Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

keemiaravist tingitud tüsistused
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
siiam

PostitusPostitatud: Püh Sept 06, 2009 1:55 pm    Teema: keemiaravist tingitud tüsistused Vasta viitega

Kas Teil kellelgi on keemiaravist jäänud tüsistusi. Küsimust ajendas püstitama alternatiivsete ravimeetodite all Teedu väide, et kuni 50% sureb keemia tagajärjel??? Minul endal on ravi lõppemisest möödas 10 kuud, kannatan unehäirete all.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Mari

PostitusPostitatud: Püh Sept 06, 2009 4:11 pm    Teema: Vasta viitega

Tere.
Tore ,et me siis ei kuulu selle 50% hulka Twisted Evil ,kes keemia tõttu sureb. Eks teatud probleeme ta kindlasti tekitab aga vaevalt nüüd nii hulle. Kui olukord oleks tõesti nii jube ,siis ei kasutaks ka tavameditsiin kindlasti sellist ravi. Muidugi ,kui ma usuks oma perearsti,siis on jah kõik see mis tervisega korrast keemia mõju. No kohe mitte ei usu Shocked Ja unehäired on ikka rohkem psühhikast, kui keemiast tingitud. Kaudne seos võib neil ju olla. Kannatan ka ise siiamaani unetuse käes aga seda ikka siis,kui pinged liiga palju kasvavad . Kui on rahulikum aeg ,on ka uni olemas. Elame edasi ja tõestame,et keemia ei suutnud meid tappa Twisted Evil

Ilusat sügist.
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Püh Sept 06, 2009 4:13 pm    Teema: Vasta viitega

päris kindlasti väidan, et hambad lagunesid küll väga kiiresti ja ausaltöeldes hoian neid praegugi, kui silmaterasid, sest läxid teised kuidagi rabedax ja pudedax Rolling Eyes Siis tekkisid mulle naha alla, just kätele, tuntavad pisikesed munakad ja üx on nahal lausa silmaganähtav aga näidates arstile, sain rahu, et midagi halba neist pole, pigem nagu rasvakogumikud või nii...eee ja kuigi on mu ravidest juba 10 aastat, saan aegajalt siiani tunda kuumahoogusid aga see ehk minu iseärasus Razz
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Sept 07, 2009 8:23 am    Teema: Vasta viitega

Hambad lagunesid minulgi.
Teiseks oluliseks pikemaajaliseks mõjuks, mida senini tunnen, on keskendumisraskused ja kehv mälu - mõlema keemiaravi ajal oli seis nii raske, et isegi seebikas telekast oli liiga kange kraam vaadata - ei suutnud keskenduda ja 5 minuti pärast ei mäletanud, mis juhtunud oli. Nüüd suure töö ja mälutreeningute tulemusena 7 a hiljem, on olukord kõvasti paranenud, aga päris "normaalseks" vist ei saa kunagi - enne tuleb kõrge vanadus ja sellest tingitud seniilsus juba kallale.
Tagasi üles
Annyka

PostitusPostitatud: Kolm Apr 17, 2013 2:06 pm    Teema: Vasta viitega

Minul keemiast aasta möödas ja kurdaks, et mälu on päris halb! Samuti raske keskenduda ja raske asju meelde jätta. Olen 22 ja see hirmutab mind..kuidas võiksin oma mälu treenida?
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Apr 17, 2013 7:29 pm    Teema: Vasta viitega

Mind aitasid ristsõnad, mälumängu ülesanded, tähelepanu treenivad lauamängud, luuletuste ja juttude päheõppimine, jms
Tagasi üles
keitykarol

PostitusPostitatud: Kolm Apr 17, 2013 7:54 pm    Teema: Vasta viitega

MUl keemiast möödas 1.5 aastat ja ka tunnen,et mälu on väga kehvaks läinud!!Ei mäleta pidevalt asju mida 5 minutit tagasi tegin.Lähedased naeravad,et olen selline haugimäluga:))Kaotan asju ja pean kõik vajalikud toimetused ülesse kirjutama!!
Tagasi üles
mkb

PostitusPostitatud: Kolm Apr 17, 2013 9:36 pm    Teema: Vasta viitega

Kas probleemid mäluga ilmnevad kohe pärast ravi või avaldub see mõne aja möödudes?
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Apr 18, 2013 7:49 am    Teema: Vasta viitega

Võllanali oleks öelda, et ei mäleta, millal probleemid mäluga hakkasid Laughing Aga tegelikult on see tasapisi tekkiv mure ja tasapisi treenides ka paranev.
Tagasi üles
mkb

PostitusPostitatud: Nelj Apr 18, 2013 12:15 pm    Teema: Vasta viitega

Eks ma end üles ei hakka kruttima, õpin vaikselt edasi koolis ja loodan, et väga hulluks ei lähe, aitäh Smile !
Tagasi üles
erin

PostitusPostitatud: Reede Apr 19, 2013 7:42 am    Teema: Vasta viitega

Minul tekkisid tuntavad mäluhäired pärast teist keemiat. Ei leia lihtsalt õiget asja peast üles. Kui järje peale aidatakse, siis tuleb meelde küll. Taipamine võtab veidi rohkem aega kui enne. Aga hoian aju töös ja saan oma asjadega hakkama, mis siis et aeglasemalt Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
erin

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 19, 2015 10:45 am    Teema: Vasta viitega

Kas ajuinfarkt võib olla üks keemiaravi tüsistustest? Minuga juhtus nii. Õnneks mitte väga raskel kujul, taastun.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
annabel

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 19, 2015 11:43 am    Teema: Vasta viitega

Kulla Erin, ma nii loodan et ilusti taastud ja kõik saab korda!
Aga jah, mõningad mälulüngad on mul siiani mis tekkisid keemia ajal - unustamine ja hajameelsus. Niimoodi juhtub minuga pidevalt halenaljakaid seiku ja teha pole midagi...
Kuid ikkagi, ma olen elus ja tunnen end hästi! Smile
Tagasi üles
missu

PostitusPostitatud: Esm Okt 24, 2016 1:46 pm    Teema: Vasta viitega

Pöördun teie poole, ehk kellelgi on sarnaseid kogemusi. Viimasest keemiaravist on möödas juba üle poole aasta.Praegu saan iga 3 nädala järel bioloogilist ravi. Kokku olen keemiat saanud 3+oper.+6 korda. Juba esimeste keemiate ajal hakkasid mul jalad valutama. Arvasin, et kui keemia läbi saab, siis tasapisi taastub.Nüüd on aga üle poole aasta möödas, kõik muu on väga OK aga jalad???? Need on täiesti tuimad, tundetud, eriti päka all ja külmetavad. 1-2paari pehmeid villaseid sokke ülestikku peab jalas olema, muidu on valus astuda. Minu arst ei oska ka midagi öelda, see olevat keemiaravi tüsistus ja pidi ehk ajajooksul taanduma. Olen proovinud jalgadele mitmeid vanne teha, õhtuti määrin liotonsalviga, käisin kalateraapias. Midagi pole aidanud. Mingeid teisi tüsistusi peale keemiaravi mul ei ole, kui need jalad!!!
Kas kellelgi on sama kogemus ja kas see jääbki nii või möödub siiski?
Tagasi üles
Tiikar

PostitusPostitatud: Esm Okt 24, 2016 8:40 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
Minul möödas rinnavähi opist ja keemiast juba 7 aastat, aga hädad on identsed: jalad külmetavad ja tallad ning varbad on tuimad. Olen samuti proovinud küll jalavanne, küll määrimist, paraku tulutult. Olen leppinud olukorraga ja mõnes mõttes ka harjunud.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes