Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Minu lugu
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
theum

PostitusPostitatud: Nelj Okt 28, 2010 10:38 pm    Teema: Minu lugu Vasta viitega

Tahtsin põgusalt kirjutada sellest, et kuigi ei ole minul ajukasvajat, on minul diagnoositud just leukeemia ehk siis verevähk. Haigusest sain teada aasta alguses ja nüüdseks olen läbinud 5 keemiaravi kuuri ja jõudnud Tartusse luuüdi tüvirakkude siirdamisele. Siirdamine on nüüdseks tehtud ja nüüd jääb oodata vaid taastumist ja loota, et tüsistusi ei tekiks. Kõik see on olnud väga-väga raske nii füsioloogiliselt kui ka vaimselt, kuid ma olen kenasti vastu pidanud. Õnneks on mul olemas äärmiselt tore elukaaslane ja 2 last, kes mulle palju tuge annavad. Samuti muu perekond - minu vanemad, minu vennad, kaasa vanemad ja kõikide sugulased. See kõik on olnud väga keeruline periood.

Esmasena tuli tegeleda enda tunnetega, sest segadus oli väga suur ja infot hankida oli väga keeruline, sest seda on lihtsalt väga vähe. Arstid ei olnud võimelised midagi mõistlikku rääkima - tegemist on ravirobotitega ja tundub, et tundemaailm ja kommunikatsioonioskused neil lihtsalt puuduvad. Surm oli silme ees - seda enam, et esialgne ravi ei andnud oodatud tulemusi ja asi läks keemiaravide dooside jms mõttes ikka üsna karmiks ära. Õnneks saadi halvale asjale piir ja praeguseks on kõik kontrolli all. Vastu olen pidanud kenasti 8 kuud ja kavatsen vanadusse surra Smile.

Loomulikult teadvustan ma endale, et seoses luuüdi tüvirakkude (rõhutan sõna tüvirakkude kuna luuüdi siirdamine ja tüvirakkude siirdamine on kaks täitsa iseasja) siirdamisega on riskid ülikõrged, aga juba see, et minu haigus saadi kontrolli alla tänu keemiaravidele ja mulle õnnestus leida ka täieliku sobivusega doonor Saksamaalt (enda 3 venda kahjuks ei sobinud) on täielik loteriivõit.

Õnneks ei ole ma "jonnakas Eesti mees", vaid annan endale aru, et mul on vaja jõudu säästa eelkõige iseendale, et ravi oleks edukas ja ma ei karda igapäevastes küsimustes abi paluda perekonnalt, sugulastelt ja tuttavatelt. Abi olen saanud igati ja selle üle olen ma alati väga tänulik. Just minu haigus on meid kõiki väga-väga palju lähendanud ja pannud mõtlema tegelike väärtuste üle ning aidanud nii mõnelgi "kiirest elurattast" maha astuda ja rahulikumalt hingates, kuid rõõmsamalt oma elu edasi elada. Samuti tegin ka mina.

Loobusin oma ülipingelisest tööst ja otsustasin, et sellist pinget ei talu minu tervis enam kunagi ja mitte ükski asi ei ole väärt sellist enese tapmist - raha on oluline, aga mitte peamine. Raha eest tervist siiski ei osta (rääkigu paljud teised, mida tahavad) ja olen seniajani rahaliselt vägagi hästi hakkama saanud. Küsimus ei ole ju tegelikult teenimise suuruses, vaid selles, mille peale kulutatakse. Suutsin üliefektiivselt vähendada oma kulutusi 70% ja võin julgelt öelda, et praeguseks on minu elukvaliteet tõusnud kordades võrreldes eelneva eluga. Olen leidnud endale sobiva töö, mis mind ei koorma ja mida on mul võimalik teha igal ajal ja just mulle sobivas mahus. Seda samuti tänu heale sõbrale, kes mulle selle võimaluse lihtsalt välja pakkus.

Olen õnneks pidanud loobuma meeletust asjade tarbimisest ja olen selle väga edukalt asendanud tegevustega, mis on seotud minu perega - lastega. Sellest saan kordades rohkem rõõmu, kui mingi uue edeva vidina ostmisest või mingist muust mõttetust kulutustest. Elu on täis fantastilisi võimalusi, mis on praktiliselt ilma rahata käes ja mida on väga tore ära kasutada. Kasvõi igapäevased jalutuskäigud linnapargis või pojaga jalgrattaga sõitmas käimine. Kordades väärtuslikum tegevus, kui sõpradega õlle mulistamine, rämpstoidu sissetoppimine ja lihtsalt aja raiskamine.

Olen täielikult loobunud alkoholist (tervislikel põhjustel loomulikult). Õnneks pole olnud kunagi väga suur alkoholitarbija, kuid õlle ja siidri ning veinigi joomine oli minu jaoks üsnagi nauditav tegevus. Õnneks on nendele jookidele väga häid alternatiive. Veidraks asjaoluks võib lugeda seda, et loobusin suitsetamisest 3 nädalat enne haigusest teada saamist - see paneb mõtlema, et äkki oli minu keha see, kes üritas mulle meeleheitlikult öelda, et ma pean tempo maha tõmbama ja ei tohi ennast niimoodi hävitada - tervis lihtsalt ei pea vastu.

Kuigi keemiaravid on olnud mulle üsna rasked taluda (kuigi nägin haiglas ravidel olles ka kordades ullemaid reaktsioone) ja luuüdi tüvirakkude siirdamise eelset keemiaravi ei soovitaks isegi kõige hullemale vaenlasele - see kõik oli lihtsalt nii kohutav - on asjad läinud siiski hästi ja ma ei kavatsegi loobuda ning apaatseks muutuda. Leian, et positiivne suhtumine ning eelkõige usk iseenda paranemise jõusse on väga-väga oluline ja aitab ravimisele kordades rohkem kaasa, kui ükskõik milline meditsiiniline ime.

Olen kiiganud ka alternatiivmeditsiini poole, aga seda mitte sellepärast, et mul tavameditsiini usku ei oleks, vaid just sellepärast, et olen leidnud sellest palju tuge just vaimses mõttes. Olen korrastanud oma mõtted ja väärtushinnangud, olen kõigest jõudu juurde saanud ja arvan, et teen selle kõik kenasti läbi ning elan oma elu edasi juba hoopis uutmoodi - kvaliteetsemalt ja hoopis teiste arusaamade ning väärtushinnangutega!

Ootan rõõmuga igasugust tagasisidet ja vastan hea meelega ka küsimustele, mis puudutab minu haigust. Leian, et kuna see haigus on Eestis nii harvaesinev, siis võin julgelt sellest anonüümselt rääkida, sest infot on tõesti ülivähe ja inimesed ei kipu enda mõtteid just väga jagama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Reede Okt 29, 2010 10:29 pm    Teema: Vasta viitega

Tere, Theum!
Nii hea, et oma lugu siin foorumis teistega jagad.
Rasked haigused panevad tõesti elule hoopis teise pilguga vaatama ja väärtuseid ümber hindama. Sinu loos on kõik see nii õigete sõnadega ja lootust andvalt ära kirjeldatud. See annab kindlasti jõudu teistelegi rasketest hetkedest üle saamiseks ja edasi liikumiseks. Meilegi, kellel väheke rohkem aega juba haiguse diagnoosimisest möödas on, tuletab see uuesti meelde, et peaks ennast endiselt hoidma ja mitte laskma meeletul kiirusel ennast jälle endasse haarata.
Ega see leukeemia ju nii harva esinev kahjuks ei olegi. Info otsimine ja leidmine jääb tõesti tihti haigete endi peale. Arstidel ei ole aega süvenemiseks ja aruteludeks. Eks siis ongi võimalik infot leida ja jagada just saatusekaaslaste abil.
Kõike head Sulle!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Laup Okt 30, 2010 8:16 am    Teema: Vasta viitega

theum, aitäh selle "jõu"eest, mis on kindlasti positiivsuse süstix kõikidele, praegustele ja ka järgnevatele foorumikülastajatele! Hea on lugeda, et eneseleidmine ja oma "keha" kuulamine on jõudnud teadvuseni, mis on suurim tervendaja Smile
Jõudsat kosumist ja jääge tervex!
Tagasi üles
theum

PostitusPostitatud: Nelj Juul 07, 2011 10:07 pm    Teema: Vasta viitega

Kirjutan toredatele lugejatele ja annan teada, et minu taastumine on olnud igati edukas ja tore. Olen uuel moel ellu astunud ja oma tervisega ning kõigega, mis mu ümber mind armastab ja hoiab väga rahul!

Jõudu teistele, kellel sama keeruline tee käia! Tean, et minu uskumine hoiab mind pinnal ja midagi halba enam juhtuda ei saa. Tundub totakas ja võlts, kuid tean, et ka sellest on abi ja kui ka peaks midagi keerulisemaks minema, siis negatiivsus seda paremaks ei tee.
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Reede Juul 08, 2011 6:58 am    Teema: Vasta viitega

Suisa rõõm lugeda sellist postitust, theum. Palju-palju tervist, kannatlikkust ja vastupidamist Sulle ja Su perele. Koos saate ka kõige hullematest olukordadest jagu. Su lapsed on uhked oma vahva isa üle Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
A4

PostitusPostitatud: Reede Juul 08, 2011 9:23 am    Teema: Vasta viitega

Pöidlad pihku ja püsti Smile!
Tagasi üles
Ketlinly

PostitusPostitatud: Kolm Juul 13, 2011 8:40 pm    Teema: Vasta viitega

Tere.

Rõõm lugeda, et kõik on siiani hästi läinud.

Otsin ka igaltpoolt infot leukeemia kohta ja nagu ikka- leian ikka väga vähe. Minu tuttaval on AML. Kuna tal avastati see hiljuti, siis ongi hetkel toimumas üks suur suur segadus. Sama diagnoosiga inimesi, kellega mõtteid vahetada, leiab väga vähe. Oleksin huvitatud toitumisest ja väga loodan, et keegi oskab vastata. Millest tuli loobuda- näiteks mingi periood vist puu-ja juurviljadest, aga kas edaspidi võib neid ikka koguaeg tarvitada? Mida on soovitatav veel vältida? jne jne. Oleksin väga tänulik ka igasuguse muu informatsiooni eest, mis puudutab ägedat leukeemiat. Ja kui on olemas keegi, kes oleks nõus ise AML-i põdeva inimesega suhtlema ja mõtteid vahetama, siis oleks tore, kui jätaksite oma maili aadressi Smile

Oleme tänulikud igasuguse informatsiooni ja vastuste eest Smile

Jõudu ja jaksu kõigile Smile
Tagasi üles
annicaridee

PostitusPostitatud: Teis Dets 27, 2011 12:13 pm    Teema: Vasta viitega

Tere.

Meeletu rõõm on lugeda, et sarnase haigusega inimesel hästi on läinud!!!Teema algataja andsid nii palju julgust juurde.

Kasutan antud teemat ära ja soovin, et inimesed, kes on AML haigestunud ja pärast tüvirakkude edukat siirdamist eluvaimu sisse saanud, minuga ühindust võtaksid.

Soovin infot kõige kohta, kuidas tundsite end peale siirdamist, mis oli keeldatud nt süüa, juua, millistest toiduainetest oli abi. Kas olete kodused või on keegi endale töö ka leidnud?jne sellised elulised küsimused. Mida on soovitatav veel vältida või millest olete loobunud?Kas olete kasutanud mingeid taasturaviteenuseid? Kui keegi, kes on olnud sarnases olukorras, siis andke endast märku.

Palju palju tervist kõigile!!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
theum

PostitusPostitatud: Kolm Jan 25, 2012 11:04 pm    Teema: Vasta viitega

Kirjutan eelkõnelejatele vastu just toitumise osas.

Jah, piiranguid oli palju. Oluline oli jälgida just värske toidu piiranguid (k.a. toores toit - kala jms). Samuti tuli ühe olulise eripärana vältida tsitrusviljade söömist.

Kuigi nüüd on mulle juba värsked asjad ammu lubatud, väldin seniajani tooreid toite (loomset liha ja toorest kala), kuid samas söön hea meelega värsket köögivilja ja puuvilju.

Olen ka praegu väga palju rohkem tervislikult toituma hakanud. Minu igapäevamenüüsse kuuluvad kindlasti värsked salatid (kasvatan näiteks ise idusid) ja taimse toidu osakaal on oluliselt suurem, kui varem.

Aeg-ajalt luban endale loomulikult ka nn "rämpstoitu", kuid seda ikka väga harva - vast korra kuus tuleb ette.

Igasugu keemiaga vürtsitatud tehislikke komme ja magusat jms limonaade ei tarbi üldse.

Alkoholi ei tarbi enam tilkagi ja ei kavatsegi tarbima hakata - kainena on väga hea selge ja adekvaatne olla.

Samuti tuli vältida bakteririkaste keskkondadega kokku puutumist (muld jms). Mina käisin esimesel kahel kuul õues nii vähe, kui võimalik ja väljas liikudes kasutasin ainult näomaski, et vältida piisknakkuseid ja ka muid võimalikke. Käsi pesin võimalikult tihti ja desifitseerisin. Täielikult tuli esialgu vältida rahvarohkeid kohtasid. Näiteks ühistranspordi kasutamine oli keelatud.

Samuti ei olnud mul pikka aega võimalik külastada veekeskuseid, mida ma niiväga armastan. Selle loa sain alles pea aasta aega peale siirdamist.

Ka haiglas liikusin eranditult näomaskiga, kuigi viltuvaatajaid oli palju. Mind see aga ei seganud absoluutselt.

Jõudumööda proovin endale ka füüsilist koormust lubada. Suvel oli selleks heaks võimaluseks jalgrattasõit. Talvisel ajal liigun lihtsalt jala nii palju, kui vähegi jaksu on. Teen jalutuskäike nii üksi kui ka lastega.

Kui kellelgi on midagi konkreetsemat küsida, siis alati võib.

P.S. Käin alati neljapäeviti isikliku autoga Rakverest Elvasse töötoimetusi tegemas ja Tartu jääb muidugi tee peale.

Seega, kui kellelgi on vajadus minuga näiteks haiglasse saada või õhtul tagasi, võib soovi avaldada ja võimalusel saan ikka aidata.
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Nelj Aug 02, 2012 9:32 pm    Teema: Vasta viitega

Theum kuidas sul läheb, kas oled haigusest lõplikult taastunud? Mis tüüpi leukeemia sul oli? Kas kasutasid kogu selle protsessi ajal ka psühholoogi abi ja kui jah, siis palun soovita.
Tagasi üles
theum

PostitusPostitatud: Nelj Aug 02, 2012 9:47 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!

Minul läheb väga hästi. Taastunud olen väga kenasti ja juba teebki suurenenud kehakaal mulle muret. Toitun endiselt tervislikult ja liigun nii palju, kui vähegi võimalik. Näitajad on kõik väga head ja arst on koos minuga olukorraga väga rahul.

Täpsemaks diagnoosiks oligi äge müleoidleukeemia FLT3 positiivse markeriga. Kui on vaja veel täpsemat diagnoosi, siis seda pean haigusloost vaatama - hetkel on lauasahtlis ja ei viitsi välja võtma hakata.

Vaimset tuge pakkus mulle minu perekond ja ka psühholoog, kes lisaks ametile on ka isiklik tuttav. Seega ei tahaks kontakti ilma tema nõusolekuta jagada. Kui on jätkuv huvi, siis anna teada, küsin talt, kas ta on nõus.

Kui on veel küsimusi siirdamise jms kohta, siis vabalt võib kõike küsida. Hea meelega jagan infot.
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Nelj Aug 02, 2012 10:08 pm    Teema: Vasta viitega

Jaa Theum palun küsi oma tuttavalt, kas ta oleks nõus nõustama Tartus.
Tagasi üles
theum

PostitusPostitatud: Laup Aug 04, 2012 11:58 am    Teema: Vasta viitega

Lyblykas kirjutas:
Jaa Theum palun küsi oma tuttavalt, kas ta oleks nõus nõustama Tartus.

Tere!

Kahjuks pean selles osas ära ütlema, kuna ta ei olnud nõus.
Tagasi üles
theum

PostitusPostitatud: Esm Okt 21, 2013 10:39 am    Teema: Vasta viitega

Tere kõigile!

3 aastat on nüüd mööda saanud. Kõik on senini väga hästi läinud. Olen rõõmus terve ja tubli. Naudin oma elu, perekonda ja isegi töötamist. Jõudumööda tegelen oma ülekaaluga ja püüan olla sportlik ning aktiivne.
Tagasi üles
Eenu

PostitusPostitatud: Esm Okt 21, 2013 6:48 pm    Teema: Vasta viitega

theum kirjutas:
Tere kõigile!

3 aastat on nüüd mööda saanud. Kõik on senini väga hästi läinud. Olen rõõmus terve ja tubli. Naudin oma elu, perekonda ja isegi töötamist. Jõudumööda tegelen oma ülekaaluga ja püüan olla sportlik ning aktiivne.

Palju õnne!!! Smile
Ole sama tubli edasi Smile
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit