Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Küsimused uuringutest
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
pandariin

PostitusPostitatud: Kolm Juun 13, 2007 12:13 pm    Teema: Küsimused uuringutest Vasta viitega

Rinnaopist möödas varsti 4 kuud. Ees veel 3 keemiat. Tahaks teada, milliseid uuringuid edaspidi tegema hakatakse ja millal? Mida pean ootama, mida võiks ise teha paluda jne? Mind huvitab, mis edasi saab?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
cecilia

PostitusPostitatud: Kolm Juun 13, 2007 12:41 pm    Teema: Vasta viitega

Olin ise kunagi samasuguses teadmatuses. Mulle määrati peale keemiaravi hormoonravi. Arst kirjutas Tamoxifeni välja ja kutsus 6 kuu pärast uuesti tagasi. Nii ma käisingi seal ainult retsepti saamas, kui ükskord siis küsisin, et kas mingeid uuringuid ka tehakse, mille peale arst küsis, et milliseid Te soovite Smile . Selle peale jäi mul küll suu lahti, ei osanud kohe vastatagi.
Hiljem kui arsti vahetasin sain teada, et 1, 5 aasta pärast võiks teha mammograafi, kopsuröntgeni, ultraheli kõhupiirkonnast, naistepoolelt.
Oluline on jälgida, et sõraline oma haarmeid teise rinda ega muusse organismi ei sirutaks. Seda siis hiljem pidevalt jälgitaksegi. Samas soovitatakse hormoontundliku vähi korral opereerida munasrjad, alternatiiviks nende töö blokeerimine süstidega, mida tehakse iga kuu.
Nii et kõik oleneb ka sõralise astmest, hormoontudlikkusest.
Usun, et enamus arste jälgib ikka taastekkevõimalusi hoolikalt, kuigi endal teistsugune kogemus Sad . Igal juhul edu Sulle, sest miski ei parane muretsedes Smile . Kõige aluseks on positiivne usk, aga kontrollida tuleb muidugi kindlasti!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
pandariin

PostitusPostitatud: Kolm Juun 13, 2007 3:23 pm    Teema: Vasta viitega

See mind üllastaski, et kui nüüd haiglas keemiat sain, palati naised küsisid, et miks sa ei telli mõnd analüüsi. No siis ma tellisin ja oh mis ime-tehti kah. Aga kui poleks tellinud, millal siis siseorganeid uuritud oleks?
Kopse uuriti kui sisse pandi. Ja mis on veremarker?
Oh, ma varsti polkovniku lesk juba Smile
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Kolm Juun 13, 2007 5:59 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, eks uppuja päästmine kipu jääma uppuja enda mureks.
Kopsuröntgeni ja ultraheli peaks iga aasta- kahe järel ikka tegema, liiga tihti muidugi ka ei ole hea, ikkagi ka kiirgus... Eks ikka ise peab enda sisetunnet uskuma. Samas mul ei andnud ta aga kuidagi tunda, enne kui tagasi tuli...Rinnavähi puhul ei pidanud marker eriti informatiivne olema. Ja vereproovid on mul alati ideaalselt korras olnud.
Tagasi üles
hilikas

PostitusPostitatud: Nelj Juun 14, 2007 2:11 pm    Teema: Vasta viitega

kõik oleneb ju ikka vähi staadiumist ja agressiivsusest. kui oli tegu algstaadiumis kasvajaga, siis sellepärast ka uuringuid vähe (need ju kallid ja järjekorrad pikad!), pealegi ei ole enamus uuringuid kahjutud.
kuu aega peale keemiaravi lõppu ilmselt lähed arsti juurde järelkontrolli ja eks ta siis annab ka juhiseid edaspidiseks... mina soovitan sul lihtsalt rahulik ja roosa olla, ära unusta oma keha ise kontrollida ja igast avastusest peaksid arstile võimalikult ruttu teada andma. mitte mingil juhul ei tohi regulaarsetel järelkontrollidel käimata jätta!
oma kogemuste põhjal saan öelda, et alati on arst hoolikalt keha üle vaadanud ja analüüse-uuringuid on tehtud tema äranägemise järgi. usun, et arstid tunnevad oma tööd ja selgeltnägijad pole kahjuks nemadki.
kiiret paranemist!
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Nelj Juun 14, 2007 3:16 pm    Teema: Vasta viitega

No see ´poisike´ oli ikka aktiivne ja III staadium, aga ilmselt on jah õigem mitte ette mõelda. Ju hetkelkäiv keemiaravi ei lasegi rohkem uuringuid teha ja ju vereanalüüsidki sõltuvad hetkel just sellest, et ravi käib. Samas tahaks teada, miks sete on nii kõrge..see näitab ju põletikku..aga arst ei pööra sellele üldse tähelepanu. Oi kui lihtne oli seda trükkida, aga katsu sa mitte mõelda Smile
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Reede Juun 15, 2007 2:37 pm    Teema: Vasta viitega

Muidugi on mõtlemist raske ära keelata Smile Veresete küll õnneks vähiga seotud ei ole, pigem ongi mingi väike põletik. Arvan endiselt, et iseenda jälgimise raske töö tuleb endal ära teha, arste ikka erinevaid- aga see mu isiklik kogemus Smile Püüa kasutada aega ka muude toredate tegevuste jaoks, milleks varem ehk aega nappis. Soovin Sulle igati jõudu tervenemisel, küll see sõraline siis ka taandub!
Tagasi üles
Peti

PostitusPostitatud: Nelj Juun 21, 2007 3:51 am    Teema: kas on vaja uuringuid NÕUDA Vasta viitega

pandariin!

Keemiaravi ajal ju ei saagi mingeid analüuse teha, peale nende, et organism ravile ikka vastu peab. Ole rahulik ja ära pabista, sest kasvaja EI saa sellel ajal edasi areneda küll. Parem katsu oma organismi vastupanuvõimet tugevdada füüsilise liikumisega ja vitamiinirohke toiduga.

Siseorganitest ju uuritakse maksa ja kopsu rinnavähi korral. Arvan millegipärast, et seda oleks ka ilma küsimata tehtud. Markerid on ainult Eesti foorumist kõrva/silma jäänud, minu teada need rinnavähi juures pole näitajad.

Praegu, keemiaravi ajal ongi vara ehk rääkida haiguse oletatavast uuenemisest. See asi on sulle liiga värske veel. Varsti harjud ära ja enam ei mõtle sellistele asjadele. Haiglas ju ka ometi puutud sama diagnoosiga inimestega kokku – siis küsi ka neilt. Vähihaiged on väga mõnusad ja sõbralikud, vaatamata oma murele.

cecilia!
” Usun, et enamus arste jälgib ikka taastekkevõimalusi hoolikalt, kuigi endal teistsugune kogemus”?

Kas on palju küsida, mis see kogemus oli – siis ilmselt paha?
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Esm Juun 25, 2007 2:53 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, seda küll. Käisin 3 aasta jooksul 6 kuu järel regulaarselt arsti juures ning arst pühendas mulle 5 minutit retsepti kätte andmiseks. Ma ei ole kergesti allaandev, kippusin ikka uurima ja küsima, mille peale arst ütles, et ma olen täiesti terve inimene ja polegi midagi pärida. Tundsin end siis juba tõesti tüütusena, aga eks ma tahtsingi kindlustunnet, et see nii on Smile
Sisetunne aga hakkas närima ja pöördusin tasulisse vastuvõttu Tallinnas Vähiuuringute kliinikus. Selgus, et oligi sõraline tagasi tulnud. Suunati kohe Hiiule, 2 nädala oli pärast operatsioon, väga professionaalne suhtumine oli, tohtrid arvasid samuti, et minu arsti suhtumine oli pehmelt öeldes hoolimatu. Nii et usalda arste, aga eelkõige oma sisetunnet!
Kaunist suve!
Tagasi üles
Peti

PostitusPostitatud: Teis Juun 26, 2007 3:16 pm    Teema: cecilia ! Vasta viitega

Nüüd ma sain vist õigesti aru, et käisid perearstil. On küll imelik, et vähiga süstemaatiliselt poole aasta tagant kontrollis ei ole võimalik onkos käia. Ilmselt sellel arstil polnud teadmisi vähihaige probleemidest ega sellest, et seda haigust põdev inimene võib kasvõi liiga muretseda, aga seda enam peab olema tähelepanu tema probleemide ärakuulamiseks ja seletuste andmiseks. Raske haigus ja pidev stress – ei saa aru sellistest arstidest.
Evil or Very Mad Tahaks kohe karjuda: kui juhtub selline arst olema, peab otse küsimagi – on teil teadmisi sellest haigusest, minul on sellised ja sellised kaebused, tegemist on minu tervisega – tahan saatekirja asjatundjale!
Ära iialgi võta pähe mõtet, et oled tüütus! Meie, patsiendid, oleme need, kes arstile tööd annavad. Kui kõik oleksid terved, poleks neid ju üldse vaja.
Tagasi üles
alice2

PostitusPostitatud: Teis Juun 26, 2007 5:24 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on head kogemused oma perearsti ja ka günekoloogiga. Kui ennast halvasti tunnen või paaniliselt kardan, et midagi on valesti, on nad mõlemad mind alati põhjalikult uurinud ja puurinud ja kõikvõimalikke analüüse ja proove tegema saatnud. Seda kõike lisaks onkos kontrolliskäimisele. No ja eks neid hirme ju jagub...
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Teis Juun 26, 2007 5:48 pm    Teema: Vasta viitega

Ei usu, et perearst määrab keemia-järgselt veel hormoonravi, a mine sa tea. Minu arust on arstidel nii vähe aega. Sain aru, et peale keemiat on 6. kuu pärast uuesti vaja saada raviarstile number. No näis, veel 3 keemiat on ees.
Tagasi üles
Peti

PostitusPostitatud: Teis Juun 26, 2007 5:53 pm    Teema: pandariin ! Vasta viitega

Rinnavähi duktaalse vormi puhul on üldiselt viis aastat hormoonravi, aga selle määrab onkoloog.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Nelj Juun 28, 2007 4:36 pm    Teema: Vasta viitega

Ei, tegemist ei olnud perearstiga, vaid ikka onkoloogiga, kel jah vähe aega aga ka hoolimist...Töesti üle 5 minuti ükski minu vastuvõtt ei kestnud, ei julenudki enam miskit küsida, kuigi muidu ma ei ole eriti arg.
Õnneks sain endale nüüd teise arsti, keda usaldan Smile
Loodame parimat Smile
Tagasi üles
maari

PostitusPostitatud: Kolm Juul 25, 2007 7:06 pm    Teema: Vasta viitega

Arstid jäävad ikka arstideks jah, vaeseid patsiente ju nii palju jõuad sa siis kõikidega mitmeidkümneid minuteid rääkida. Sina oled oma murega ju enda meelest kõige ainsam maailmas, samas kui arstil ukse taga järjekord. See algus pole nüüd küll arstide kiituseks ega ka mitte laituseks öeldud (muuseas minu enda abikaasa ka arst), aga tahaksin öelda seda, et tuleb tõesti julgemalt ise peale käia ja küsida, küsida, küsida. Parem karta kui kahetseda, vähemalt ei jää endal midagi südamele kripeldama.
Mis puutub igasugustesse uuringutesse, siis isiklikult endal on neid küll sadat sorti tehtud, arst on mul tore, kui olen midagi kaevanud, on mind ikka uurinud ja puurinud ka. Viimasel kahel aastal olen tema juures korra aastas käinud, tehakse mammograaf ja kui kõik korras, siis kohtume järgmisel aastal. Eelmisel aastal sain arsti käest kinnituse, et olen täiesti terve, aga näed saatuse imelikke keerdkäike, mitte ei taha et ma sirgelt saaksin oma teed käia. Rohkem kui kuu tagasi hakkasin häälega hingama ja tundsin ennast ka suht kehvasti, perearst saatis kopsuarstile, tehti röntgen ja spirograafia, kõik korras, astmat pole. Õnneks saatis kopsukompuutrisse, sealt leiti varjud kopsus, maksas ja luudes muutused, mis võivad olla metastaasid. Ja jälle algab kõik otsast peale. Isegi mu oma arst imestab, kuidas see juhtuda sai, sest nii kaua aega on möödas - 7,5 aastat. Nüüd käin jälle keemiaravil, kaks korda olen juba saanud, pidin saama veel vähemalt minimaalselt kaks kuud (käin iga nädal korra). Nii et kulla naised, isegi kui midagi erilist ei tunne, ikka laske ennast kontrollida. Ärge kartke olla POLKOVNIKU LESED
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes