Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kiiritus ja kuidas sellega toime tulla
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Kiiritus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
keitykarol

PostitusPostitatud: Esm Apr 29, 2013 11:32 am    Teema: Vasta viitega

Ma olen mitme arsti käest küsinud päikese võtmise kohta ja enamus on öelnud,et nad ei soovita üldse tugeva päikesee käes olla.Käisin just ise Egiptuses ja enamus ajast olin ikka päikesevarju all.MIs puudutab otseselt päikese käes olemist peale kiiritust siis pead oma raviarstiga ikka nõu pidama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Gerli230

PostitusPostitatud: Esm Apr 29, 2013 12:58 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh! Käisin just täna oma esimest kiiritust saamas ja uurisin ka päevaitamise kohta. Nad arvasid, et kaks aastat ei tohiks päikese käes olla. Tuju on ikka täitsa nullis, aga mis teha. Elu peab edasi minema Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
keitykarol

PostitusPostitatud: Esm Apr 29, 2013 7:16 pm    Teema: Vasta viitega

Merd ja sooja ilma saad ikka nautida,ning arvan,et natuke päikest ei tee ka hullu....Just öedakse,et päikese käes ennast praadida ei tohi!!!Mina panin päikesekreemi ja no natuke ikka päike peale hakkas...ujudes ja ringi käies!Tähtis on just,et päikesepõletust ei tekkiks...ja nii on ka ju tervete inimestega!!Ja minul ei ole ka kiiritusest 2 aastat möödas....
Tagasi üles
keitykarol

PostitusPostitatud: Esm Apr 29, 2013 7:17 pm    Teema: Vasta viitega

Kui tahad midagi veel küsida siis mulle võib ka alati privasse kirjutada!!
Tagasi üles
vaive

PostitusPostitatud: Laup Veeb 22, 2014 3:48 pm    Teema: kiirituse kõrvalmõjud Vasta viitega

Tere!
Lugesin siit 4-5 aasta taguseid postitusi kiirituse kohta, praegustel tundub selles osas probleeme polegi. Minul aga on, seetõttu palun nõu.
Minu armiretsidiivi operatsiooni järgsed keemia-ja kiiritusravi kuurid on selleks korraks läbi ( viimane 25. kiiritusseanss rindkerele oli 10 päeva tagasi) ning algas hormoonravi letrozooliga. Kiiritusravi keskel alustatud soovituste kohane kreemitamine-salvitamine jätkub siiani ning tundub, et ei lõppe niipea. Olen hoolika määrimisega juba ära kasutanud 2 suurt tuubi ESSEX kreemi (arsti soovitus), kiiritusõelt saadud 2 HYDROCORTISONE DAK salvi ja BURNSHIELD HYDROGELi. Kui eemaldatud rinna ja selle haavaarmi teistkordselt eemaldatud piirkonnas paraneb nahk enam-vähem, siis kaenlaalune, aga eriti kaela-keha piiril on asi pärast kiirituse lõppemist oluliselt hullemaks läinud. Kaelal, rangluu kohal on kuskil 10cm suurune võigas tumepunaseks muutunud kolmnurkne ala, mis kuidagi ei taha paremaks minna. Olles teadlik, et kiiritusest kahjustatud nahapiirkondi tuleb hooldada kiiritusjärgselt veel 2-3 nädalat, kahtlen siiski, et midagi on valesti kaela piirkonnas. Kas ehk ei sobi see steroidne salv, mida õde soovitas endise 1 korra asemel 2x päevas Essexi järel peale määrida? Või ei sobi need kokku letrozooliga, või sellega üheaegselt (jälle kiiritusarsti soovitusel) manustama hakanud CALCIA 800 plus tablettidega (selles ka multivitamiine)? Igal juhul tundub, et see kaelapiirkond läheb aina hullemaks. Õdede ja arstiga oleks ilmselt pidanud ühendust võtma, aga lootsin iga järgneval hommikul paremat pilti näha, seetõttu olen siin omapead teadmatuses. EKs peale pühi räägin nendega.
Lugesin siit, et MANZU ja PAJU on aastate eest ka oma kaelaga hädas olnud, kui veel lehekülastajad, ehk ütlete sõna sekka! Või on veel kellelgi praegu ravi saaval kogemusi?

Kõigile ilusat Iseseivuspüha!
Tagasi üles
eveliluh

PostitusPostitatud: Esm Juul 20, 2015 8:46 pm    Teema: Vasta viitega

mitu korda kiiritust olete saanud.Käisin täna 1 kiiritusel ja sain teada et kokku saan 30 korda.Kas peab mingeid nahakaitse kreeme ka kasutama voi.
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Teis Juul 21, 2015 9:52 am    Teema: Vasta viitega

Minal käisin eelmisel aastal ja sain 35 korda. Ühtegi kreemi kasutada ei lubatud, no et kui väga hull, siis mingit salvi võis. Nime kahjuks ei mäleta. Pean ütlema, et mina suhteliselt heledanahaline talusin 30 korda kenasti ära ja viis viimast korda läks nahk nagu käest ära, aga siis pani õde mulle mingi plaastri peale, mida tohtis ka kiirituse ajal peal hoida ja no kohe paranes laiguke ära ka. Seda plaastrit oli apteegis ka müüa, küsi õelt, mis nimi täpselt oli, ma kahjuks enam ei mäleta.
Üldiselt on kiiritus ikka nali võrreldes keemiaga. Samas on mul nüüd aasta hiljem ka haige rinna nahk tumedam, kui tervel.

Edu sulle ja kõike head, kui midagi küsida tahad, anna teada Wink
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Teis Juul 21, 2015 3:46 pm    Teema: Vasta viitega

Mina sain samuti 35 korda kiiritust 7 aastat tagasi. tekkis põletus ja mulle anti haiglast koju kaasa mingit geeli ja pandi ka geelplaaster, mis väga eduliselt aitas. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
inks

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2015 3:24 am    Teema: Vasta viitega

Mul ka ei lubatud kiirituse ajal kreeme kasutada ja kästi pesta seebiga mille happelisus on sama kui nahal. Ma siis lihtsalt kasutasin Dove seepi. Aga mul oli mastektoomia sain ainult 28 korda kiiritust. Kui mul nahk natuke sügelema hakkas andsid nad mulle Radiaplex kreemi. Ja mul ei lubatud 2 tundi enne kiiritust pesta ja deodoranti ei tohtinud kasutada.
Tagasi üles
eveliluh

PostitusPostitatud: Nelj Juul 23, 2015 8:05 pm    Teema: Vasta viitega

Ahh et enne kiiritust ei tohigi pesta ok.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Nelj Juul 30, 2015 4:34 am    Teema: Vasta viitega

Võib olla see niiskus püsib peale pesemist nahas ja nahk ei pea hästi kiiritusele vastu. Muidu nad rõhutasid head hügieeni ja naha korras hoidu aga pesta paluti vähemalt 2 tundi enne kiiritust.
Tagasi üles
eveliluh

PostitusPostitatud: Püh Aug 09, 2015 12:40 pm    Teema: Vasta viitega

mitu min te saite mul 10 min kuskil 12 piiksu käib aga nüüd see nädal 14 kord sain hoopis 22 piiksu.loen aparaadi al olles piikse.Viimane nädal pidi vaid see tuki koht saama doose.Siis nagu 5 korda.
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Püh Aug 09, 2015 4:40 pm    Teema: Vasta viitega

Ma nagu piiksude arvu ei mäleta ja ega ei olnud ka iga kord sama pikalt. Kui pikali sain, siis kuskil 10-15 minutit läks, olenevalt korrast.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Püh Aug 09, 2015 9:19 pm    Teema: Vasta viitega

Mul oli IMRT (intensity modulated radio therapy), ja sain iga kord 47 kiiritus pinda, mõned olid nii pisikesed nagu mu väikse sõrme ots. 3D conformal on aga jah tavaliselt 15 "field" ringis. Sa võid kiiritus tehnikult küsida lauale sättimise ajal et miks oli erinev arv kiirituse pindasid, oleks ka huvitav teada.
Tagasi üles
eveliluh

PostitusPostitatud: Laup Aug 29, 2015 12:48 pm    Teema: Vasta viitega

Kas peale kiiritusravi ei tehtagi uuesti uuringuid,et kas vähk tagasi pole ,et kui ravi labi tulebki kontrolli alles siis minna kui hormoonravi rohu retsept labi ja tuleb uuendada see tahendab siis 5-6 kuu parast.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Kiiritus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes