Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

töövõimekaotus pension-olen asjaga alles alguses

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Sotsiaalne toimetulek
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ka-tu

PostitusPostitatud: Laup Apr 16, 2011 8:18 pm    Teema: töövõimekaotus pension-olen asjaga alles alguses Vasta viitega

Tere! olen siin forumis uus.
Mehel vähk. Saab keemiat, ravi hetkel poole peal . Nüüd olen kuulnud infot, et on võimalik mingi avalduse alusel saada töövõimekaotus pensionit. On see tõsi, ning kas neid saabad taodelda kõik vähihaiged? Kuidas seda paberimajandust ültse alustada? vabandan võibolla imelike küsimuste pärast, aga tõesti ei tea me neid õigusi ja seadusi seoses vastiku "sõralisega"?!

Ettetänades Katu! Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
keitykarol

PostitusPostitatud: Püh Apr 17, 2011 10:14 am    Teema: Vasta viitega

Pensionit peab taotlema pensioniametist.Kui mees on hetkel haiguslehel siis enne seda taotleda ei saa kui haigusleht läbi.
Tagasi üles
A4

PostitusPostitatud: Püh Apr 17, 2011 2:57 pm    Teema: Vasta viitega

No asi saab alguse ikka töövõimetusekspertiisi tellimisest. Kui on kehalisi takistusi, siis ühtlasi tuleb ka puue lasta määrata. http://www.ensib.ee/ekspertiis-ja-rehabilitatsioon/ . .Tuleb täita avaldus ja nõutavate dokumentidega Sotsiaalkindlustusmaetisse saata. http://www.ensib.ee/public/blanketid/ekspertiisi_blanketid/ekspertiisitaotluslisa22008.pdf Kui ekspertiisi vastus käes, alles siis on põhjust Pensioniametisse pöörduda.
Tagasi üles
Ka-tu

PostitusPostitatud: Püh Apr 17, 2011 6:27 pm    Teema: Vasta viitega

äitähh Teile vastamast!
Pealt näha pole mehel häda midagi, kõik jäsemed ja organid on alles. Peale selle kasvaja moodustise mis tal ära opereeriti. sellepärast tunduski see asjade ajamine nii kummaline, et igapool räägitakse püsivast töövõimetusest ning puude märamisest, aga otsest puuet tal ju pole. Kuid loomulik on see, et keemiaravi ajal ja ka peale seda ei suuda ta sama koormusega tööd teha. nagu aru saan, siis peame selle ekspertiisitaotluse ära täitma ja siis selle paberiga pööduma ravi arsti pole, kes kirjutab omad andmed sisse ja siis peame selle paberi viima pensioniametisse?
Olen ma kõigest õieti aru saanud?

Ettetänades Katu! Wink
Tagasi üles
A4

PostitusPostitatud: Püh Apr 17, 2011 6:50 pm    Teema: Vasta viitega

Ainult ekspertiisitaotlus on vaja Teil täita. Arstilt kirjelduse küsivad nad ise.
Tagasi üles
keitykarol

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2011 10:13 am    Teema: Vasta viitega

Mina täitsin selle raamatu ekspertiisi jaoks ka pensioniametis.Sealt nad saadavad ise selle ekspertiisi ja samas ka päringu arstile..
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Apr 18, 2011 1:39 pm    Teema: Vasta viitega

Kui kaua on mehel ravi ja haigusleht kestnud?
Ma ei soovita taodelda töövõimekaotuse määramist enne, kui möödas on 4 kuud haiguslehte kalendriaastas, millele järgneb veel õigus 2 kuud arstliku ekspertiisi otsusel haiguslehe pikendamist.

Nimelt on töövõimekaotuse määramisega ja pensioni saamisega piiratud haigusrahade saamine haiguspäevade eest selle diagnoosi alusel, mille tõttu on määratud töövõime kaotus. Ehk maakeeli - kui on vähihaigusega töövõimekaotus ja pension, siis ei saa enam haigusrahasid kauem, kui 60 päeva aastas.
Tagasi üles
Ka-tu

PostitusPostitatud: Laup Mai 28, 2011 10:08 am    Teema: Vasta viitega

aitähhTeile info eest!
Tagasi üles
margeke

PostitusPostitatud: Laup Juun 09, 2012 2:17 pm    Teema: Vasta viitega

nii lugesin siin ka veits kuna tahax uurida seda töövõimetus värki.mul opiti lümfid ja nüüd peax ostma selle suka...aga ise olen hetkel töötu.kas peaxin minema pensioni ametisse ja uurima ? .üks tark rääkis et kuna järelravi ei pandud pole grupp vaja ....umbes nii nagu olex ma terve.ometi ma ju ei saa liikuda nii nagu siis kui veel kõik jupid alles olid:-)ja töötuna on see sukk ikka jube kallis Sad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Laup Juun 09, 2012 4:51 pm    Teema: Vasta viitega

Kindlasti vormista ekspertiisitaotlus püsiva töövõime kaotuse tuvastamiseks ning märgi ka puude raskusastme tuvastamise taotlus. Taotlust saab vormistada kas oma elukohajärgses Pensioniametis, ntks haigla sotsiaaltöötaja juures, aga ka saata digiallkirjastatult. Blanketi saab Sotsiaalkindlustusameti kodulehelt.
Küll siis ekspertiis otsustab, kui suur protsent töövõimetust määratakse ning kas on ka puudeaste tuvastatud.
Tagasi üles
Tiiu

PostitusPostitatud: Püh Juun 10, 2012 10:36 am    Teema: Isikliku abivahendi kaart Vasta viitega

Palun küsi omavalitsusest isikliku abivahendi kaart. Perearsti käest võtsin retsepti ka. Siis saad suka 50%-ga. Anna tagasisidet ka, kas õnnestus. Mulle öeldi Gadoxist, et puuet pole vaja, ainult kaarti. Mul oli see kunagi 2006 välja kirjutatud ja nüüd läks käiku. Puuet pole kunagi taotlenud, aga kohe teen taotluse ära.
Tagasi üles
margeke

PostitusPostitatud: Teis Juun 12, 2012 3:17 pm    Teema: Vasta viitega

no nii nüüd sukakabinetis käidud ja ka pensioniametis.sukakabinetis uurisin mida vaja ,et sukk soodsamalt saada .öeldi ,et nemad soodusarveid ei tee.kui tahan võin hiljem tseki vallavalitsusse viia vb saan mingi raha tagasi.pensioniametist vastati mu jutu peale et kui perearst arvab et teil on töövõimetust vaja siis täidan raamatu ja arst peax siis ülejäänu tegema.kui vajalikult paberid olemas viin pensioniametisse nemad saadavad tartusse .igatahes esmane suhtumine pensioniametis jättis küll mulje .et mida ma terve inimene siit otsin:-D
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Sotsiaalne toimetulek Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit