Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Tere, mina olen...
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Meist enestest
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
tiinaly6

PostitusPostitatud: Reede Veeb 06, 2009 2:10 pm    Teema: Vasta viitega

Kallis kylts. ennast süüdistad nüüd küll ei tohi. teed halb endale. Ära kuula seda perearsti,no mida ta oletab,seljavalud on palju noorematel kui su ema. Tegelt on su ema tubli naine,ma ei kujutaks ette selles vanuses neid oppe läbi teha. me siin palju nooremad ja kah ei tahaks nagu neid oppe ja keemiat ja kiiritust.kuigi kiiritus on siiski leebe variant. Ole ikka tubli ja nuta kui kergem on aga palun ära süüdista end. me enamik siin oleme seda teinud ja mõelnud et miks just MINA,aga see etapp saab läbi ja inimene harjub ja saab tugevaks. Kallistan !
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kylts

PostitusPostitatud: Laup Veeb 07, 2009 8:48 pm    Teema: Vasta viitega

tänan kallistuste eest tiinaly6, neid läheb vaja küll ja veel Smile ema käis perearsti juures, kes lasi seljast pilti teha ja tuli välja, et on luuhõrenemine kergelt, ja, et seda hullu asja ei ole( siirdeid luus), kuna siis oleks luuhõrenemine luu seest, aga tal oli pealt. koeraga jalutades oli ta kukkunud (see oli enne kiiritusravi) ja nüüd on tal seal väikene mõra. luu tihedust saab kontrollima alles 7aprill. mis ma oskan öelda... selle asja juures on ainult üks hea asi, koer jääb kevadeni meile Laughing ( tuleb ju raskel ajal ka huumorimeelt säilitada, aga koer on lahe ja hullult armas). noh tegelt tulime täna just jõgevalt ema juurest raske südamega küll, aga peab ju edasi elama. lapsed koolis ja ise tööl käima.kallistan vastu
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Laup Veeb 07, 2009 10:16 pm    Teema: Vasta viitega

Vahva uudis! Rõõmustame koos! Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
cecilia

PostitusPostitatud: Laup Veeb 07, 2009 10:22 pm    Teema: Vasta viitega

No näed, oligi nii nagu arvasin, ei miskit hullu Smile . Perearsti kohta tahaks öelda kohe miskit krõbedat... inimesi, kes oma seisundi tõttu niigi hirmul veel täiendavalt hirmutada...see küll arsti paremast küljest ei näita.
Aga olge jah ikka emale toeks, kui ta isegi nii positiivne ja vapper on, küll saab ka see selja-asi korda! Hoian teile ikka pöialt!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
kylts

PostitusPostitatud: Püh Veeb 08, 2009 10:06 am    Teema: Vasta viitega

ikka rõõmustame ja tänan teid kõiki toetuse ja nõuannete eest ja soovin teile ka tervist ja optimistliku meelt Smile
Tagasi üles
Linzu

PostitusPostitatud: Reede Mai 22, 2009 3:31 pm    Teema: Mina olen Linzu Vasta viitega

Minu võitlus rinnavähiga hakkas ligemale 4 aastat tagasi. Oli I sdt ja ilma siireteta. Võeti ära kogu rind koos lümfisõlmedega. Sain 6 keemiat, kandsin parukat, mütsi, rätti. Tänaseks on rind taastatud TRAM meetodil, mis oli piisavalt vaevarikas. Selleks tuli läbida kolm oppi.Peale keemiat ei mäleta enam, mis hormoontablette sõin, mõjusid luudele halvasti. Nüüd söön Fermarat, ei saa midagi aru, et oleks kõrvalmõjusid. Menopaus tuli koos selle kõigega, nii et keemia ajal ei saanudki täpselt aru, millest paha oli. Praeguseks olen kontrolli all, sest kaks korda on kahtlus, juskui oleks terves rinnas midagi. Siiani on öeldud, et opi tagajärg. Peaks justkui kõik korras olema, aga peas taob vasarake: äkki läheb kuhugi edasi, millest ei saa arugi.Kehakaal on vastupidiselt paljudele langenud. Mis mind segab, on koordinatsioonihäired. Ma ei saa aru, mis see vähimarker on ja kuidas seda kontrollitakse? Kas ma pabistan ülearu? Question
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Laup Mai 23, 2009 10:46 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Linzu.
Vähimarkeri kohta. Kirjutan, mida mulle on selle kohta öelnud arstid.
Rinnavähi marker (vereproov - Ca 15-3) pole sobiv skriininguks, sest ta võib olla kõrgem ka muudel põhjustel (ja võib juhtuda, et vähi puhul jälle pole kõrgem). Teda tehakse, kui käimas ravi, et näha, kuidas ravi mõjub.
Sama lugu ka näiteks munasarjavähi markeriga (Ca 125) - et numbrid võivad paigast ära olla tegelikult mitmesuguste hädade puhul.

Mainisid, et rinnataastus oli vaevarikas, et tehti TRAM. Palun kirjuta oma kogemusest. Ma nimelt mõtlen, et kas teha või mitte. Tahaks küll hirmsasti pisutki normaalsem välja näha, aga hirm on, et mine tea, mis võib juhtuda ja kuidas see kõik läheb.
Tagasi üles
Linzu

PostitusPostitatud: Teis Mai 26, 2009 9:31 am    Teema: Vasta viitega

Mina ise tahtsin TRAM lõikust, kuna siis lootsin saada ka lahti punnkõhukesest(millest saingi).Op. oli seetõttu raske, et ligemale kaks päeva olin intensiivis, kus tehti vereülekannet. Kõhuhaav 28 cm+rinnahaav+ dreeniaugud. Kõhuhaava ei õmmeldud, vaid löödi klambritega. Rinnahaav oli tihedalt õmmeldud, mille niite ei saadud kätte hiljem(tekkis põletik). Üleüldse tekkis mul hematoom, nii et olin kui pajapõhi kurgu alt kuni alumise otsani.Haavad ei paranenud. Viimase rinnanibu tegemise ajal ka tekkis vanale rinnale hematoom ja põletik. Aga nüüd on kõik korras, vaevad meelest läinud ja soovitan ikka. Süda peab tugev olema ja ka tahtmine. Doktor Vasar lubas, et rinnad saavad nagu 26 aastasel ja seda nad ka on.Igal juhul mine, sest pärast on nii hea käia spaas, saunas ja kus iganes, ei pea kandma tüütut proteesi. Praeguseks olen kenasti kaalus alla võtnud, käsi on küll ikkagi valus, raskeid kotte ka ei jaksa kanda. nii et ilma kõrvalise abita ikka ei saa kõiki asju tehtud.
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Teis Mai 26, 2009 10:16 am    Teema: Vasta viitega

Tere Linzu, palun ütle, kas sulle ka põhjendati, miks I staadiumiga kogu rind koos lümfidega võeti või oli see su oma valik? Minule tehti säästev op. Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Linzu

PostitusPostitatud: Teis Mai 26, 2009 10:36 am    Teema: Vasta viitega

Erilist põhjendust ei olnud.Öeldi, et on 1,2 cm suurune, ümber mingid udused asjad ja agressiivne. Arst arvas, et säästev op. oleks püssirohutünni otsas istumine. kuni opile minekuni ei teadnud, mis tehakse. Kodused said ka vahetult enne opisaali lükkamist teada. Sain seal ukse taga ja laua peal enne narkoosi end tühjaks nutta. Ukse taga sellepärast, et ei olnud ühtegi vaba kohta palatites, kus oma järge oodata.
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Teis Mai 26, 2009 10:53 am    Teema: Vasta viitega

Hei Linzu!
Tubli oled!
Ütle, kuidas su uus rind on reageerinud sinu kaalumuutusele? Otsin just vastust, et kui rinna rasvkude on päris tundlik kaalu suurenemisele või vähenemisele, et kas siis ka taastatud rind käitub samamoodi?
Tagasi üles
Linzu

PostitusPostitatud: Teis Mai 26, 2009 11:02 am    Teema: Vasta viitega

Mulle tundub, et ta on peaaegu sama suur, kui taastades. Võib-olla tsipa vähenenud. Mõlemad on hetkel siiski ühesuurused. Mul ka üldiselt B korvike.Rinna alt 80 cm, pealt 88 cm.
Tagasi üles
aldra

PostitusPostitatud: Kolm Juun 17, 2009 2:39 pm    Teema: tere,mina olen... Vasta viitega

Tere.Mina olen Aldra.Olen foorumis uus,aga n.ö.vana haige.Mul üks küsimus,äkki kellelgil on kogemusi luumetstaasidega Saan praegu keemiat.Tänud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
siiam

PostitusPostitatud: Püh Aug 30, 2009 1:21 pm    Teema: Vasta viitega

Minul avastati rinnavähk 2008.a. mais.Juunis jäin rinnast ilma.Lümfid olid kiiruuringul puhtad ja eemaldati ainult 4 lümfisõlme.Sain ka keemiaravi, mis lõppes 2008.a. oktoobris.Siiani on arstide arvates kõik nagu korras. Ise tunnen, et psüühika on paigast ära. Kui siin foorumis on kedagi Pärnust kellel on rinnavähk paluksin, et võtaks minuga ühendust. Vajan väga kedagi kellega muredest rääkida.Olen 56 aastane
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Aug 31, 2009 9:06 am    Teema: Vasta viitega

Pärnus on hakkajad toetajad, küsi kohalikust vähiühingust Smile
Pärnu Vähiühing Ristiku 1 tel. 447 3285
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Meist enestest Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
Lehekülg 5, lehekülgi kokku 9

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit