Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Diagnoositud melanoom?!?
Mine lehele Eelmine  1, 2

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kadi

PostitusPostitatud: Kolm Dets 08, 2010 10:24 pm    Teema: Vasta viitega

Ma pole küll arst, lihtsalt operatsiooni üleelanu, aga oma kogemuste põhjal ütlen, et
- tuimus pole imelik, üsna loogiline, et nii on. Ja teisipäev on juba varsti, siis saad kirurgilt küsida.
- miks kohe ei tundnud - eks Sul oli ju tuimestus, ja sellepärast eriti midagi ei tundnudki. Nüüd hakkab keha üleelatust rahunema.
Mäletan, et mul oli operatsioonipoolne käsi selline, nagu miljon nõela ja elktrilaengut oleks kogu aeg sisse lülitatud. Käsivart ei saanud üldse vastu külge panna. Pärast muidugi kõik rahunes. Ja siis mingi osa oli (on) tundetu.
Kuna mul haige-olemise kogemus ja operatsioonide kogemus täielikult puudus, siis oli kõik häiriv ja murettekitav. Terve inimesena on raske ette kujutada, kui aeglaselt keha (koed, lihased jne.) operatsioonist taastub.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Dets 09, 2010 12:11 am    Teema: Vasta viitega

See on täiesti normaalne, et lõigatud koht ja ümbrus tuim on. Kogu keha on ju närve täis ja lõikamisega paraku lõigatakse ka närvid läbi. Lisaks on kuigi palju häiritud ka lümfivool. Kuid ainult kahe lümfi eemaldamisel võtavad teised näärmed töö kindlasti palju kiiremini üle. Viimane operatsioon oli mul kilpnäärme op ja terve lõua alune oli tuim nii paar nädalat. Kaenlaaluste lümfide eemaldamisest üle 8 aasta möödas, kuid tuimus on väheke siiani tunda. See tundub tõesti nii olevat, et närvide taastumine võtab lihtsalt aega ja see annab tunda sellega, et ühel hetkel läheb nahk kuidagi väga tundlikuks ja valusaks. See kestab paar päeva ja peale seda tunned, et tuimus ongi jälle vähemaks läinud. Kunagi kurtsin ka arstile seda imelikku valu ja ka tema ütles, et närvid ärkavad lihtsalt tasapisi ellu. Kuid mul ju see lõigatud ala väga suur - terve rind ja 21 lümfi. Väiksemate haavadega selliseid probleeme ei teki. Kuu ajaga on kindlasti kõik taastunud. Armid ehk võivad mõnikord väheke sügeleda.
Lühidalt - usun küll, et muretsemiseks ei ole sul mingit põhjust. Peamine on see, et haavad ilusti paraneksid ja kinni kasvaksid - et ei tekiks põletikku.
Kõike head sulle!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
A4

PostitusPostitatud: Nelj Dets 09, 2010 10:44 am    Teema: Vasta viitega

Kadi, mida lümfodeemiga teed? Millega leevendad?
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Nelj Dets 09, 2010 10:58 am    Teema: Vasta viitega

Kompressioonivarrukas - iga päev (ka palaval suvel...). Ja aeg-ajalt käin massa¾is.
Tagasi üles
liisav

PostitusPostitatud: Nelj Dets 09, 2010 5:41 pm    Teema: Vasta viitega

Minul puudub ka varasem kogemus operatsioonide, lõikuste, suuremate uuringute ja haiglaga (kui va umbes 10 a. mandlite lõikus) - seetõttu usun/tean, et kipun võibolla liiga palju üle mõtlema ja muretsema.

Usun, et tõesti see siis ok, ikkagi midagi on ju minu küljest/seest ära võetud.
Eks paistab, mis kirurg ka teisipäev räägib.

Igatahes suursuur aitäh Teile!
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Nelj Dets 09, 2010 6:45 pm    Teema: Vasta viitega

Kuna närvid on läbi lõigatud, siis on ju loomulik, et tuim on. Mul lõigati lümfisõlmed 2003 aastal ja ei ole tundlikkus ikka taastunud, ongi kaenla alt selline tuim ja higinäärmed ka said kahjustada ja see kaenlaalune ei higista mul ka. See on ikka väike mure, harjub ära Smile .
Edu Sulle, hoian pöidlaid, et Sul kõik hästi läheb!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
liisav

PostitusPostitatud: Reede Dets 10, 2010 10:47 am    Teema: Vasta viitega

Aitäh! Smile
Tagasi üles
liisav

PostitusPostitatud: Teis Dets 21, 2010 7:39 pm    Teema: Vasta viitega

Tere, pidin tulemused saama eelmine teisipäev, kuid siis neid polnud ning kuna dekoltee piirkonnast eelmine kord nagunii niite välja võtta ei saanud, sain tänaseks uue aja. Nüüd on kõik niidid võetud ning teada ka tulemused - kõik on korras, lümfisõlmed on puhtad. Olen väga õnnelik ja usun, et see on mu elu parim jõulukink.... Kartsin väga võimalust, et pean tagasi haiglasse ja lõikusele minema...

Kirurg ütles, vaadates minu erinevate uuringute ja lõikuste tulemusi, et kontrolli tagasi tuleksin aasta aja pärast - siis vaadatakse armid üle ning tehakse vereanalüüs. Rohkem ta midagi ei lisanud - enda raviarsti ma ei näinudki, tema juurde peangi siis alles aasta pärast aja panema.

Tahtsingi küsida, et mida teile on arstid soovitanud või keelanud peale melanoomi diagnoosimist?! Päikese võtmine loomulikult ei ole enam soovitatav, aga kas ka toitumist tuleks muuta või midagi muud? Ning kas suvel ringi liikudes piisab kõrge faktoriga kreemist või peab keha ikkagi riietega kaetud olema?

Internetis on palju erinevaid soovitusi, kuid mõtlesin, et uurin, mida just arstid teile öelnud pärast on.

Suured tänud muidugi ka neile, kes minu küsimustele on vastanud ja mind sellega ikka päris palju aidanud..
Tagasi üles
Jaanika

PostitusPostitatud: Teis Dets 21, 2010 7:55 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!

Tore häid uudiseid lugeda Smile Minu arst ütles, et mitte midagi ei pea muutma, aga eks esimestel aastatel peale diagnoosi muretsesin natuke liiast - välitisin suvel õue minemist enne nelja, aga mingil hetkel sain aru, et nii ei saa normaalselt elada - ei mina ega ka mu pere. Nüüdseks möödas 6 aastat ja mis viimastel aastatel on teisiti?! Vast olen hakanud seetõttu rohkem üleüldises mõttes tervisele mõtlema - käin kindlasti kord aastas günekoloogi juures ja iga kahe aasta tagant mammoloogi juures, teen sporti, igapäeva suitsetamisest loobusin ...

Oma elu muutsin küll! Kui enne oli töö ja kodu ja vastutus 100%, siis nüüdseks on reisimine minu elu loomulik osa - kord aastas suusatamas ja veel kord/kaks kusagil võõrsil lihtsalt uudistamas. Sain aru, et elama peab igapäeva täiel rinnal ja tegema asju mis teevad õnnelikuks, mitte ostma ja ehitama asju iga viimase sendi eest ja olema pidevas stressis:)

tervitades
Jaanika
Tagasi üles
A4

PostitusPostitatud: Kolm Dets 22, 2010 9:06 am    Teema: Vasta viitega

Rõõm kuulda! Very Happy
Praegu on hea hetk tõesti asjad oma elus kriitilise pilguga üle vaadata, mitte end raisata ebaolulisele ja mõnuga teha enda jaoks tähtsaid asju. Kindlasti on põhjust rõõmustada, et õigel ajal avastati ja jaole saadi.

Päikese kohta räägivad,et kreem ei aita, ainult riie.

Kindlasti pead oma sünnimärke pidevalt jälgima, et muutusi võimalikult ruttu avastada. Isegi iga aasta kontrollis käies võib juhtuda nii, nagu meie peres, et pärast 6 aastat rahulikku elu otsustab sõraline hulluks minna ja sind agressiivselt hävitama hakata. Ära kaota valvsust! Mis muidugi ei tähenda,et sellele paaniliselt koguaeg mõtlema peaks Smile

Kui meie arstidelt küsida toitumise kohta, siis paraku sealt mingit vastust ei saa. Põhjenduseks asjaolu, et vähk on nagunii alati esimene, kes oma osa toidust võtab ja väikegi patustamine nt. magusaga läheb ikka kõigepealt sõralisele. Me oleme punase liha asendanud kala ja kanaga, palju rohelist ja mittemagusaid puuvilju (nt. pomelo). Magus on meie peres out.

Nagu Jaanikagi ütles, üldine füüsiline tugev hoida, mitte end ise suitsu ja alkoholiga nõrgestada. Ma lisaks omalt poolt veel positiivse mõtlemise olulisuse juurde, pole mõtet negatiivseid tundeid endas hoida. Võta mõnuga! Smile
Tagasi üles
Jaanika

PostitusPostitatud: Kolm Dets 22, 2010 3:15 pm    Teema: Vasta viitega

A4

6 aastat hiljem?! Mis staadiumis melanoom Su abikaasal diagnoositi? Segan vist valesse teemasse, aga üritan endale iga tervisehäda puhul öelda, et unusta melanoom, 6 aastat möödas ja vaevalt ... aga mul just 6 aastat möödas 1A staadium melanoomi diagnoosist.
Tagasi üles
A4

PostitusPostitatud: Kolm Dets 22, 2010 5:52 pm    Teema: Vasta viitega

Rahu, ainult rahu!...ütles Karlsson enne kui närvi läks Very Happy Kuna see juba tõesti teemast väljas, kirjutan sulle privas.

Aga jah, juba 6.a tagasi ütles arst karmid sõnad... "Nüüd oleme seotud elu lõpuni... emma kumma." Kuna tol hetkel melanoom kätte saadi ja siirdeid polnud, siis ei pööranud sellele tähelepanu.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes