Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Diagnoositud melanoom?!?
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
liisav

PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2010 3:44 pm    Teema: Diagnoositud melanoom?!? Vasta viitega

Käisin 19. oktoobril nahaarsti juures sünnimärke kontrollimas - oli üks dekoltee piirkonnas, rinnast natuke üleval, mis tundus mulle kahtlane ning mis mingi aeg oli (u aasta tagasi) tekkinud ning põhimõtteliselt täiesti musta värvi. Arst vaatas seda ja ütles kohe, et see tundub kahtlane ning peale selle masinaga? uurimist näitas ta mulle ka selle pilti, et on näha sinakat kuma ja et sünnimärk on "vihaseks" minemas. Samas lohutas ta, et ta ise arvab, et päris melanoom see veel pole, kuid soovitas mitte oodata ja tegutseda. Panin aja 21. oktoobriks (käisin erakliinikus) ning lõigati see sünnimärk ning ka käelt üks sünnimärk. Kõik läks hästi - jäin vastuseid ootama.

Möödus kolm nädalat ning eile õhtul poole 8 aeg helistaski arst isiklikult ning ütles kohe, et kahjuks tal pole mulle hea jutt ning et see sünnimärk ikkagi oli halvaloomuline ehk siis teisisõnu mul on melanoom. Ültes veel, et kuna kõik uurivad tänapäeval internetist igasugu asju, peaksin ma teadma, et ta on I B staadiumis. Kutsus mind esmaspäeva hommikuks Hiiule, et edaspidi hakkame seal tegutsema ja ravima - et mul ju vähemalt 70 aastat vaja veel elada (ise olen praegu 22 a). Rääkis, et on vaja teha kirurgiline ravi, rääkis selle koha suuremast lõikamisest ja lümfisõlmede lõikamisest kaenla alt?

Tahtsingi küsida, et mis siis täpsemalt nüüd edasi tehakse? Milline see kaenlaaluste lümfisõlmede lõikamine välja näeb? Kas peab haiglas olema?

Ja kas kellelgi on avastatud melanoom samas staadiumis ja kuidas paranemine läks?

Lugesin ka varasemaid postitusi, oli sellest palju abi, muudab ikka rahulikumaks. Kohati mõtledki, et kõik saab korda ja ei ole hullu, aga teine hetk ikka tuleb suur mure.

Suured tänud juba ette, võimalik, et osad minu küsimused tunduvad imelikud, aga kuna kõik see on minu jaoks veel nii uus......

Liisa
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Laup Nov 13, 2010 11:43 pm    Teema: Vasta viitega

Kui vanemaid postitusi lugesid, siis ehk oled minu looga juba kursis. Minul saab varsti Ist melanoomi opist 9 aastat mööda. Oli ka õla ja rinna vahelises piirkonnas. Peale esimest oppi ja täpse diagnoosi saamist oli samuti teine operatsioon, millega lõigati väheke sügavamalt ja laiemalt. Lümfinäärmeid mul ei eemaldatud. Melanoomiga seoses ma haiglas ei ole pidanud olema. Eks arst räägib selles osas sulle täpsemalt. Melanoomi raviks ongi üldiselt vaid operatsioon. I st on aga hea prognoosiga. Pead tõesti õnnelik olema, et õigel ajal jaole saite. Kas oled olnud usin päevitaja? Nüüd pead selles suhtes ennast hoidma, kuid muus osas läheb elu normaalselt edasi. Kõike head sulle!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
A4

PostitusPostitatud: Esm Nov 15, 2010 1:00 pm    Teema: Vasta viitega

Soovitaksin enne lümfisõlmede lõikamist küsida teist arvamust. Kas ehk nt. kiiritus poleks variant? Melanoomi kohalt tuleb sügavamalt jah kindlasti võtta, aga just lümfid...
Tagasi üles
liisav

PostitusPostitatud: Esm Nov 15, 2010 2:55 pm    Teema: Vasta viitega

Käisin täna siis arsti juures, ta ütles, et tuleb teha ikka üldnarkoosiga operatsioon, et selle sünnimärgi juurest võtta laiemalt ja sügavamalt ning lümfisõlm ka kaenla alt.

Enne tehakse mulle muidugi erinevad testid ja siis esmaspäeval määrame operatsiooni aja.

Kas Teil on siis halb kogemus lümfisõlme(de) lõikamisega? Või kas teate, et sellel võivad olla halvad tagajärjed? Internetist ma ise väga selle kohta informatsiooni ei leia..
Tagasi üles
A4

PostitusPostitatud: Esm Nov 15, 2010 3:29 pm    Teema: Vasta viitega

Kuna inimesel kahjuks pole "UNDO" nuppu, siis ei saa tehtut tagasi pöörata ja teist varianti proovida. Et kas siis oleks tulemus teine. Loodan arstide peale ja tahan väga uskuda, et tehakse ainult õigeid otsuseid. Aga võideldes hetkel abikaasa elu eest soovitan soojalt...küsi palju ja küsi erinevatelt arstidelt! Selleks, et olla ise täiesti kindel.

Inimesed on erinevad, haiguslood on erinevad. Meditsiinivõhikuna ei hakka ma siin foorumis mingeid avaldusi tegema, et mis on vähiravis õige või mis vale. Ma lihtsalt ei tea seda. Mul on oma 1000 küsimust, millega päevast päeva maadlen ja milledest enamusele ma ei saagi kunagi vastust. Üks nendest on, et kui poleks niiväga arstidele peale käinud, et lümfe lõigata, vaid oleks kiiritanud, et kas siis oleks teisiti...

Meil läks asi väga kiiresti väga hulluks peale lümfioppi. Aga võib-olla oleks ka opita läinud, ei tea.

Ehket küsi-küsi-küsi Very Happy ja saa terveks!

Viimati muutis seda A4 (Esm Nov 15, 2010 5:06 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
liisav

PostitusPostitatud: Esm Nov 15, 2010 4:36 pm    Teema: Vasta viitega

Saan aru küll Teist, eks igaühel ongi omad kogemused ja soovitused, seetõttu olengi lugenud sellel teemal erinevaid foorumeid ja lehekülgi - seetõttu ka minupoolne postitus.

Esialgu lõigatakse mul vist ainult ühte lümfisõlme, usun, et see on proovide võtmiseks ja siis otsustatakse edasi. Kui tulemus halb, peabki vist lõikama rohkem, aga kindlasti uurin ja kuulan, kas ja mis variante veel on.

Aitäh! Loodan ise ka, et kõik läheb hästi ja proovide tulemused pole väga halvad!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Nov 15, 2010 7:30 pm    Teema: Vasta viitega

Ühe lümfinäärme operatsioon ei anna küll mingeid tüsistusi. Minul on neid rinnavähiga seoses ära opitud 21 ja mingeid probleeme käega ei ole. Lümfinääre opitakse ära just selle tõttu, et kontrollida ega vähirakud ei ole edasi levinud. Panen südamele, et melanoomiga ei tasu mitte midagi juhuse hooleks jätta ja tuleb ravi suhtes kindlasti kõik võimalused ära kasutada. See vähk on katsetamisteks ja aja kaotamiseks liialt agressiivne. Lümfivähk ja vähisiirded lümfinäärmetes on täiesti erinevad asjad.
Erinevate arstide arvamust võib loomulikult alati küsida. Kuid hoiduma peaks aja raiskamisest igasuguste nõidade ja soolapuhujate vahel jooksmisega. Siin on ajal elu hind. Eestis on melanoomi alal kõige suuremad kogemused dr Niinel. Oma isiklikele kogemustele tuginedes usaldan teda 100%.
Tagasi üles
liisav

PostitusPostitatud: Esm Nov 15, 2010 10:13 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh Sulle! Sain nüüd vastuseid mitmele küsimusele, mis mulle veel muret tegid.

Minu arstiks ongi dr. Niin - läksin tema juurde kohe alguses just seetõttu, et lugesin palju häid sõnu tema ja tema kogemuste kohta.

Lugedes Kersti Sinu postitusi, oled Sa ikka vägaväga tubli ja tugev olnud!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Nov 16, 2010 11:36 pm    Teema: Vasta viitega

Kui dr Niin, siis oled heades kätes. Mulle on väga palju jõudu andnud just usaldus ja tugev usk oma arstide vastu. See annab erilise kindlustunde ja jõu kindlaks liikumiseks terveks saamise suunas.
Kõike head sulle! Hetkel pead natuke pingutama ja oma tervise heaks aja maha võtma. Varsti aga võid jälle muretumalt edasi elada ja ehk isegi õnnelikumalt, sest oled ühest raskest katsumusest üle saanud.
Õigel ajal arsti juurde jõudmine - see on kõige tähtsam.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Nov 30, 2010 11:28 pm    Teema: Vasta viitega

A4 kirjutas:
Soovitaksin enne lümfisõlmede lõikamist küsida teist arvamust. Kas ehk nt. kiiritus poleks variant? Melanoomi kohalt tuleb sügavamalt jah kindlasti võtta, aga just lümfid...

Mul on jäänud selline mulje, et melanoomiga ei ole kiiritus üldsegi soovitatud. Minul näiteks ei tehtud just selle tõttu rinda säästvat operatsiooni, sest säästva opiga peab kaasnema alati ka kiiritus.
Tagasi üles
liisav

PostitusPostitatud: Laup Dets 04, 2010 10:50 am    Teema: Vasta viitega

Tere jälle!

Mõtlesin, et kirjutan, kuidas minul vahepeal läinud - äkki kellelgi tulevikus sellest kasu.

Esmaspäeval käisin arsti juures, sain teada erinevad tulemused vere ja ultraheli kohta (kõik normis) ning paberid kolmapäeval haiglasse minekuks.

Kolmapäeval 10ks läksin siis Hiiu haiglasse, samal päeval tehti mulle vereproove ning EKG, samuti saabusid kompuutertomograafi vastused, mis kõik on korras. Seejärel selgitati mulle, miks vaja teha lümfisõlme biopsia - asi selles, et kui mulle määrati melanoomi staadium oli labori poolt see pandud IA, kuid minu arst otsustas vaadates tulemusi, et tema loeb selle IB-ks. Seda sellel põhjusel, et A ja B tasemed erinevadki just sellepoolest, et B puhul tehakse lümfisõlme biopsia. Ning parem teha rohkem, kui pärast kahetseda. Melanoom ise mul oli küll õhuke, kuid väga aktiivse kasvunumbriga vms (seetõttu siis B).

Neljapäeval saadeti mind Hiiu haiglast korraks Mustamäe haiglasse, nukleaarmeditsiini osakonda, kus süstiti mulle 4 korda melanoomi asukohta mingit ainet, mis aitab leida valvurlümfisõlme(d), masin uuris ja tegi pilte.

Kui tagasi Hiiule saabusin, nägin esimest korda ka enda kirurgi, kes ütles, et ükski uuring ei näita, et mul lümfisõlmedes peaks midagi olema, et pigem nende põhjal võib eeldada, et midagi seal pole, kuid lõigata tuleb ikka ja isegi 2 lümfisõlme.

Reedel (eile) toimsuki mul üldnarkoosiga operatsioon, narkoosist toibumine oli mul väga raske, toibusin veel ärkamistoas ning palatisse jõudes pandi mulle tilgutid, üks valuvaigistiga ja teine ma ei teagi täpselt, mis. Olin väga väsinud, kuid paari-kolme tunni pärast peale esmast toibumist tuli õde mulle ütlema, et arst kirjutab haigusloo paberid ära ja siis saan koju minna. Olin väga väsinud, kuid rahul. Koju jõudes sättisin natuke ja magasin rohkem kui 13 tundi järjest.

Täna juba parem olla, ainult melanoomi koht, kust lõigati sügavamalt ja kaugemalt väga kisub ning parema käe alt (kust võeti 2 lümfisõlme) on ikka üsna valus.

10 päeva pärast lähen nende lümfisõlmede ja melanoomi koha juures võetud naha proovide tulemusi saama ning ühe haava niite välja tõmbama. Loodan väga, et need tulemused on ka ok, vastasel juhul lõigutakse mind veel - rohkem lümfisõlmi.

Kui rääkida sellest kiiritusest melanoomi puhul, olen mina kuulnud, et see väga ei pidanud melanoomile mõjuma?!? Sellist varianti mulle igatahes ei pakutudki ning usun, et kui dr Niin leidis, et tuleb teha lümfisõlme(de) biopsia, siis see ka oli väga õige ja vajalik otsus.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Laup Dets 04, 2010 10:49 pm    Teema: Vasta viitega

Oled väga tubli ja head opist taastumist sulle! Eks see ongi nii, et parem ikka rohkem karta ja kõik halvad võimalused välistada ja üle kontrollida. Peame sulle pöialt, et lümfid puhtad oleks.
Seda on ka hea teada, et tänapäeval meilgi neid valvurlümfisõlmi välja selgitatakse. Kümme aastat tagasi oleks neid igaks juhuks lihtsalt rohkem ära lõigatud. Hea, et ravi võimalused aina arenevad.
Tagasi üles
liisav

PostitusPostitatud: Kolm Dets 08, 2010 5:57 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh! Üritan vaikselt kosuda siin!

Tekkis ainult üks küsimus, et eile hakkasin tundma, et kaenla alt on nagu selline tundetu.. Selline tunne nagu siis, kui hambaarst juurest tulles, kui on tuimestus tehtud, põske katsuda. Kas kellelgi on samamoodi olnud?

On mul siis närvid vms kahjustada saanud või on see äkki mööduv?
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Kolm Dets 08, 2010 8:36 pm    Teema: Vasta viitega

Kaenla alt tundetu - Sul ju lõgati 2 lümfisõlme ka, nagu aru sain. Peenikesed närvid ilmselt said läbi lõigatud. Mul opereeriti 1 kaenla alt kõik lümfisõlmed (seoses rinnaga). Kaenla alt on nüüd osalt tundetu ja väike ribake käsivarre seespool ka tundetu. Ajapikku võib vist midagi ka taastuda. Aga närvide paranemine on väga pikk protsess, kestab aastaid. Ja mul nii hästi ei läinud nagu Kerstil - mul on nüüd lümfödeem.
Tagasi üles
liisav

PostitusPostitatud: Kolm Dets 08, 2010 9:43 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, mul lõigatigi praegu kõigest 2 lümfisõlme, kas on imelik, et tuim on?

Peaksin ma helistama kirurgile ja küsima?

Teisipäeval on mul muidu sama kirurgi aeg, et vaatab mu haavad üle ja tulevad vastused lümfisõlmede kohta. Vast see nii kiireloomuline asi pole?

Peale operatsiooni kohe nii igatahes polnud, vaid mõne päeva möödudes tundsin seda esimest korda.. Kui sinna vastu natuke tugevamalt minna v vajutada, siis nagu mõnest kohast veel hakkab imelik, närvid omavahel vist seotud?!?
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes