Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mõtteid ajukasvajast
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Vähifoorum -> Pea- ja kaela piirkonna vähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Maalane

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 18, 2010 10:15 pm    Teema: Mõtteid ajukasvajast Vasta viitega

Kui rääkida inimese valest mõtlemisest tingitud tervisehädadest, siis ajukasvaja kohta käib selline mõiste nagu iseseisev mõtlemine.

Erinevad tervisehädad võivad olla tingitud mitmest erinevast põhjusest:

Inimese mõtlemine ja ellusuhtumine.
Keha liigne reostus.
Teiste inimeste tekitatud kahjustused (nii hingeliselt kui ka füüsiliselt tekitatud kahjustused ehk kõiksugu rünnakud).

Kui teil on ajukasvaja, siis soovitaks mõtelda, et kas on mõni inimene, kes on tegelenud juba pikemat aega teile aru pähe panemisega ja kuidas on see teile mõjunud ning teid ennast muutnud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
eestimuld

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 24, 2010 1:41 am    Teema: Vasta viitega

Oot, oot. On sul mõni oma kogmus, et sellist arvamust avaldad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Maalane

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 24, 2010 4:51 pm    Teema: Vasta viitega

Igatahes aru pähe panemist olen ise päris parajalt tunda saanud ja tean, et see võib mõjuda äärmiselt laastavalt. Olen ka piisavalt näinud, kuidas on selline asi teistele inimestele mõjunud...
Tagasi üles
eestimuld

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 25, 2010 9:51 am    Teema: Vasta viitega

Rääkides kasvajast siis minul on kogmused oma 4 aastase lapse näol. Kas see tähendab siis seda, et teda on liiga palju õpetatud või suunatud? Usun seda, et positiivne mõtlemine viib paranemiseni, kuid mitte haigestumiseni (sest oma lapse suunamine ja õpetamine on ju ka positiivne).
Ja miks alati üritavad kõrvalseisjad otsida haiguse põhjuseid?
Päikest!!
Tagasi üles
siiam

PostitusPostitatud: Reede Veeb 26, 2010 12:12 pm    Teema: PEAPIIRKOND Vasta viitega

Olen ka palju selle üle mõelnud, et miks kõrvalseisjad hakkavad kohe kui kellegi vähi diagnoosist kuulevad otsima igasuguseid põhjusi. Vahel on need nii absurdsed, et ajab lihtsalt vihale. Kui inimesel on song või pimesool siis keegi ei hakka arutama, miks ta selle sai.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Laup Veeb 27, 2010 12:10 am    Teema: Vasta viitega

Ärgem laskem sellistel lihtsustatud arvamustel ennast häirida. Need on olematute teadmistega inimeste madalad arvamused. Õnneks elame me mitmekülgsete teadmiste ajastus, kus ei pea enam haigustele ja muudele maailma hädadele otsima seletusi eba- ehk vääruskude maailmast.
Tagasi üles
Maalane

PostitusPostitatud: Laup Veeb 27, 2010 4:45 am    Teema: Vasta viitega

Kersti kirjutas:
Ärgem laskem sellistel lihtsustatud arvamustel ennast häirida. Need on olematute teadmistega inimeste madalad arvamused. Õnneks elame me mitmekülgsete teadmiste ajastus, kus ei pea enam haigustele ja muudele maailma hädadele otsima seletusi eba- ehk vääruskude maailmast.

Millega ma sulle nüüd täpsemalt ette jäin?

Kui ei taha siis ära loe, et ma pole ju otseselt palunud ega käskinud sul leida natukenegi aega iseendaga tegelemiseks, et kasvõi esitada mõned küsimused selle kohta, miks mingid probleemid ja haigused on sulle ellu tulnud ning kuidas leida tekkinud olukorrast väljapääs. Ega iseenesest ei juhtu midagi: isegi arsti juurde tuleb kohale minna ehk eesmärgi saavutamiseks tuleb võtta õige suund ja tegutseda.

Need operatsioonid on minu silmis küll igatpidi viimane variant, kuna see on ikkagi "pole inimest, pole probleemi" tüüpi lahendus.

Aga lootus sureb koos inimesega - lootust peab olema.
Tagasi üles
Maalane

PostitusPostitatud: Laup Veeb 27, 2010 6:43 am    Teema: Re: PEAPIIRKOND Vasta viitega

siiam kirjutas:
Olen ka palju selle üle mõelnud, et miks kõrvalseisjad hakkavad kohe kui kellegi vähi diagnoosist kuulevad otsima igasuguseid põhjusi. Vahel on need nii absurdsed, et ajab lihtsalt vihale. Kui inimesel on song või pimesool siis keegi ei hakka arutama, miks ta selle sai.

See on sul hea tähelepanek.

Aga sellel, kui keegi kõrvalseisja tuleb põhjuseid otsima, on ju ka mingi konkreetne põhjus. Mõni inimene võiks ütelda, et põhjus on selles, et sa ise rääkisid talle sellest diagnoosist, aga siiski, kindlasti leiaks ka teisi põhjuseid (kui väheke sügavamalt kaevata).

Siin võib olla see lugu, et kasvaja on lihtsalt nii tõsine asi, et song on selle kõrval poisike.

Äkki leiaksin ka sellest midagi parajalt absurdset ja vihastavat, aga mul ei ole otsesest tahtmist seda kogu aeg taga ajada. Et jah, elust võib leida väga palju absurdi, rõvedust ja jubedust, aga kogu oma aega ma sellele ei pühenda.
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Laup Veeb 27, 2010 7:20 am    Teema: Vasta viitega

Maalane kirjutas:
Igatahes aru pähe panemist olen ise päris parajalt tunda saanud ...

... seega vaata ette ja ära astu samasse ämbrisse, kui siin tõsistel teemadel, valimatult kirjutad Twisted Evil kõigel on põhjused n.tagajärjed, sest muidu polex ka elu ja jätkusuutlikust aga kõiges(kõigis) süüd otsida, olex kuritegu Exclamation Säästa ennast maalane ja tegele maistemate asjadega ennem, kui lähed tuult püüdma.
Tagasi üles
Maalane

PostitusPostitatud: Laup Veeb 27, 2010 7:39 am    Teema: Vasta viitega

Ei olnud plaanis kedagi haavata.

li-li kirjutas:

... seega vaata ette ja ära astu samasse ämbrisse, kui siin tõsistel teemadel, valimatult kirjutad Twisted Evil

Selles asjas ma sinuga nõus ei ole.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Laup Veeb 27, 2010 5:04 pm    Teema: Vasta viitega

Maalane kirjutas:
Ei olnud plaanis kedagi haavata.

Aga miks sa pead siis selliseid üleolevalt süüdistavaid väärarvamusi siin avaldama? See on ju absurdne, lihtsustatud ja ühekülgne lähenemine, mis samas võib nõrgemaid inimesi väga raskelt mõjutada. Miks peaks üldse sellisel kujul süüdlasi otsima?
Selles on sul õigus - tegelegem iseendaga ja ärgem süüdistagem teisi.
Tagasi üles
Maalane

PostitusPostitatud: Püh Veeb 28, 2010 12:08 am    Teema: Vasta viitega

Kersti kirjutas:

Aga miks sa pead siis selliseid üleolevalt süüdistavaid väärarvamusi siin avaldama? See on ju absurdne, lihtsustatud ja ühekülgne lähenemine, mis samas võib nõrgemaid inimesi väga raskelt mõjutada. Miks peaks üldse sellisel kujul süüdlasi otsima?
Selles on sul õigus - tegelegem iseendaga ja ärgem süüdistagem teisi.

Ma tõesti ei näe nagu mõtet siin vaidlema hakata, aga ilu on vaataja silmades...
Tagasi üles
Marimii

PostitusPostitatud: Esm Märts 01, 2010 8:57 am    Teema: Vasta viitega

Sellisest "loogikast" lähtudes peaks enamik inimesi vähki või muud jubedat haigust põdema, sest kas leidub kedagi, kellele keegi midagi halvasti öelnud poleks või midagi halba teinud poleks... Ja mis selle teadmisega peale hakata, kui teaksin, et keegi ütles või mõtles halvasti ja mul selle tagajärjel vähk?!? Absoluutselt mitte midagi! Tuleb endale paks nahk kasvatada ja mitte kõike tähele panna ja andestada neile, kes on haiget teinud. Ja mis peamine - hoiduda ise teistele haiget tegemast. Sellised siis minu arvamused.
Tagasi üles
Maalane

PostitusPostitatud: Esm Märts 01, 2010 9:39 am    Teema: Vasta viitega

Ma päris sellist paari ütlemist silmas ei pidanudki...

Kuigi mõnes olukorras võib piisata ka sellest.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Märts 01, 2010 11:27 pm    Teema: Vasta viitega

Kuid ei anna mulle ikkagi rahu, miks me peame elu ja ümbritsevaid inimesi nii negatiivselt võtma, nii mustades värvides nägema. Eks elus tuleb ikka hetki, kus üksteist ei mõisteta, kus tehakse teineteisele haiget, kus tekkib suuremaid või väiksemaid tülisid. Kuid mis peaks saama veel siis, kui me hakkama iga probleemi juures mõtlema sellele, millise haigusi see või teine asi kaasa võib tuua... Jube ju! Arvan, et nii võib esmajoones hingeliselt haigeks jääda. Halvast tuleb kiiresti lahti lasta, andestada, leppida või kui teistmoodi ei saa, siis lihtsalt eemale hoida. Elus on ju palju rohkem tegelikult seda, millest rõõmu tunda, millest tuge saada, millest hingerahu leida, mida armastada kogu südamest.
Iga inimene on eriline - oma arvamustega, oma maailmavaatega, oma iseloomuga, oma huvidega jne, jne. On palju kergem elada, kui oleme üksteise vastu sallivamad, empaatilisemad, mõistvamad.
Ma ei taha, Maalane, sinu vastu võidelda. Kuid ma tahan teisi sinu arvamuse eest kaitsta või selgitada, et sellisest arvamusest tuleb lihtsalt eemale hoida.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   See teema on suletud: sa ei saa postitusi lisada ega muuta.    Vähifoorum -> Pea- ja kaela piirkonna vähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit