Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

kas vähk või lihtsalt kasvaja?
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Luuvähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
julkin

PostitusPostitatud: Esm Nov 22, 2010 10:41 am    Teema: kas vähk või lihtsalt kasvaja? Vasta viitega

Terekest

sain u nädal tagasi teada et mul võib olla luuvähk. hetkel pole muidugi veel 100% kindel, lähen sel kolmap tartusse biopsiat tegema.
aga nii palju kui ma ise uurinud olen, tundub nagu lihtsalt luukasvajat ei ole, vaid igal pool kirjutatakse aind luuvähist. kas need kaks on siiski üks ja sama?
tartust arst katre maasalu oli vist, ütles MRT pilti vaadates et üsna tõenäoliselt võib see olla pahaloomuline.
mul on randmes valu, ranne on paistes. alguses raviti põletikku, aga kuna miski ei aidanud, vaid läks pigem hullemaks, saatis arst mu MRT tegema, ja sealt tuli vastus et luukude hävinud ja võib kahtlustada sarkoomi.
ma ei tea enam mida mõelda, nii jube on see teadmatus!!!!

kas kellegil on kogemusi sellega, milline siis see luuvähk olla võib? kas luuvähk võib välja näha et ühest kohast on ta suureks kasvanud (nagu oleks paistes).

Tänades

J.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Nov 22, 2010 11:18 pm    Teema: Vasta viitega

Minul oli luusarkoom - täna sellest vaba 10 aastat, väikeste mööndustega. Kaotasin talle jala aga võidsin elu Smile On ka paremaid näiteid ja usun, et sellex oled Sina. Hoia eneses optimismi!
Tagasi üles
julkin

PostitusPostitatud: Teis Nov 23, 2010 11:37 am    Teema: Vasta viitega

li-li, kuidas sul see alguse sai? Vabandust et küsin, võib-olla ei taha Sa seda meenutada... kui ei soovi, pole vaja vastata:)

Ma südamest loodan, et mul ei ole seda kardetud sarkoomi, et asi piirdub lihtsalt kasvajaga ja et selle saab korda ilma jäseme amputatsiooniga.

Kas tohib ka küsida, kuidas sa selle uudise vastu võtsid, et kaotad jala ja kuidas sa hakkama oled saanud? tean, et tobedad küsimused, aga ma ei tea veel mida täpselt küsida...algaja asi:P
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Nov 23, 2010 4:12 pm    Teema: Vasta viitega

Tobe olex pigem see, kui ma ei oskax ega tahax vastata. Minu sarkoom avastati peale jalatraumat, mille lihtsalt ära väänasin ja jalg tavaliselt paiste läx. Peale paistetuse langust jäi aga hüppeliigese juurde mingi munakas, kuid võtsin seda kui pisikest iluviga, sest ta ei valutanud. Kui aga kogemata sinna vastu ripsasin, siis oli jalg elektrit täis. Lõpux oli tunne, et jalg nagu "surex ära" , ei tunnetanud enam, kui maapinda puudutasin. Tööandja oli kangekaelne ja enne mind tööle ei lubanud, kui olin arsti juures käinud - aitäh, tolle-aegsele tööandjale Wink
Oma sarkoomi teate sain konsiiliumi uxe taga jagada sõbrannaga, küll aga jalast loobumine(mis tuli peale keemiat) oli ¹hokkide-¹hok. Mulle määrati antidepressandid, mis hoidsid mind püsti ja jalast olulisem oli päästa elu, sest poeg oli veel õrnas eas, kes tegelikult oli suurex abix ja innustusex, tervex saamisel.
Tänase päeva seisuga olen tööl ja rahul eluga, mis on kõigil tõused ja mõõnadega. PS. minu füüsiline puue ei takistanud mul ka armastavat kaasat leida. Ma usun, et haigus on pigem mind rikastanud n. ma saan tänada kõiki sõpru ja kindlasti pere, kes mind toetasid ja mõistsid raskel ajal.
"Sõber sõralisega" elasin hetkes "nüüd ja praegu". Usaldasin oma tohtrit ja otsisin omale tegevusi, mis mulle meeldisid ega lasknud masendavaid mõtteid mõelda. Haiguse ajal oli ka aeg, mil mõtlesin, mis saab peale mind, kui ma ei osutu tugevax. Usun, et see on normaalne, enese jaox kõik läbi mõelda. Ehk oligi mulle antud see aeg korrigeerida oma mõtteid elust. Lõpetusex tean ma , et on hullemaid progresseeruvaid haigusi, kui vähk. Tänapäeval on meditsiin kõvasti arenenud, mis peax kindlustunnet andma paranemisel.
Minuga võib alati ühendust võtta, kui soovid mõtteid jagada ja arvad, et võõrale on kergem rääkida. Smile
Tagasi üles
julkin

PostitusPostitatud: Teis Nov 23, 2010 4:33 pm    Teema: Vasta viitega

li-li aitäh et jagasid seda lugu!

kuigi ma veel 100% kindlalt ei tea, mis ta mul täpselt on, on hirm nahas siiski. välja näitan küll lähedastele, et võtan asja kergelt ja muretult, aga üksiolles, koos oma valuga, läheb meel vahest täitsa kurvaks.

konkreetselt ei ole ma veel ka miskit mõelnud, eks hakkan mõtlema, elama ja olema siis kui saan ametliku kinnituse oma loole. homme ongi tartus uuringud, tehakse terve luustiku ülevaade ja biopsia.

kui siis lõpuks teada saan, annan kindlasti ka siin teada, et saaksin edasi pärida ja kogemusi jagada:)
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Nov 23, 2010 4:44 pm    Teema: Vasta viitega

Ole tubli ja hoia ennast Smile kui lähedased tahavad rääkida Sinuga antud teemal, siis ära neidki teadmatuses hoia, mida tunned ja tead. Nii on teil üheskoos kergem igapäevaelus Smile
Tagasi üles
julkin

PostitusPostitatud: Nelj Nov 25, 2010 2:01 pm    Teema: Vasta viitega

sain täna haiglast välja. tehti biopsia ülnarkoosiga. käsi teeb põrgu valu! kui jube üldse saab üks valu olla....
Tagasi üles
Kaiti

PostitusPostitatud: Nelj Nov 25, 2010 2:38 pm    Teema: Vasta viitega

Julkin,

Sa ei ole üksi! Hakkasin uurima lähemalt sellest asjast ja leidsin Sinu sissekande.
Loodame kõige paremat!!!
Mulle võib alati kurta-rääkida-helistada!
Kaiti
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Nov 25, 2010 3:24 pm    Teema: Vasta viitega

julkin kirjutas:
sain täna haiglast välja. tehti biopsia ülnarkoosiga. käsi teeb põrgu valu! kui jube üldse saab üks valu olla....

Kas arstiga valuvaigistitest rääkisid? Peab leidma, mis aitaks valu leevendada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
julkin

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2010 11:35 am    Teema: Vasta viitega

öösel mõtlesin et lähen hulluks! mu sõrmed on nii paistes et neid on pea võimatu liigutada, lahas pitsitab ja on tunne nagu sõrmed tahaks õhku lennata! oleksin äärepealt ise kõik lahti kakkunud, kui poleks venda juures olnud.
mis kõige hirmsam, see kõik on alles algus!

lähen käin täna uuesti kirurgi juures-vaatavad mu käe uuesti üle, äkki peab veidi lõdvemalt siduma. siis küsin valu vastu ka midagi tõhusamat, paracetamol ei aita lihtsalt!

paratamatult tulevad pähe mõtted, et miks küll mina, miks küll nii?! aga tean, need küsimused jäävadki vastuseta...
Tagasi üles
julkin

PostitusPostitatud: Laup Nov 27, 2010 10:54 pm    Teema: Vasta viitega

sain eile oma biopsia vastuse-on küll pahaloomuline, aga mitte nii paha:) ehk siis esialgu peaks piisama kui kiiremas korras see sodistunud (kasvaja poolt söödud luu) ära võtta, puhastada ja asendada see ajutiselt mingi tsemenditükiga, mis peaks siis luud imiteerima:) ja kunagi hiljem kui leitakse see õige luu, mida mulle sisse panna, tehakse veel üks opp. ehk siis, mind on ees ootamas 2 oppi. esimene on juba 6.dets ja tartus.
seega, võib öelda et olen üsna lihtsalt pääsenud.
ainuke jama on see et täna avastasin kurgust ühe valgu laigu ja mul on valus neelatada. kuna kogemused on üsna suured, siis olen üsna kindel et tegu on algava nn angiiniga. ja olengi nüüd nagu tulistel sütel, sest ma ei tohi ennem oppi ju haigeks jääda. samas aga opp on vaja ruttu ära teha, kuna ksvaja pidi suht kiirelt kasvama seal:S
nii ma siis kuristan kurku, söön sidrunit, sooja piima meega, sall kaelas ja ootan esmaspäeva, mil arstid on taas kättesaadavad. ma siiralt loodan et saan selle laigu eemaldatud sealt ilma suuremate komplikatsioonideta.
mitte et ma oppi kangesti ootaks, aga ega selle kasvajaga ka enam elada ei taha! eks näis:)
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Laup Nov 27, 2010 11:11 pm    Teema: Vasta viitega

Olen kuulnud, et need siiradmise opid on viimasel ajal väga edukad (Y) seega, sõbrake - vaid parimat! Hoia ennast ja taastu ilusti!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Nov 29, 2010 10:42 pm    Teema: Vasta viitega

Lase kurku astelpajuõli ja taruvaiku ka ja kurista võimalikult tihedalt soola veega. Ehk saad enne ikka uuesti terveks. See on hea, et nii ruttu opile saad. Rahulikku ja optimistliku meelt - see aitab ravile kõvasti kaasa.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
julkin

PostitusPostitatud: Esm Jan 17, 2011 9:12 pm    Teema: Vasta viitega

tere taas!

käisin lõpuks 3 jaanuar opil ära. kasvaja eemaldati kenasti ära ja asemele pandi varras mingi tsemendist jurakaga:) mis peaks siis praegust ajutiselt mu kätt kenasti ka paigal hoidma. siirdamise opp teostatakse kunagi kevade lõpp või suve algul-eeldatavasti:)

mis aga välja tuli, mul ei olnudki pahaloomuline kasvaja. või noh...ma tegelt ei saa ise ka enam aru eriti, mis mul täpselt oli. igastahes, viimaste andmete järgi oli mul hiidrakuline kasvaja, mida siiski liigitatakse healoomuliste sekka, aga samas osaliselt ka pahaloomuliste sekka, kuna kasvab väga kiiresti ja vahest harva võib ajada ka siirdeid ning suurema tõenäosusega võib tagasi tulla. suht segane ollus, aga no mis seal ikka:D

praeguse seisuga on mu käsi randmest alates kaardus imelikult, ranne ei tööta, sõrmed igaüks nii nagu heaks arvavad-üks töötab vähem, teine rohkem. aga ma ise olen rõõmus ja tohutu optimist:D mu ema arvas (kartis), et võtan seda kõike väga raskelt ja olen nördinud, aga nüüd näeb mind hoopis teistsugusena:)

üldse on enamus inimesi väga kohmetud kui kuulevad haigusest nimega "vähk". arusaadavatel põhjustel küll, kuid kui mina suhtlesin oma lähedastega, kes küll teadsid et põen haigust aga polnd minuga veel rääkinud, ei osanud minuga kuidagi ühendust otsida ja kartsid et äkki tülitavad mind või teevad mingil muul moel paha. aga kuna olin alati väga rõõmus ja positiivne, siis seda oli kohe näost näha kuidas ka teiste inimeste suhtumine nii minusse kui ka sellesse haigusesse muutus.
mitte et ma arvan, et vähki peakski hullult rõõmsalt suhtuma, vaid ma usun siiralt, et oma suhtumisega annab ka niiiii palju ära teha:) tuleb alati loota parimat ja kui tõesti polegi enam midagi teha, siis olukorraga leppides võtta viimasest viimane:)

ma loodan, et ma kedagi ei pahandanud oma ülipositiivsusega:) ilmselt olen ise lihtsalt ülihäppi, et minuga see kõige hullem ei olnud!

jõudu ja jaksu kõigile, kes peavad endiselt sõralisega vaenujalal olema ja ka neile, kes haigeid toetavad!
Tagasi üles
Tiiu

PostitusPostitatud: Laup Jan 29, 2011 1:27 pm    Teema: Palju õnne! Vasta viitega

Väga kena, Julkin, et oma tundeid meiega jagad. Tohutu rõõm on Sinu rõõmu jagada. Jätka samas vaimus, Sa oled väga vahetu ja tore! Tervist ja kõige paremat!
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Luuvähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes