Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Uustulnuk
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Siidikiisu

PostitusPostitatud: Esm Märts 14, 2011 3:47 am    Teema: Uustulnuk Vasta viitega

Tere,
olen 33 a ja saabun teie hulka. 27.01 käisin eemaldamas kolme sünnimärki ja 9.veebruaril sain teada, et üks on ok, üks on düsplaasiaga ja kolmas in situ melanoma 1st a. Nüüdseks saanud ka selle imeväärse lisalõikuse - pikk ja sügav haav...näis, kuidas edasi. Muud analüüsid ja protseduurid on korras olnud. Kusjuures ei vastanud mu melanoom mingisugustele kriteeriumitele, et tormata arstile. Nüüd otsustasin selle toetava seltskonna rüppe astuda Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Märts 14, 2011 11:36 pm    Teema: Vasta viitega

Tere, Siidikiisu!

Räägid endast siis ehk veel pikemalt. Milline see melanoomi sünnimärk välja nägi? Mis sa arvad, millised on olnud sinu riskitegurid (hele nahk, palju sünnimärke, liigne päevitamine või solaariumi külastamine?) Mis sind pani üldse arsti juurde pöörduma? Need kogemused oleksid teiste jaoks olulised - oskaks rohkem tähele panna igasuguseid märke.
Usu mind, sul on väga vedanud, et I st juures sellele jaole said. Nüüd peab lihtsalt kontrollis käima ja päevitamisest tuleks kindlasti loobuda. Kõike head Sulle!
Tagasi üles
Siidikiisu

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 4:18 pm    Teema: Vasta viitega

Tere jälle,

Minu lugu sai alguse u 2-3 a tagasi, kui nagu üleöö oli põlvest pisut ülevale poole ilmunud ilus ümar nahaga tasapinnas mustjas sünnimärk, selline 3-4 mm. Olles varasemalt lugenud melanoomist, teadsin, et kui muutub siis arstile. Aga ei muutund, peesitas ühesugusena jalapeal. Kaks veel pisemat olid turjal.Vaatasin ka kuidas melanoom peaks muutuma ja
ja võrdlesin fotosid netist enda täppidega. Ühesõnaga neevuse pildiga läks kokku, melanoomiga polnud sarnanegi. Ei sügelenud, ei veritsend, ei kasvanud jne. Ühesõnaga jälgisin teda pidevalt ja lasin tal ilutseda. Ja noh olgem ausad, kui kuskil keegi midagi kirjutab, siis see jääb ju kaugeks, sest see ei saa ju juhtuda minuga Smile
Kuna aga suhtlen netis juba pikemat aega ühe siinse liikme A4-ga ja temale on see teema aktuaalne, siis läks tihti jutt melanoomile ja sünnimärkidele. Ok, sealt hakkas idanema idee ikka minna arstile. Enne seda aga sattusin siia vähifoorumisse ja lugedes kõigele lisaks liikme liisav teemat, et tal oli ka pisike mustjas täpp dekoltee piirkonnas, mis hiljem osutus melanoomiks, siis hakkas mul kiire. Nii kiire, et riiklikusse minek järjekordade tõttu polnud mul enam mõeldav, oli tekkinud hirm. Sain erakasse kohe aja ja kaks päeva hiljem siis vaadati mind üle. Põlve oma kohta öeldi, et hakkab kurjaks minema, aga tundub veel ok olevat. Turjal olevad olid nii ja naa, kas tahan lõigata v jälgimisele jääda. Koheselt panin kinni ka opile aja. Järjekord oli kaks nädalat. Jaanuari lõpus sain siis oma kolmest täpist lahti. Niite läksin välja võtma kaks nädalat hiljem ja siis teatas arst mulle ka melanoomi diagnoosi. Üks turja oma oli düsplaasiaga ja teine sel hetkel korras. Arst oli mulle juba sama nädala lõpuks pannud kinni aja onkoloogile, lasi mul end tühjaks löristada ja lohutas. Edasine päev on tume auk- nutsin ja matsin Razz Öösiti tõlkisin oma diagnoosilehte inimese keelde. Tegu oli nagu in situ ja 1st vahelise vormiga, seega jäi 1a st. Nuh sügavus oli 0,15 mm, mitootiliselt mitteaktiivne (arsti sõnul hea variant jälle), lõikeääred puhtad jne. Edasi võtsin ette vähifoorumi lugemise, kõik teemad ja liigid said vist läbi loetud, siis netist melanoomi kohta jälle igasugu infot loetud. Lõpuks mulle juba tundus enda peale vaadates, et ma kubisen sünnimärkidest Very Happy Ühesõnaga keerutas aju sassi Laughing Õnneks A4 raputas, soputas ja tõi mind ikka maale tagasi. Onkoloog vaatas üle ja pani kirja selle sügavama lõikuse aja.Vahepealse aja täitsin arstidega, lasin end nii läbi puurida ja uurida, kuis vähegi võimalik. Täielik tehnoülevaatus Razz Õnneks midagi muud lisaks melanoomile halba välja ei tulnud. Op ise läks kiirelt ja personal oli super, elu parim kogemus personaliga. No halva asja juures peab ju midagi head ka olema. Eile sain vastused, et lisana võetud tükk oli ka puhas Smile Nüüd siis regulaarne kontrollis kämine.
Hetkel ravitsen oma 10 cm haava, asub kehva kohapeal ja kasvab aeglaselt kinni :S Armikreemi ostsin ka ära, kevad ju ja seelikud lähevad lühemaks Laughing
Kui küsida, millest võis tekkida, siis kes teab...
Hele nahk -seda kindlasti
Palju sünnimärke - arsti sõnul ääretult vähe, mulle jälle palju, iga täpp on nüüd ju mu vaenlane Cool
Päikesevannid - armastan olla jumekas, aga ei naudi lesimist rannas
Solaarium - ojaaa, tänapäeva hea kreeemiga harva käid, aga saad ruttu jumekaks. Nooremana sai tihedamalt käidud. Turja omad olid muidugi seal, kus keha on vastu solliaparaadi klaasi. Aga just need kolm ma alati kas katsin kinni v panin 80 faktoriga kreemi peale. Ei tea isegi miks need just välja valisin Smile
Aga üldiselt oleks õigem propageerda inimestele aastas kord käimist nahaarstil, mitte oodata sünnimärgi muutumist...Ma siin tuttavaid hulgi saanud arstile saata ja nii mõnelgi sünnimärgi opiaeg kirjas, loodame et neil on nad veel nn. mitte kurjad Smile
Aga siia foorumisse jään ma ikka käima, vaatan kuidas teistel läheb ja saan hoida teile pöialt Smile
Tagasi üles
liisav

PostitusPostitatud: Püh Apr 24, 2011 2:33 pm    Teema: Vasta viitega

Tere, enda postituse siia foorumisse tegin sellepärast, et saada võibolla mingil määral tuge inimestelt, kes sarnase asja läbi elanud ning teise põhjusena oli see, et äkki keegi saab minu postitusest kasu. On rõõm lugeda (lugesin sinu postitust tegelt juba mingi aeg tagasi, käin siin ikka piilumas), et minu postitus pani sind lõpuks arstile minema ja said kurjast lahti.. Smile ka paljud minu tuttavad on läinud nüüd nahaarsti kontrolli - õnneks kellelgi midagi kurja pole olnud. Mul endal nüüd natuke rohkem kui 4 kuud möödas ja uue kontrolli järel soovitati mul 3 sünnimärki veel ära lõigata. 2 juba lõigati viis päeva tagasi, 1 lõigatakse ka varsti.. Natuke hirm on jälle sees, kuigi arst ütles, et vihaseks need vaatluse järgi pole tema arvates muutunud, aga eks ootan tulemusi.

Vähemalt on kindlustunne, et meid koguaeg jälgitakse, ja ka kui peaks uuesti mingi jama olema, saadakse kiiresti jälile! Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
konodont

PostitusPostitatud: Esm Apr 25, 2011 10:54 am    Teema: Vasta viitega

23 aastasel pojal keset selga väikese sõrme küüne suurune nahapinnast kõrgem sünnimärk. Aastaid seal rahumeeli püsinud, nüüd märkasin, et hakkab servast praguliseks muutuma. Sai siis tohtrile aeg kinni pandud. Nahaarstile Hiiu Naha- ja suguhaiguste Kliinikusse. Enne vastuvõtule jõudmist õnnestus pojal töötrauma tekitada, tõmbas seljaga mööda miskit raudjurakat ja loomulikult täpselt üle sünnimärgi.. Verd lahmas ojadena (tema enda kirjeldus). Nüüd uuringutel käidud, kõik sünnimärgid ja muudki täpid üle vaadatud. Arsti väitel kõik korras, kui tahab oppi, siis vaid kosmeetilistel kaalutlustel. Siit ka minu küsimus: kas oleks vaja aeg-ajalt siiski kontrollimas käia? Ise tahab ta muidugi vigasaanud sünnimärgist lahti saada. See op pidada tasuline olema. Kes annab hääd nõu?

Ikka nina päikese poole, sõbrad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Apr 25, 2011 10:20 pm    Teema: Vasta viitega

Sellised nahapinnast kõrgemad sünnimärgid mõnikord lihtsalt kõrvetatakse ära s.t, et suuremat lõikushaava ja niite ei tulegi. Kui poissi asi segab ja pidevalt vigastamise oht, siis ju kergem asi lihtsalt ära teha ja ongi unustatud, et seal üldse midagi kunagi oli. Samas üldiselt vähe tõenäoline, et selline sünnimärk pahalaseks võib muutuda.
Tagasi üles
kuklike

PostitusPostitatud: Teis Apr 26, 2011 8:20 am    Teema: Vasta viitega

Mina käisin omal ajal Ida-Tallinna Keskhaiglas ja lasin kõik sünnimärgilaadsed (4) ära lõigata päevakirurgias.
Kirurgile saab aja kinni panna ilma saatekirjata.
Hiiu Naha- ja Suguhaiguste haiglast soovitati just Ida-Tallinna Keskhaiglat. PERH pidi sellistesse asjadesse väga põlglikult suhtuma.
Sellest on muidugi juba oma 4-5 aastat, võimalik, et midagi on süsteemis muutunud, aga uurida tasub alati. Ka minule öeldi Hiiul, et nende poolest pole midagi tarvis teha, aga kui segavad laske ära lõigata.
Tagasi üles
liisav

PostitusPostitatud: Nelj Apr 28, 2011 8:27 pm    Teema: Vasta viitega

Kui ta ikka segab ja koguaeg mõttes on, siis vast tasub enda rahuloluks ära lõigata.

Kontrollis võiksid aegajalt (kord aastas) kõik inimesed käia. Smile
Tagasi üles
step

PostitusPostitatud: Kolm Juun 01, 2011 3:51 pm    Teema: Vasta viitega

Tere, olen samuti uustulnuk. Sain just paar päeva tagasi oma uuringu vastuse, et sünnimärk, mis mul eemaldati, osutus melanoomiks. Ei pea vist mainima, et olen päris ärevil. Üritan uuringulehest mingit infot välja lugeda, aga jääb pisut ebaselgeks. Kuna teil siin kogemusi on, siis küsingi, mida näitab Clark? Breslow asja arst seletas. Mis on pT1a? Eks saan seda küsida ka järgmisel uuringul, aga sinna on pisut aega ja ootamine ja teadmatus ei ole hetkel mu parimad sõbrad.
Tagasi üles
liisav

PostitusPostitatud: Kolm Juun 01, 2011 10:33 pm    Teema: Vasta viitega

Leidsin internetist Clark kohta inglise keelse selgituse:

The Clark level refers to how deep the tumor has penetrated into the layers of the skin. This system was originally developed by W. H. Clark, MD back in 1966. Clark levels are officially defined as follows:

Level I: confined to the epidermis (top-most layer of skin); called "in situ" melanoma; 100% cure rate at this stage
Level II: invasion of the papillary (upper) dermis
Level III: filling of the papillary dermis, but no extension in to the reticular (lower) dermis
Level IV: invasion of the reticular dermis
Level V: invasion of the deep, subcutaneous tissue

Pt1a ma täpselt ei tea, mis tähendab, see võib näidata melanoomi staadiumit? Kas arst ütles, et mis staadiumis melanoom sul on? Ning et mis edasi tehakse?

Väga hea, et läksid kontrolli ja sul see ära lõigati.
Tagasi üles
step

PostitusPostitatud: Kolm Juun 01, 2011 10:51 pm    Teema: Vasta viitega

Staadiumit ei maininud, ütles vaid, et numbrid räägivad minu kasuks, et haigus on olemas, aga alguses. Breslow on 0,66mm (et jääb alla 0,75). Clark'i kohta olen ise ka igasugu asju leidnud, aga lootsin, et ehk siin oskab keegi veel midagi tarka öelda (mul on see igatahes III). Lisaks on siin muidugi veel hulk keerulist juttu, aga... pea on juba paks sellest.

Järgmine nädal pean minema mingile uuringule ja siis lõigatakse laiemalt nahka, seda üldnarkoosi all. Loomulikult mäletan ma arsti juttu läbi udu ja ei ole meeles, mida see uuring kujutab endast, oleksin tänulik, kui keegi mind sel teemal valgustaks. Vereanalüüsi andsin ka.
Tagasi üles
liisav

PostitusPostitatud: Kolm Juun 01, 2011 11:06 pm    Teema: Vasta viitega

Usun, et sinu staadium Ia, mis on väga hea, sest peale lõikamist peaks olema kõik ok.

Kus see melanoom sul asus? Milline see sünnimärk oli ja miks kontrolli läksid? Palju küsimusi, aga siis saaksime parema ülevaate sinu "loost".

Arvan, et uuringuks on kompuutertomograaf? See on nagu röntgen, ainult tõhusam ning uuritakse, ega pole melanoom pole edasi levinud.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Juun 01, 2011 11:18 pm    Teema: Vasta viitega

See pT1a näitab samuti tuumori ulatust või üldisemalt räägitakse staadiumist ehk staadium I siis. Arvan, et see iseenesest tuleneb ka Breslow ja Clarki näitajatest.
Kuid mis uuringut veel tehakse? Ehk vaadatakse piirnevaid lümfisõlmi?
Ole tubli - I staadium annab lootust täielikuks paranemiseks.
Tagasi üles
step

PostitusPostitatud: Kolm Juun 01, 2011 11:57 pm    Teema: Vasta viitega

Minu loost. Vanust on 29. Kontrolli läksin, kuna kaenla all rindkerel oli kahtlane sünnimärk. Märkasin seda minu meelest pärast viimast rasedust kuskil eelmisel suvel. Aga ma ei mäleta, kui suur ta siis oli ja palju selle ajaga kasvas ja kuna arsti juurde aja saamine tundus keeruline ettevõtmine, siis lükkasin seda edasi. Kevadel hakkasin asja kohta täpsemalt uurima ja läks kiireks, panin aja erakasse ja arst vaatas umbes 1 sekundi peale ja ütles, et tuleb ära lõigata.

Sünnimärk oli 7 mm (nii on paberil kirjas, ise sain 6), tumepruun (keskelt oli nagu tumedam ja äärtest veidi heledam), äärest pisut sakiline, mitte palju. Nahaga suhteliselt tasapinnas. Saatelehele kirjutas arst: düsplastiline liitneevus.

Küsisin pärast sünnimärgi ära lõikamist, mis ta sellest arvab. Oli toona optimistlik ja arvas, et jääb ainukeseks lõikuseks. Kui vastus 3 nädalaga polnud saabunud, siis muutus murelikumaks. Vastus tuli täpselt 4 nädalat.

Ja uuring meenub nüüd jah, et oli kompuutertomograafia. Kas see on korraline uuring ja tehakse alati?
Tagasi üles
liisav

PostitusPostitatud: Reede Juun 03, 2011 2:47 pm    Teema: Vasta viitega

Mina ootasin enda vastust umbes 3 nädalat ja sain ise ka aru, et vist on midagi halvasti.. Öeldi alguses, et 10 päeva..

Kompuuter tehakse minu teada küll alati, et vaadata, ega melanoom edasi levinud pole. Lugedes sinu arsti arvamust ja kirjeldusi, siis usun, et sinul kõik korras ja see midagi ei näita.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes