Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kaua Zoladexi peate süstima?

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Hormoonravi
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
*kirss*

PostitusPostitatud: Laup Aug 14, 2010 7:52 pm    Teema: Kaua Zoladexi peate süstima? Vasta viitega

Tere,
kauaks teile on määratud Zoladexi süstid?
Suht kallis lõbu..u 2200.- iga kuu ja nii kaks aastat Sad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cecilia

PostitusPostitatud: Püh Aug 15, 2010 9:33 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, mul oli sama kaua, aga haigekassa kompenseeris täielikult.
Kas on nüüd ses osas midagi muutunud?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Marimii

PostitusPostitatud: Esm Aug 16, 2010 7:37 am    Teema: Vasta viitega

Sama siin - iga kuu süst ja nii 2 aastat järjest (või paar kuud vähem). Aga mul sellest möödas juba 2 aastat ja siis ka ei pidanud ise maksma sentigi. Kas tõesti nüüd peab ise maksma?!?
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Aug 18, 2010 11:48 am    Teema: Vasta viitega

Zoladexi eesmärk on hormoontundliku rinnavähi korral munasarjade töö välja lülitada. Kas ei olene selle kasutamise pikkus siis just patsiendi vanusest? See tähendab, et kasutada tuleks arvatava menopausi ea saabumiseni. Mulle tehti Zoladexi süste 2002-2003 aastal kokku umbes aasta ja siis oli küll tasuta, kuid arsti jutust sain aru, et sellega oli pidevalt probleeme, et kas ikka saab uuel kuul ja uuel aastal. Mina olin ise alles 37.aastane ja tegin otsuse munasarjade opi kasuks, sest ei kujutanud ette, et iga kuu mitmeid aastaid pidevalt süstimas peaksin käima. Ega arst seda varianti otseselt ei pakkunud ka - andis ikka mõista, et süstimine on ajutine variant. Kunstlikult tekitatud menopaus ja sellega kaasnevad vaevused aga ju mõlema variandi korral ühesugused. Või on nii, et kaks aastat Zoladexi kasutamist lülitab munasarjade töö lõplikult välja ja oppi polegi vaja? Ise selle eest aga üle 2000 krooni kuus maksta, paneb muidugi mõtlema.

Viimati muutis seda Kersti (Kolm Aug 18, 2010 11:59 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cecilia

PostitusPostitatud: Kolm Aug 18, 2010 11:53 am    Teema: Vasta viitega

Zoladexi maksimaalne süstimise aeg on siiski kaks aastat, seda kasutatakse ka noorematel, kes soovivad veel tulevikus lapsis saada.
Tagasi üles
*kirss*

PostitusPostitatud: Reede Aug 20, 2010 5:30 pm    Teema: Vasta viitega

Täiendavat ravimihüvitist saan korra kvartalis. Mõtlesite ise sama?
Täielikult seda ei kompenseerita. Max 9000.- aastas vist peaks olema see summa, mis saab. Võimalik et eksin.

Tekitab jah tehislikult menopausi. Munasarjad välja lülitatud. Kaitseb nii keemia eest (munarakke) kui ka ennast mingil määral hormoonide eest. Et tulevikus lapsi saada kui vähegi võimalik. Variant oli ka munasarjad välja lõigata, millest loobusin.

Ise olen veel kõvasti alla 30 Smile
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Püh Aug 22, 2010 3:00 pm    Teema: Vasta viitega

Kas keegi teab, millest see kaks aastat siis tuleb? Saana aru, et kui enam ei süsti, siis hakkavad munasarjad uuesti tööle ja hormoonide tase organismis jälle kõrge, mis aga omakorda suurendab uuesti hormoontundliku rinnavähi taastekkimise ohtu. Kirss, kui sa tõesti alles alla 30-ne, siis kas lapsed ka veel sünnitamata? Siis tasub muidugi munasarju veel hoida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cecilia

PostitusPostitatud: Püh Aug 22, 2010 8:58 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arsti sõnul on just esimesed 2 aastat pärast oppi kriitiline aeg, et kui siis hormoonide mõju ellimineerida, siis on juba edasine risk väike. Igal juhul aastatel 2007-2009 said neid süste tasuta, need kel I staadiumi rinnavähk. Kuna mul oli vanust juba üle 40, siis oli süstide mõju sama mis opil ehk lõpetasid munasarjade töö.
Tagasi üles
Marimii

PostitusPostitatud: Esm Aug 23, 2010 7:42 am    Teema: Vasta viitega

Nõus Cecilia väitega, ma ka sain arsti jutust aru, et 2 aastat on kriitiline aeg, mil hormoonide mõjul vähi taastekke võimalus. Mul oli süstimise periood 2006(nov.)-2008(aug.) ja I staadium. Olin siis ja praegugi alla 40 (lapsi ei ole ja ilmselt ka ei tule). 4 kuud pärast viimast süsti taastus enam-vähem normaalne tsükkel. Aga minu jaoks oli ka see tasuta, ju siis Haigekassa kompenseeris, ausalt öeldes ei uurinud asja...
Tagasi üles
*kirss*

PostitusPostitatud: Esm Aug 23, 2010 8:18 pm    Teema: Vasta viitega

No ma olen 27 hetkel ja aasta aega süste teinud. Lapsi pole. Aga eks ikka tahaks. Kui süstid läbi saavad ja kõik korras, siis tuleb ära teha Smile
Vähk oli levinud juba lümfidesse. Väga suur tõenäosus terveks pole võib-olla saada aga lootma peab Wink
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Hormoonravi Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit