Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Vähimarker
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
My

PostitusPostitatud: Nelj Juun 14, 2007 12:46 pm    Teema: Vähimarker Vasta viitega

Kui paljudele Teist seda on tehtud ja kas on olnud juhuseid kui marker tõuseb aga kõik uuringud on korras?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hilikas

PostitusPostitatud: Nelj Juun 14, 2007 1:43 pm    Teema: Vasta viitega

minule on vähimarkerit korduvalt tehtud, aga paistab, et arstid oma otsuseid ainult markerile toetudes ei tee. nii palju kui mina olen kuulnud (meie kadunud foorumis oli sellest ka palju juttu), siis on võimalusi seinast seina nii üht kui teist pidi.
Tagasi üles
alice2

PostitusPostitatud: Nelj Juun 14, 2007 2:08 pm    Teema: Vasta viitega

Minule on ka kasvajamarkerit korduvalt tehtud, samas ka teisi uuringuid ja seni on kõik olnud korras.
Tagasi üles
emili

PostitusPostitatud: Nelj Jan 08, 2009 10:36 am    Teema: Vasta viitega

Milliste vähkide puhul tehakse vähimarkerit. Mul saab märtsis 4 aastat opist ja vereanalüüse tehti enne järgmist keemiat. Seegi jääb 3,5 aasta taha. Rohkem pole mulle vereanalüüse määratud, kuigi olen seda igakord küsinud. Vastati vaid, et minu diagnoosi puhul veri ei näita midagi. Mul oli Carcinoma colli uteri.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
siiam

PostitusPostitatud: Kolm Nov 11, 2009 5:09 pm    Teema: VÄHIMARKER Vasta viitega

Minul on rinnavähk II A staadium. Diagnoosimisest 1,5 aastat ja nüüd tehti vähimarkerit Ca 15-3. Varem tehtud ei olnud. Arst ütles, et kui marker oluliselt tõuseb, siis see võib viidata metakate tekkimisele ja siis hakatakse uurima. Õnneks oli minul marker normis. Jubedalt pabistasin vastust oodates, võtsin ootamise 4 päevaga 2 kg. kaalust maha. Eile sain vastuse ja pinge langusest tingituna magasin nagu kott ja söön iga natukese aja tagant seda tagasi, mis maha läks.
Tagasi üles
aldra

PostitusPostitatud: Reede Nov 13, 2009 9:00 am    Teema: vähimarker Vasta viitega

Kahjuks ainult vähimarkeritele ei saa loota.Minul näiteks näitas vähimarker ainult paar pügalat üle normi ja ka hüpperkaltseemia oli paar pügalat tõusnud,aga ikkagi olid luumetastaasid.Nõudsin ka mina luude uuringut,mille peale öeldi,et lubage ikka arstil otsustada,millist uuringut vaja.paar kuud peale seda palvet avastatigi luumetastaasid.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
konodont

PostitusPostitatud: Kolm Sept 22, 2010 1:02 pm    Teema: Vasta viitega

3 kuud tagasi oli marker 16, nüüd 22. kas närveldada või mitte? Dr. Valvere väitel kõik korras, kuni püsib alla 25. Aga millest selline hüpe, seda ta ei ütle. Lohutage:P
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
pandariin

PostitusPostitatud: Kolm Sept 22, 2010 6:16 pm    Teema: Vasta viitega

Lohutan
Minu arsti sõnul näitab marker ka muid põletikulisi muutusi ja muid organismi muutusi. Ja alla 50 ei soovitanud ta pabistamagi hakata. Ja veel- teadsin inimest, kelle marker oli alla 10 kuni surmani. Ükski asi pole absoluutne, seda enam veel marker. Ja usu, kui Valvere oleks leidnud põhjust pabistamiseks, oleks ta sulle uued mitmekordsed analüüsid ja läbivaatuse määranud. Uskugem ikka oma ravijaid Smile
Lohutasin? Smile
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Nelj Sept 23, 2010 10:02 am    Teema: Vasta viitega

Tänan, Pandariin, lohutasid küll. Ja sain ka juurde tarkuse, et ära uuri elu. Kui arst ütleb, et on korras kõik, pole vaja edasi uurida ja numbreid teada tahta. Kõik teadmised ei tule mitte kasuks. Evil or Very Mad
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Nelj Sept 23, 2010 1:50 pm    Teema: Vasta viitega

See ei kvalifitseeru küll lohutuse alla, aga mul oli jaanuaris marker 32, kõik muud uuringud olid korras (stsintigraafia luudest, ultraheli kõhukoopast, mammogramma). Arst käskis 3 kuu pärast uuesti tulla, et näha dünaamikat, Marker oli 45... paraku ka metakad maksas.
Seega see alla 50 jutt ei pea ka kindlasti paika. Aga Sul on ju siiski kõik normi piires, konodont-seega ei miskit hullu. Ja eks nad millalgi teevad ju uue markeri.
Ja uurima peab ise ikka, nagu minu kogemus ütleb.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
pandariin

PostitusPostitatud: Nelj Sept 23, 2010 2:14 pm    Teema: Vasta viitega

Mina leian ka, et uurima peab, ma ise olen suur uudishimuhunnik, aga ma usaldan oma arsti/ dr. Kütnerit/, seega püüan mitte üle uurida ja tõepoolest olen arvamusel, et igat numbrit ei peagi me teadma, mõni teadmine tekitab asjatu paanika. Mis ette on määratud, tuleb niikuinii... Vat nii
Aga homme lähen lasen endale ka Ca 15-3 teha
Tagasi üles
tiss

PostitusPostitatud: Nelj Sept 23, 2010 3:51 pm    Teema: Vasta viitega

Kuidas lähed ja lased CA 15-3 teha. Et lihtsalt lähedki Hiiule ja teed raha eest või kuidas?
Mina valutan siin südant ja pigistan närve juba kuid, sest juulis helistasin ja aja arstile sain alles veebruari lõpuks:(( Ülevaatuse aeg on tegelikult septembris,oktoobris. Hirm on, sest mitmed vaevused viitaks nagu metakatele, aga näe, arstile ei saa. Laseksin ise vähemalt markerigi teha, et hing natukenegi rahu saaks ja mine tea, ehk peaksin vägisi arsti ukse vahelt sisse trügima.
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Nelj Sept 23, 2010 5:05 pm    Teema: Vasta viitega

Tiss, milliseid vaevusi sa metakatega seostad?
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Nelj Sept 23, 2010 7:40 pm    Teema: Vasta viitega

Tasulistes kliinikutes on see võimalik, mina lasen teha oma kodulinnas ja see maksab 125 eeku. Ilmselt Tallinnas saab Mustamäel. Arvan, et ka perearst teeb selle analüüsi kohe kui küsime. Ma olen ise endale teha lasknud ka siseorganite uuringu, see polnud ka kallis.
Mind ka huvitab kuidas metakad tunda annavad?
Tagasi üles
tiss

PostitusPostitatud: Nelj Sept 23, 2010 9:45 pm    Teema: Vasta viitega

Ma tõesti siiralt loodan, et näen kõikjal tonte, aga...
Parem külg(roidekaare all) valutab. Sapp või maks või midagi sealkandis, on selline rõhuv ja näriv tunne, kevadel näris paar kuud, siis oli paar kuud vahe ja nüüd jälle. Toitumisega seotud ei ole.
Lugesin netist, et maksa metakad tekitavad just sellist ebamäärast vaeva. Kevadel lasin perearstil saata end kompuutrisse, õnneks ei leitud midagi. Kuigi jah,olen aru saanud, et kui kasvaja just jalgpalli mõõtmeid pole omandanud, ei pruugita leidagi noid pisikesi. Olen skeptiline sellepärast, et kaks aastat tagasi jõudsin lõpuks opile vaid tänu enda jonnakusele ja visadusele, sest alguses aparaadid ja analüüsid lihtsalt ei näidanud midagi.

Muidugi võib see olla mingi suvaline seede- või talitlushäire, ja tõenäoliselt ongi, aga... teate isegi, elu ei ole enam endine.

Teine, mitte opitud rind valutab, ka kaenalaalune tuikab ja kiirgab torkeid selga, juba kuid. Külmetus, neuralgia, närvipõletik? Tõenäoliselt midagi sellist, aga ikkagi, kõhe on. Äkki uus kolle!

Noojah, ka lihtsa peavalu võib lõpuks mädaseks meningiidiks mõelda. Lihtsalt nii kohutavalt närvi ajab, et ma pean seitse kuud ootama, enne kui saan arstile, seda enam et, äkki ei jõuagi ära oodata Sad
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes