Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kiiritus ja kuidas sellega toime tulla
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Kiiritus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kadi

PostitusPostitatud: Laup Aug 09, 2008 2:27 pm    Teema: Kiiritus ja kuidas sellega toime tulla Vasta viitega

Tere. Mul nüüd rinnaoperatsioonijärgne kiiritusravi tulemas. Arst ütles küll, et see üldiselt mingeid vaevusi ei tekita, et põhimure ja stressiallikas peaks olema, et 5 nädalat igal tööpäeval õigel ajal kohal olla..
Aga ikka tahaks teada - kuidas teil kiiritusravi on möödunud? Kas see ravi teeb väsinuks (küsin, sest olen seda lugenud)?
Olen kuulnud ka lugusid, et soovitatakse ca 20cl (päevas) kangemat alkoholi tarbida? Võib-olla on see olnud nii kaugemas minevikus, või siiski ka praegusel ajal? Või sõltub, mida kiiritatakse?
Ja kiiritatava ala määrimisest. Mulle ütles arst kindlalt, et praegu, suveajal ta saialillesalvi ei soovita. Et talk (imikutele) on see, mida kasutada. Või sõltub ikkagi ka nahatüübist?
Aitäh , kel aega kogemusi jagada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cecilia

PostitusPostitatud: Laup Aug 09, 2008 4:06 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Kadi,
Arst ütles õigesti, eks see kohalesaamine on muidugi tüütu Very Happy .
Minu arst ütles, et kui enne kiiritust keemiaravi on saadud, võib see väsimust tekitada, olin selleks ette valmistatud, loobusin õhtusest keelekursusest, aga õnneks mingit väsimust küll ei tundnud. Enne igat seanssi soovitas arst määrida peale suure faktoriga päikesekaitsekreemi (mul oli 45), 2 päeva enne seansside lõppu oli nahk ikkagi korrast ära läinud, nii need 2 korda saamata mul jäidki, arst andis ise mingit salvi topsiga kaasa, mis naha korda tegi. Kokkuvõttes, tõesti ei tundnud kuidagi halvasti, tegemist siis oli ka rinnaopijärgse välise kiiritusega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Kadi

PostitusPostitatud: Püh Aug 10, 2008 11:05 am    Teema: Vasta viitega

Aitäh Cecilia! Nahk korrast ära - mis siis juhtus? kõrbes (põles) või..?
Mitu seanssi pidid saama? Kas pidid hinge kinni hoidma?
Mulle öeldi, et saan 25 seanssi. Ja algul õpetatakse, kuidas olla, kuidas hinge kinni hoida. Pole veel seal käinud, ei tea täpselt.
Kaua pidid peale operatsiooni ootama, et kiiritusravi algaks?
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Püh Aug 10, 2008 10:08 pm    Teema: Vasta viitega

Jah Kadi, nahk hakkas leemetama nagu ikka pärast päikesepõletust.
Kiiritust hakkasin saama kuu pärast oppi. Alguses esimene kord, kui hakatakse planeerima kiiritusravi, võtab pikemalt aega, siis määratakse doosid ja märgitakse kohad ära, kuhu kiirgus suunatakse, seal tuleb hinge kinni hoida, siis pannakse kleepsud nahale, mille järgi hiljem "õige koht" üles leitakse. Kui see on valmis, siis edaspidi läheb kiiresti nagu konveieril, kutsutakse sisse, rind paljaks, ca 5 minutit oled lihtsalt pikali ja minek. 25 seanssi vist jah tavaline taks rinna puhul, mul sama.
Miskeid ebameeldivusi polnud, nahk paranes ka kiiresti ära, päevitunud triikrauakujuline jälg ainult jäi mõneks ajaks rinnale Smile .
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Esm Aug 11, 2008 6:42 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh!
Täna oli mul esimene käik kiiritusosakonda.
Tuli välja, et kiirituse seansside ajal pean ikkagi hinge kinni hoidma. Muidugi mitte kogu aeg, aga korraga 20 sek. ja siis saan hingata, ja jälle uuesti. Mulle öeldi, et see on vajalik, et süda "kaardist" välja saada.
Natuke murelikuks teeb, et kuidas nahk vastu peab. Küsisin kaitsekreemi kohta. Öeldi, et ikkagi talk (imikutele) oleks parem.
Eks näis.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Teis Aug 12, 2008 9:12 am    Teema: Vasta viitega

Eks jah, eri arstidel ka erinevad soovitused. Peaasi, et aitab!
Edu sulle ja ilusaid päikesega augustiilmu!
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Kolm Aug 13, 2008 12:13 am    Teema: Vasta viitega

Cecilia, kummale poole kiiritust said - vasakule või paremale? Mõtlen ikka selle hinge kinnihoidmist. Sain aru, et sa raviseansside ajal hinge kinni hoidma ei pidanud. Mina saan ravi vasakule poole.
Tagasi üles
liilia

PostitusPostitatud: Kolm Aug 13, 2008 8:24 am    Teema: Vasta viitega

Tere, Kadi!
Loen huviga Sinu kirjutisi kiirituse kohta, sest endal seisab see veel peale keemlist puhastust ees. Kas peale seanssi tunned end hästi (kas autoga sõitmiseks oled võimeline?) Aga kahjustatud naha raviks osta apteegist DERMILON pastat (alla 100 EEK) see võtab haavad kiiresti kuivaks ja soodustab paranemist.Mul tekkis leukoplastist allergiline nahakahjustus peale oppi ning minu inglist pereõde ravis mind vaid paari päevaga terveks. Ja veel - anna kahjustatud kohale õhuvanne( kõnni toas paljalt, kui võimalik) Visadust ja jõudu vastupidamiseks! Igaks juhuks üks pikk pai ka veel!
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Kolm Aug 13, 2008 12:11 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Liilia,
see, millest kirjutasin, oli ettevalmistav seanss. Siis tähistatakse ala, kuhu kiiritus tehakse; kuna tegu hinge kinnipidamise tehnikaga kiirituse ajal, et süda kiiritada ei saaks (kuna saan kiiritust vasakule poole), mõõdeti kuidas hingan jne. Üldiselt - nad peavad välja arvutama kiiritusdoosid, kuhu ja palju. Et iga kord peab samas asendis olema, selleks tähistati kehal teatud punktid, mille järgi edaspidi mind paigale pannakse. Ma ei oska kõike kirjeldada. Päris kiiritusravi pole veel alanud.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Kolm Aug 13, 2008 5:21 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Kadi,

Vastuseks Sulle, mul parem rind, seega ilmselt sul rohkem südame poolel, ise ka mõtlesin, et ehk sellest see hinge kinni hoidmine.

Liiliale- kiiritusravi küll sellist tunnet ei tekita nagu keemia, autoga saad rahulikult sõita, lihtsalt kui enne keemia olnud, siis võivat väsimustunne kergemini tekkida, aga ma tundnud küll midagi
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Reede Aug 15, 2008 1:54 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh Cecilia!
Eks näis, kuidas see ravi läheb. Alguseni veel aega. Olen ainult natuke mures, kuidas nahk vastu peab...
Tagasi üles
kuklike

PostitusPostitatud: Teis Aug 26, 2008 8:23 am    Teema: Vasta viitega

Kadi
Mind kiiritati 4 aastat tagasi, kuid siiani on näha tumedad täpid, mis tekkisid kiiritusest. Sain kõik ravid kätte (arst soovitas rasvarikast salvi apteegist, nime ei mäleta), kuid siis tekkisid leemetavad haavad rinna alla ja nahk tuli maha. Tookord aitas vaid Seppo põletusvastane salv, parandas kiiresti. Rind oli pärast ravide lõppu kui sitke kummipall kiirituse piirkonnas. Nüüdseks on see tükk lõpuks rinnast kadunud. Tihend kaenlaaluse poole pole seni kadunud ja arstile see koht kohe üldse ei meeldi. Seal tekkis sidekoestumine. Ebameeldiv kõva tükk, mis jääb igale poole ette ning tekitab vahel valu. Minu arusaamist mööda oli opist taastumine palju kiirem ja kergem kuigi kiiritus otseselt nagu enesetundele ei mõjunud. Õhtuti pärast ravi jõin klaasi punast veini, vist keegi soovitas.
Pea vastu ükski muutus pole püsiv ja käe liikuvus on mul praktiliselt taastunud. See sirge käe üle pea viimine tuleb ka omal ajal. Kui algul ei saa sirget kätt üles siis vii küünarnukist kõverdatud kätt ja tasahaaval püüa kätt ka sirgeks ajada. Harjutades avastad varsti, et käsi liigubki juba päris hästi.
Visadust ja optimismi, need aitavad kõige enam.
Päikest
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Teis Aug 26, 2008 8:49 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Kuklike,
Tänu kogemuste jagamise eest! Mul on kiiritusravi alles algusastmes. Täna oli 2.seanss.
Salvidest-kreemidest jms. Mulle on arstid öelnud - ei mingeid salve. Talk on see, mida panna nahale 2-3 korda päevas. Põhiline ostmise juures - koostises ei tohi olla raskemetalle. Ja ka parfüümivaba. Beebipuudrid tulid kõne alla. Aga nende koostises on ka sageli tsinkoksiid. Nii et peab hoolega vaatama...
Keegi (mitte arst, vaid "tsiviilisik") ütles, et kreeme ei tohiks sellepärast kasutada, et kiirgus põletab nad naha sisse.
Muidugi - eks näis, mis minust lõpupoole saab.

Käest. Mul käsi põhimõtteliselt ju liigub, natuke veel, siis on vast 100% liikuvus tagasi. Ainult siis on väga valus, kui närvid on üles ärritatud ja väikesed lihased tõmbuvad krampi ja see valu tugev on kätt sirutades-venitades küünarnukist kõrgemal käe siseküljel.
Tagasi üles
kuklike

PostitusPostitatud: Kolm Aug 27, 2008 8:38 am    Teema: Vasta viitega

Tere Kadi
Minul aitas selle valu ja ebamugavuse vastu see kui vaikselt silitasin ülestõstetud käe sisekülge sõrmede poolt suunaga kaenla alla, see rahustas. Vahel teen seda veel praegugi kui kaenla alt tirima hakkab.
Tagasi üles
Gerli230

PostitusPostitatud: Püh Apr 28, 2013 6:57 pm    Teema: Peale kiiritusravi päevitamine Vasta viitega

Kas keegi oskab öelda, kui ruttu võib üldse peale kiiritusravi päikese kätte minna. Mulle on määratud 7 nädalat ravi, st peaaegu poole juunini. Augustilõpuks oli planeeritud (enne kui sain teada, et on rinnavähk) puhkusereis Vahemere äärde. Aga ma ei kujuta ette puhkust, kui ma ei saa kasvõi mõne päevagi rannas liival vedeleda. Kui ruttu olete teie päikese kätte läinud (loomulikult kaitsekreemiga)?
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Kiiritus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes