Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Keelevähk, 3. staadium
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Pea- ja kaela piirkonna vähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
tiinatints

PostitusPostitatud: Reede Apr 16, 2010 8:45 pm    Teema: Keelevähk, 3. staadium Vasta viitega

Minu isal avastati keelevähk, hetkel arstide arvates 3. staadium, kompuuter veel tegemata, kopsupildi tulemused teadmata, haiglasse 20. mai paiku, siis otsustatakse operatsioon ja ravi. Vähk on kiirelt arenev, keel on peaaegu pooleks... Valud ja segav muna keele all veebruarist alates, siiani ravis perearst väidetavat põletikku, ühtegi analüüsi ei teinud, lõpuks saatis hambaarsti juurde, kes isa kohe onkoloogi vastuvõtule saatis. Onkoloog lausus jälle need kuldsed sõnad: "Kus te siiamaani olite?"
Arstide väitel tegu nn elustiili haigusega - isa kahjuks tarvitab palju alkoholi ja suitsetab nii kaua kui mina mäletan.
Hing on haige ja väga tahaks kuulda kogemusi selle vähiliigiga. Hirmutab just piirkond ja sellest tingituna piiratud ravivõimalused. Isa on nii kõhnaks jäänud, süüa eriti ei saa, sest valus on, ühe toidukorra söömine võtab pea tunni, öösiti magab vaid valuvaigistitega...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Laup Apr 17, 2010 2:37 pm    Teema: Vasta viitega

Pole just heade kogemuste killast...minu vanaisal oli keelevähk:( paraku sellega taat ka lahkus.
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Nelj Apr 22, 2010 10:25 pm    Teema: Vasta viitega

Tuttava tuttaval oli keelevähk. 40-aastane mees. Ei saa küll öelda, et tema elustiil halb oli - ei suitsetanud, ei joonud, tervislik toitumine. Peres 3 last.
Algul opereeriti, siis kiiritus. Mõnda aega oli kõik hästi, ca 6 kuu pärast tuli tagasi. Natuke vähem kui aasta peale avastamist oligi kõik.
Kuidas leiti - läks hambarsti juurde korralisse kontrolli.
Ravi jm. ei toimunud Eestis.
Loodan, et Sinu isa paraneb. Vaata internetist infot. Näiteks inglise keeles on väga palju lugeda - pane googlesse "tongue cancer". "oral cancer".

Arstidest.
Just lugesin internetist inglise tüdrukust, kellel arstid ravisid migreeni. Lõpuks isa keeldus haiglast lahkumast enne kui tüdrukule tehakse CT skänn. Tulemus - leiti 3 kasvajat. Opereeriti kohe. Arstid ütlesid, et tüdruk oleks 48 tunni pärast surnud olnud, kui jaole poleks saadud.
http://www.dailymail.co.uk/health/article-1268015/Girl-14-diagnosed-migraine-3-brain-tumours-died-days-father-insisted-CT-scan.html
Tagasi üles
tiinatints

PostitusPostitatud: Reede Apr 23, 2010 1:01 pm    Teema: Vasta viitega

Olen tänaseks google abil leidnud palju infot ja lugenud ka ning ausalt üteldes mul hakkas lausa füüsiliselt valus neid haiguslugusid, ravivõimalusi ja prognoose lugedes... Mäletan, et kui kunagi teabetoas valves olin, käis seal üks naine, kel oli keelevähk ning enamus keelt oli ära opereeritud, ta oli ise küll väga optimistlik, aga rääkimise ja söömisega olid suured raskused.
Muidugi loodan parimat, paraku on isal paar aastat tagasi olnud insult, sellega seoses mälu- ja koordinatsioonihäired, veresoontega on juba aastaid probleemid - jalad nagu lillad pakud all, aeg-ajalt kukub lihtsalt kokku... Isegi kui vähiravi oleks vähi puhul edukas, siis ülejäänud tervis ei pruugi antud ravile, ega ka operatsioonile vastu pidada... Isa suitsetab muidugi edasi...
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Reede Apr 23, 2010 2:11 pm    Teema: Vasta viitega

Su isa ilmselt tunneb, et tal pole enam kaotada midagi... Kurb.

Natuke teemast mööda - see artikkel, mille lingi enne lisasin - lugesin kommentaare, seal on nii paljude lood, kus arstid ravivad midagi ja ei leita, et põhjuselks on kasvaja.

Lõpuks üks lugu, viimane lõik on eriti karm:

"The problem is that doctors are human so make mistakes, I think sometimes we look to them like should have all the answers when they dont even though some of them may like to think they know everything they dont.

It doesn't help matters when there are people who will go straight to the doctors when they get a hint of the sniffles wasting people's time, unfortunately we are turning into a sicknote soceity.

It is terrible that this can happen but the fact that when the massive error was noticed she was lucky to be in time to be treated and hopefully she will make a full recovery.

I am not the NHS's biggest fan but you only ever hear when something goes wrong what about all the lives they save or the people they treat day after day i would like to see that in the paper!!!!

And before i start to get red arrowed i would like to state that i actually lost my sister to cancer that wasn't noticed when she was 2 even though she had been in hospital for a 3 months."
Tagasi üles
liisukene

PostitusPostitatud: Laup Mai 22, 2010 4:14 pm    Teema: Vasta viitega

Minu isal täpselt sama asi - keelevähk(lisaks on edasi läinud kaelal asetsevatesse lümfidesse). Tal ka 3. staadium minu teada. Vähk avastati talvel. Keelele tekkis suur haav, neelata ja rääkida oli väga valus. Sai süüa ainult vedelaid toite. 9. märtsil läks haiglasse. algas kiiritusravi. Kokku sai kiiritust 7 nädalat. Nüüd juuni alguses uuesti onkoloogi juurde, siis saab teada kuidas ravi mõjus! Enesetunne oli tal haiglas olles ikka päris kehv. keel ja kurk oli veel valusam kui enne, isegi ühte kõrva oli valu läinud...valuvaigisteid läks ikka palju. Haiglas sai ta õnneks eritoitu. Peale ravi lõppu on neelamine ikka palju paremaks läinud-saab juba natuke tahkemaid asju ka süüa. Haav keelel on ka väiksemaks läinud. Ainult et nüüd on tal hääl ära. No ikka nii ära, et häält polegi. Ei teagi mis selle põhjustanud on. Äkki kiiritusest..
Minu isa muidu suitsetas väga palju ja alkoholiga oli ka väga suur sõber. Kuid enam ta alkoholi ei tarbi ja suitsetamise jättis kaa maha.
Nüüd pead oma isa palju toetama, temasse palju positiivsust süstima.
Ehk annad teada kuidas Su isal nüüd läheb?Mida arstid räägivad?
Tagasi üles
tiinatints

PostitusPostitatud: Püh Mai 23, 2010 3:05 pm    Teema: Vasta viitega

Liisukene, aitäh info eest. Isa on hetkel haiglas ja ootab oppi, lõigatakse osa keelest, lõualuuga on ka midagi, hambad võetakse vist kasvaja poolelt ära, lümfisõlmedest kaelal räägiti ka midagi, kaela tehakse auk, mille kaudu vist algul söödetakse, kiiritust saab juhul, kui peale oppi vajalikuks peetakse... Ehk siis üsna masendav olukord. Isa ise on üsna rahulik, eks ta saab aru küll, mis ees ootab, aga ta loodab sellest hirmsast valust lõpuks lahti saada ja on seega kõigega nõus. Mind hirmutab see, et stressist on tal uuesti vasakus kehapooles nn värinad alanud, need on põhjustanud insult.
Raske on positiivsust süstida, aga eks ma proovin. Kuna olen ise kõik selle haiguse ja opi üle elanud, siis selle võrra on nagu lihtsam, ma ei ole paanikas. Aga ma üldse ei tahaks uuesti selle kõige sees olla, no üldse ei tahaks
Confused
Tagasi üles
manzu

PostitusPostitatud: Esm Mai 24, 2010 3:05 pm    Teema: Vasta viitega

peale kiiritust võib hääl ära kaduda küll, kui kiiritatav ala keelepaelte läheduses, mina sosistasin pärast kaela piirkonna kiiritust kaunis kaua.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
liisukene

PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2010 10:10 am    Teema: Vasta viitega

manzu kirjutas:
peale kiiritust võib hääl ära kaduda küll, kui kiiritatav ala keelepaelte läheduses, mina sosistasin pärast kaela piirkonna kiiritust kaunis kaua.

Kui kaua sul see hääl ära oli? Paar nädalat või pigem paar kuud? Kas peab midagi tegema selle jaoks, et hääl tagasi tuleks. Või tuleb ta ise tagasi?
Tagasi üles
manzu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2010 1:46 pm    Teema: Vasta viitega

tegelikult päris täpselt enam ei mäleta, sest kaela kiiritati 9a tagasi.
alul oli päris ära(ca 1,5kuud?), seejärel sain vaikselt rääkida, mitte valjusti (näit loengupidajat ega pedagoogi ega müügiinimest minust poleks olnud.) ja see periood kestis ikka kaua nii aasta-poolteist, arvan.
ja nüüd on lihtsalt väga tihti hääl ära. varem mul sellist probleemi polnud, seega kiiritusravi kuidagi neid häälepaelu siiski kahjustas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tiinatints

PostitusPostitatud: Kolm Mai 26, 2010 3:16 pm    Teema: Vasta viitega

Isal on täna operatsioon, hommikul kella kaheksa paiku alustati, opi kestvuseks planeeriti 7,5(!) tundi... Ma olin eile täitsa shokis, kui opiajast kuulsin, loodetavasti peab isal süda ja kõik muu ka vastu... Helistasin just, hetkel ei olnud operatsioon veel läbi, paluti kella viie paiku helistada. Nii raske on, sest ema (kellega me eriti sõbralikult ei suhtle) elab Ida-Virumaal ja jättis isa pikema jututa minu hoole alla, õde ja vanavanemad ka Ida-Virumaal ning mina siin pean tuge pakkuma inimesele, kellega ma viis viimast aastat eriti rääkinud ei ole ja kes isegi ei tea, et minul on samuti vähk olnud...
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Mai 27, 2010 8:04 am    Teema: Vasta viitega

Oh, soovin sulle jõudu ja vastupidavust! Toetaja olla on teinekord vaat et raskemgi, kui ise põdeda...
Tagasi üles
tiinatints

PostitusPostitatud: Esm Mai 31, 2010 9:45 am    Teema: Vasta viitega

Operatsioon olla läinud plaanipäraselt, ei ole veel arstiga suhelda saanud. Käisin isa nädalavahetusel vaatamas, ta viidi osakonna intensiivi üle. Oh jahh, kui muidu on inimest opereeritud kuskilt kehapiirkonnast ja see on teki all peidus, siis peapiirkonna operatsioon ja selle kõrvalmõjud on shokeerivad, tõesti. Isa nägu on lõuaosast pea kaks korda laiem, kui ülaltpoolt, "auk" kaelas ja voolikud kõrvade juures lümfivedelikku välja pumpamas..., õnneks isa magas ja ma ei jäänud seekord kauaks, loodetavasti on järgmisel korral juba veidi parem olukord... Panin endale aja perearsti juurde kirja ja palun antidepressante, et ise isa kõrval hakkama saada...
Jagage palun kogemusi, kuidas mõjutab lümfisõlmede äralõikamine edaspidi üldist seisundit?
Tagasi üles
tiinatints

PostitusPostitatud: Kolm Juun 09, 2010 3:13 pm    Teema: Vasta viitega

3. staadiumist on tänaseks saanud 4. staadium ja ees ootab kiiritusravi. Operatsiooni käigus selgus, et vähk oli keelest edasi läinud ning teha tuli radikaalsem variant - lõualuu jäi küll alles, aga kõik hambad alalõualuus võeti välja... Mõlemalt poolt kaelast eemaldati lümfisõlmed. Asendati peaaegu terve keel, kuigi keeleks on seda suus olevat "lappi" raske pidada.
Isa küll liigub juba ja püüab isegi veidi rääkida, aga näha on, et algsest optimismist pole enam palju järel, ju ta ise lootis, et läheb lihtsamalt, ehk siis ta ei saanudki aru oma olukorra tõsidusest. Jaanipäeva paiku nädalaks koju ja siis haiglasse keemiaravile. Arstid toonitasid, et alkohol on keelatud ja kui tarbib, ärgu tagasi tulgu...
Lugesin internetist naisest, kellel lõigati kolm korda keelevähki ja ta elas edasi, arsti tänane prognoos isale oli 50:50...
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Nelj Juun 10, 2010 10:38 am    Teema: Vasta viitega

Tere tiinatints. Sinu isast lugedes meenus mulle oma isa,kellel küll polnud vähki aga kes ka elulõpul oli voodis ja kellega ma polnud elujooksul läbi saanud,kellele ma olin kõige halvem laps ja L ... suure algustähega ,kes joomase peaga mind sõimas ja mõnitas ja löönud oli ta ka mind kui ma vastu hakkasin. Vot ja siis kui ta oli abitu vajas ta minu abi,siis olin ma talle tütreke kes aitas patja seada jne. Ei tulnud lemmiktütar sinna kordagi ja poegki harva. Ma ei tea kuidas on teie suhted olnud aga tahan öelda seda et me peame andestama ja selgeks rääkima mis vaevab kui see on võimalik. Kui su isa veidi kosub ehk räägid temaga minevikust ,saad ise vabaks ja temagi.Mina rääkida ei saanud aga olen käinud ta haual ja seal talle kõik andeks andnud. Meie haigus on õpetanud et tuleb öelda mis on muidu võib olla paratamatult hilja. Ole vapper ja eks AD aitavad ka aga mitte kohe,mind aitab vahel hingamine ja jalutamine kui pinged on üle pea. Kõike head sulle.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Pea- ja kaela piirkonna vähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit