Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Hambaproteesihüvitis nüüd ka töövõimetuspensionäridele :)
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Sotsiaalne toimetulek
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
pandariin

PostitusPostitatud: Nelj Juul 31, 2008 11:33 am    Teema: Vasta viitega

Eesti Haigekassa andmetel jõustuvad 01.08.2008 mitmed ravikindlustusseaduse muudatused. Ühe muudatusena hüvitab Haigekassa hambaproteeside maksumusest kuni 4000 krooni korra kolme aasta jooksul.

Hambaproteeside hüvitist hakkavad saama vanaduspensionärid ja vanemad kui 63-aastased isikud, lisaks ka töövõimetuspensionärid.

Töövõimetuspensionär on püsivalt töövõimetuks tunnistatud (16-aastane kuni vanaduspensioniealine) inimene, tema töövõime kaotus on 40 - 100%. Sotsiaalkindlustusameti andmetel on Eestis ligi 62 000 töövõimetuspensionäri, moodustades umbes 16,3% kõikidest pensioni saajatest.

Lisainfot ravikindlustuse seaduse muudatuste kohta saab lugeda Haigekassa kodulehelt http://www.haigekassa.ee/haigekassa/uudised/?id=37785.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Juul 31, 2008 11:48 am    Teema: Vasta viitega

Vot seda uudist olin ma juba ammu igatsenud ja unistanud, isegi loota ei osanud, et keemiaravi poolt hävitatud hammaste asendamise eest hüvitist veidigi saada võiks Laughing
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Juul 31, 2008 6:44 pm    Teema: Vasta viitega

Shocked ei või olla Rolling Eyes võtab veel kuidagi kõhklema aga see tuleb kiiremaskorras järgi proovida - mu varemed ootavad ammu toetust Razz
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Juul 31, 2008 8:36 pm    Teema: Vasta viitega

Ega hambaproteeside all ei mõelda äkki ainult suust eemaldatavaid proteese? Kas kroonid ja sillad jms on ka hambaproteesid?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Aug 01, 2008 6:10 am    Teema: Vasta viitega

kui lugeda seda klauslit: - Juhul, kui kindlustatu saab proteesid odavamalt kui 4000 krooni, siis ülejäänud summa eest võib ta kolme aasta jooksul teha erinevaid proteesimis- ja parandustöid.
...ma arvan, et ma saan õieti aru ja lähen panen omale puuduva kiku ja lapin ka teised varemed ära(Y) Cool
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Reede Aug 01, 2008 3:21 pm    Teema: Vasta viitega

Ei tea tõesti. Kohati on räägitud väga konkreetselt proteesidest, kohati aga lipsab sisse ka hambaravi mõiste
Näiteks pressiteate pealkiri:
Pressiteade,
31.07.2008

"Haigekassa hakkab hambaravihüvitist maksma ka töövõimetuspensionäridele"

Kui ravikindlustuse seadust vaadata, siis seal on ikkagi räägitud proteesidest. Näiteks alla 19 aastatstel on räägitud hambaraviteenustest.

Samas arvan, et näiteks hambakroon peaks ikka ka protees olema (püsiprotees)
Tagasi üles
manzu

PostitusPostitatud: Laup Aug 02, 2008 9:28 am    Teema: Vasta viitega

ärge kunagi usaldage ajakirjandusse paisatavaid pealkirju 100%. väga tihti on need populistlikud ja/või ebatäpsed.

iseenesest uudis positiivne ka juhul kui kaetakse üksnes proteesikulud. eksju.
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Püh Aug 03, 2008 7:03 am    Teema: Vasta viitega

absolu-uuutselt Very Happy
Tagasi üles
liilia

PostitusPostitatud: Nelj Aug 07, 2008 9:24 am    Teema: Hambaravi ja proteeside hüvitis Vasta viitega

Tere kõigile saatusekaaslastele!!
Kuna valdan seda teemat üsna konkreetselt, siis teadmiseks, et hambaravi (hüvitis igale täiskasvanule 300 EEK aastas) ja proteeside hüvitis on haigekassas väga täpselt lahku kirjutatud. Proteeside alla kuuluvad nii suust äravõetavad kui ka suhu kinnitatud (kroonid, sillad, implantaadid) Raviraha tuleb algul välja maksta, proteesi hüvitis makstakse töö teinud hambaravikabinetile - st pole vaja endal seda 4000 krooni kokku ajda. Loodan, et mu selgitus oli abiks. Päikesepai teie suvepäeva!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Aug 07, 2008 8:04 pm    Teema: Vasta viitega

aitääh Smile abix ikka Very Happy

Viimati muutis seda li-li (Reede Aug 08, 2008 10:11 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
liilia

PostitusPostitatud: Reede Aug 08, 2008 7:54 am    Teema: to li-li Vasta viitega

Lugesin veelkord Su arusaamist hambaravi proteesmis- ja parandustöödest ja selgitan lisaks: seda 4000 krooni on õigus kasutada kolme aasta jooksul. Kui saad proteesi näiteks 2000 eest, jääb 2000 alles. Kolme aasta pärast saab sellest taas 4000, mitte 6000!Smile Vahepeal saad selle raha eest olemasolevat proteesi parandada.( oled suunnitud ühest oma hambast loobuma, saad proteesile paranduse teha- st lasta lisada puuduoleva hamba.Hamba tõmbamine läheb raviraha alla, mis on see 300 krooni. Aga keemiaravi hambaid ei lõhu, küll teeb seda näopiirkonna kiiritus ja sel korral on juba täiendav hüvitis haigekassast ette nähtud. Näh, tegin jälle tööd ja isegi see tobe iiveldus andis järele, peangi vist tööle minema, siis saan rutem terveks. Tugevat enesetunnet teile kõigile! Smile))
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Aug 08, 2008 10:11 am    Teema: Vasta viitega

ei saa aru, kus need faktid võetaxe Question mina, kellel olid enne keemiaravi jummala terved hambad, oman fakti, et peale ravi need kildhaaval laiali pudenesid Confused
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Aug 08, 2008 2:14 pm    Teema: Vasta viitega

li-liga igati nõus - minugi hambad ribastusid just pärast keemiaravi ja mu hambaarst ütles sedasama, et keemia lõhubki hambaid...
Tagasi üles
Tiikar

PostitusPostitatud: Esm Okt 05, 2009 5:12 pm    Teema: Vasta viitega

li-li kirjutas:
kui lugeda seda klauslit: - Juhul, kui kindlustatu saab proteesid odavamalt kui 4000 krooni, siis ülejäänud summa eest võib ta kolme aasta jooksul teha erinevaid proteesimis- ja parandustöid.
...ma arvan, et ma saan õieti aru ja lähen panen omale puuduva kiku ja lapin ka teised varemed ära(Y) Cool

Tere!
Lugesin seda aastatagust arutelu ja küsiks Sinult li-li, kas hambad korras? Kas tehtud ravi
Sulle hüvitati või kandsid ise hambaravi kulu? Muidugi oleks õigem seada sammud joonelt
hambaarsti manu, aga tahaks natuke eelinfot inimeselt, kes on juba käinud ja näinud.
Proteeside mõtet olen juba tükk aega vaaginud, eriti on see päevakorrale kerkinud just nüüd,
sest hambad on hakanud lagunema. Crying or Very sad
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Okt 06, 2009 9:59 am    Teema: Vasta viitega

nooh vot siis...selle asjaga jäi nii nagu ta jäi, kuigi olime juba valmis mulle uut kikut tegemas ja kõik ikka toimis nii nagu riik on penskaritele ette andnud. Hambaarsti poolt kontrollitaxe see rahavärk kenasti üle, et Sinul see raha kehtib kenasti ja töö võib alata. Minuga läx tiba nihu seepärast, et mul peres juhtus üx ränk ootamatus, mis nõudis esmajärgus raha ja kuna ma olen juba mõni aasta ilma kikuta käinud, siis saan ehk veel paar aastat oodata Wink
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Sotsiaalne toimetulek Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit