Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Haiguslehel viibimisest (Nõuannet oleks vaja)
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Sotsiaalne toimetulek
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
pandariin

PostitusPostitatud: Nelj Mai 24, 2007 5:03 pm    Teema: Haiguslehel viibimisest (Nõuannet oleks vaja) Vasta viitega

Kas keegi oskab öelda kui kaua võiks olla haiguslehel, et ülemus hõlma ei saaks hakata? Kord keegi väitis, et 120 päeva järjest ja kokku 5 kuud aastas/ 150 päeva/ On see nii? Oskab äkki siin keegi aidata? Ise olen hetkel olnud haiguslehel 92 päeva, eilsest läksin tööle, kuid saan aru, et ei taha ja ei suuda seal olla. Mis oleks õige teha edasi?
Ja veel - kas pidev ülekoormus, närvipinge ja suure vastutusega töö on vähihaigele Üldse soovitav või peaks leidma suts lihtsama töö? ST kas närvipinge on on vähkisoodustav teie arust?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
alice2

PostitusPostitatud: Nelj Mai 24, 2007 9:14 pm    Teema: Vasta viitega

Mulle öeldi küll, et pinge ja ülekoormus ei ole hea...aga kui sa suudad ja jaksad, siis ürita. Parem on mitte üle pingutada.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Mai 24, 2007 10:23 pm    Teema: Vasta viitega

Haigushüvitise saamise õigus (ehk siis haigusrahad Haigekassast)
Haiguse korral on õigus saada haigushüvitist kuni 120 järjestikust kalendripäeva, ekspertiisiotsuse alusel pikendada kuni 182 kalendripäevani (ehk siis 120+62) ning kokku mitte rohkem, kui 250 kalendripäeva kalendriaastas.

Töövõimetuspensionäril on sama haiguse või vigastuse korral, millega töövõimetus määrati, õigus saada haigushüvitist kuni 60 järjestikust kalendripäeva ja kokku mitte rohkem kui 90 kalendripäeva kalendriaastas. Juhul, kui haigus ei ole sama, millega töövõime kaotus määrati (meie puhul siis onkoloogiline haigus), on õigus saada haigushüvitist ikkagi kuni 250 päeva aastas.

NB! See kehtib haigushüvitise kohta, haiguslehte (küll ilma hüvitiseta) on võimalik väljastada piiramatult.

Töösuhte lõpetamine haiguse tõttu
Töölepingu lõpetamise kohta sätestab nii Töölepingu seadus (edaspidi TLS) kui ka Avaliku teenistuse seadus (ATS) seda, et haiguse tõttu võib tööandja lõpetada töölepingu juhul, kui inimene on haiguslehel järjest 4 kuud, etteteatamise aeg vähemalt 2 nädalat.

Tööandja võib lõpetada töölepingu ka töötaja mittevastavusel tehtavale tööle tervise tõttu, TLS alusel töötajale tuleb ette teatada vähemalt 1 kuu, ATS alusel vabastatakse ametnik kohe pärast vastava asjaolu ilmnemist. Sel alusel võib tööandja töölepingu lõpetada ainult juhul, kui töötaja ei tule oma tööülesannete täitmisega toime ning selle kohta on arsti otsus.

Töötajal endal on õigus haigestumise, invaliidistumise või haige või invaliidistunud perekonnaliikme hooldamise vajaduse korral lõpetada tööleping lühendatud - 5 kalendripäevase - etteteatamisega.

Töötingimuste kergendamine
Töötajal on õigus nõuda arsti otsuse alusel töötingimuste ajutist kergendamist või ajutist üleviimist teisele tööle. Võimaliku palgavahe hüvitab ravikindlustus. Kui tööandjal ei ole võimalik töötaja nõudmisele vastu tulla, vabastatakse ta arsti otsusel ettenähtud ajaks töölt ning makstakse ravikindlustushüvitist.

Töötaja võib nõuda üleviimist teisele tööle, kui arsti otsusega on senise töö jätkamine tervise tõttu vastunäidustatud ja tööandjal on teist tööd, mida töötaja tervis võimaldab teha. Kui tööandjal ei ole võimalik töötajat üle viia teisele tööle, on tööandjal õigus tööleping lõpetada.

Lõpetuseks
Ennast üle pingutada ei tohi - kui ikka ei jaksa tööl käia, siis taastu kodus, kuni haigusrahad jooksevad, kui see võimalik on. Võid ka proovida tööandjaga kokkuleppele jõuda kas siis töökoormuse vähendamises ajutiselt või osalise tööajaga käimises. Stressi ja ülepingutuse vähkisoodustava mõju kohta minu teada teaduslikku kinnitust pole, kuid organismile laastavalt mõjub see igal juhul, ka täiesti tervete inimeste puhul. Lisaks väsimus, immuunsuse langus, mis toob kaasa suurenenud vastuvõtlikkuse viirustele. Kui vähihaigus mulle midagigi õpetas, siis seda, et enda keha tuleb kuulata ja vajadusel aeg maha võtta, et puhata (nuh, teoorias olen ma kogu aeg tugev olnud - ise rabelen ikka seni, kuni lihtsalt kokku kukun Embarassed ).
Hoia ennast!

Viimati muutis seda Krissu (Kolm Dets 21, 2011 9:41 am). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Reede Mai 25, 2007 3:39 pm    Teema: Vasta viitega

Tänan Krissu.
Siis peab ise lihtsalt päevi lugema. Aga mille kohta siis osad ütlevad, et ole 4 kuud haiguslehel ära, nädalavõrra tööl ja siis võid jälle 4 kuud haiguslehel olla?
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Mai 25, 2007 6:54 pm    Teema: Vasta viitega

See on variant sellisel juhul, kui tööandja seda aktsepteerib. Tööandjal on võimalus 4 kuud haiguslehel olnut vabastada töölt, ent mitte kohustus. Küll aga on Haigekassast rahade saamiseks tõesti piir ette antud Ravikindlustuse seadusega (120 päeva või arstliku komisjoni otsusega pikendada veel 62 päeva ravikindlustuse rahade saamist). Kui aga on ideaaljuhtum, kus on mõistlik tööandja ja rahaliselt kannatab haiguslehel olla ilma selle eest haigusrahasid saamata, siis miks mitte - võid ka võtta mitmete 4-kuuliste haiguslehe tsüklite vahel 1 tööpäeva palgata või palgalist puhkust ja nii aastaid kodus olla.

Viimati muutis seda Krissu (Kolm Dets 21, 2011 9:43 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Relika

PostitusPostitatud: Kolm Mai 30, 2007 11:08 am    Teema: Vasta viitega

töökoha suhtes veel seda, et kui on seaduslik alus inimene töölt vallandada, laieneb töötuskindlustushüvitis! ise vabatahtlikult kindlasti mitte lahkumisavaldust kirjutada, ütlen igaks juhuks lisaks, sest mõned tööandjad harrastavad sellist taktikat!

TÖÖTUSKINDLUSTUSHÜVITIS
§6. Õigus töötuskindlustushüvitisele
(1) Õigus töötuskindlustushüvitisele on kindlustatul:
[Punkti 1 sõnastus kuni 31. 12. 2005]
1) kes on töötuna arvele võetud töötu sotsiaalse kaitse seaduse (RT I 2000, 57, 371) § 3 kohaselt ja
[Punkti 1 sõnastus alates 1. 01. 2006]
1) kes on töötuna arvele võetud tööturuteenuste ja -toetuste seaduse § 6 kohaselt ja
2) kellel on kindlustusstaa¾i vähemalt 12 kuud töötuna arvelevõtmisele eelnenud 24 kuu jooksul.
(2) Töötuskindlustushüvitisele ei ole õigust kindlustatul, kes lõpetas töötamise või teenistuse viimases töökohas:
1) töötaja algatusel, välja arvatud Eesti Vabariigi töölepingu seaduses (RT 1992, 15/16, 241; RT I 1993, 10, 150; 26, 441; 1995, 14, 170; 16, 228; 1996, 3, 57; 40, 773; 45, 850; 49, 953; 1997, 5/6, 32; 1998, 111, 1829; 1999, 16, 276; 60, 616; 2000, 25, 144; 51, 327; 57, 370; 102, 669; 2001, 17, 78; 42, 233; 53, 311) sätestatud tööandjapoolse lepingutingimuste rikkumise korral;
2) töö- või teenistuskohustuste rikkumise, usalduse kaotamise, vääritu või korruptiivse teo tõttu;
3) poolte kokkuleppel.
§8. Töötuskindlustushüvitise saamise tingimused
(1) Kindlustatul on õigus saada töötuskindlustushüvitist kogu töötuna arvel oleku ajal, ent mitte kauem kui:
1) 180 kalendripäeva kindlustatul, kelle kindlustusstaa¾ on lühem kui viis aastat;
2) 270 kalendripäeva kindlustatul, kelle kindlustusstaa¾ on 5-10 aastat;
3) 360 kalendripäeva kindlustatul, kelle kindlustusstaa¾ on 10 aastat või enam.
(2) Kui kindlustatu jäi viimasest töötuna arvele võtmise päevast arvates 12 kuu jooksul teistkordselt töötuks ja eelmisel töötuse perioodil maksti talle töötuskindlustushüvitist käesoleva paragrahvi lõike 1 punktides 1-3 sätestatust lühema perioodi vältel, on tal õigus saada töötuskindlustushüvitist, sõltumata vahepealse töötamise perioodi pikkusest, kuid nii, et hüvitise maksmise kestus ei ületa käesoleva paragrahvi lõike 1 punktides 1-3 sätestatud päevade arvu 12 kuu jooksul eelmisest töötuna arvele võtmise päevast arvates.
§9. Töötuskindlustushüvitise suurus
(1) Ühe kalendripäeva töötuskindlustushüvitise suurus arvutatakse kindlustatu keskmisest kalendripäeva töötasust viimasel 12 töötatud kuul, ent mitte enam kui kolmekordsest Eesti keskmisest ühe kalendripäeva töötasust eelmisel kalendriaastal.
(2) Töötuskindlustushüvitise määr on alljärgnev protsent käesoleva paragrahvi lõike 1 alusel leitud töötasust:
1) 50% ühest kuni 100. kalendripäevani;
2) 40% 101-st kuni 360. kalendripäevani.
(3) Isiku keskmise ühe kalendripäeva töötasu ja Eesti keskmise ühe kalendripäeva töötasu arvutamise korra kehtestab Vabariigi Valitsus määrusega .
[RT I 2002, 111, 663 - jõust. 1. 01. 2003]
Tagasi üles
hilikas

PostitusPostitatud: Nelj Juul 05, 2007 11:40 am    Teema: Re: Nõuannet oleks vaja Vasta viitega

pandariin kirjutas:

Ja veel - kas pidev ülekoormus, närvipinge ja suure vastutusega töö on vähihaigele üldse soovitav või peaks leidma suts lihtsama töö? ST kas närvipinge on on vähkisoodustav teie arust?

sinu küsimustes on vastus juba olemas - see on tõepoolest nii
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Nelj Juul 05, 2007 12:56 pm    Teema: Vasta viitega

No õnneks-õnnetuseks otsustas mu ülemus minu eest ja kavala võttega vahetas-vähendas koos mu ametinimetusega ka töö- ja närvipinget. Aga mis sellest, see-eest olen mina rõõmsalt haiguslehel, saades haigusraha rohkem kui tööle minnes palka .)
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Teis Nov 27, 2007 10:21 pm    Teema: Vasta viitega

Kas keegi seletaks mulle, et mille järgi teile haigusraha haigekassalt välja määratakse (arvutatakse)?
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Teis Nov 27, 2007 11:19 pm    Teema: Vasta viitega

Haiguslehte saad 80% eelmise aasta kogupalgast. Makstakse ka laupäevade-pühapäevade ja riigipühade eest. Mina olin kokku 156 päeva ja nüüd esitasin taotluse osalise töövõimetusprotsendi määramiseks.
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Kolm Nov 28, 2007 8:36 am    Teema: Vasta viitega

Mulle oli kõige kasulikum võtta puhkus.

Viimati muutis seda kerahein (Kolm Nov 28, 2007 10:29 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Relika

PostitusPostitatud: Kolm Nov 28, 2007 9:02 am    Teema: Vasta viitega

Töövõimetuslehte makstakse 70% nii kodus olles kui haiglas viibides.
Tagasi üles
atsirk

PostitusPostitatud: Teis Mai 25, 2010 4:45 pm    Teema: Haiguslehel viibimisest (Nõuannet oleks vaja.) Vasta viitega

Pärast 8aastast pausi tuli haigus tagasi.Kui siis oli rinnas ja lümfides,siis nüüd on juba rohkem hargnenud- 5ndas kaelalülis,põies,munasarjades ja väikses vaagnas. Seega on oodata pikka ja tõsist võitlust. Siit ka veel üks mure tänases reaalsuses. Olen töövõimetuspensionär ja haigus päevad on 60järjest või 90 aastas. Ma ei ole hästi asjale pihta saanud-mis
saab siis kui kõik päevad(+puhkus)on ära kasutatud.
Kui haiguslehte enam ei saa ja jään töövõimetuspensionärina( 40 %) koduseks,siis olen töökohast ilma ja see on tänasel päeval katastroof!!!
Praeguseks olen saanud 5 korda kiiritust kaela ja ühe korra keemiat. Taastun nendest ja olen haiguslehel alates 4ndast maist.
Kahju, et peame selle haigusega võideldes muretsema sellista probleemidega.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2010 8:57 am    Teema: Vasta viitega

Haiguslehte väljastatakse küll, lihtsalt Haigekassa ei maksa töövõimetuspensionärile rohkem, kui 60/90 päeva - ehk siis istud kodus sellest alates tasuta. Küll aga soovitan lasta üle vaadata töövõimetuspensioni suurus koheselt - aktiviseerunud haigestumisel 40% pole adekvaatne töövõime kaotuse suurus.

Tööandja saab lõpetada töölepingu haiguse tõttu alles siis, kui inimene on 4 kuud järjest (Töölepinguseadus prg 88 lg 1 p 1) haiguslehel olnud.
Tagasi üles
atsirk

PostitusPostitatud: Kolm Sept 08, 2010 8:31 am    Teema: Vasta viitega

Tänan sind Krissu hea soovituse eest.Saingi töövõimetuseks 100% ja lisaks raske puude.See on hea uudis.Kahjuks ei ole head ilma halvata-haigus ei taha mitte taganeda.Saan veel ühe keemia (kokku6) ja siis veel 6korda mingisugust keemiat spets. luudele.
Tehelikult tahtsin küsida, kas 100% tv.ja puudega makstakse töötukassast mulle töötu hüvitist ? Koondati mind 01. 09.ja 89 lõige 1 alusel. Olen kuidagi hellaks tehted-ei taha isegi töötukassasse minna küsima,samas võib-olla huvitab see küsimus veel kedagi.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Sotsiaalne toimetulek Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit