Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kuidas avastati Teil vähk?
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Pisi

PostitusPostitatud: Teis Apr 21, 2009 1:07 pm    Teema: Kuidas avastati Teil vähk? Vasta viitega

Paluksin väga Teie kogemusi, kuidas Teil selle paha haiguse jälile saadi?Kas olid mingid kaebused või mingi rutiinse kontrolli käigus? Ette tänades
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sally

PostitusPostitatud: Teis Apr 21, 2009 4:45 pm    Teema: Kuidas avastati vähk Vasta viitega

Minul avastati vähk täitsa juhuslikult.Kas see oli saatus või midagi muud, aga detsembri algul juhtus nii ,et ühel päeval tundsin vasakul pool ja ees kõhuvalu,kaasnes ka kõhulahtisus.Hakkasin ise ravima ja mõtlesin,et kui nädalaga korda ei saa, lähen arsti juurde.Muidugi ei saanud ja läksin arsti juurde.Arst ütes,et praegu on kõhugripp liikvel aga olgu,teeme igaks juhuks ultraheli,nagunii midagi ei leita.Ultraheli näitas aga juba päris suurt (7 cm) neeru tuumorit.Nädalaga oli kompuuter tehtud ja mina opil.16.detsembril oli operatsioon, mis läks kirurgide ütlemist mööda väga hästi. Kasvaja sai täielikult ja puhtalt eemaldatud.Kõige huvitavam oli see, et kõhulahtisus ja kõhuvalu kadusid ilma ravimata kohe,kui kasvaja oli tuvastatud.Kui ei oleks olnud seda juhuslikku kõhulahtisust,siis ei tea millal see kasvaja oleks mul avastatud.Loomulikult oleks siis olnud lootusetult hilja.Kõige huvitavam on see,et ma ei tundnud end sugugi haigena ,mul ei ole olnud elu jooksul mingeid probleeme neerudega.Olen olnud tervislike eluviisidega,tervislik toituja ja palju aastaid vesivõimleja.Sellist pauku ei oleks ma iial osanud oodata.Aga veel pole kõik.Kolm kuud peale operatsiooni, traditsioonilisel kompuuteruuringul avastati,et siirded on ikkagi ka kopsus.Täna käisin siis onkoloogi juures ja nüüd algab bioloogiline ravi ilmselt Hiiu haiglas.Nädala pärast lähen dr.Pokkeri juurde ja mulle hakatakse tegema ravi mingi uue ravimiga, mis tõstab organismi immuunsüsteemi ja veel ühe ravimiga, mis hävitab vähi rakke ja tema verevarustust.Milline on minu tulevik ,ei tea,aga nagu öeldakse, lootus sureb viimasena.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Pisi

PostitusPostitatud: Teis Apr 21, 2009 6:35 pm    Teema: Vasta viitega

Aitähh Sally vastamast, hoian sulle pöidlaid pihus,kas sulle hiljem seda kasvaja markerit ka määrati või siis kui juba on midagi tuvastatud sonograafias ,seda enam ei tehta?Lihtsalt küsin.
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Kolm Apr 22, 2009 9:01 am    Teema: uuringud Vasta viitega

Tere Pisi! Ma olen siin selle haiguse suhtes algaja ega oska midagi täpsemalt öelda.Kui 28.-dal dr.Pokkeri juurde lähen, ilmselt siis saan rohkem teada.Igal juhul harin end hoolega internetis,et oskaksin rohkem küsida.Ma arvan,et kui minust tehakse "laborihiir"ja ravitakse mingi uue ravimiga, küll siis uuritakse täpsemalt ka ravi tulemusi.Ma ei oska isegi õieti suhtuda sellesse eksperimenti, aga arvan siiski ,et kaotada pole midagi, enne ikka võita.Mis teie arvate?
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Apr 23, 2009 10:42 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Sally! Dr Pokker on võrratu arst ja teda võid küll 100% usaldada. Tegelikult ongi ju peamine see, et sellises olukorras ikkagi mingeid ravimeetodeid olemas on ja pakutakse - on millele loota. Kõike head Sulle ja anna ikka teistele ka teada, mida tehakse. Saad teistelegi lootust ja infot anda.
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Reede Apr 24, 2009 9:19 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh sulle Kersti,süda läks kohe kergemaks.Eks ma kirjutan ikka, kuidas läheb.
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Kolm Apr 29, 2009 7:09 am    Teema: uuringud Vasta viitega

Tere!Olen nüüd arsti juures ära käinud ja pean otsustama, kas olen nõus selle uue raviga.Neerude puhul kasutatakse bioloogilist ehk siis immuunravi.Mulle pakuti ravi Avastiniga (veeni) ja naha alla süstimiseks Interferooni (teise nimega Roferon ).Aga kui lugesin milliseid kõrvalnähte see põhjustab, siis tekkis küll tunne,et oleks nagu enesetapp.Aga tulemused pidid olema head ja kõrvalnähud sellisel moel ei pidanud ka kõigil esinema.Kas kellelegi on tehtud seda ravi ja millised kõrvalnähud esinesid?Seda kasutatakse ka rinnavähi puhul, kui on metastaasid.Ma arvan,et ega mul vist valikut ei ole,tuleb riskida.Kui nõustun, siis tehakse enne veel kõik uuringud uuesti ja vereproovid ka ja siis hakkab ravi .
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Nelj Apr 30, 2009 12:32 pm    Teema: Re: uuringud Vasta viitega

Sally kirjutas:
Tere!Olen nüüd arsti juures ära käinud ja pean otsustama, kas olen nõus selle uue raviga.Neerude puhul kasutatakse bioloogilist ehk siis immuunravi.Mulle pakuti ravi Avastiniga (veeni) ja naha alla süstimiseks Interferooni (teise nimega Roferon ).Aga kui lugesin milliseid kõrvalnähte see põhjustab, siis tekkis küll tunne,et oleks nagu enesetapp..

Tere Sally! Aga kas sa pole märganud, et ükskõik, mis rohu tutvustuse lehe läbi loed, siis on alati kõrvalnähud vägagi jubedaks paisutatud? Kui mingeid allergiaid teatud rohtude vastu pole, siis ehk polegi need kõrvalmõjud nii jubedad. Arvan, et peab vaid mõtlema selle peale, et need ravimid on vaid sinu heaoluks ja mitte tervise halvendamiseks ette nähtud ja kõik lähebki paremuse poole. Smile
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Nelj Apr 30, 2009 4:23 pm    Teema: uuringud Vasta viitega

Tere,mon! Tänan,et lohutad veidi.Muidugi üritavad ravimifirmad end kaitsta kõikide juhtumite vastu, aga ikkagi on kehv tunne Crying or Very sad Aga ma arvan ,et muidugi nõustun selle raviga, sest tahaks ikka paraneda. Eks vaatab siis, kui midagi väga hullu juhtub, saab alati pooleli jätta ja mõne teise ravimi valida.
Tagasi üles
Evka

PostitusPostitatud: Laup Mai 02, 2009 9:44 am    Teema: Vasta viitega

Sallyle,
Mul on just sarnane juhtum, kui Sinul. Märtsis avastati neeruvähk ja 21. apr. oli laparoskoopiline lõikus. Nüüd tundub mulle, et kas nad ei saanud kõike kätte või on muskil veel midagi, kuna opieelne väsimus ja jõuetus ei ole kuhugi kadunud. Kas peaksin uuesti arstiga ühendust võtma?
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Püh Mai 03, 2009 12:16 am    Teema: uuringud Vasta viitega

Tere, Evka!Sa pead nagunii üks kuu peale oppi arsti juurde esimesse kontrolli minema ja kui paremaks pole läinud pead muidugi rääkima.Aga kuna sul tehti laproskoopiliselt,siis ei tohiks sul mingit suurt ja kaugelearenenud kasvajat olla.See on küll huvitav,et sa olid enne väsinud ja tundsid end halvasti.Mina tundsin end küll väga hästi,asi tuli puht juhuslikult teise häda pärast välja.Ilmselt oli mul üks väga salakaval vähk. Crying or Very sad
Tagasi üles
Evka

PostitusPostitatud: Püh Mai 03, 2009 10:14 am    Teema: Vasta viitega

Mul oli just samamoodi 7cm suurune ja just selle laparoskoopia pärast ma kardangi, et äkki jäi midagi kahe silma vahele. Pealegi olen ma täielikus paanikas, et mida võib süüa ja mida mitte. Olen nüüd loobunud magusast ja kohvist, aga kas küüslauku tohib? Kogu aeg mõtlen, et kuidas üks või teine toit mõjub. Uurida pole ka kusagilt. Vägisi kipuvad mustad mõtted pähe.
Ma olen väga tänulik, et vastasid mulle. Leidsin selle foorumi alles mõned päevad tagasi ja olen veel täiesti roheline. Smile
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Püh Mai 03, 2009 10:38 am    Teema: uuringud Vasta viitega

Tere!Kas siis arst ei öelnud,mida süüa? Minu arst ütles, et ei tohi 2-3 kuud süüa teravaid asju ja toitu, mis tekitab gaase.Kuna ma sain just jõuludeks koju, siis ütles,et kapsast tagasihoidlikult. Mitte käia kuumas saunas ja tõsta suuri raskusi.Küüslauk on terav asi, arvan et ära seda söö.Kus haiglas sind opereeriti ja kes oli kirurg?Kas sul ka neerupealis oli kaasa haaratud või lümfisõlmed.?Tavaliselt ikka peale operatsiooni kästakse 3 kuu möödudes tagasi tulla, siis tehakse kompuuteruuring,et kuidas olukord on.Minul oligi nii,et arst arvas ,et läks väga hästi aga näed ei läinud. Kolme kuu möödudes selgus ,et kopsus oli juba sutsu ka midagi.Sul ei pruugi muidugi midagi olla.Operatsioonist veel nii vähe möödas.Eks see on ikka raske operatsioon ja sellest nii lihtsalt ei toibu.Ma olin ja olen ka paanikas,aga kõik lohutavad mind.Ma saan sinust väga hästi aru.Ma ütlen ka,et hea soovitada ,aga ega ma pole raadio,et kui ei meeldi, lülitan välja. Ma siiski püüan end mõjutada ja asjale vähem mõelda,sest selge see,stress selles olukorras on ainult kahjulik.Ole tubli, sul pole küll veel põhjust muretsemiseks.Aga muidugi,kui läheb halvemaka,võta ühendust oma kirurgiga.
Tagasi üles
Evka

PostitusPostitatud: Püh Mai 03, 2009 12:48 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on veel selline lugu, et ma olen Soomes. Küll on siin kiidetud arstid jne. aga kirurg on kirurg, lõikas neeru välja ja käskis 3 kuu pärast tagasi tulla. Ei mingeid erilisi juhtnööre. Ja kopsus on mul ka midagi. Seda nad tahavadki 3 kuu pärast kontrollida. Tulen nädala pärast korraks Eestisse, tahakski eesti arstidega ka konsulteerida, aga ei tea kuhu pöörduda. Ilmselt peab minema tasulise arsti juurde, aga ma ei tea neidki kohti. Äkki oskad aidata.
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Püh Mai 03, 2009 6:01 pm    Teema: uuringud Vasta viitega

Minu meelest peaks Meremeeste Haiglas ,tagumise maja vasakus küljes olema tasuline Tallinna Vähikliinik. Kui Soomes tehtud siis ma ei imestagi,et lapraskoopiliselt.Meil tehakse lapraskoopiliselt väikseid kasvajaid, suuremaid tahavad nad lahtiselt teha, et saaks võimalikult laiaulatuslikult kõik kahtlane eemaldada. Aga mida nad siis kopsus nägid,siirdeid siis või.Ja mingit ravi ei teinud.Eks iga riigi kirurgid on veidi erinevad.Aga nagu ma ütlesin,et kui läheb kehvemaks, võid ju alati kirurgi poole pöörduda.Minu kirurg ütles küll, et nii kui halvasti tunned, tule kohe tagasi.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes