Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Tere, mina olen...
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Meist enestest
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Veeb 20, 2012 7:14 pm    Teema: Vasta viitega

Hei Kadri, tore, et meid leidsid! Üritame ikka nõu ja jõuga toeks olla nii vähihaigetele enestele kui ka nende lähedastele. Soovin sulle jõudu, sest haigestunu lähedastel on väga raske koorem kanda, millest tavaliselt ei räägita palju. See siin aga ongi rääkimise koht ja inimesed, kellele saad rääkida - olgu siis privaatselt, avalikus foorumis kui ka päris reaalsete õlgade toetusele loota.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Signe

PostitusPostitatud: Püh Apr 01, 2012 1:06 am    Teema: Vasta viitega

Hei!

Mina olen Signe, 32-aastane ettevõtja ja 3-aastase tüdrukutirtsu ema. Möödunud aasta septembris lapsega perearstil käies tahtis arst paari köhatuse pärast mindki kuulata. Seljal olevat sünnimärki nähes soovitas seda kontrollima minna. Kehitasin õlgu ja panin aja Hiiule nahaarsti juurde, sünnimärk oli minu arvates pigem väike ja selline ilus tumepruun. Kui 3 kuu pärast vastuvõtule läksin, oli visiit lühike - suunati dr Põder juurde 2 nädala pärast. Ka seal oli jutt lühike, määrati aeg operatsiooniks dr Saluvere juurde 1 kuu pärast. Diagnoos - kere melanoom in situ. Suunati dr Terase juurde, kes määras aja süvaoperatsiooniks. Eelnevalt tehti vereproov, see oli korras. Ka teise operatsiooni vastus oli korras ja olin õnnelik ning hingasin kergendatult, et melanoom nii varajases staadiumis avastati ja ravi piirdus vaid 2 operatsiooniga. Dr Teras kutsus kontrolli 6 kuu pärast.
Teisest lõikusest saab varsti 2 kuud ja jõudsin juba unustada, et see kõik üldse aset leidis. Viimasel nädalal tundsin seljal armi kohal sügelust, kuid pidasin seda haava paranemiseks. Täna viskasin pilgu peeglisse ja mulle ei meeldinud, mida nägin. Sad Ca 5 cm haav on kenasti paranenud, kuid lõikuskohale on tekkinud 2-3 mm suurune tumepruun täpp. See on tekkinud viimase nädala jooksul ja hetkel on mul tõsiseid raskusi, et ennast rahustada. Palun esmaspäeval vastuvõtuaega dr Terase juurde. Seniks aga loen ja imestan siin, kui tublid ja vaprad te olete, armsad saatusekaaslased. Smile
Tagasi üles
pita

PostitusPostitatud: Püh Apr 01, 2012 8:18 pm    Teema: teadmiseks Vasta viitega

Doktor Terase esimene vaba aeg oli sellel nädalal 14. juuni(!). Ära jää ootama, palu ennast vahele kusagile paigutada või mine ise kohale. Ära oota...
Tagasi üles
Siidikiisu

PostitusPostitatud: Püh Apr 01, 2012 8:59 pm    Teema: Vasta viitega

Või siis Tln inimesel ruttu pöörduda http://www.nahakliinik.ee/, igatahes tuleb juba enese rahustuseks kiirelt tegutseda, sest närvipinge on see mis tekitab veel lisaks jamasid Smile Aga tule meie sekka melanoomi alateemasse, siis on sinu sarnased seal koos ja eks me ikka aitame ja lohutame nagu oskame Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
rosin

PostitusPostitatud: Reede Sept 21, 2012 1:33 pm    Teema: Vasta viitega

Tere,

mina olen Anneli ja alles alustasin oma võitlust. 31 august sain kinnituse kahtlusele, et mul on soolevähk.
10 sept oli CT ja 18 sept sain oma esimese keemia.Nüüd 3 nädalat tabletikuuri, siis nädal puhkust ja järgmine keemia.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Reede Sept 21, 2012 3:05 pm    Teema: Vasta viitega

Tere, Anneli!

Kas sul raviks siis ainult keemia või on operatsioon ka plaanis?
Millised olid kaebused, et üldse CT-sse saadeti?
Kuidas enesetunne on? Kas oled juba diagnoosiga suutnud leppida?
Kõike head sulle ja jaksu ravideks.
Tagasi üles
rosin

PostitusPostitatud: Reede Sept 21, 2012 3:50 pm    Teema: Vasta viitega

Minu lugu sai alguse möödunud aasta suvel, kui mul tekkis meeletu isu värske , rohelise tilli vastu. Ostsin seda turult ja võisin päevas umbes kilo tilli ära süüa. Müüja juba hakkas arvama, et pean mingit toitlustusasutust, et nii palju tilli ostan.
Lapsed ütlesid, et see ei ole normaalne ja käskisid minna arsti juurde.Aasta tagasi sügisel läksingi perearstile ja rääkisin oma imelikest isudest. Arst määras vereproovi ja sealt selgus, et mu hemoglobiin oli alla igasugu arvestust. Kuna olen( olin) ka doonor, siis oleks see madal hemoglobiin ka verd andma minnes välja tulnud, aga ju ma siis tundsin, et minuga pole kõik korras ja ei läinud ka verd andma, kuigi kutsuti.
Siis hakkasin sööma retaferi ning perearst andis saatekirja mõõga neelamiseks. See on kõige jubedam kogemus, mis mul üle on tulnud elada. Maost leiti 2 väikest polüüpi, mis protseduuri teinud arsti arvates oleks parem eemaldada.
Üritasingi samale sisearstile aega saada, et edasise ravi osas kokku leppida.Aga see oli võimatu ning tänu sellele sattusin ühe teise arsti juurde, keda isegi ei huvitanud, mida mul talle öelda oli.Ta vaatas mulle korra otsa ja pani diagnoosi: vilets kehaehitus, vilets toitumine ning vanus pole ka enam see.
Teda ei huvitanud, kui ma talle ütlesin, et mul taguotsast verd tuleb ja äkki peaks hoopis seda uurima.
Nii oligi kätte jõudnud kevad ja suvi ning mina üritasin ikka veel aega saada arsti juurde, kes mulle mõõganeelamist tegi. Lõpuks see siiski õnnestus ja otsustasime, et jätkan rauatablettide söömist ja siis pean paar kuud vahet ning sügisel lähen uuesti tema juurde.
Suvel võitlesin pidevate kõhuvalude, kõhulahtisuse ning verejooksuga.
Augusti algul hakkas ühel päeval juba nii halb, et kutsusin omale tööle kiirabi järgi ja lasin ennast haiglasse sõidutada.
Sealt alates hakkasid asjad arenema juba kiiremini.Haiglas lasti kott tilka veeni ning saadeti koju.Hea asi oli see, et sain saatekirja kirurgile.
Sealt edasi tee juba kolonoskoopiasse ja nii ma 31.augustil oma diagnoosi kuulsingi. Paar päeva hiljem kirurgi juures vastuse järgi järgi käies, saatis ma mu mõne päeva pärast haiglasse, et seal CT ära teha, nägemaks, kas kasvaja on ka mujale levinud.Õnneks ei olnud. Vähemalt see arst tegi oma tööd hästi ja sai mulle kiiresti aja PERH-i. Isegi konsiilum tehi ilma minuta ära ja kirurgi juurde CT vastuste järgi minnes, sain juba aja esimesele keemiaseansile.
Kuna minu kasvaja on vist liiga suur, siis üritatakse enne op-i selle mõõtmeid keemiaga vähendada.
Tilga all istusin pea 4 tundi, pärast seda sõitsin bussiga Pärnusse tagasi.Enesetunne oli OK.
Sama päeva õhtul alustasin Xeloda kuuriga. Esimene öö ei saanud üldse magada, tabletid ajavad iiveldama, kuigi koos selle rohuga võtan ka tableti iiveldamise vastu.
Täna on kuidagi eriti uimane olla ja hääl hakkab ka ära kaduma.
Mingi õhtu keeldusid parema käe sõrmed allumast minu tahtele, keeruline oli isegi võtmega ust lahti keerata.
Diagnoos mulle päris kohale veel jõudnud ei ole ja lugedes siin nii optimistlike kirjutisi, siis vaevalt see mulle nii pea üldse kohale jõuab.
Aga ma tean, et mul on veel pikk elu ees ja palju asju mis veel teoks tegemata.Tütar vaja saata ülikooli ja pensionipõlves uuesti maalima hakata jne.
Tagasi üles
manzu

PostitusPostitatud: Püh Sept 23, 2012 1:17 pm    Teema: Vasta viitega

rosin, sinu lugu on kahjuks kaunis tavaline, sest solgutamist on meie tervishoiusüsteemis palju ja õnne kohe edukalt esimese tohtriga tervenemise teele saada on meist vähestel.

tore, et oled positiivselt mõtlev, aga pead enesele teadvustama, et sul on väga pikk ja vaevaline ravi veel ees. sinu kirjeldatud ravist tulenevad vaevused on alles esimesed ja arvestades sinu pikka aega organismi niigi nõrgestanud probleemidega, tuleb sul valmis olla ilmselt päris katsumusrohkeks raviks.
soovin sulle paljupalju jaksamise jõudu.

ja pea meeles ,et pead end hoidma. kui oled väsinud/uimane, siis puhka.

ps, loodan ,et mu jutt ei hirmutanud, sest ravi ei pea kartma.
aga vähemasti mind ajab kõige rohkem närvi teadmatus ja kui tuleb mingi jama, siis meeldib mulle olla ette hoiatatud.
hoia end!
Tagasi üles
kirsti

PostitusPostitatud: Nelj Okt 18, 2012 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

Tere,
mina olen Kirsti ja mul on emakakaela pahaloomuline kasvaja. Hetkel ei tea muud, kui seda, et kasvaja on umbes 4cm läbimõõduga. Mis mind ees ootab saan alles 24. okt teada.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Reede Okt 19, 2012 6:46 am    Teema: heihopsti Vasta viitega

Tere tulemast, kullake
Ühe ja väga tähtsa asja oled sa juba osanud teha .....sa tulid meie optimistlikku, heatahtlikku, sõbralikku, ISEENNAST armastada oskavasse kampa Laughing
Ja seda tean ma ka, et see misiganes 4 cm mannapudrumoodustis lõigatakse sust välja ja mõne aasta pärast oled sa lihtsalt terve naine, kellel justkui muuseas on kooselupartneriks olnud sõraline Very Happy
Kõigeks muuks seal vahepeal.....jõudu, usku meie toredatesse tohtritesse, head suhtlemist meiega ja minu moto sulle ka - igal hommikul tõuse ja sära
Päikest sulle Laughing
Tagasi üles
mkb

PostitusPostitatud: Püh Nov 04, 2012 8:15 pm    Teema: Vasta viitega

Tere kõigile.
Et elu lihtsam oleks ja südamel kergem tutvustaksin ennast.
Olen 20 aastane noormees, kellel siis Hodgkini lümfoom. Elukas ise asub rinnaku taga, südame ees ja on ~8 sentimeetrise diameetriga.

Lugu sai alguse sellest, et tunnetasin augusti keskpaigas nägemise halvenemist, külmavärinate tekkimist. Eriti siis pealelõunal. Möödus 2-3 nädalat, algas kooliaasta Tartus ning pöördusin perearsti juurde, kes tegi koheselt vereanalüüsid, röntgeni. Siinkohal tahaks tänada TÜ perearstikeskust.

Röntgen näitas muutusi kopsupildil. Kevadel oli samasugune pilt tehtud, kuid siis oli kõik puhas.
Kõne hematoloogile ning samal päeval sain vastuvõtule. Määrati vereproove, kompuuter.
Nädal hiljem esimene biopsia rangluu juurest. Nädal veel, tulemused-proov on puhas. Nädal hiljem 2. biopsia otse koldest. Nädal hiljem tulemus- Hodgkin.
Nüüd siis 2 kuud teadmatuses elamist said läbi. Arsti öeldud diagnoos mind eriti ei üllatanud, olin kuidagi leppinud juba sellega, et see midagi muud olla ei saa.
Mida aeg edasi, seda rohkem jõuab mulle kohale, kui jube olukord tegelikult on ja kui raske saab olema.

Hetkel pikutan TÜ kliinikumis hematoloogia osakonnas 5. korrusel ning sain oma esimest keemiaravi. Söögiisu on 0, muus osas hetkel kaebusi pole, aga räägitakse, et läheb jubedamaks.
Selline on siis minu teekonna algus.
Eks ma üritan pead püsti hoida ning foorumis targemat nõu lugeda.
Aitäh Razz
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Püh Nov 04, 2012 10:44 pm    Teema: Vasta viitega

Meil siin on aktiivseid foorumlasi, kellel Hodgkini diagnoos olnud n. nüüd reipalt on teisi toetamas. Jääme ka sinu paranemisele kaasaelama! Anna ikka teada, kuidas sul läheb Smile
Tagasi üles
Juuli

PostitusPostitatud: Nelj Nov 08, 2012 6:50 pm    Teema: Vasta viitega

Jube sarnane, mina olin 35 kui pandi hodgkini diagnoos. Kasvaja asus rinnakus ja kasvas sisse hingetorusse ning suurus oli ka 8 cm.
Nüüdseks on ravi läbi ja loodan, et nii jääb. Ravi oli pikk ja tagasilöökidega aga võtsin päev korraga ja hetkel olen terve.
Tagasi üles
Teelinnu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 08, 2012 9:02 pm    Teema: Vasta viitega

Juuli, kas tohib küsida, kuidas sinul Hodgini lümfoom avaldus, mis sümptomid olid?
Tagasi üles
Juuli

PostitusPostitatud: Reede Nov 09, 2012 11:13 am    Teema: Vasta viitega

Minul hakkas pihta tavalise köhaga, millest ei vabanenud. Aprillis hakkasin köhima ja haiglasse jõudsin septembris. Muidugi kaasnes öine higistamine, kaalu langus ja jõuetus. Kuna kõik sümptomid lisandusid järgemööda siis ma ise ei osanud midagi kurja kahtlustada. Hiljem kirjandust lugedes olid kõik sümptomid nagu raamatus.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Meist enestest Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
Lehekülg 7, lehekülgi kokku 9

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit