Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

kuidas käsi käib...(peale lümfide eemaldamist)
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
leevi

PostitusPostitatud: Reede Märts 12, 2010 8:05 am    Teema: kuidas käsi käib...(peale lümfide eemaldamist) Vasta viitega

tere ,

minul jälle küsimused, seoses käega. rinnaeemaldamisega , eemaldati ka 7 lümfi(juuli 2009). algul oli käsi nagu suht ok, võimlesin , ei muretsenud, rõõmustasin hoopis, et kõik on hästi ja tuju hea. nüüd, kus olen aktiivselt ujumas hakanud käima, muutus käsi järsult jämedamaks ja see plörr kaenla all suuremaks ja isega nagu valusaks. siiani olen iga õhtu pandariini soovitusel end silitanud ja paitanud.käsi on teisest 2 cm paksem. ka seljale on plörri tulnud. ma ei oska seda teisiti nimetada, sest see on kole ja kindlasti mitte õige. hakkasin käima tallinnas tondi tn.27 lümfimassaazis. olen kuulnud, et parim koht oma spetsialistidega. olen ühe korra käinud ja järgmisel nädalal teen 3 seanssi. 5 tuleks teha tihedmalat ja edasi juba pikemate vahedega. sain aru, et kui asjasse ei sekku ja lased asjade minna võivad tagajärjed hirmasad olla ja pöördumatud. tahtsingi , kallid naised, küsida ...kuidas teie käsi käib. kas on samad mured, pole üldse muret jne.lisan ka lingi, pildigaleriiga. see juhtus naisega, kellel eemaldati emakavähk http://lymfra.weebly.com/luumlmfiteraapia-pildigalerii.html .
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
leevi

PostitusPostitatud: Reede Märts 12, 2010 8:24 am    Teema: .....ja veel Vasta viitega

ja ilmselt , kui olen läbinud nee 5 esimest massaazikuuri, käsivars peaks kahanema. peale seda soovitati nö sukka kanda, eriti kui tööd teha ja koormust on. muidugi mõistuse piirides. kepikõnd pidi seljaossa kuhjunud lümfivedelikul aitama oma teed leida.
Tagasi üles
trel

PostitusPostitatud: Esm Märts 22, 2010 1:18 am    Teema: Vasta viitega

Mulle on öeldud, et kui see õnnetus tabab, siis paraku käsi ei lähe kahjuks enam mitte kunagi tagasi endistesse mõõtudesse.
Lümfimassaa¾, kompresioonivarrukas. Kas kompressioonisidet ei soovitatud? Selle viimasega on vist tülikas õiendada, olen kuulnud midagi taolist.
Oled nüüd vist mitu korda käinud. Kas teibitakse ka? On vist olemas mingid lümfiteibid, pannakse üle selja.
Tagasi üles
leevi

PostitusPostitatud: Esm Märts 22, 2010 8:05 am    Teema: tere Vasta viitega

hetkel alles teraapia pooleli. mõni päev on eriti ebamugav tunne, mõni päev täitsa hea. teibitud on küll, lasin ilusa muhuroosa tebi panna, jummala äge. üks pandi kaenlaalt vasakule kolme kiirega ja teine kaenalaalt kubeme suunas. sukka hakkan peale teraapiat kandma, sest käsi võib end koomale tõmmata. saaks ilusa lillelise Smile.
Tagasi üles
trel

PostitusPostitatud: Esm Märts 22, 2010 12:03 pm    Teema: Vasta viitega

Tere. Varrukaid on mitmesuguseid - standardmõõtudega ja individuaalselt teha lastud. Standardmõõtudega saaks ju praegu ka kanda, need pole ka hirmkallid (näiteks "Medi" vist ca 300EEki). Ja pärast, kui käe mõõdud stabiliseerunud, siis saab juba enda mõõtude järgi tellida.
Mis need lümfimassaa¾i seansid maksavad? Kas haigekassa ka seda katab? Tegu ju tegelikult operatsiooni tagajärjel saadud kroonilise haigusega (nii vist seda nimetatakse "ametlikumas" keeles). Nii et varrukat peaks kandma kogu ülejäänud elu, ja sama ka lümfimassaa¾iga (sõltub muidugi seisundist, kui sageli massaa¾i vaja läheb)
Tagasi üles
leevi

PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2010 10:18 am    Teema: Vasta viitega

olen nüüd tondil pea 1,5 kuud käinud. algul tihedamalt, nüüd proovime 1 kord nädalas teha. aga ikkagi ei tundu hea... mõni päev parem, siis halvem. soovitati sukk ka osta, ostsingi. üsna hull asi. suurus on mõõtude järgi aga surus ikka nii ära, et nimetisõrm läks paksus ja hakkas lausa valutama. eks ma proovin algul lühemaid kandmisi teha. vaikselt pikemaks venitada.
massazh maksab 300 eeki.
12 mai lähen onkoloogile, esimesele ülevaatusele. päris huvitav, mis nad teevad, mis nad uurivad...või ei tee midagi.
proovin ikka kepikõnnis käia , läksin ka ujuma tagasi.
igtahes üritan teha kõik endast sõltuva, et parem saaks.
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2010 4:10 pm    Teema: Vasta viitega

Tere.
Kas Sul on ainult varrukas või koos käelabaga? Kas tead ka, mis firma oma?
Kirjutasid - suurus mõõtude järgi - kas mõõdeti käsivars ära ja anti sellele enam-vähem sobiv standardsuurus? Või tehti Sinu mõõtude järgi spetsiaalselt Sulle? Kuigi - kui aktiivne massaz veel pooleli siis pole sellel väga suur mõtet.
Siin näiteks "Medi" tooted - vaata - espirit, 550 Arm, 550 Thorax. Erinevad pikkused jne.
http://www.medi.de/en/patient/products/lip-lymphoedema/compression-stockings.html
Minul oli alguses Medi standardsuurus ja kui olukord stabiliseerus siis tuli tellida minu käe mõõtude järgi.
Tagasi üles
leevi

PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2010 4:19 pm    Teema: Vasta viitega

mul on varrukas. poes soovitati nii aga massöör soovitas seda pöidlaauguga. praegu suht uus kogemus, ei oska seisukohta võtta, mis ja kuidas hea on. eks pean iseenda pealt vaatama või äkki mõni poetab nippe.
Tagasi üles
leevi

PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2010 4:24 pm    Teema: Vasta viitega

varrukafirma on Maxis, natural wear by maxis. ostsin selle magdaleenast terviseabist. sealt olen ka 2 rinnaproteesi ostnud. massaazhides mõõdetakse aegajalt ja poes ka mõõdeti. see , mida ma kannan sobis suht hästi mu mõõtudega.ja massöör ütles, et võiksin sukka kandma hakata.
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2010 5:21 pm    Teema: Vasta viitega

Vist leidsin, T¹ehhi firma:

http://www.maxis-medica.cz/lymphology/arm-sleeves.htm?lang=en
http://www.maxis-medica.cz/forms-for-custom---made-orders.htm?lang=en
Tagasi üles
leevi

PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2010 5:42 pm    Teema: Vasta viitega

täpselt see.
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Nelj Apr 29, 2010 8:13 pm    Teema: Vasta viitega

Kas Maxis-l on ainult nahavärvi tooted või teevad ka näiteks musta vms. värvi varrukaid?

Muide olen näinud kusagil internetis mõningaid Kundalini jooga harjutusi lümfinäärmetele. Ei oska öelda kui efektiivne see on, aga proovima ju peab.
Vaatasin, Tallinnas on ka Kundalini jooga grupid
http://www.kundalinijooga.ee/
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Püh Mai 02, 2010 5:09 pm    Teema: Vasta viitega

Oskab keegi öelda, et kas seda sukka käe ümber võiks ennetamiseks ka ilma paistetuseta kandma hakata? Ma ju ei tea, millal see käsi paksenema võib hakata. Aga kui enne seda kandma hakata, siis ehk ei paisu käsi üldsegi.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Mai 03, 2010 7:20 am    Teema: Vasta viitega

See on vist ikka väga harva, kui alles hiljem hakkab käsi paistetama. Tavaliselt ikka kohe peale rinnaoppi tulevad esimesed sümptomid.
Mul opist möödas 8 aastat ja probleeme ei ole olnud vaatamata sellele, et olen selle käega igasuguseid asju ära teinud. Näiteks kuu aega hiljem kaevasin aiapostile vundamendi auku jne. Confused
Aga võiks ikka ka spetsialistidelt üle küsida. Igaks juhuks sideme kandmine tundub ka mõttetu, kui kalduvust lümfopaisu tekkimisele üldse ei olegi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
irma

PostitusPostitatud: Esm Mai 03, 2010 7:46 am    Teema: Vasta viitega

Tere,
Mon ennetada pole küll mingit mõtet. Lümfodeem võib siiski tekkida ka mitu aastat hiljem, aga ei pruugi tekkida kunagi. Minul ühest opist möödas 11 aastat ja teisest aasta, vahel olen küll üle pingutanud, aga siiani olen pääsenud.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit