Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

lümfödeem
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kadi

PostitusPostitatud: Nelj Nov 20, 2008 12:39 am    Teema: lümfödeem Vasta viitega

Tere. Mina lümfödeemist ei pääsenud, see on peaegu kindel. Tehakse veel ultraheliuuring, aga see on vist pigem selleks, et vaadata, kas veenidega ikka kõik korras, sest veenid väga nähtaval ja küünarnuki lähedal on väga valus koht. Nii valus, et kui proovisin kompressioonisidet, siis selle mahavõtmine oli väga valus. Võib olla on ka närvide ülitundilikkus. Eks näis.
Aga lümfödeem teeb mind nii kurvaks. Niigi on ääretult vastik oma 1 rinnaga keha vaadata, (püüan seda vältida nii palju kui saan) ja nüüd veel see paksem käsi.
Nüüd möödunud kuudele tagasi vaadates arvan, et see algas kohe peale operatsiooni. Aga eks algul ole ikka lootus, et käsivarre operatsioonijärgne häireseisund , et ehk läheb üle. Ja siis kiiritus - ikka loodad, et kiiritusejärgne... Aga jah, üks käsi on paksem.
Kas kõik, kellel see probleem, kannate kompressioonisidemeid? Kui palju massazi saate jne.
Tänan, kel aega kirjutada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kadi

PostitusPostitatud: Esm Nov 24, 2008 12:20 am    Teema: Vasta viitega

Kas te kõik - rinnaopil käinud - olete siiani lümfödeemist pääsenud?!
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Esm Nov 24, 2008 8:20 am    Teema: Tere Kadi! Vasta viitega

Siiani olen tõesti pääsenud. Oli see hirm mul täitsa olemas, praegu ehk kuskil alateadvuses veel.
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Esm Nov 24, 2008 12:00 pm    Teema: Vasta viitega

Mul möödas 7a ja tõesti sellest probleemist olen pääsenud. kuigi ühel tuttaval hakkas käsi mingi 4a pärast paisuma. Ei taha küll reklaami enam teha aga siiski soovitan ka sulle rinnataastusoppi hiljem,siis saad oma keha jälle vaadata ja uhkust tunda.
Tagasi üles
mer2

PostitusPostitatud: Esm Nov 24, 2008 4:34 pm    Teema: Vasta viitega

Kadi, kui ammu Sul operatsioon oli?
Mul sai just aasta täis ja loodan, et ehk nüüd on oht möödas...
Kuidas Su käsi käitus, mida tundsid?
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Esm Nov 24, 2008 6:07 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arsti sõnul on kaks-kolm aastat peale oppi kõige suurem võimalus lümfodeemi tekkeks. Siis muutume me ilmselt ka lohakamaks ja unustame ära nii võimlemise kui raskuste tõstmise. Niiet lund rookima ei tohi minna Smile
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Esm Nov 24, 2008 6:36 pm    Teema: Vasta viitega

Mul oli operatsioon juulikuus. Kiiritusravi lõppes septembri lõpus. Ja käsi jäi kohe peale oppi paksem. Muidugi oli siis lootus, et ehk läheb tagasi, peale kiiritust ka lootus, et ehk läheb tagasi. (Olen arusaanud.et on olemas ka kiiritusjärgne ödeem, mis taandub.)
Rinnataastust ei saa enne kui min 1 aasta peale kiiritusravi lõppu teha. Ja eks sellega vist kaasnevad ka ohud. Mul olid juba peale mastektoomiat käe närvid küünarnuki lähdal väga üles ärritatud. Nüüd õnneks on see taandunud, aga kui lümfödeemi kompressioonivarrukat proovisin, siis seda ära võttes ärritas käe närvid jälle üles.
Mis käe liikuvusse jms puutub, siis praegu probleeme pole, saan ju kõike teha. Aga karta on, et lümfödeemi tõttu peab hakkama piirama, mida teha saan. Eks näis.
Tagasi üles
natiiv

PostitusPostitatud: Reede Dets 12, 2008 2:07 pm    Teema: kah käsi paks Vasta viitega

einoh väga tore asi, eile käisin oma vanatädi juures kellel oli 2 aastat tagasi rinna eemaldamine ja alles nüüd ta kaebas et üks käsi on nagu pakk ja vaatasime - tõesti ja mingid moodustised lausa tekkinud pikki sooni no ja siis vaatasin oma kätt(mul oli 16 juuli 2008 rinnaop) ei noh tore lugu küll, paks mis paks, ei ole nukke nähagi kui käe rusikasse panen ja teise käega võrreldes hulga kahvatum, nii et jama jah
enne ma oma kätt justkui ei vaatand, sest ei valutanud
kas siis arst määrab mingi ravi ka selle puhul?
mul algstaadiumis - ei tea kas annab veel protsessi peatada käe mudimisee ehk nn massaa¾i ja võimlemise abil?
teen nüüd hoolega taas selle käega igasugu harjutusi, jah unustasin need vahepeal täitsa ära ning raskeid kotte ka tassisin selle käe otsas
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Reede Dets 12, 2008 2:40 pm    Teema: natile Vasta viitega

võiks aidata lümfimassaa¾. Kuigi teooria ütleb, et massaa¾id keelatud, sellega võid vähirakke laiali ajada. Küsi oma arstilt nõu.
Ise olen nüüd täielik seljakoti-inimene ja poes on harjumuseks saanud võtta ostukäru.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Reede Dets 12, 2008 7:07 pm    Teema: Dr. Kütner lümfipaisust Vasta viitega

Copin siia kaks küsimust- vastust aadressilt www.rinnavahk.ee
Küsimus:
Rinnaopist saab varsti 2 aastat. Opipoolne käsi liigub normaalselt, kuid mulle tundub, et on teisest nii 2 cm jämedam. Võimlen iga päev selle käega, püüan mitte tõsta raskusi jne, kuid amet eeldab käega trükkimist, kirjutamist, tahvlile kirjutamist. Kuidas hoida kätt, et see jämedamaks ei läheks? Kas aitab ainult korralikust võimlemisest? Kui suurt koormust see käsi kannatab- veeaeroobikat näiteks?

Dr. Kütneri vastus
Soovitaksin võimaluse korral aeg-ajalt lümfimassaazi lasta teha kui rahakott kannatab, selleks tuleb muidugi leida korraliku väljaõppega massöör. Mõned kannavad elastiksukka käel, teistele see jälle ei sobi. Enamasti turse siiski oluliselt ei suurene, aga raskemaid koormusi tasub siiski vältida. Vesiaeroobika peaks küll ainult hästi mõjuma, siiski tasub ka siin koormust jälgida.

Küsimus:
Tere,
Sooviksin teada, millal oleks õige aeg alustada lümfödeemi ravi (massa¾i) seanssidega.
Kas on olemas ka olukord, et raviga alustatakse liiga vara? - et organism oleks vedeliku eemaldamisega lõpuks ise ikkagi hakkama saanud ja tänu ravile on tekitatud "sõltuvus"?
Millal on enam-vähem selge, et pole tegemist lihtsalt operatsioonijärgse või kiiritusravi järgse ödeemiga? Kuidas lümfödeemi diagnoositakse, kes paneb diagnoosi? Milliseid uuringuid selleks tehakse?
Tänan vastuse eest.

Dr.Kütneri vastus
Enamusel patsientidest ei tekigi operatsiooni- ja kiirituse järgselt käe turset. Ma usun, et kusagil poole aasta möödudes peaks olukord stabiliseerunud olema- kui turse, siis see ka jääb. Mingeid kriteriume ie ole ja uuringuid peake sentimeetririhmaga ümbermõõdu mõõtmise ka ei ole olemas. massaziga on soovitav võimalikult vara alustada, siis on ka tulemus parem. Vast ehk kemoteraapia lõpu võiks siiski ära oodata.

Seda lehte tasuks vahel uurida Smile
Seal on palju vastuseid küsimustele, mis siin esitatakse.

Viimati muutis seda pandariin (Reede Dets 12, 2008 7:16 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Reede Dets 12, 2008 7:15 pm    Teema: massööid Vasta viitega

Dr. Kütneri sõnul on Eestis 24 diplomeeritud lümfiterapeuti, kellel on õigus vähihaigele massaazi teha. Need nimed on koos aadresside ja tel. nr ka massööride kodulehel
http://massaaziliit.ee/ lümfiterapeudid.
Hoiduge palun teiste eest, kes ka arvavad, et võivad massazi teha.
Tagasi üles
natiiv

PostitusPostitatud: Laup Dets 13, 2008 2:02 pm    Teema: Vasta viitega

suur tänu Pandariin vaeva eest otsida-noppida välja vastuseid ja siia üles panna!
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Laup Dets 13, 2008 4:59 pm    Teema: Vasta viitega

Pole tänu väärt- eks me kõik siin ühe asja eest väljas ja vastu Smile
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Nelj Märts 26, 2009 3:05 pm    Teema: Vasta viitega

No nii ,sõnusingi vist ära et olen pääsenud sellest hirmsast lümfodeemist, nüüd käelaba paks niiet nukke ei näe. Eirasin soovitusi mitte lund kühveldada,polnud ju kes kühveldaks kui auto lumes kinni ja tulemus ongi käes,õnneks käsivars normaalne. Pean seega plaani minna massaazi. On keegi äkki vahepeal käinud ja abi saanud? Üks tuttav soovitas veel Liontin geeli ,pole proovinud veel,panen teepuuõli peale . On ikka jama ,miks ei võiks kõik korras olla.
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Reede Märts 27, 2009 2:54 pm    Teema: Vasta viitega

On olemas kompressioonivarrukad ja kindad, ja ka sukad, kellel jalgadega probleem.
Igal juhul on lümfödeemiterapeut see, kes mõõdud võtab ja soovitab - võimalik tellida kas standardsuurus või individualltöö.

siin link, kus näha mõningad tooted.
http://www.lymphedemaproducts.com/
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi