Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Tere, mina olen...
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Meist enestest
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
annelyo

PostitusPostitatud: Kolm Märts 26, 2008 10:40 pm    Teema: Annely olen Vasta viitega

Minu teadlik suhe vähiga algas detsembris 2006.Siis sain teada diagnoosi mida keegi vist rahulikult vastu võtta ei suudaks.Aga inimene harjub kõigega ja nii harjusin ka mina selle diagnoosiga .Üks neer eemaldati ja teist ravime koos kopsudega.Olen grupil hetkel aga ma loodan tavaellu naasta .
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Märts 27, 2008 6:33 am    Teema: Vasta viitega

Ei sellel grupil olekul pole ka häda keskit Wink ka selle"veakese" annab tavaellu kaasa võtta ja ehk on sellest vahel abigi Very Happy tööle naasedes saad näitex teistest pikema puhkuse ja veel rida asju, mis kulub marjax ära Smile
Aga ikkagi jõdsat kosumist, et saax "sõbrakese" sõrad murda Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Marta

PostitusPostitatud: Reede Märts 28, 2008 7:55 pm    Teema: Vasta viitega

Poolteist kuud tagasi sain haiglast välja, haiglas sain 2 kuud kiiritust ja keemiat. Raviti emakakaela vähki, ehk siirdeid. Nüüd avastati sõlmed kilpnäärmel. Olin jahmunud. Tahaksingi teie arvamust ja teadmisi teada saada, kas see kilpnääre on tingitud vähist ja kas see vähk võib tõesti niimoodi kehasse nn laiali minna???
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Märts 28, 2008 8:57 pm    Teema: Vasta viitega

Naiste masinavärk pidigi olema paljuski ka töös kilpnäärmega, sealt ka ilmselt see signaal. Kas ta just nii paugust alati sõrgu sirutab - oleneb diagnoosist Rolling Eyes Lase omale uuesti tohtril kenasti asjad lahtirääkida ja küll tulevad ka vastused Cool
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Laup Märts 29, 2008 10:57 pm    Teema: Vasta viitega

Tere, Marta!
Miks Sa emakakaelavähki siireteks nimetad?
Kuid kilpnäärmega on minulgi vist sarnased probleemid. Mäletan, kuidas arst ütles, et kilpnäärme sõlmed on vähihaigetel tõesti üsna sagedased. Tavaliselt tehakse vereanalüüsid kilpnäärme üle- või alatalituse kindlakstegemiseks ja Hiiul võetakse ikka igaks juhuks biopsia ka, et vaadata ega mingeid pahasid rakke ei ole. Edasi lihsalt kord aastas jälgimine. Loodan küll, et Sul ei ole väga muretsemiseks põhjust.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Marta

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2008 7:27 pm    Teema: Vasta viitega

nojah . sai valesti väljendatud ja egas ma täpselt teagi ega sa aru mis minuga toimub .Üks häda ajab teist taga ,,,, käin kui zombi ringi .Muidugi tänud infi eest kilpnäärme kohta kuid pole midagi ni lihtne arstile lõõgile saada . Sain numbri alles mai lõpus ja tore, telefoni numbri mis sain teisele arstile andis ainult kinnist tooni ,,,, Loodan ise paremat , sain ka täna teada
et ravi kulges edukalt , analüüsid head , no mida veel tahta ,,
Tagasi üles
emaingrid

PostitusPostitatud: Esm Okt 27, 2008 10:23 am    Teema: Vasta viitega

...Ingrid.Esimene op 2000 a,emakakaela vähk,lõigati välja kõik nn "naistevärk".Järgnes 35 kiiritust,siis järgmise aasta algul teine op,välja läks põis(moodustati kunstpõis sooltest),osa soolestikust.Kuu aega hiljem toodi ka sool kõhuleOperatsiooni käigus vigastati vasaku jala närve nii et osaliselt on jalg tundetu ja käimine häiritud..Olen nüüd elanud 7 aastat sellisena,sel aastal tunnistati et pole tarvis enam regulaarsele kontrollile.Olen hädas korduvate soolesulgustega,samuti vaevab kõrgvererõhutõbi(kehamassi indeks on tõusnud 40neni)Veebruaris on jälle puudeandmise komisjon,hirm on et võetakse grupp ära või vähemaks(praegu raske puue ja 80 % töövõimetust).Elan 11 aastase tütrega,kes saab toitjakaotust.Elan maakohas,töötasin varem farmis ja seetõttu pole väljavaateid tööd saada,kui materiaalne olukord halveneb.Elame praegugi vaevalt ots-otsaga kokku ,mis edasi saama hakkab,ei tea...
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Okt 31, 2008 11:00 pm    Teema: Vasta viitega

ma pole omale küll veel selgex teinud neid uusimaid papreid, mis täita tulex, kuid ma arvan, et küll on ka aitajaid, kui kipud jänni jääma. Kui ikka midagi paremax pole läinud ja pigem hullemax, siis puudemääramist väixema % peale saab viia vaid tobe näpukas. Mina oma teadmatusest ja mõne ametniku ebapädevuse tõttu, on mul üx just n.nim. absakas kunagi juhtunud, kuid nüüd olen ma ise tublim ja sellel juhtuda ei lase Wink
Ära lase pead norgu ja ole tubli, eelkõige enese pärast ja ka oma kasvava piiga pärast Smile
Tagasi üles
prouakaisa

PostitusPostitatud: Teis Nov 25, 2008 10:53 am    Teema: Vasta viitega

Tere.

Olen mõnda aega seda foorumit lugenud ja panen siis ise ka üht-teis kirja.
Diagnoos: rinna osalt kattuvate paikmete pahaloomuline kasvaja, IIIBst.
Eile sain esimese keemia. Kartsin, et on palju halvem olla, aga praegu polegi kõige hullem, eile õhtul oli isegi kehvem. Nüüd siis mõned keemiad enne lõikust veel.
Õnneks teised organid on puutumata:)

Ja oh küll see kõik käis ruttu tegelikult. Septembris hakkasin tundma rinna alumises osas tükki ja pakitsust. Arsti juurde läksin oktoobri lõpus. Sain saatekirja ultrahelisse, sinna läksin 7. novembril. Seal tehti siis ultraheli (kolm kollet, mis sobivad pigem maliigsele protsessile) ja mammograaf (maliigsusele iseloomulikke mikrolubistusi ei visualiseerunud). Pean mainima, et olen 32. aastane ja mammograafi tegemiseks halb aeg oli - tsükli II pool juba. Siis saadeti dr. Lehtsaare vastuvõtule, sealt biopsiasse. Nädala pärast sain telefoni teel diagnoosi. Siis dr. Heido vastuvõtule, vereproovi, röntgenisse, kõhukoopa ultrahelisse. Siis eile oli skeleti stsintigraafia ja dr. Padriku vastuvõtt ja siis oligi juba esimene keemia. Kolme nädala pärst dr. Padriku juurde.

Ikka on tunne, et see kõik ei juhtu minuga:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
konodont

PostitusPostitatud: Teis Dets 16, 2008 3:13 pm    Teema: Vasta viitega

Tere! Olen Riina, 47a. Selle aasta 1.mail avastasin vaskus rinnas tüki. Asusin kiirelt tegutsema (mammograaf, ultraheli, biopsia) ja juba 2.juunil olin Hiiul dr. Kütneri juures esimesel vastuvõtul. Leppisime op kokku 19.juuniks. Kasvaja oli umbes 2 cm esimeses staadiumis. Lümfid olid puhtad. Järgnes 4 keemiat ja 30 kiiritust, millega 28.novembril sain õnnelikult lõpule. Nüüd krõbistan Solvadexi hormoonraviks. Esimesse kontrolli lähen märtsi alul. Loodan, et koll lahkus minu juurest, kuid nagu foorumist lugesin, ei pruugi esimese staadiumi sõraline sugugi vabatahtlikult jalga lasta. Soovin vaprust, jõudu ja ilusat jõuluootust meiele ja meie lähedastele.
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Kolm Dets 17, 2008 10:25 am    Teema: Tere . Vasta viitega

Ei lugenud su kirjast välja kas sul opp üldse oli. kuidas on võimalik et ilma saab ,ja ma usun et rohi mida sa võtad on ikka Nolvadex. Igatahes soovin sulle kiiret paranemist.
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Kolm Dets 17, 2008 12:14 pm    Teema: Vasta viitega

Op oli ikka . Ja rohi on tõesti Nolvadex. Ma sihuke puterdis. Palun vabandust. Embarassed
Tagasi üles
emili

PostitusPostitatud: Reede Jan 09, 2009 5:03 pm    Teema: Vasta viitega

Tere, olen Emili. Minu lugu algas aastal 2005. Veebruari algul sain teada diagnoosi- emakakaela vähk 2st. 7.märtsil tehti radikaalne op, eemaldati kogu sisemine ilu koos lümfisõlmedega. Kõige selle peale ei hakanud põis tööle, kuna närvid said kahjustatud.Pidin ise reguleerima wc käimist, kui ununes ja tekkis pikem vahe, siis "ajas üle ääre" Shocked . Põit hakkasin korralikult tundma umbes aasta tagasi. Peale kuuajalist "puhkust" sain 25x kiiritust ja 3 keemiat 4st. Tervis ei kannatanud rohkem välja. Peale oppi tekkis lümfostaas-nii kui jalad põrandale panin paistetas alakõht ja jalad nii, et käimisega oli päris tegu. Oli päevi, kus käia ei saanudki.Peale keemiat-kiiritust hakkasin käima taastusravis 3 nädalat jutti. Algul läks olukord halvemaks, kuid pikapeale keha harjus. Taastusravil käin praegugi 2x aastas. Eks ise tuleb ka kaasa aidata, kuna tegelen aastaid joogaga, siis jätkasin seda ka juba opijärgsel 3-ndal päeval. Just niipalju kui hetkel keha lubas.
Päris sõbraks oma kehaga sain alles aasta tagasi.Ma ei tundnud ennast, kogu aeg oli selline tunne, et see pole minu keha.Praegu on kõik oki, kontrolli lähen 20.jaanuaril.
Tänan seda võimalust, mis oli tegelikult päris karm. Aga tänu sellele olen leidnud iseenda ja esikohal on nüüd minu vajadused, soovid. Naeran palju rohkem ja julgen ellu viia oma unistusi. Ning tänan iga antud päeva. Päikest kõigile. Laughing

Viimati muutis seda emili (Laup Jan 10, 2009 1:24 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
emili

PostitusPostitatud: Reede Jan 09, 2009 5:25 pm    Teema: Vasta viitega

Ja ega üksi sellises olukorras toime tuleks. Mulle on abiks olnud nii taevased kui maapealsed inglid, kes on mind toetanud minu vaimsetel rännakutel ja nõrkushetkedel. Armastan teid kõiki! Päikest.
Tagasi üles
kylts

PostitusPostitatud: Teis Veeb 03, 2009 12:49 pm    Teema: Vasta viitega

...külli. mina siin ema pärast:) augusti keskel avastati tal emakakaela vähk (staadiumit ei tea) seoses sellega tehti ka kõik muud uuringud, et äkki on läinud ka kõrvalorganitesse. järgnes konsiilium kuupäeva ei mäleta, tuli välja, et emal on vasaku neeru küljes ka suur kasvaja nii et tuleb op teha. 26.aug oli op, mille käigus eemaldati vasak neer koos pea1,5kg kasvajaga lisaks veel emakas ja ka kõik ülejäänud naiste värk. ta oli tubli ja pidas ilusti vastu:) nädalapärast sai haiglast koju ja jäime siis kiiritus ravi ootama, mis pidi kuskil kahe kolme nädala pärast tulema( ema oli haigla järjekorras) kui ma siis viie nädala pärast helistasin, siis tuli välja, et tartus aparatuur katki ja ei teagi mis saab, kas saadetakse tallinnasse või ootab tartu uue aparaadi ära. detsembri algul siiski vedas meil ja ta võeti tallinnasse haiglasse. 26 kiiritust(välimist) tallinnas + 3 sisemist tartus sai läbi täpselt 5 kuud peale op-i so 26 jaan. kuigi ma liitusin küll kohe teiega kui emal see vähk avastati, polnud minul sellist optimismi nagu teil siin kõigil. sain tuge lugedes siin teie lugusi ise silmi peast nuttes ja ennast süüdistades, ei tea milles eks Question seda ütlesid mulle mu õed ka, kes on minust palju tugevamad. nüüd on emal ju kõik korras peale seljavalu... perearst arvas, et kasvaja on läinud luudesse, aga ema ei usu seda ja kuna me kõik selle suguvõsa naistest oleme seljaga jännis ja ema vanus ka juba selline(varsti 70a), siis ehk ikka ei ole veel asi nii hull. see foorum on mind väga palju aidanud ja ikka ja jälle tulen siia ja saan rahu hingele Laughing
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Meist enestest Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 9

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit