Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

hemoglobiin
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Sally

PostitusPostitatud: Püh Aug 09, 2009 10:29 pm    Teema: hemoglobiin Vasta viitega

Kas kellelgi on olnud probleeme madala hemoglobiiniga ja kui on, siis kuidas seda saab tõsta.Kas sööte raua tablette või üritata toiduga seda tõsta.Mul alaneb hemoglobiini tase iga prooviga.Viimati oli juba 106.Söön küll maasikaid, punaseid puu-ja juurvilju,isegi jõin seda jubedat peedi mahla,aga pole aidanud.Ootan soovitusi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pandariin

PostitusPostitatud: Esm Aug 10, 2009 1:38 pm    Teema: Vasta viitega

Kui hemoglobiin on madal, peab kindlasti läbi tegema rauatablettide ja viamiini B12 kuuri, siis tavatoit ei aita. Kuid see juhul, kui on alla 80-ne minu arust. Naistel alates 110 on normaalne. Kui sa tunned, et sa vajad seda, siis lihtsalt osta apteegist tablette ja söö. Mina just vastupidi- tarvitan rohte, mis alandaks mu hemoglobiini- mul on vahel 170. See veel hullem- trombi oht, sest veri paks. Niiet osta aga rauasisaldusega joogitablette või apteegist rauda ja söö- kui liiga madalaks kisub, hakkad muidu läbi paistma:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Sally

PostitusPostitatud: Esm Aug 10, 2009 3:33 pm    Teema: hemoglobiin Vasta viitega

Kas võib ravi ajal siis vitamiine süüa? Ma pean silmas B12. Mul pole kelleltki küsida ka ,kõik kolm arsti,kes minuga tegelevad on puhkusel.Kas neid raua tablette on ainult ühte sorti,või on neid mitu,pean apteegist küsima.170 on juba härja veri Very Happy ,kuidas seda küll saavutatakse?Aitäh nõuande eest, lähen kohe vaatan apteegist.Ega ma muud ei tunne, kui et väsimus ja jõuetus suruvad peale.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Esm Aug 10, 2009 4:14 pm    Teema: Vasta viitega

Keemia ajal vast ei tohi ikka, aga eks apteegist oskavad anda raviteesid, mis tõstavad hemoglobiini. Kasvõi nõges ja miski oli veel... Aga ma ise jh seisan veresoonte najal püsti- varem olin doonor, saadi kohe vereplasma kätte minult Smile Nüüd vist ei tohi enam verd anda, ma ei teagi Question
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Aug 10, 2009 9:53 pm    Teema: Vasta viitega

Mina võtsin küll ikka keemia ajal lahustuvat rauapulbrit ja usun, et ikka arst seda ise mulle soovitas. Ehk nii kolm-neli päeva peale keemiat võiks vahet pidada, kuid siis ikka jälle võib ennast turgutama hakata. Vitamiini B12-e kohta ei oska küll midagi öelda.
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Esm Aug 10, 2009 10:29 pm    Teema: hemoglobiin Vasta viitega

No ma nüüd ei imestagi enam miks pandariinil keemiaravi nii hästi läks,tal ju tugev ja paks veri, seda andis lahjendada. Very Happy Ma pean apteegist uurima, milline see parem raua preparaat on ja võtma hakkama.Muidu on mul järgmine hemoglobiin juba alla 100.Ma söögi kaudu raua omastamisse eriti ei usu,sest olen seda proovinud.
Tagasi üles
manzu

PostitusPostitatud: Teis Aug 11, 2009 11:18 am    Teema: Vasta viitega

kuni näit üle 100, siis pole ju väga hullu. praegu suvi, kas ühtegi tuttavat aeda pole, kus vabalt musti sõstraid- vaarikaid jne mugistada? muul ajal kõige toimivam granaatõunamahl oli minu jaoks, ja tursamaks näiteks, kui süüa suudad. igasugune roheline - ja rohkem. ja enne järgmist keemiakuuri võib end ka pokaali korraliku punaveiniga turgutada. varsti valmivad ka õunad, mille puhul peaks siis ära sööma ka seemned(võib ka ainult), mis eriti kasulikud.

söögi väärtusesse võib ju mitte uskuda, fakt on, et preparaadid tõstavad üht või teist sul vaid teatud (kriisi)ajaks. korralik toit ikka põhiline organismi ülesehitaja.

ps. keemiaravi ajal on väsimus-jõuetus täiesti normaalne - sa pole ju mingi robot, peabki puhkama ka.

minu vereloome on alati kehva olnud ja mäletan, et kunagi raseduse ajal ei aidanud ka rauatabletid - ikka kukkus ja kukkus see hgb näit(lõpuks oli alla 70) - kuni mustd sõstrad vist päästsid. eks organism ikka keeruline värk ja ka analüüsid ei näita ju alati, mida vaja millegi omastamiseks, sest ainete koosmõju on määrav mu meelest.
Tagasi üles
Hanny

PostitusPostitatud: Teis Aug 11, 2009 12:55 pm    Teema: Vasta viitega

Arvan ka, et praegusel suvisel ajal võiks ikka rohkem tähelepanu sellele looduslikule kraamile pöörata. Keha keemiast niigi kurnatud ja veel lisakeemiaga seda "turgutama" hakata pole vist mõtet. Igal juhul tasuks kindlasti nõu pidada oma raviarstiga ja teha ka vere anlüüs, mis selgitab, kas tegelikult on üldse raua puudus. Sageli keha lihtsalt ei omista rauda ja siin ei aita kindlasti ka mingid rauatabletid. Madala hemoglobiini põhjusi võib olla ka teisi kui raua puudus. Omast kogemusest nüüd juba mitme aastataguse keemiaravi tagjärjel on ka minul hemoglobiin endiselt suhteliselt madal. Vereanlüüsist tehtud raua analüüs näitas aga tegelikult raua sisaldust normist lausa neli korda rohkem Rolling Eyes Selline tulemus pidi küll jääma mõningate haiguste tagajärjel, nii et lambist ka käsimüügi vitamiine pole siiski mõtet tarbida.
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Teis Aug 11, 2009 8:43 pm    Teema: hemoglobiin Vasta viitega

Ma olen tegelikult suur marjade sööja.Eriti sel suvel sõin iga päev peaaegu kilo maasikaid päevas.Olen ostnud turult vaarikaid ja mustisõstraid ja ka neid piisavalt söönud.Tursamaks on üks mu lemmikuid, aga seda pole ma söönud.See eest olen söönud veisemaksa.Peaks siis tursamaksa ostma,selle peale ei ole tulnud.Joonud olen peedi-porgandi-sellerijuure toormahla.jne.Minu meelest on seda kõike piisavalt.Ka granaatõunamahla olen mitu pudelit ära joonud ja granaatõunu krõbistanud.Oma arust olen kõik teinud,mis võimalik.Sellepärast olin ma sügavalt üllatunud, kui analüüs näitas 106 Hgb-i.Pean veel mustisõstraid ostma .Mul on apteegist raua preparaat ostetud ,aga ei ole julgenud võtta, mõtlen, et ehk ikka paraneb veel niisama.Tõesti seda keemiat on keha juba niigi täis.Tänud nõuannete eest.
Tagasi üles
emili

PostitusPostitatud: Kolm Aug 12, 2009 4:35 pm    Teema: Vasta viitega

Kui veri kehvaks läheb, siis söön verikäkki. Enne haigestumist olin palju aastaid doonor ja, et veri hea oleks sõin päev või paar enne vereandmist verikäkki. Väga hästi aitas. Ja praegugi kui veri kehvaks läheb, suur väsimus-unisus peale tuleb, siis aitab see äraproovitud asi.Erinevad taimed-marjad-köögiviljad sisaldavad rauda aga neid tuleb ka väga suurtes kogustes süüa, et saada see vajalik kogus.Olen ise taimetoitlane aga verikäkki söön enese turgutamiseks paar korda aastas. Smile
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Kolm Aug 12, 2009 4:49 pm    Teema: hemoglobiin Vasta viitega

Tere Emili! Kuidas sa seda verikäkki sööd,kas niisama lõikad otsast või töötled seda,näiteks praed?Ja kas verivorst ka kõlbab?Ikka on probleemiks, et kui palju peab sööma.Sama on tursamaksaga,kas terve karp tuleb ära süüa või osa.Muidugi pole mulle probleemiks terve karp ära süüa,aga parem oleks,kui teaks palju on paras.Ma olen uurinud raamatuid, kus kirjutatakse ,mida süüa, aga mitte kuskil pole öeldud koguseid.Ei tea, tundub, et hädaldan vist liiga palju.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Kolm Aug 12, 2009 5:25 pm    Teema: Vasta viitega

Sally, palu perearstilt selline vereanalüüs, kus määratakse mineraalid jms sinu veres. Siis saad teada, mis sul puudu on, mis üle. Pole mõtet niisama ka süüa igatsugu asju- mõne aine/mineraali liigne olemasolu pole ka hea. Ja seejärel vaata, mida lisaks tarvitada, mida mitte. Puhka eelkõige, söö maasikaid, B12 vitamiini, jõhvikaid, peeti, granaatõuna, punast viinamarja, rosinaid, spinatit, punast liha ja maksa, osta apteegist Hemadugeeni soksi ja kui hgb alla 100 juba on, siis osta tablette- siis organism enam toiduga hakkama ei saa. Asju on nii palju, et söö vaheldusrikkalt ja kõike Wink Ja peaasi- mõtle vähem!! Seda tervem oled Smile
Tagasi üles
emili

PostitusPostitatud: Nelj Aug 13, 2009 12:55 pm    Teema: Vasta viitega

Smile Pandariinil on õigus- puhka, söö mitmekesiselt ja mõtle vähem (see paraku on kõige keerulisem). Hea mõte on lasta vereanalüüs teha, kus näha, mida sinu veri sisaldab ja mida organism omastada ei taha. Mul endal on probleeme B12 vitamiini omastamisega ja seda söön 2-3x aastas kuuridena juurde.
Verikäki lõikan 0,7 cm viiludeks ja praen, väga mõnus. Üks mu tuttav sööb seda niisama toorelt. Maitse asi. Smile
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2009 11:14 pm    Teema: Vasta viitega

Verikäkki on hea ka viiludena praeahjus paberil küpsetada - ei ole mingit lisarasvainet enam vaja lisada.
Eks kõige õigem on tõesti see, et toituda tuleks võimalikult mitmekesiselt. Samas, kui on ikka juba mingi aneemia välja kujunemas või teada, et rohud mingid näitajad võivad alla viia, siis peab ikka apteegist abi otsima. Süüa ikka nii palju ei jaksa. Mina ei nimetaks küll mineraalaineid ja vitamiine mingiks eriliseks keemiaks. Eelmine aasta pidin näiteks Arimidexiga koos iga päev kaltsiumi tablette krõbistama. Sai ikka üsna varsti aru, kuidas kaltsium mõjuma hakkas - näiteks küüned on siiani enneolematult tugevad (nüüd ei ole enam pool aastat tarbinud). Samuti olen enda peal kindlalt ära katsetanud, kuidas vitamiinid talvel aitavad igasugustest viirushaigustest eemale hoida.
Tagasi üles
manzu

PostitusPostitatud: Laup Aug 15, 2009 12:18 pm    Teema: Vasta viitega

minu arst mul keemiaravi käigus mingeid keerulisemaid (rasvlahustuvaid jne) vitamiine ei lubanud. ainult Cvitamiini võis. ja viimased ravid oli mu hgb ikka madal küll, ei mäleta enam täpselt , a viimane tilk tehti ära ja pärast oli mul mingi süstikuur+ jõin mingeid ampullijooke, sest paari kuu pärast järgnes kiiritusravi ja organism ise poleks jõudnud taastuda.

niiet ravi ajal ise suvalt ma mida iganes tarbida ei soovita, ikka enne võiks arstilt küsida.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes