Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Hormoonravi ja juuste välja langemine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Hormoonravi
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Jelena

PostitusPostitatud: Teis Okt 28, 2008 7:48 pm    Teema: Hormoonravi ja juuste välja langemine Vasta viitega

Palju-palju tervist kõigile foorumlastele!
Olen siin uus inimene ja kõige pealt - vabandus vigade eest, olen venelane. Vaid loodan, et saate aru, mida ma kirjutan Very Happy
Olen võtnud Tamoxifeeni 5 aastat. Kõik kõrvaltoimed on olemas, ainult kaalutõusu pole üldse. 4 aastat juustega polnud probleemi, aga viimase aasta jooksul hakkasid väga kõvasti välja langema. Ma ei ole kindel, et Tamoxifeen on selle põhjus, vaid lugesin, et nii võib olla.
Palun, kas kellel on sama probleem? Või ainult minul? Siis võib olla, et asi on mitte Tamoxifeenis. Lugesin siin paljud kirjed läbi ja ei leidnud vastust oma küsimusele.

Ette tänades.
Edu ja tervist kõigile.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Okt 28, 2008 9:19 pm    Teema: Vasta viitega

Tere, Jelena!
Olen 5 aastat Nolvadexi tarbinud. Juuste väljalangemisprobleemi minul ei ole esinenud. Nahk ja juuksed on oluliselt kuivemaks küll muutunud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cecilia

PostitusPostitatud: Kolm Okt 29, 2008 1:58 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Jelena,
Olen samuti 5 aastat tarvitanud ja juuksed tõesti hõredamaks jäänud.
Ei tea, kas on seotud, ag ise kahtlustan küll, sest hormonaalne süsteem mõjutab juuste kasvu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Jelena

PostitusPostitatud: Püh Nov 02, 2008 5:47 pm    Teema: Vasta viitega

Kersti ja Cecilia!
Suur tänu vastuste eest! Vaid 2 vastust ei anna selge pildi Smile
Olen alustanud FEMARA tablettide võtmist. Möödas ainult 2 nädalat, ei saanud veel aru, mis ja kuidas, praegu on kõik sama, nagu Tamoxifeeniga. Millised tablettid võtate Teie pärast Tamoxifeeni? Kuidas läheb?

Tervist kõigile! Smile
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Püh Nov 02, 2008 8:27 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei usu, et juuste väljalangemine just Tamoxifenist võib olla. Siis oleks ehk see ikka varem ka Sul väljendunud. Üldiselt pidigi olema juustega nii, et väljalangemine käib periooditi.
Mina olen võtnud nüüd 8 kuud Arimidexi. Väga suured probleemid on tekkinud hoopis kõigi liigestega.
Tagasi üles
relina

PostitusPostitatud: Kolm Märts 07, 2012 4:06 am    Teema: Vasta viitega

Tere kõigile!
Sain keemiaravi sept. 2009 - jaan. 2010 (5 korda), üks kemiaravi jäi ära - valud seljas, (kaotasin kõik juuksed peast peale esimest keemiat), jaan.2010 - märts 2010 - kiiritusravi. Kui see lõppes, hakkasid juuksed kasvama ja kahe kuu möödudes hakkasid uuesti välja langema. Onkoloog rahustas, et ma kiilakaks ei jää, Femara vahetas Arimidexi vastu, kuid siiani tuleb neid palju välja, eriti pesemisega ja kammimisega. Juuksed on väga hõredaks jäänud. Küüned on ka väga haprad ja murduvad koguaeg, ei jõuagi pikkaks kasvada.
Kas on veel kellegil selliseid probleeme?
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Märts 07, 2012 10:20 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
Kas sa kaltsiumi ikka sööd? Kui mina Arimidexi pidin hakkama võtma, siis oli kaltsiumi tablettide söömine nö kohustuslik. Minul on muutunud küll küüned, hambad ja ka juuksed märgatavalt tugevamaks.
Tagasi üles
relina

PostitusPostitatud: Nelj Märts 08, 2012 2:53 am    Teema: Vasta viitega

Tere!
Paari kuu jooksul sõin Kal-Mag-i D vitamiiniga, ei aidanud. Aga juuksed hakkasid välja langema juba Femara võtmise ajal. Kahtlus on, et vähk areneb minus vaikselt edasi (mul on agressiivne vähi vorm). Enne, kui mul vähk avastati, siis ka palju kuid juuksed tulid pesemisega ja kammimisega pahmakatena välja, ma ei saanud aru, mis toimub. Siis olid paksud pikad (kuni sabakondini) juuksed, nüüd on hiire saba.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Märts 08, 2012 10:20 am    Teema: Vasta viitega

Paari kuu tarvitamise järel ei pruugi veel tulemusi olla. Eks organismis on hormonaalne tasakaal sassi löödud ja see mõjutab kindlasti ka juuste, naha jne olukorda. Lisaks keemiaravi.
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Nelj Märts 08, 2012 1:18 pm    Teema: hormoonravi Vasta viitega

Minul soovitati osta turult Caltsiun glykonaati.See on kas vene või läti toode ja imendub organismis väga hästi.Nendes tablettides mida sina võtad,seal on vähe kaltsiumi.Neid kaltsiumi tablette müüakse Kesktutul ja Jaamaturul kus on apteegid.Tuleb küsida Caltsium glykonaadti,See on lehtedes ,10 tk lehel.Võtan neid juba mitu aastat, 4 tabletti päevas.Aga see on individuaalne.

Viimati muutis seda Sally (Laup Märts 10, 2012 1:22 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
keitykarol

PostitusPostitatud: Nelj Märts 08, 2012 7:09 pm    Teema: Vasta viitega

Mille vastu te seda Armidexi sööte?Kas see on sama toimeainega nagu Tamofixeen?Mis neil siis üldse vahet on?
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Nelj Märts 08, 2012 9:36 pm    Teema: Vasta viitega

Arimidexi kirjutatakse välja erinevail põhjustel, kuid peamiselt neile, kelle menopaus juba käes, nooremad saavad ikka Tamoxifeni v.a juhul kui näitex Tamoxifenil on mõnele suured kõrvalmõjud. Mul näiteks vahetati Tamoxifen välja, kui mul polnud veel menopausi ja siis tekkis retsidiiv, mõne arsti arvates oli minu puhul rohu vahetamine viga, aga kes seda täpselt teab...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
kerahein

PostitusPostitatud: Laup Jan 26, 2013 10:16 am    Teema: Vasta viitega

Annan siis ka teada, et umbes pärast viiendat aastat tabletimanustamist hakkas juuste suurem väljalangemine, st asemele ei kasva. Minu kunagine pahmakas jääb järjest hõredamaks, märkan praegu ka ripsmete väljalangemist.
Tagasi üles
keitykarol

PostitusPostitatud: Esm Jan 28, 2013 10:35 am    Teema: Vasta viitega

Jeeum:((((Kas võtad ka Tamofixeeni??
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Esm Jan 28, 2013 2:20 pm    Teema: Vasta viitega

Tamoxifeni võtsin poolteist aastat. Pärast munasarjade eemaldamist vahetati rohtu. Toimaineks ikka aromataasi inhibiitor. Esimese rohu nime ei mäleta, see tekitas hullud liigesehädad. Pool aastat sain võtta, siis tuli Anastrazole-Sandos. Nüüd sain järgmise firma oma Anastrazole-Teva.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Hormoonravi Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit