Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Tere, mina olen...
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Meist enestest
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
mkb

PostitusPostitatud: Teis Nov 13, 2012 12:12 am    Teema: Vasta viitega

Mul 2 päeva tablette neelata, siis esimene ravikuur läbi. 22. novembril teisele ringile. Aeg tiksub päris kiiresti, kuid ega enestunne pole kiita- maitsemeel on muutunud, nägemine halb, pidev iiveldus- aga pead norgu ei lase Very Happy. Peale 2. keemiat pidi kompuuter olema, mõnes mõttes ootan pikisilmi..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pandariin

PostitusPostitatud: Teis Nov 13, 2012 12:47 am    Teema: Vasta viitega

Ehheee
Mul oli vähemalt pool aastat selline metallimaitse suus, et lausa lõbus hakkas. Ükskõik, kas sõin kooki või heeringat, metall jäi metalliks. Keegi siin soovitas lemmiktoite mitte süüa, et hiljem annab ehk tunda. Õige ta oli, kui nüüd kala söön, tuleb metall meelde:)
Jõudu sulle igatahes ja ära sa nina küll lömmi lase Smile
Tagasi üles
rosin

PostitusPostitatud: Nelj Dets 20, 2012 4:05 pm    Teema: Vasta viitega

Tervitused talvisest Pärnust,

minu 3 keemiat on ka nüüd seljataha jäänud. Peale seda tehti PERH-is uus CT, et vaadata, kas kasvaja on vähenenud.Ju siis oli kui sain haiglast kõne ja aja kirurgi vastvõtule.Paar päeva tagasi olingi jälle Tallinnas ja kirurgi ukse taga.
Sain teada oma operatsiooni aja, mis on 13 veebruar. Kohe tehti ära ka EKG, käisin anestesioloogi juures ja ka vereproovi andmas.
Nüüd jääb üle operatsiooni oodata ja uskuda, et sellega saadakse see paharet minust kätte.
Mul on kahju vaid sellest, et mu poeg lõpetab kooli 15. veebruaril ja kahjuks ei saa mina seista tema kõrval sellel tähtsal päeval.
Jõulud ja aastavahetuse saan veeta koos perega ja see ongi praegu kõige olulisem.

Soovin kõigile rahulikke pühi oma lähedaste seltsis Very Happy
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Teis Juul 09, 2013 7:03 pm    Teema: optimismi teilegi Vasta viitega

Ma pole ´polkovniku lesk´, olen lihtsalt naine, kes on otsustanud ignoreerida oma eksboyfrendi, ehk vähki, ...ja elan..... kasvõi ühe päeva, aga ühe õnneliku päeva. Olen kaotanud selles võitluses parima inimese, keda oma elus olen tundnud...kuid olen teadlik ka sellest, et ta oli just selline optimistlik ja elujanuline, nagu mina. Pole mõtet ette mõelda. Tuleb olla, või vähemalt tahta olla....iga päev...... õnnelik...... ja elada just nii, nagu tahad.
Tean, et ka 1-2-3-4-........22 aasta pärast võin mõelda teisiti, aga hetkel mõtlen just nii...- olen terve- elan, õitsen, säran, olen optimistlik ja õnnelik iga päeva üle,.... kui ühe, siis....siis ühe, ................ aga seeeest ühe väga õnneliku päeva eest. Seda polegi ju vähe Twisted Evil
Ilusat suve, meeletut optimismi ja päikest Razz
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Püh Juul 14, 2013 1:48 pm    Teema: Vasta viitega

No mis sa kostad, ei oska miskit mõistlikku arvata sellest Razz
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Veiks

PostitusPostitatud: Esm Okt 21, 2013 6:09 pm    Teema: Vasta viitega

Tere, tulin ka teile nüüd seltsi. Olen nüüd kuu aega elanud teadmisega, et mul on maos sõraline. Ega ma kõike polegi veel jõudnud endale päris selgeks teha, aga ühte teist siit foorumist olen endale kõrvade vahele ikka paigutanud.
Neljapäeval pidi tulema esimene pisike diagnostiline opp ja reedel esimene keemia. Ise olen ikka ülimalt optimistlikult häälestatud (miks peakski teistmoodi, eksole) kõige raskemaks pean hoopis omastele seletamist - hakkavad paanitsema. Keeruline on öelda emale, kes ühe poja, minu venna, seetõttu juba maha on matnud. Ei oska hästi ette kujutada kalli kaasa reaktsiooni, kes on mul ülimalt emotsionaalne ning isegi tervisega hädas (süstiv diabeetik). Ning tütreke, minu rõõmurull, on praegu täpselt sama vana, kui mina oma venda mattes.
Ning emotsionaalselt on ajastus keeruline - päev enne, kolmapäeval, lähen viimsele teekonnale saatma oma lapsepõlve sõbrannat, kelle võitlus reedel otsa sai.
Tagasi üles
MaimMaim

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2014 9:47 am    Teema: Meeletu hirm ja lootus :( Vasta viitega

Ega minagi arvanud,et kunagi siia foorumisse satun. Aga võta näpust.
Ma ei oska enam midagi mõelda ega kuidagi olla.
Minu mehel avastati IV staadiumi maovähk. Haigus tuli nagu pauk selgest taevast. Ma ei oleks eales selle peale tulnud,et noorel täisjõulisel mehe võib selline asi olla. Kui arst meile teatavaks uudise tegi sain paanikahoo. See on siiani kuidagi nii ebareaalne. Mulle ei jõuagi see kohale.
Abikaasa sai kätte esimese keemia (5 päeva), nüüd põeb keemia pohmelli.
3 nädalat taastub bioloogilise ravimiga ja siis uuele doosile (5 päeva), nii kokku 6 kuud.

Mis meist saab? Ta nii noor alles, mina noor, meil 2 imearmast last.
Ja juba kirjutades tahavad pisarad silma tulla. Nii kuradima raske on vaadata meest kes igapäevaga aina kokku kuivab.

Ta peab sellest lihtsalt välj tulema, ei ole muud varianti.

Loodan südamest et siis on keegi sama diagnoosiga ja saab mulle jõudu juurde anda.
Tagasi üles
Peti

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2014 12:49 pm    Teema: Vasta viitega

MaimMaim!

Mina ei ole sama diagnoosiga, aga me kõik oleme siin foorumis "vähi-inimesed" ja need paanikahood üle elanud. Mina ise siis aastast 2003, kui ei jaganud ka kodus täpselt, mis siis nüüd seal arstil öeldi ikkagi ...

Arvan, et armsa inimese haigus ehmatab veelgi rohkem ...

Lohutada ehk võib sellega, et Eestis on head arstid ja kui võeti ravi ette, siis olukord pole lootusetu.
Pealegi meditsiin areneb kogu aeg.

Praegu ei oskagi midagi rohkemat öelda. Peaasi - ära heida meelt!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2014 1:39 pm    Teema: Vasta viitega

Kus haiglas su mees ravil käib? Kas tunnete, et abi võiks olla toetava võrgustiku olemasolust, nt psühholoogi, sotsiaaltöötaja, õde-nõustaja või nt kasvõi kogemusnõustajaga rääkimisest?
Soovitan uurida raviarstilt, millised on just teie haiglas olemasolevad võimalused - te ei pea seda teekonda üksi ja omapäi pimesi võideldes ette võtma! Koos on kergem ja rääkimine aitab hirmudele vastu astumiseks õiged relvad leida.

Kindlasti rääkige, küsige häbenemata abi ja tuge, seda ka sõpruskonnalt. Tihti on nii, et sõbrad ja lähedased tahaksid kuidagi aidata, aga ei oska ja ei tea, millist abi võite vajada - on see siis kasvõi appitulek majapidamistöödele või lapsehoidmine või abi transpordil haiglasse sõiduks.
Tagasi üles
MaimMaim

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2014 3:12 pm    Teema: MaimMaim Vasta viitega

Käime Mustamäe haiglas. Psühholoog on meie mõlemaga suhelnud.

Mind teeb rohkem murelikuks mehe söömine. Ta peaaegu ei söögi (nii võib ju nälga surra). Olen piisavalt lugenud igasuguseid vähi raamatuid, et ennast asjadega kurssi viia.
Olen mõelnud toitumisravi peale, toitumisspetsialisti.

Ma absoluutselt ei kujuta ette mis tema sees toimub (magu)

Vähemalt on valuvaigistid mis aitavad valu vastu.

Lugesin hetk tagasi artiklit ühest noorest naisest (välismaalane). Ta sai hakkama ja tuli välja IV staadiumi maovähist. See andis nii palju lootust.

Ma näen ju kõrvalt et mehel on elutahet ja me ei anna niisama alla.

Mingusugune vähk meid küll ei murra. Selliseid fraase sisestan endale kui ka abikaasale.

Samas nii raske on, ma ei tea kuidas temaga käituda või olla. Kuidas või milline ma pean olema,et ta rahul oleks.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2014 4:11 pm    Teema: Vasta viitega

Tore, et psühholoogiga kokku olete saanud. PERHis on olemas ka toitumisnõustaja vähihaigetele, asub Teabetoas (praegu veel polikliinik 4, kab c2005). Toitumisnõustaja võtab vastu teistpäeviti, hea oleks ette helistada tel 6172306.

Kui isu halb, siis uuri lisaks NutriDrink toidusegusid, selle kohta saad ka toitumisnõustajalt juurde küsida.
Tagasi üles
MaimMaim

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2014 5:22 pm    Teema: Maovähk Vasta viitega

Aitähh. Kirjutasin kontaktid ülesse, homme helistan.
NutriDrink üks sort seisab hetkel mehel nina all, eriti vaimustuses sellest ei ole. Ehk pean andma talle lihtsalt natuke aega. Tegemist oluliselt suure elumuutusega. Tunnen juba ise,et käin talle söömise ja joomisega päris närvidele. Proovin hoida distantsi kuigi tahaks igati aidata.
Tagasi üles
sirts

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2014 5:45 pm    Teema: Vasta viitega

...

Viimati muutis seda sirts (Teis Veeb 26, 2019 7:36 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
MaimMaim

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2014 5:49 pm    Teema: Maovähk Vasta viitega

See lause tekitas hea tunde Smile
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Nelj Mai 08, 2014 7:20 pm    Teema: Vasta viitega

tydrikud.....

Kui Jumal ei anna, küsige minult jõudu
Razz

annan kohe kindlasti Razz
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Meist enestest Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
Lehekülg 8, lehekülgi kokku 9

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit