Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Keemia järgsed uuringud - on midagi üldse vaja teha?
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
*kirss*

PostitusPostitatud: Laup Mai 15, 2010 7:56 pm    Teema: Keemia järgsed uuringud - on midagi üldse vaja teha? Vasta viitega

Tere,

Kuna tervise eest peab ikka ise muretsema, siis:
kui lõppeb keemia, siis kas peaksid olema mingid uuringud?

Arst ütles, et ei tehta. Et alles sügisel võiks tulla üldse tema jutule. Polevat mingeid spets uuringuid, mida võiks teha, et vaadata, kuidas keemia läks. Samas olen lugenud siit igast vähimarkeritest, vereproovidest, kõhu uuringutest, luude uuringutest jnejne.

Keemia lõppes aasta alguses.
Vähemalt tehti ära sonograafia. Aga on see siis normaalne, et ma ootan üle poole aasta, et vaadata, kas keemia ikkagi mõjus? Teades seda, kui kiiresti asi levida võib.

Endal oli rinnavähk. Metadega. Rind läks ja kaenla alt lümfisõlmed ka.

Peaksin minema ehk perearstiga rääkima ja uuringuid paluma?...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
aldra

PostitusPostitatud: Püh Mai 16, 2010 8:30 am    Teema: Keemis järgsed uuringud Vasta viitega

Tere!Peale keemiat ei ehtud ka mulle uuringuid.Arst väitis,et ega see kohe ka mõju.Viie aasta jooksul tehti ainult kaks korda kopsuröntgen ja üks kord günek.kontroll.Kui ma lasin perearstil teha vähimarkereid ja need olid tõusnud,viskas onkoloog need prügikasti ja väitis,et see ei tähenda midagi.Kaks kuud peale seda avastati,et haigus luudesse läinud.Onkoloog veel pahandas,et lubage mina otsustan,milliseid uuringuid teha.Arst on oma töö teinud ja edasi on n.ö,jumala kätes.Kunagi palusin ka luude uuringid teha ja mulle öeldi,et see pole vajalik,aga vägagi oli vajalik.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
konodont

PostitusPostitatud: Püh Mai 16, 2010 12:22 pm    Teema: Vasta viitega

Mina käin omaalgatuslikult kord aastas kopsuröntgenis ja günekoloogi juures, Hiiult saadeti vaid mammogrammi ja tehti 2x vereanalüüs. Pika nurumise peale sain korra ka kõhukoopa UH. Mine tea, ehk olen ise liiga pabistaja oma I staadiumiga. Eelkõige peame ikka ise innukad olema, meie elu ja tervis ju mängus. Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
cecilia

PostitusPostitatud: Püh Mai 16, 2010 9:15 pm    Teema: Vasta viitega

Ei saa kunagi liiga palju pabistada, kui juba sõraline mängus... Paljud terved pabistavad ja kujutavad endale asju ette, aga kui see haigus korra ikka juba tulnud, siis paraku võib ta alati naasta. Nagu mulgi, kuigi oli I staadium. Minu arst pööras just tähelepanu väiksele markeritõusule, saatis kompuutrisse, kuigi UH midagi ei näidanud ja nii need metakad avastatigi (on teised alles üsna väiksed), seega ikka iseenese eest tuleb võidelda.
*Kirss*, kui sul juba metakad olid, kas siis tõesti pärast keemiat enam neid ei kontrollitud? Mulle öeldi, et iga 3 kuu järel tuleb neid kontrollida.
Tagasi üles
*kirss*

PostitusPostitatud: Püh Mai 16, 2010 9:44 pm    Teema: Vasta viitega

Vähk on mul kuskil seal 3nda 4nda staadiumi vahepeal.
Peale keemiat ei kontrollitud midagi. Aint keemia ajal leukotsüütide taset.
Paar kuud peale lõppu panin aja arsti juurde ise kinni uuesti (natuke muudel teemadel), siis ka küsisin, et uuringud pidid olema. Aga öeldigi, et ei ole midagi spetsiaalset, mida teha. Sono ikkagi tehti, kuna palusin teise rinna üle vaadata.
Vähimarkerid, kõhukoopauuringud - sellest juttu ei olnud.
Günekoloogi juurde panin ise aja kinni.
Proovin nendest uuringutest perearstiga rääkida.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Püh Mai 16, 2010 10:51 pm    Teema: Vasta viitega

Lihtsalt küsin: Kuidas ta Sul III ja IV vahel on, diagnoosi väljendatakse ikka konkreetse numbriga? Kas oli levinud ainult lümfisõlmedesse või olid ka kaugmetastaasid mõnes organis? Selline arsti suhtumine nii tõsise diagnoosi puhul tundub ikka väga imelik Sad . Aga küsi siis tõesti uuringuid perearstilt.
Tagasi üles
*kirss*

PostitusPostitatud: Esm Mai 17, 2010 7:08 am    Teema: Vasta viitega

Nii arst vastas mu küsimusele. Ei oska öelda miks. Kuna muid organeid uuritud ei ole, siis vist ikka 3ndas.
Tagasi üles
tiss

PostitusPostitatud: Esm Mai 17, 2010 10:07 am    Teema: Vasta viitega

tere kirss:)
Olen samas staadiumis, rind jäi küll osaliselt alles, aga kaenlaalused lümfid olid enamuses nö "nakatunud" ja läksid oma teed... Op oli poolteist aastat tagasi ja elu peale seda pole just meelakkumine olnud. Uuringud olen selle aja jooksul enamuse ise välja pressinud, viimane kord ei tahtnud arst isegi mammogrammi enam, et sügisel alles sai tehtud! Olen aru saanud, et uuringui saad vaid siis, kui ise küsid või millegi üle kaebad. Tundub, et lihtsaim viis on korra aastas küsida perearstilt saatekirjad kopsuröntgenisse ja sonograafi. Rinnauuringu ja stsintigraafia saab onkoloogilt kaubelda, viimane kord nõudsin ka ajukompuutrit kuna pea viimaselajal valutab. Aga jah, sõltub ikkagi kõik ka konkreetsest arstist ja ise peab asjadega 100 prossa kursis olema.
Peale keemiat ja kiiritust ei tahetud tõesti mingeid uuringuid ette võtta. Enne kiiritust tehtav kompuuter, kus sind üle joonistatakse, tegelikult näitab ette ilusasti su kopsud ja rindkere. Kõik muu tuleb ise juurde kaubelda! No jah, günekoloog kah muidugi, eriti kui sul on hormoontundlik vähivorm.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Mai 17, 2010 11:31 am    Teema: Vasta viitega

Mina olen aru saanud, et teisest rinnast on mammograafilise uuringu tegemine onkoarstile kohustuslik kord aastas. Ise olen mõnikord küsinud, et kas on ikka vaja teha, kui näiteks mõned kuud tagasi alles üle rindkere kompuuter tehtud. Arst siis ütleski, et kord aastas teise rinna kontroll kohustuslik ja et kompuuter näitab rohkem siseorganite olukorda. Veel on jäänud mulje, et peale vähioppi tehtud keemia ja/või kiiritusravi ei ole nii 6 kuu jooksul mõtet tõesti kompuutrit teha. Kuid ikkagi vaid siis, kui tõenäosus metastaaside tekkimisel on väga väike (I-II st ilma oluliste lümfinäärmete haaratuseta). Siis saabki mõnede vähiliikide puhul kontrollida vähi levikut kord või paar aastas vereanalüüsist tehtavate markerite kaudu. Kui aga vähk on sellises staadiumis, et metastaaside tekkimise oht suur, siis peaks ju ikka kompuuteriga korraks kogu keha üle vaatama, et äkki on ikkagi juba mingid kaugmetastaasid tekkinud. Kirssi juhtum tundub selles mõttes ikka väga imelik, et jäetakse isegi staadium lõpuni määramata. Confused Kui on kaugmetastaasid, siis peaks ju keemiaravi jätkama või vähemalt jälgima, kas keemiaravi on nende rohtudega mõjunud. See muidugi tõsi, et päris ilma asjata tihedalt kompuutreid teha ei ole ehk rahaliselt meie riigis võimalik ning samas ka tervisele kasulik. Selle pärast tehaksegi uuringuid rohkem vajadusepõhiselt (kas siis mingite kaebuste esinemisel või haiguse leviku kindlaks määramisel). Soovitaks üritada arstiga positiivses toonis need teemad üles võtta ja selgeks rääkida. Kirssil soovitaks teise onkoarsti konsultatsioonile minna st mõelda raviarsti vahetamisele.

Viimati muutis seda Kersti (Esm Mai 17, 2010 12:00 pm). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
konodont

PostitusPostitatud: Esm Mai 17, 2010 11:53 am    Teema: Vasta viitega

Mul kuri kahtlus, et varsti pole enam tohtreid, kelle juurde minnagi. Mina olen peale oppi olnud dr. Valvere patsient, aga nüüd ta lahkub 1. juunist. Kolisin siis dr. Kupu juurde üle. Ehk jääb tema paigale.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Mari

PostitusPostitatud: Esm Mai 17, 2010 5:29 pm    Teema: Vasta viitega

Kena kevadet teile. Cool Cool

Eks see milliseid uuringuid ja kui tihti teha jääb tavaliselt ikka arstide otsustada. Minule ütles arst,et 1x aastas kopsuröntken ja mammagramm. Ülejäänud ikka vastavalt vajadusele,selle järgi mis kaebused kellelgi on. Ise ei saa küll öelda ,et arst poleks uuringuid teinud, kui ikka mingi tõsisem probleem on olnud on ikka kontrolli saadetud. Ja enamus mu hirme on siiamaani tõeks osutunud ning vastused on olnud positiivsed st. minu jaoks kahjuks üpris negatiivsed.
Aga kohe peale keemiaravi lõppu ei saagi ju mingeid muutusi otsima hakata. Ja igal aastal ,veel enam mitu korda aastas kõik need uuringud igaks juhuks läbiteha oleks liigne tervisega riskimine,nii ohutud need uuringud nüüd ka ei ole.
Nii et, kui miski ikka mureks, siis kurtke arstile kõik oma hädad ära, küll saate ka vajaliku saatekirja kuhu vaja.

Olge terved ja ärge üle ka muretsege.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Esm Mai 17, 2010 11:49 pm    Teema: Vasta viitega

Paraku on see sõraline ikka pagana salakaval, minul näiteks ei ole ta küll mingeid tuntavaid kaebusi andnud. Kui minu arst ei oleks mulle ikka kõikvõimalikke uuringuid lasknud teha ja lihtsalt ootama jäänud, millal juba tunda hakkab andma, siis ei oleks mul hetkel õrna aimugi, et ta jälle minus krõbistab ja ta olekski saanudki rahulikult vohada. Mammogramm ja röntgen olid ju täiesti korras, lisaks veel UH ja stsintigramm.
Seega mina tänan ikka oma arsti, et ta alati nii tõsiselt ja hoolsalt on asjasse suhtunud, sest usun, et kui metakad veel pisikesed, saab neile ikka kergemini piiri panna. Meie diagnoosi puhul on ikka uuringud vajalikud, ise pole veel kuulnud, et mõni arst nendega ülemäära liialdaks Smile

Oma tervise huvides tuleb meil ikka enda eest seista!
Tagasi üles
margareeta

PostitusPostitatud: Püh Juun 20, 2010 1:15 pm    Teema: Vasta viitega

Mul emaga ka mure, et ei tea, mis pärast keemiaravi siis edasi saab. Raviarsti ei olegi. Emal oli maovähk, sai 6 x keemiat ja 3. järel tehti uuringud. Siis keemiarst teatas rõõmsalt, et vähk on taandunud. Kuivõrd ema käib varasema günekoloogilise vähi tõttu ka iga aasta oma arsti juures, siis too käskis emal panna uuesti aja teda opereerinud kirurgi juurde (opiga ei opereeritud midagi, sest siirded oli lümfides) edasist raviskeemi paika panema. Ema pani aja kinni, kuid kirurg imestas, et miks ta tagasi ta juurde tuli, et opereerida ei saanud ja kogu lugu ja mis sest, et vähk on tagasi tõmbunud. Nii nüüd ongi. Maovähk on ka selline asi, et seda ei tunne enne, kui asi väga halb. Mingi kontroll või ravi peaks ju olema. Praegu tunneb ema end igati hästi, juukseudemed hakkavad ka juba tagasi kasvama, aga seda, mis edasi saab, ei tea. Saatuse hooleks jäetud. Oleks siis tasulisegi ravi ja uuringute võimalused.
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Püh Juun 20, 2010 2:26 pm    Teema: uuringud Vasta viitega

Kas need tartlased ei tulnud siis tagasi.Lehes kirjutati, et Padrik ja Everaus alustavad jälle tasulise Vähikliinikuga Meremeeste haiglas ja alustama pidid mais.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Juun 21, 2010 11:36 am    Teema: Vasta viitega

Tere, Margareeta!

Ärge nüüd nii kergesti küll loobuge. Kus haiglas ja mis kirurg see oli?
Minu arust võiksite algatuseks onkoloogia registratuuriga rääkida. Isegi nemad peaksid oskama soovitada, kuhu edasi pöörduda. Ema peaks saama sellise raviarsti juurde, kes nö maoga tegelevad (olgu ta siis kirurg või mitte). Kas keemiaravi arst ei soovitanud, mis edasi tuleb teha? Kindlasti peab siirete dünaamikat nüüd edasi jälgima ja vastavalt arengutele edasist ravi saama.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes