Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

mured peale radikaalset oppi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Günekoloogilised vähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
laine

PostitusPostitatud: Laup Sept 20, 2008 7:35 pm    Teema: mured peale radikaalset oppi Vasta viitega

Tere!
Emal emakakaelavähk, staadium IIB. 2 nädalat tagasi tehti radikaalne operatsioon, eemaldati kõik sisemised naissuguorganid pluss emaka lähikude ja lümfisõlmed. Oktoobris selgub, palju hakkab saama radiokemopteraapiat. Mure aga selles, et kuigi ta on nüüd kodus, on tal kogu aeg tohutult külm, ei aita tulised jalavannid ega tekihunnikud. Samuti ei kannata magu üldse enam midagi söödavat, kogu aeg on kõrvetised. Isegi veega tehtud kaerahelbepuder tekitab kõrvetisi. Kuidas teda aidata, keemia pole isegi veel alanud, aga juba lõpeb tal jõud otsa, sest süüa midagi ei saa, rääkimata normaalsest toidust. Peale selle tekitab see sisemine külmetamine kuidagiviisi põiepõletikku, millest jagu ei saa. Olen väga mures, sest ei tea, mida teha. Kas kellelgi on jagada mingeid sarnaseid kogemusi? On see kõik normaalne või tuleks arsti poole pöörduda (keda peaaegu kunagi kätte ei saa)?
Tänan vastuste eest!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
manzu

PostitusPostitatud: Püh Sept 21, 2008 11:55 am    Teema: Vasta viitega

niisugust radikaalset oppi pole ma kogenud, küll aga maadeldud aastaid nii keva vereringe tõttu külmetavate jäsemete kui ka pidevate kõrvetistega. (paari päeva pärast lähengi jälle gastroskoopiasse - ehk saab targemaks)

sooja saamiseks tuleks siis ikka soojalt riietuda (ka hetkel toas on mul näiteks villased sokid jalas ja ma muide ka magan sügistalvisel perioodil villaste sokkidega. naerge kui tahate, aga nagu mu varbad kasvõi 2 minutit külmetavad tabab mind hirmus seljavalu - ja mina valin pigem sokid. ka soe pleed on mul tihti ümber kere mässitud - ja seda nii kodus kui ka tööl.
samuti peaks natuke liikuma kui ei jaksa väga , siis ikka üritada natukegi. ka praegune ilus sügisilm võimaldab pisukese jalutuskäigu värskes õhus (loomulikult omas tempos ja jõukohane ) uskuge see võib pea imet enesetundele teha.

kõrvetiste vastu tuleks küsida kasvõi perearstilt retsept (näiteks omeprasol on üks selline, a on ka teisi) mingeid nõrgemaid preparaate on ka apteegi käsimüügis. samuti võiks apteegist varuda mingeid piimhappebaktereid sisaldavaid magu abistavaid vahendeid (näiteks lacto7, jmt) peale rasket oppi on loomulik, et organismil on keeruline kohaneda.

tehke kummeliteed ja jooge leigeks jahtununa. (apteegist võite ka küsida mõned segud aitavad päris hasti magu ka saialill)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kerahein

PostitusPostitatud: Laup Apr 11, 2009 5:51 am    Teema: Vasta viitega

Mind ootab emaka ja munasarjade eemaldamine.
Palun jagage kogemusi, kuidas siis ikkagi pärast on? Kuidas olla, mida teha, et ei tekiks neid liiteid? Arst ütles, et pärast oppi ei käi kaks päeva sooled läbi. Soovitas kanda bandaa¾i, siis kergem naerda ja aevastada. Mõtlen, et kas see ei soodusta liidete tekkimist, kui ma kõhu kinni tõmban? Või mitte, sest need lõikekohad allpool? Kui kaua võtab paranemine aega? Mitu päeva olete haiglas olnud? Kui ei taha avalikult vastata, siis saatke privaatsõnumeid.
Kena kevadet!
Tagasi üles
Irka

PostitusPostitatud: Laup Apr 11, 2009 1:26 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Kerahein!Minule ütles arst,kui mul lõikus oli et liited tekivad igal juhul.sooled hakkavad tööle kuskil kolmandal,neljandal päeval,aga toitud kanüülist saadud vedelikust,kus kõik vajalik olema mis organism nõuab.Tavaliselt ollakse nädal haiglas ja liikuma peab,kui jaksad juba(haiglas),see on sooltele hea ja takistab trombi teket.Jaksu sulle!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
tiinaly6

PostitusPostitatud: Esm Apr 13, 2009 8:18 am    Teema: Vasta viitega

Kerahein,miks nüüd siis selline opp,mis näidustustel? mullle pole küll arst midagi sellist pakkunud,mille põhjal nad sul lõikavad?
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Teis Apr 14, 2009 9:38 am    Teema: Vasta viitega

Arstide arvates üks vana seni nimetu moodustis emakakaelal tuleks ära lõigata, koos emakaga. Õnneks emaka biopsia oli puhas, kuigi UH näitas, et struktuur on tavapäratu. No ja mis neist munasarjadestki siis enam hoida. Ei ole mõtet viivitada, kuni asi käest ära läheb, arvan ise ka.
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Teis Apr 14, 2009 11:09 am    Teema: Vasta viitega

kerahein kirjutas:
No ja mis neist munasarjadestki siis enam hoida. Ei ole mõtet viivitada, kuni asi käest ära läheb, arvan ise ka.

Huvitav, et mul peale rinna eemaldamist oli see nagu kohe plaanis sees, et ka munasarjad hiljem opereeritakse. Peale op-i sain teada, et munasarjad olid puhtad. Sul, Kerahein, siis kohe neid ei opereeritudki?
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Teis Apr 14, 2009 12:27 pm    Teema: Vasta viitega

Munasarjade op sõltub vanusest-kui Nolvadex `päevad `ära lõpetab, pole mõtet enam lõigata- hormoonidele see siis enam ei mõju. Teiseks- rinnavähk ei ilmu uuesti nähtavale ei teises rinnas, ega ka allosas. See on ikka uus `poisike`uues kuues. Ei ole ju võimalikki ära nüsida kõiki organeid. Niiet memmed peavad käima günekoloogil kord aastas, noorematel lõigatakse allosa ära- nii selgitas mulle arst.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Teis Apr 14, 2009 6:17 pm    Teema: Vasta viitega

Erinevad koolkonnad ka arstidel ses küsimuses, Tartu arstid eriti munasarjade lõikamist ei viljele. Minul jäid päevad edasi kestma, arst aga ühmatas, et see on individuaalne ja kõik. Ei mingit lõikusejuttu (see oli sama arst, kes keraheinalgi)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
stellamia

PostitusPostitatud: Teis Apr 14, 2009 7:52 pm    Teema: Vasta viitega

minul eemaldati 2005. aasta lõpus munasarjad koos kasvajaga, haiglas olin ca poolteist nädalat, sellele järgnes keemia kolme kuu jooksul. Liidete tekkimist aitab vältida/vähendada ainult liikumine, soovitan hakata haiglas liikuma niipea kui enesetunne lubab ja pärast kojusaamist regulaarselt värskes õhus jalutada (mitte küll liiga palju korraga ja soovitavalt kellegagi koos). Mind aitas, mõned liited arvatavasti tekkisid, mõnikord on gaasivalud kummalises kohas, aga üldiselt ei ole viga.
Teine teema on menopaus, mind tabasid esimese aasta jooksul kuumahood, esimese paari kuu vältel ägedad, edaspidi harva, aga enamasti ebasobivatel hetkedel Smile , keset vestlust, koosolekut vms (see nägi välja nagu punastamine, hetkeks oli piinlik - põhjust nagu punastamiseks polnud ja mõni võib-olla vaatas imelikult, aga samas kui sellele ise tähelepanu ei juhtinud, siis arvatavasti ununes kohe). Tagantjärele arvan, et kuumahooge vähendas oluliselt sojatoodete tarbimine (tofu, sojapiim ja -jogurt, Femisoja), samas rinnavähi puhul tuleks selles osas arvatavasti arstiga nõu pidada.
Natuke olen mures luude pärast, östrogeeni puudumisega pidavat kaasnema kõrgem osteoporoosirisk. Võtan aeg-ajalt kaltsiumitablette, jälgin toitumist, püüan süüa rohkem kaltsiumi sisaldavaid toiduaineid: piimatooteid, rohelisi aedvilju jne. Alkoholi enam ei tarbi, vähendasin kohvijoomist. Lasin luude kaltsiumisisaldust ka korra kontrollida, oli normi piires. Skeletti toetab ka lihaste toonuses hoidmine.
Lisaks oli mul algul keeruline toime tulla sundmõttega, et munasarjade kaotus oleks justkui naiselikkusest ilmajäämine. Tegelikult ei ole ju? On võimetus saada lapsi, aga see kiusab ka munasarjadega naisi, lastesaamise soovi korral on võimalik adopteerida. Pean küll ütlema, et hakkasin end uuesti naisena/naiselikuna (ja mitte mingi tüütu androgüünina) nägema alles hiljuti, st mul võttis mentaalsest kriisist ülesaamine veidi üle 3 aasta. See on aga kindlasti individuaalne! Ja teisest küljest on kriis hea stiimul tegelda enesearendamisega, teha elus korrektiive.
Jõudu!
Tagasi üles
emili

PostitusPostitatud: Kolm Apr 15, 2009 7:29 pm    Teema: Vasta viitega

minulgi oli 2005 aastal radikaalne op., peale seda tekkis lümfostaas. Olen harjunud liikuma ja juba teisel päeval peale oppi võimlesin õde Kersti juhendamisel koos teiste patsientidega Hiiu onko koridoris. 2 nädalat olin haiglas, sest põis ei hakanud tööle. Koju saades hakkasin iga päev jalutama vähemalt tund aega. Igapäevased olid ka joogaharjutused ja kuivharjamine. Jalad paistetasid kuni taldadeni. Vaevaline see ju kõik oli aga ma liikusin ja see oli tähtis. Liidetest ma ei tea midagi.
Peale oppi kadus näljatunne, ma ei saanud aru, miks sööma pean kui kõht pole tühi. Tuli seda harjutama hakata, sest ega jõud muidu taastunud.
Kiiritusravi ja keemiat hakkasin saama 2 kuud peale oppi. Keemiaravi ajal oli võileib kaasas, sest see kestis 4 tundi ja sealt pääsedes läksin poest läbi ja lihtsalt vaatasin, mida ma parasjagu tahaksin süüa. Muidu ei läinud söök alla ja kodus toiduvalmistamisest loobusin.
Ma ei tundnud ennast naisena ja tegelikult ei tundnud ma ennast üldse, ma olin nagu võõras kehas ja iseendaga sõbraks saamine võttis 3 aastat aega.
Aga see aeg on olnud väga tervendav vaimses mõttes ja läbi selle on ka kehal kergem. Haigus andis uue võimaluse. Kaotasin küll inimese enda kõrvalt, aga üksinda olles kasvad, arened ja saad tugevamaks. Mis ei tapa teeb tugevaks Laughing .
Kevad on ja päike ja linnuparved saabuvad ja seemned ootavad külvamist. Lahe, exole! Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Apr 20, 2009 9:41 am    Teema: Vasta viitega

Radikaalsest opist oleme kirjutanud siin - http://www.kaev.ee/phpBB3/viewtopic.php?p=2915#2915
Tagasi üles
liilia

PostitusPostitatud: Teis Apr 21, 2009 10:21 am    Teema: Vasta viitega

Tsau, Kerahein!!
Loen ja ei usu oma silmi - sina ja taas noa alla? Shocked Tea vaid, et nüüd on minu kord sulle toeks olla ja küsingi, millal minek? Mul käib poeg Tartus tööl ja ta on lahkesti nõus sind sõidutama kui sinu sõit ja tema töögraafik kokku sobivad. Anna aga julgesti teada, ehk saan aidata, kui mind vajad, kuigi sinu optimismi juures olen kindel, et varsti kohtume diskol Laughing Suured kallistused kaasa!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
kerahein

PostitusPostitatud: Esm Mai 18, 2009 12:30 pm    Teema: Vasta viitega

Olen elus ja tervemana tagasi! Kaalus võtsin tublisti alla, täitsin arsti ettekirjutusi enne ja pärast oppi. Olin üksi palatis nagu kuninga kass. Kirjutasin pool lehte küsimusi ja ei pidanud ühtegi küsima, sest dr Lehtsaar vastas neile kõigile ja rohkemgi veel. Kusjuures ei mingit ujumise keeldu.
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Teis Mai 19, 2009 12:04 am    Teema: Vasta viitega

Tervitus,kerahein! Smile Tore et oled jälle õnnelikult tagasi ja millal siis saab lugeda siit su läbielamistest?
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Günekoloogilised vähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit