Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

sünnimärk
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
marje25

PostitusPostitatud: Püh Okt 19, 2008 8:25 pm    Teema: sünnimärk Vasta viitega

mul parempoolse rinnapeal 1,5x1,8cm sünnimärk, mis on seest värvi aastatega muutnud, st tumedad laigud sisse tekkinud. Käisin Hiiul ja kohe öeldi et vaja ära opereerida. Nüüd ma kardan Sad ....uksetaga rääkisid teised, et kui see ei valuta ja ei sega siis ära lase end lõigata, sest sellest võib hakata midagi halba tulema. Mul isa suri 2a tagasi vähki ja ma niiiiiiii väga kardan nüüd Crying or Very sad
ma kardan juba iseenesest seda lõikust Confused
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Püh Okt 19, 2008 10:31 pm    Teema: Vasta viitega

Tere, Marje!
Ära palun kuula selliseid uksetaguseid jutte. Operatsioon ei ole üldse nii hull. Arenema hakkab siis, kui vähki opereedida ei lase või võib juhtuda ka nii, et operatsioon on tegelikult hiljaks jäänud ja vähk on juba organismis edasi levinud ja sellistest juhtumitest tekvadki need "siis hakkab midagi halba tulema" jutud. Vähi puhul ongi kõige tähtsam õigeaegne operatsioon. Kui juba valutab ja segab, siis on tihti juba hilja. Kui näiteks mina 5 aastat tagasi oma sünnimärki ära ei oleks lasknud opereerida, siis ma praegu enam ei räägiks siin Sinuga. Usalda arste ja ka iseennast. Usu, et kõik saab korda. Ise võin 5 sünnimärgi operatsiooni juures kinnitada, et need ei ole küll mitte midagi sellist, mida kartma peab. Tehakse kohalik tuimestus ja ei tunne mingit valu ei operatsiooni ajal ega ka pärast seda. Väike plaaster peale ja 10 päeva pärast niidid välja ja ongi tavaliselt kõik OK. Ning kindlasti ei pea olema opereetitavas sünnimärgis just pahaloomulised muutused tekkinud. Seda ei saa lihtsalt enne operatsiooni kuidagi kindlaks teha millega täpselt tegemist on. Tihti opereeritakse lihtsalt igaks juhuks selliseid muutunud sünnimärke. Palju jõudu Sulle ja ole ikka julge!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
marje25

PostitusPostitatud: Esm Okt 20, 2008 8:32 am    Teema: Vasta viitega

aga kas see süst on valus Confused , ma nagu hullult kardan süsti niisamagi, et kas rinnapeale valus pole w?....ja kaua haiguslehel peab olema?
Tagasi üles
Jaanika

PostitusPostitatud: Esm Okt 20, 2008 9:40 am    Teema: Vasta viitega

Tere Marje

Kersti jutt väga õige. Mitte kui midagi ei saa hakata arenema asjast mida enam ei ole ju, onju. Seega ainuõige otsus opereerida.

Millest selline tõeliselt LOLL külajutt. Inimesed opiga hiljaks jäänud ja vähk juba siirdeid andnud ja kahjuks op enam ei aidanud ja siis räägitaksegi, et näe lõikas ja .... tegelikult oleks inimene sel juhul surnud nagunii, mitte et operatsioon midagi kiirendas.

Süst ei ole valus. Minul opereeritud tagumikult ja säärelt ja kumbki polnud valus - ei süst ega lõikus. Esimene kord oli tegu melanoomiga ja tuli minna ka suuremale lõikusele haiglasse ja siis olin haiguslehel umbes 3 nädalat kui ma ei eksi. Mitte lõikuse pärast, vaid olin kodus nii kaua pigem psühholoogilistel põhjustel.

See esualgne (loodetavasti viimane) eemaldamine kohaliku tuimestusega ei nõua hiljem mingit haiguslehte. Mõlemal korral läksin kohe peale oppi (kestab kos süsti mõjumisajaga jne maksimum 10 minutit) tööle ja mitte kuidagi ega midagi see op ei seganud ega tunda andnud.

Edu ja anna teada kuidas läks
Jaanika
Tagasi üles
marje25

PostitusPostitatud: Esm Okt 20, 2008 3:51 pm    Teema: Vasta viitega

ma annan teada, mul op 4-ndal nov Hiiul.Mulle jääb a´la 5cm arm arst ütles Confused
hetkel kardan ma seda tuimestavat süsti kõige rohkem, sest ma isegi kui käin verd andmas hakkan nutma Crying or Very sad
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Okt 20, 2008 9:09 pm    Teema: Vasta viitega

Kas Sul hambaarsti juures on tuimestavat süsti tehtud? See hambasüst on ikka 10 korda hullem. Ka vere võtmine on minu arust hullem. Mul ei olnud päris rinna peal vaid õla ja rinna vahel. Arvan, et kuna süst tehakse tuimestava ainega, siis sellepärast ei olegi seda eriti tunda. Ka minul oli nii, et tavalise sünnimärgi operatsioon kestis 10 minutit ja siis jälle tööle. Kui melanoomi diagnoosi sain siis tehti samuti igaks juhuks korduv operatsioon ja siis olin vist paar päeva haiguslehel ka. Haiglas ei ole melanoomi pärast olnud.
Tagasi üles
opossum

PostitusPostitatud: Laup Okt 25, 2008 7:30 pm    Teema: Vasta viitega

Tere minugi poolt.
Olen selle nädala teisipäeval, ehk siis 21.okt.sarnase lõikuse läbi teinud. See tegelane istus mul parema silma ripsmete all, vähem, kui 5mm. silmalaust. Minule tehti üldnarkoosis, sest muud moodi polnudki võimalik. Nüüd mul ``ilus`` Zorro lõige silma all, aga oluline on ju see, et ehk sai asi korda ja mida varem, seda parem. Palatikaaslasele tehti samal ajal kohaliku tuimestusega samasugune(tal oli meelekohas) lõikus. Kui tema palatis isukalt võileiba nosis, vaakusin mina oksekausi kohal hinge. Nii et kohaliku tuimestusega lõikus on tunduvalt talutavam.Ja see süst on iseenesest ju sääsehammustus. Või parmu?! Ja uksetaguseid jutte ei tasu kuulata. Kuula parem raviarsti.Edu ja julgust!
Tagasi üles
marje25

PostitusPostitatud: Teis Nov 04, 2008 12:00 pm    Teema: Vasta viitega

nii...käisin ära sünnimärgi opil...ei tundnud isegi süsti, nii valutult läks... 7 õmblust ja korras Smile ...aga nüüd hakkas tuikama ja on valulik ja vaatan et verd tuleb natukene läbi..kas see normaalne?...a arst ütled et seda vaja 3 päeva pärast desifitseerida ja plaastrit vahetada aga ei mäleta enam millega ja millal dussialla võib minna?
aga tänan kõiki toetajaid Razz
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Nov 05, 2008 11:46 pm    Teema: Vasta viitega

No näed ja nii nagu me ütlesime, ei ole see operatsioon üldse eriti valus. Desinfitseerimiseks küsi midagi apteegist - on spets vahendid olemas. See, et natuke verd on tulnud on normaalne ja see, et natuke tuikab, kui tuimestus ära kaob, samuti. Kuid ka see läheb kohe üle. Pesemisega on vist teooriad väheke erinevad. Ühed ütlevad, et võib minna siis, kui niidid on välja võetud. Teised aga ajavad kohe peale oppi haava vee ja seebiga pesema. Ei teagi, mis siis õigem oleks. Nahaarstid vist väheke pelgavad rohkem vees leiduvaid baktereid. Mäletan, et oma sünnimärgi haavadele olen pesemaminekuks küll veekindlat plaastrit peale pannud.
Tagasi üles
marje25

PostitusPostitatud: Nelj Nov 06, 2008 11:56 am    Teema: Vasta viitega

tere!
mul on praegugi veekindel plaaster peal ja ega nad ei soovitanud jah seda eriti leotada...aga kas niitide väljavõtmine on valus?...praegu ühel küljel magada ei saa, sest suht valus veel see koht Smile ...
aga tänan kõiki toetuse ees...vastused saan 12-ndal kätte
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Nov 06, 2008 10:22 pm    Teema: Vasta viitega

Ma kujutasin ka ette, et niitide võtmine midagi hullemat on, kuid tegelikult lõigatakse lihtsalt nahapinnalt väljaulatuvad niidiotsad ära. Kas see veekindel pandi Sulle arsti poolt peale? Neid veekindlaid, mis apteegis müüakse võib kasutada ainult selleks ajaks, kui pesemas käid - ehk lühiajaliselt.
Hoiame Sulle pöialt, et midagi pahaloomulist ei leitaks. Kas vastuse saad helistades või pead kohale minema?
Tagasi üles
marje25

PostitusPostitatud: Nelj Nov 06, 2008 11:23 pm    Teema: Vasta viitega

pandi veekindel aga täna ostsin endale apteegist uued veekindlad ja selle desifitseerija....homme vahetan siis 4 päeva möödas...aga arst käskis kohale tulla 12-ndal...kas siis kui midagi halba siis vaja kohale minna w, ex nad ju lõikuse ajal näevad ka ära mis seal on w?...
Tagasi üles
Jaanika

PostitusPostitatud: Esm Nov 10, 2008 3:21 pm    Teema: Vasta viitega

Ei Marje, lõikuse ajal nad ei näe ... võetakse proov ja saadetakse uuringutele ja kui tulemused saabuvad, siis saadki teada. Miks kohale minna vaja? no kasvõi juba selle pärast, et niidid eemaldada!

Küll kõik hästi on
hoian pöialt
Jaanika
Tagasi üles
marje25

PostitusPostitatud: Reede Nov 14, 2008 1:31 pm    Teema: Vasta viitega

Tänan kõiki toetuse eest. Käisin siis niitide väljavõtmisel ja arst soovis õnne, et ma siiski selle sünnimärgi ära opereerisin, sest sünnimärgist oli saanud melanool .
Nüüd siis hakkan kasutama armijärgset kreemi, mis pole üldsegi odav aga tasub seda kindlasti ära Laughing

Tänan veelkord kõiki Razz
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Reede Nov 14, 2008 10:45 pm    Teema: Vasta viitega

Mitte küll melanool aga melanoom on selle vähiliigi nimeks. Peab ütlema, et ei ole just kõige parem uudis kahjuks see. Samas ikkagi väga hea, et õigel ajal jaole said. Ka minul endal on opereeritud üle 6 aasta tagasi Ist melanoom. Hetkel selle kohapealt kõik OK! See ongi kõige tähtsam, et võimalikult väiksemas staadiumis melanoom opereeritud saab.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes