    Teema: Hodgkin Vasta viitega

Äkki leidub siin kedagi ,kel on see paha haigus olnud ja oleks minuga natuke nõus sellest haigusest rääkima.
Endal diagnoositi kuu tagasi Hodgkin tõbi Sad
mail: bessy.bessy@mail.ee või kirjutage privaat sõnum.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
manzu

PostitusPostitatud: Nelj Juun 12, 2008 8:16 pm    Teema: Vasta viitega

hodgkini tõbe meil siin jah ikka ühel ja teisel.

minul mitugi korda retsideerunud e taastulnud - ja jälle uus ning huvitav raviskeem peale (ravi minul alati tõhusalt toiminud). Paraku mõne aja pärast ikka jälle uus kolle kuskil avastatud.

küsi, mis sind huvitab. raviskeeme ju mitmeid, mis sulle määratud?
ise olen saanud nii kiiritus- kui ka keemiaravi ning mõlemat nii üksi kui komplekssena. väksemates ja suuremates annustes - kõrgdoosini. ravi kulgemine on tihti olnud konarlik, rohkete probleemide ja tüsistustega. teinekord ka muudetud ravi käigus skeemi. igav pole olnud.

üldiselt ju ravitaluvus inimestel erinev - sama diagnoosiga ja raviskeemiga üks käpuli ent teine ei tee teist nägugi. samas psüühika võib hoopis oma trikke teha. variante hulganisti.

ps. alati võid soovi korral küsimude esitada ka priv's või msn's.

jaksu-jõudu-visadust!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
liberty

PostitusPostitatud: Reede Juun 13, 2008 9:12 am    Teema: manzule Vasta viitega

Mul ka oli see tõbi, sain ravi ja hetkel tundub kõik ok. Tahtsin uurida, et mis aja jooksule sul see jälle välja lõi? Arst rääkis, et 2 a on kriitiline aeg.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Juun 13, 2008 1:04 pm    Teema: Vasta viitega

see 2 aastat või 5 aastat või mis iganes aeg peetakse nö kriitiliseks ajaks ning see, kas või millal metastaasid tekivad või haigus uuesti aktiviseerub, on niivõrd individuaalne, et see isegi täpselt ühe ja sama haigusvormiga ei pruugi sama pikkune aeg olla. sõltub ikka iga inimese enda organismi eripäradest ja ravi toimimisest.
soovitan mitte ette stressata selle pärast, et millal uuesti võib välja lüüa, ikka loota, et ravi toimib ja ei tulegi haigus tagasi. ennast jälgida veidi tähelepanelikumalt kui enne haigust on loomulikul vaja. ikka lootust ja paranemist!
Tagasi üles
manzu

PostitusPostitatud: Püh Juun 15, 2008 5:19 pm    Teema: Vasta viitega

ausalt öeldes päris täpselt ma küll ei mäleta, ei jaksa ega tahagi mäletada halbu kuupäevi. umbkaudsed variandid on 2,5 a; 1 a ; kõige vastikum oli kui kolmveerandaasta pikkuse ravi järel kohe järgmine kompuuteruuring näitas uut kollet, siis oli vist 3-4kuud. aga see pole ju põhiline, kuidas minul on olnud.
alati on olulisim, kui annab ravida - ravi mõjub, raviga kaasnevad hädad taanduvad ja ELU läheb edasi.

ps ise peaks nüüd mingi üle vasaku õla sülitamise rituaali tegema, sest ootan CTvastust ja 2aastat viimastst ravist möödas. jah, tea kas sülitamisest ikka piisab, läheb otsib okseämbri Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
liberty

PostitusPostitatud: Reede Juul 18, 2008 7:45 am    Teema: Vasta viitega

Eks ma katsungi mitte stressata ja mitte mõelda sellele, et haigus tagasi võib tulla. Aga enne järjekordset kontrolluuringut - siis hakkan jah põdema, et kuidas see kord läheb. Käisin just hiljuti, ei leitud midagi Very Happy Küsisin arstilt ka, ta ütles, et umbes 10% on neid, kellel haigus uuesti välja lööb. Nii, et õnneks mitte väga palju.
Kuidas sul Manzu läks?

Viimati muutis seda liberty (Esm Juul 21, 2008 1:29 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
liberty

PostitusPostitatud: Reede Jan 02, 2009 3:40 pm    Teema: Hodgkin Vasta viitega

Head uut aastat ja tugevat tervist kõigile!
Loodan teilt abi leida.
Olen netist uurinud ja arstidelt küsinud - kas on mingi ravim, mis muudaks "sarvestunud" ja haprad veresooned taas normaalsemaks. Aga vastust pole. Kas on keegi ehk kuulnud, mis võiks aidata? Askorutiini olen söönud, kuid see ei ole aidanud. ABVD ravi sain ja nats üle 2 a tagasi. Veresooned on viletsad, kanüüli panemiseks tehakse alati ca 10 auku Very Happy
netis surfates vastust ei leidnud, aga leidsin ühe hea bro¹üüri hodgkini kohta (ingliskeelne).
Panen siia lingi: http://www.e-radiography.net/radpath/l/lymphoma_hodgkin.pdf
Tagasi üles
Kristiina

PostitusPostitatud: Reede Jan 23, 2009 4:44 pm    Teema: sama haigus Vasta viitega

Tere,
Minu emal avastati okt. sama haigus(nö. viimane staadium)
Nüüd esmasp läheb oma kuuendale keemiale vastu.
Keemiast on täitsa hästi välja tulnud(ei oksenda, kõhuga probleeme pole)
Tegelikult mul üks hea tuttava isa tegi talle nö. raviplaani, et sellest keemist pareminui välja tulla. Ema sööb meeletustes kogustes vitamiine- astelpaju, sinikaid, kadaka, männi jms võrseid, +saialillemett, vitamiinitrinkstuure+ tegi see mees tema jaoks 30 erinevast ravimtaimest ja meesegust valutavatesse kohtadesse salvi ja ka erinevaid meesegusid sööb(tatra, joovika jms baasil)
Oleme lapsed ja lapselapsed väga optimistlikuyd ja ei lase tal stressata.
Ta ise naerab, et pole elus nii palju värskeid marju, puuvilju jms söönud.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Laup Jan 24, 2009 3:48 pm    Teema: Vasta viitega

kas need mee- jm segud on ikka arstiga kooskõlastatud? mesi nimelt vähihaigetele ja eriti keemiaravi ajal rangelt keelatud, rääkimata kõigest muust rakutootlust stimuleerivast.
Tagasi üles
Kristiina

PostitusPostitatud: Laup Jan 24, 2009 5:48 pm    Teema: Tere Vasta viitega

jah ta tavaliselt kui see mee ja ravimtaimete mees talle midagi uut soovitab oma salvidest ja segudest siis ema ka sellest arstile teavitab.
Astelpaju marjad/poest ostab) mingi aeg tõid ktuttavad kodudest(nüüd ka neil külmkapid tühjad nendest astelpajusdest) sinikaid ostame ka värskelt/külmutatud 10kg korraga(saab odavamalt ca 50 .- kilo) neid ta siis segab ja sööb ära 1 magustoidu taldriku täis.

Nendest nö.segudes on siiski väike kogus mett, enamuses on marjad, tatramesi ja ca 20 erinevat ravimtaime/rohtu.
Vaata http://www.valgamaalane.ee/050906/esileht/25007295.php
sisesta googlesse "viira talu" siit tuleb juttu sellest virgo mihkelsoost, siis saad ka aru millest jutt.
Tuleb vist siiski uskuda selle mehe toodetesse(mina isiklikult pole kunagi suurt nendesse mee ja ravimtaimedest suurt pidanud, kuid jnüüd hoopis teine suhtumine ), sest niipalju kui mina siin sellest haigusest loen, siis paljudel on see keemiaravi ja haigus kulgenud hullemini.
Emal on praegu ikka väga ok.
Tagasi üles
Kristiina

PostitusPostitatud: Laup Jan 24, 2009 5:59 pm    Teema: Vasta viitega

Bessy,
Söö kõike mis on värske, kui muidugi isu on(ema sööb tõesti kõike peale magusa).
ema joob ka mingit õli, saialillest(apteekist ostab) teeb ta nö. teed, astelpaju ca 1 tl päevas, sinikaid(venelased nim joovikateks) magustoidu kausike päevas
Kuna ta põeb ka juba ca 1.5 aastat väga rasket haigust sarkodoosi lisaks, siis tegelikud on ikka hull asi küll.
Sest sarkodoos tekitab lisaks vahest selle keemiaravile (14 päeva tagant tal oli keemia)palavikku ning arvatavasti on ka sellest kanhgest sarkodoosiravimist tal ka nüüd väikestviisi suhkruhaigus.
tal on lisaks sellelle vähiravimitele ka sarkodoosiravimid päris kanged.
Aga saame hakkama, ei tohi alla anda ning mõelda sellest kõige hullemast:)
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Laup Jan 24, 2009 10:14 pm    Teema: mesi Vasta viitega

Mee kohta vastab näiteks Dr.Kütner, et "meejutt on vananenud"

http://vab.astrazeneca.com/forums/thread/1308.aspx

Tõsi, jutt on rinnavähist.
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Püh Jan 25, 2009 12:33 pm    Teema: Re: mesi Vasta viitega

Kadi kirjutas:
Mee kohta vastab näiteks Dr.Kütner, et "meejutt on vananenud"

http://vab.astrazeneca.com/forums/thread/1308.aspx

Tõsi, jutt on rinnavähist.

Meest on siin kuskil ka varemalt juttu olnud. Siin ei saa ma lisamata jätta, et mul nii hea meel, et ma ei pea sellest loobuma. Mulle nimelt eluaeg mesi maitsenud ja hea teada, et seda süüa võin ka edaspidi. Smile
Tagasi üles
bessy

PostitusPostitatud: Püh Jan 25, 2009 2:40 pm    Teema: Re: Tere Vasta viitega

Kristiina kirjutas:
jah ta tavaliselt kui see mee ja ravimtaimete mees talle midagi uut soovitab oma salvidest ja segudest siis ema ka sellest arstile teavitab.
Astelpaju marjad/poest ostab) mingi aeg tõid ktuttavad kodudest(nüüd ka neil külmkapid tühjad nendest astelpajusdest) sinikaid ostame ka värskelt/külmutatud 10kg korraga(saab odavamalt ca 50 .- kilo) neid ta siis segab ja sööb ära 1 magustoidu taldriku täis.

Nendest nö.segudes on siiski väike kogus mett, enamuses on marjad, tatramesi ja ca 20 erinevat ravimtaime/rohtu.
Vaata http://www.valgamaalane.ee/050906/esileht/25007295.php
sisesta googlesse "viira talu" siit tuleb juttu sellest virgo mihkelsoost, siis saad ka aru millest jutt.
Tuleb vist siiski uskuda selle mehe toodetesse(mina isiklikult pole kunagi suurt nendesse mee ja ravimtaimedest suurt pidanud, kuid jnüüd hoopis teine suhtumine ), sest niipalju kui mina siin sellest haigusest loen, siis paljudel on see keemiaravi ja haigus kulgenud hullemini.
Emal on praegu ikka väga ok.

Selge,,aitähh Smile
Tagasi üles
Mesimumm

PostitusPostitatud: Kolm Nov 25, 2009 2:51 pm    Teema: Vasta viitega

Tere,

annan ka siis endast teada. Olen ka värske Hodgkini omanik- I staadium. Raviks on määratud 4x keemiat, pärast veel tahavad kiiritada ka. Esimene keemia juba järgmisel neljapäeval. Ega minuga eriti räägitud pole sellest, aga hakkasin siin ise muretsema oma munarakkude pärast. Kas ja kuidas ma laste saamiseks võimeline olen hiljem. Värske abieluinimesena on minu jaoks teema oluline ju.Samas munarakkude säilitamisega vist väga häid tulemusi pole ka...ei teagi mis teha nüüd! Pole keemiaravi arstiga veel kohtunud, aga minu arvates oleks olnud normaalne ju kõike seda enne minuga arutada. Nüüd pandi aeg kirja ja nii ongi!
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit